Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > BMW Links

BMW Links Εδώ δημοσιεύουμε links (συνδέσμους) από ιστοσελίδες που αφορούν αποκλειστικά BMW!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1241  
Παλιά 18-05-17, 22:16
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
α) δεν ειπα οτι εχεις κατι μαζι μου, μου φανηκε παραξενο να μη καταλαβαινεις οτι για να λεω οτι κυκλοφορει, το λεω επειδη το βλεπω
β) δεν σκεφτηκα το ενδεχομενο να τις εχει μαζι του, και απλα να μη τις βιδωνουν, αρα και εσυ εχεις δικιο
γ) παραμενει παρανομος (που δεν τις βιδωνουν) για το "δεν φερει και τις δυο πινακιδες". και φυσικα αυτο δεν εχει καμμια σχεση με αυτο που λεγαμε προηγουμενως περι παρανομης κυκλοφοριας και ανασφαλιστου.

ολα καλα.
Και εγώ το χω δει σε 1-2 σημεία χωρίς πινακίδες μεν αλλα όταν πήγα κοντα τις είδα μέσα. (Δεν λέω ότι είναι σωστο αυτό)
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #1242  
Παλιά 19-05-17, 11:31
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
https://www.car.gr/9933823-nissan-200-sx-s13

Συνήθως οι περιγραφές είναι αυτές που μου κάνουν "κλικ", αν ειναι καλογραμμένες παίρνω και μια ιδέα και το ποιόν του ιδιοκτήτη, σε γενικές γραμμές...

Σχεδόν σχημάτησα το νούμερο στο κινητό με τούτο 'δω..


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φαράσι μπροστά και οι ζάντες που είναι 2 ίντσες μεγαλύτερες και 10 εκατοστά έξω...
Πωωω ρε φιλε εχει ριξει της Παναγιάς τα μάτια επάνω, και πήγε και μου έβαλε Japan Racing..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #1243  
Παλιά 19-05-17, 11:48
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
https://www.car.gr/9933823-nissan-200-sx-s13

Συνήθως οι περιγραφές είναι αυτές που μου κάνουν "κλικ", αν ειναι καλογραμμένες παίρνω και μια ιδέα και το ποιόν του ιδιοκτήτη, σε γενικές γραμμές...

Σχεδόν σχημάτησα το νούμερο στο κινητό με τούτο 'δω..




Πωωω ρε φιλε εχει ριξει της Παναγιάς τα μάτια επάνω, και πήγε και μου έβαλε Japan Racing..
Πάρε...

Πέραν της πλάκας, πολύ ωραίο...Και από την περιγραφή φαίνεται μερακλής ο ιδιοκτήτης και ΟΧΙ κάγκουρας...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #1244  
Παλιά 19-05-17, 12:15
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρε...

Πέραν της πλάκας, πολύ ωραίο...Και από την περιγραφή φαίνεται μερακλής ο ιδιοκτήτης και ΟΧΙ κάγκουρας...
ΦΟΥΛ μερακλής φαίνεται φίλε, δεν ξέρω, η περιγραφή με κέρδισε.

Ίσως κάπου κάποτε, να το έπαιρνα φιλαράκι..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #1245  
Παλιά 19-05-17, 18:49
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΟΚ - ΧΧΧΧ οπου χ = νουμερο

= "δοκ"ιμαστικη πινακιδα, πινακιδες που εχουν οι εμποροι αυτοκινητων (νομιζω απο 1 εως 4, αναλογα με το τζιρο τους) που δικαιουνται να κοτσαρουν πανω σε για οποιοδηποτε λογο (κατατεθιμενες πινακιδες, ατελωνιστα αυτοκινητο που ειναι προς πωληση και θα εκτελωνιστουν ΑΝ/ΟΤΑΝ πουληθουν κλπ) αναριθμα (απινακιδωτα) αυτοκινητα, για να τα μετακινουν ειτε απο+προς συνεργειο για επισκευες (οποτε εδω οντως κολλαει το Ζ4Μ), ειτε προς επιδειξη στο πελατη. Δηλαδη η πινακιδα ΔΟΚ-1264 ανηκει στον ταδε εμπορο και οχι σε συγκεκριμενο οχημα.

