Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 31-07-07, 15:07
Το avatar του χρήστη Babis_Compact
Babis_Compact Ο χρήστης Babis_Compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 827
Babis_Compact is on a distinguished road
Φίλε Γιώτη 320ci επειδή το σετάκι της JBL που έχεις εγκαταστήσει στο αυτοκίνητο σου με ενδιαφέρει, περίπου πανομοιότυπο και για το δικό μου, μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις ένα pm με περισσότερες πληροφορίες, εγκαταστάτη, κλπ.? Ευχαριστώ!
__________________
-- BMW 316ti E46 Compact --
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-05-08, 19:41
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
επειδή δν κατάλαβα..μπορεί κάποιος να με πεί τι ακριβώς γίνεται για δουλεύουν τα κουμπιά στο τιμόνι????και γίνεται με όλα τα aftermarket???έχω ένα Sony που το είχα χρυσοπληρώσει πέρσι..αλλά κάνει τη δουλειά???
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-05-08, 20:00
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
θέλεις αντάπτορα...ψάξε λίγο στο internet για να μην σου πιάσουν θύμα οι τοπικοί έμποροι με μαγαζιά ήχου(Ονόματα δεν λέμε καταστάσεις δεν θίγουμε...)Εσύ θες κάτι σαν αυτά... http://caraudiosecurity.com/shop/pro...1/spd/bmw.html αλλά είναι για JVC...Υπάρχουν για ολα τα επώνυμα πάντως...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 22-05-08 στις 20:05
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-05-08, 20:16
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
ευχαριστώ φίλος!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-05-08, 20:19
Το avatar του χρήστη billys13
billys13 Ο χρήστης billys13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-03-2008
Μηνύματα: 202
billys13 is on a distinguished road
Ενταξει συμφωνω ο ηχος ειναι ολα τα λεφτα....αλλα για να παιξει πραγματικα καλα χρειαζονται οντως πολλα λεφτα,στο προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα επαιζα με 12 8" της audiopulse και 4 κορνες Ground zero,2 ενισχυτες SPL και 2 subwoofer 12" SPL dynamics,για πηγη οπως ειπε και ο KONAS PIONEER DEH P77-MP ειναι εξαβολτο και ειναι οτι πιο κλασσικο και καλο υπαρχει απο ραδιο-cd.Hταν πραγματικα κορυφη ο ηχος,μετα αφου αποφασησα να πουλησω το αμαξι ξηλωθηκαν ολα απο πανω,το μονο που εμεινε ειναι το ραδιο-cd και αν το θελει καποιος ας στειλει pm.Με λιγα λογια οσα λεφτα δωσεις το αναλογο ηχοσυστημα θα φτιαξεις και τον αναλογο ηχο θα ακους,αυτα παντα συμβαδιζουν.....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 08-05-09, 13:42
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Να ρωτησω κατι ρε παιδια... Εγω θελω να βελτιωσω λιγο τον ηχο μου (Ε46 318ci), αλλα θελω να αλλαξω μονο ηχεια (προς το παρον).. δεν ζηταω τρελα μπασα κτλ, ουτε θελω να μπω στη διαδικασια να βαλω Harman Kardon και να ξυλωσω ολο το αμαξι..

Μπορει να γινει κατι? Επισης, δεν εχω ιδεα απο εταιρειες, ποσα watt να ειναι τα ηχεια κτλ..

Πηγη θα μεινει η εργοστασιακη (BMW Business R/CD)..
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zaharias : 08-05-09 στις 13:44
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-05-09, 14:13
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω κατι ρε παιδια... Εγω θελω να βελτιωσω λιγο τον ηχο μου (Ε46 318ci), αλλα θελω να αλλαξω μονο ηχεια (προς το παρον).. δεν ζηταω τρελα μπασα κτλ, ουτε θελω να μπω στη διαδικασια να βαλω Harman Kardon και να ξυλωσω ολο το αμαξι..

