Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 19-04-11, 22:26
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυναμο νομιζω Valeo 90αρι πρεπει να φοραω..

Παιδες, ειχα μια ψιλο-διαρροη απο τον ενισχυτη.. Πολυ μικρη μεν, αλλα αρκετη ουτως ωστε αμα μεινει για πολυ καιρο ακινητο το αμαξι, να αδειασει τη μπαταρια.. Κι ετσι βαλαμε μια αλλη ασφαλεια πανω στο θετικο πολο οπου εχει κουμπι για να μπορω να απομονωνω των ενισχυτη οταν το αμαξι θα μενει ακινητοποιημενο για αρκετο καιρο.. Η μονη βαβουρα ειναι το πλαστικο καπακι της μπαταριας (βαλε-βγαλε)...
τότε βάλε διακόπτη στον αρνητικό πόλο του ενισχυτή....
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 19-04-11, 22:33
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
τότε βάλε διακόπτη στον αρνητικό πόλο του ενισχυτή....
Λες..??

Θα ανεβασω και φωτο με τη πρωτη ευκαιρια..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 26-04-11, 09:37
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Talking

Τελικα εμπαξα αυτη την ασφαλεια...



Οπου οταν πατας το κουμπακι, κοβει το ρευμα του ενισχυτη..



Με ενα φιλο ηλεκτρολογο που το μετρησαμε ειδαμε οτι και με βγαλμενο τον αρνητικο οτι υπηρχε μια μικρη διαρροη η οποια σταματησε μολις βγαλαμε την ασφαλεια του ενισχυτη πανω απο το θετικο.. Οποτε οταν κλεινω το αμαξι για μεγαλο χρονικο διαστημα, παταω το κουμπακι και τερμα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 02-05-11, 00:48
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
μάλιστα...Ζάχο σκέφτηκες οτι το "φύσιμα" μπορεί να προέρχεται απ αυτή τη διαρροή?
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 02-05-11, 07:45
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
μάλιστα...Ζάχο σκέφτηκες οτι το "φύσιμα" μπορεί να προέρχεται απ αυτή τη διαρροή?
Το σκεφτηκα φιλε.. Και 99% ειναι αυτο..

Μεσα στις γιορτες πηγα βολτα ενα φιλο που εχει τρελα με τον ηχο και τα ηλεκτρονικα για να το ακουσει και να μου πει τη γνωμη του (να ακουσει και το 3λιτρο που ηθελε)..
Αφοτου παιξαμε 2 παντες, ακουσαμε και το ηχοσυστημα.. καθομαστε να πιουμε ενα καφε.. Και μου λεει.. ρε συ, εκεινο το παρασιτο που μου λεγες δεν ακουσα.. Του λεω, ειδες? Δεν μ'ενοχλει.. Σκαω λιγο το παραθυρο και ακουω το τελικο.. Ασε που με μουσικη σε χαμηλη ενταση δεν ακουγεται τπτ..

Και τι ειναι τωρα αυτο ρε Θανο..?? Εχει θεμα ο ενισχυτης..??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 02-05-11, 23:15
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σκεφτηκα φιλε.. Και 99% ειναι αυτο..


Και τι ειναι τωρα αυτο ρε Θανο..?? Εχει θεμα ο ενισχυτης..??
άν είναι φτηνιάρης σίγουρα είναι ο ενισχυτής. αλλα επειδή σε ξέρω καλά , δέν παίζει να έβαλες κάτι φτινιάρικο στο αμάξι σου. αυτό που μπορεί να παίζει είναι η ποιότητα των καλωδίων.Δηλαδή η ποιότητα του χαλκού που είναι φτιαγμένα τα καλώδια. αλλα και πάλι , άν ήταν τα καλώδια θα είχες απώλειες και όχι φύσιμα...

είχες βάλει έναν επεξεργαστή ήχου άν θυμάμαι εεε? μήπως εκέι χαλάει η δουλειά? στο λέω γιατί κάποτε είχα βάλει παρόμοια πράγματα στο Ε21 μου είχα.πρίν 7 χρόνια. είχα τη δυνατότητα να λειτουργούν τα ηχεία και με τον επεξεργαστή ήχου αλλα και χωρίς αυτόν. όταν έπαιζαν και με τον επεξεργαστή είχα φύσιμα. το σήμα που έπαιρνε το ενίσχυε αλλα μαζί με το σήμα ενίσχυε και τα παράσιτα...
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 02-05-11, 23:39
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
άν είναι φτηνιάρης σίγουρα είναι ο ενισχυτής. αλλα επειδή σε ξέρω καλά , δέν παίζει να έβαλες κάτι φτινιάρικο στο αμάξι σου. αυτό που μπορεί να παίζει είναι η ποιότητα των καλωδίων.Δηλαδή η ποιότητα του χαλκού που είναι φτιαγμένα τα καλώδια. αλλα και πάλι , άν ήταν τα καλώδια θα είχες απώλειες και όχι φύσιμα...

είχες βάλει έναν επεξεργαστή ήχου άν θυμάμαι εεε? μήπως εκέι χαλάει η δουλειά? στο λέω γιατί κάποτε είχα βάλει παρόμοια πράγματα στο Ε21 μου είχα.πρίν 7 χρόνια. είχα τη δυνατότητα να λειτουργούν τα ηχεία και με τον επεξεργαστή ήχου αλλα και χωρίς αυτόν. όταν έπαιζαν και με τον επεξεργαστή είχα φύσιμα. το σήμα που έπαιρνε το ενίσχυε αλλα μαζί με το σήμα ενίσχυε και τα παράσιτα...
Ο ενισχυτης ειναι 5καναλος Alpine αγορασμενος καινουργιος οπως και ολα τα πραγματα που εβαλα φιλε..
Δεν ξερω αν ειναι απο τον επεξεργαστη..
Ολα αυτα εγιναν για να κρατησω τη "μαμα" πηγη και να μην χαλασω την εικονα του εσωτερικου..
Δεν με ενοχλει καθολου, διοτι η μονη στιγμη που ακουω το παρασιτο ειναι οταν ανοιγω το διακοπτη και περιμενω να σταματησει η τρομπα της βενζινης για να βαλω μπροστα..
Οποτε, το αφηνω ως εχει..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 06-08-11, 14:54
theodoris_x Ο χρήστης theodoris_x δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-08-2011
Μηνύματα: 2
theodoris_x is on a distinguished road
Καλησπερα η αλλαγη των καλωδιον ειναι περιτη και ασκοπη .Οπως γνωριζουμε ο ηχος δεν κανει διακρισης οπως θα περασει απο ενα απλο συρμα το ιδιο θα περαση και απο ενα καλης ποιοτητας καλωδιο...
Υπαρχουν καποιοι που δινουν ενα καρο χρηματα σε καλης ποιοτητας καλωδια νομιζοντας ετσι οτι θα εχουν την τελεια αποδοση στο ηχοσυστημα τους.... ΝΟΜΙΖΟΥΝ ....
Το ανθρωπινο αυτι μπορει να ακουσει μεχρι 15khz πιο πανω μονο αν εισαι γατα η σκυλος ...Αν εισαι δυτης δυστυχος δεν εχεις πλεον την δυνατοτητα να ακουσεις υψηλες συχνοτητες....
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 06-08-11, 17:55
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
εερωτησει......υπαρχει καποιος ανταπτορας για να συνδεσω την πιγη μου με το χειριστηριο του τιμονιου μου?η πιγη ειναι μια sony xplod σχετικα καινουργια με usb κ ολα τα extra
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 07-08-11, 13:07
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
εερωτησει......υπαρχει καποιος ανταπτορας για να συνδεσω την πιγη μου με το χειριστηριο του τιμονιου μου?η πιγη ειναι μια sony xplod σχετικα καινουργια με usb κ ολα τα extra
υπαρχει φίλε μου.Στα καταστήματα η τοποθετηση(3 λεπτά) μαζί με ανταπτορα κοστίζει 100-110 ευρώ!Ενα μέλος εδώ μούπε πως μπορουμε να βρούμε με 50 ευρω τον ανταπτορα...επειδη θελω κ εγω κ ειναι το παιδι απο θεσνικη, οταν θα το κανω εντος ημερων θα σου πω αν θελεις......
__________________

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.