Μπορει να γινει κατι? Επισης, δεν εχω ιδεα απο εταιρειες, ποσα watt να ειναι τα ηχεια κτλ..

Πηγη θα μεινει η εργοστασιακη (BMW Business R/CD)..
Ζαχαρία αν αφήσεις την εργοστασιακή πηγή τότε εκτός απο ηχεία, χρειάζεσαι 100% και ενισχυτή!
Απο εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-05-09, 14:29
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από patherhan Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί κάποιος που να γνωρίζει, ή να έχει δική του εμπειρία, να μας πει τι επιλογές έχουμε όσοι δεν θέλουμε να αλλάξουμε την εργοστασιακή πηγή;
Για παράδειγμα εγώ δεν θέλω να βγάλω το CD (το απλό BMW CD που παίζει όμως mp3) από το ταμπλό, ούτε θέλω να προσθέσω ηχεία, εκτός των τεσσάρων που υπάρχουν...
Μόνο αν μπορώ να τα αλλάξω με καλύτερα που να μπουν στις ίδιες θέσεις. Βέβαια δεν ξέρω το CD τι "σηκώνει" από ισχύ και αν μπορεί να συνδεθεί με ενισχυτή, στην περίπτωση που ίσως θελήσω να βάλω ένα μικρό μπασάκι στο μπαγκάζ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω κατι ρε παιδια... Εγω θελω να βελτιωσω λιγο τον ηχο μου (Ε46 318ci), αλλα θελω να αλλαξω μονο ηχεια (προς το παρον).. δεν ζηταω τρελα μπασα κτλ, ουτε θελω να μπω στη διαδικασια να βαλω Harman Kardon και να ξυλωσω ολο το αμαξι..

Μπορει να γινει κατι? Επισης, δεν εχω ιδεα απο εταιρειες, ποσα watt να ειναι τα ηχεια κτλ..

Πηγη θα μεινει η εργοστασιακη (BMW Business R/CD)..
Ακριβώς την ίδια επιθυμία/απορία έχω και εγώ.
Απλά, βελτίωση της ποιότητας του ήχου (όχι της έντασης), με αλλαγή των υπάρχοντων ηχείων στις εργοστασιακές θέσεις. (και χωρίς προσθήκη άλλου ενισχυτή).

Δεν είναι εφικτή μια βελτίωση στην ποιότητα του ήχου απλώς από καλύτερα (από πλευράς ποιότητας ηχεία?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-05-09, 16:03
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Στα Ε46 με business r/cd υπαρχει ενσωματωμενος ενισχυτης? (αν ναι ξερουμε τις δυνατοτητες του?)

Δηλαδη ενα σετ καλυτερα ηχεια και με λιγο μεγαλυτερη ισχυ, θα μπορει να τα παιξει ή θα χαλασουμε τον ηχο αντι να τον βελτιωσουμε;;;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 09-05-09, 12:28
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς την ίδια επιθυμία/απορία έχω και εγώ.
Απλά, βελτίωση της ποιότητας του ήχου (όχι της έντασης), με αλλαγή των υπάρχοντων ηχείων στις εργοστασιακές θέσεις. (και χωρίς προσθήκη άλλου ενισχυτή).

Δεν είναι εφικτή μια βελτίωση στην ποιότητα του ήχου απλώς από καλύτερα (από πλευράς ποιότητας ηχεία?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα Ε46 με business r/cd υπαρχει ενσωματωμενος ενισχυτης? (αν ναι ξερουμε τις δυνατοτητες του?)

Δηλαδη ενα σετ καλυτερα ηχεια και με λιγο μεγαλυτερη ισχυ, θα μπορει να τα παιξει ή θα χαλασουμε τον ηχο αντι να τον βελτιωσουμε;;;
Κανεις ρε παιδια;;; Καποιος που να ξερει απο ηχοσυστηματα κτλ να μας πει, ή να εχει προβει σε αλλαγη των "μαμα" ηχείων;;;
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.