ΥΓ Οποτε οταν βλεπετε τιποτα Ferrari να πινουν το ποτακι τους στο Ακρωτηρι με ΔΟΚ πινακιδες (ή Maserati GranTurismo να ξεκ@υλωνει στα λιμανακια Κυριακη βραδυ ), ειναι τσαμπα μαγκες που τα κυκλοφορουν με κατατεθιμενες πινακιδες ειτε ακομα χειροτερα εισαγομενα που δεν εχουν ταξινομηθει ακομα.
Αν και δεν με απασχολεί το θέμα,κουβέντα να γίνεται...τσάμπα μάγκες δεν νομίζω να είναι..μάγκες μπορεί...Μπορούν και τα συντηρούν με τα κόστη που έχουν(service,καύσιμα,ελαστικά κτλ) και δεν πετάνε λεφτά σε αυτό το πράγμα που λέγεται <κράτος>> ΥΓ: Δεν έχω ΔΟΚ ούτε κυκλοφορώ έτσι,απλά γνώμη μου..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #1246  
Παλιά 19-05-17, 19:05
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jim_pas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δεν με απασχολεί το θέμα,κουβέντα να γίνεται...τσάμπα μάγκες δεν νομίζω να είναι..μάγκες μπορεί...Μπορούν και τα συντηρούν με τα κόστη που έχουν(service,καύσιμα,ελαστικά κτλ) και δεν πετάνε λεφτά σε αυτό το πράγμα που λέγεται <κράτος>> ΥΓ: Δεν έχω ΔΟΚ ούτε κυκλοφορώ έτσι,απλά γνώμη μου..
Αυτός δηλαδή που βγάζει δεκάδες χιλιάδες ευρώ το μήνα για να συντηρεί τέτοια οχήματα δεν δίνει ένα χιλιάρικο για τα τέλη και τη νομιμότητα...είναι μάγκας...

Είναι σαν να μην το έχει φίλε. Είναι ξεβράκωτος στο μυαλό....Είναι τσάμπα μάγκας όπως λέει ο kacey. Το κάνει μόνο για φιγούρα και λιγούρα (που έλεγε ο Τσάκωνας καλή του ώρα)...

Πιο μάγκας είναι ο παππούς με το Nissan sunny 1.4 του 92, που το έχει σαν καινούριο και έχει κάνει και 200.000χλμ και δεν έχει χάσει σέρβις στην αντιπροσωπεία, με καινούρια λάστιχα....και πιο ''αυτοκινητιστής''... από διάφορους με ''εργαλεία'' και λάστιχα 285-30-19 κορμοραν μεταχείρο 150 ευρώ...(ή χειμερινά από τον τελευταίο παγετώνα στον πλανήτη 12000χρόνια πριν), χωρίς πινακίδες, χωρίς τέλη, χωρίς ασφάλεια, χωρίς μυαλό...

Αν δεν του αρέσει το κράτος, να πάει σε άλλο που θα του έχει το ένα τρίτο από τα τέλη και 15 φορές παραπάνω σε ασφάλεια ή κάτι άλλο...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #1247  
Παλιά 19-05-17, 21:15
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jim_pas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δεν με απασχολεί το θέμα,κουβέντα να γίνεται...τσάμπα μάγκες δεν νομίζω να είναι..μάγκες μπορεί...Μπορούν και τα συντηρούν με τα κόστη που έχουν(service,καύσιμα,ελαστικά κτλ) και δεν πετάνε λεφτά σε αυτό το πράγμα που λέγεται <κράτος>> ΥΓ: Δεν έχω ΔΟΚ ούτε κυκλοφορώ έτσι,απλά γνώμη μου..

Μάλλον εμείς που πληρώνουμε τα χοντρά τέλη και τις ασφάλειες κανονικότατα όσο και αν μας τσούζει είμαστε μ@λ@κες...συγνώμη φιλε μου αλλα με την λογική σου διαφωνώ. Αυτό το κωλοκρατος ψήφισε ο κόσμος, αυτό το κωλοκρατος έχουμε. Χρονια τώρα. Αυτά τα κινήματα δεν πληρώνω και κάτι Σωρρες είναι απλα η δικαιολογία του απατεώνα που ακόμα και σε καλες εποχές τα ιδια ακριβώς θα έκανε...δεν θα αλλάξουμε τίποτα αν σταματήσουμε να πληρώνουμε τα πάντα...μυαλό πρέπει να βάλουμε και κάποια στιγμή στις εκλογές να ξεβρωμισουμε την βουλή...αλλα βεβαια...μην ξεχνάμε, ότι ο Έλληνας πάντα μεγάλα λογια πιστεύει και πάντα κοιτάει τι μπορεί να κερδίσει ο ίδιος. Γι'αυτο και κοντα 40 χρονια έχουμε απατεώνες στην βουλή...
Απάντηση με παράθεση
  #1248  
Παλιά 19-05-17, 23:18
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον εμείς που πληρώνουμε τα χοντρά τέλη και τις ασφάλειες κανονικότατα όσο και αν μας τσούζει είμαστε μ@λ@κες...συγνώμη φιλε μου αλλα με την λογική σου διαφωνώ. Αυτό το κωλοκρατος ψήφισε ο κόσμος, αυτό το κωλοκρατος έχουμε. Χρονια τώρα. Αυτά τα κινήματα δεν πληρώνω και κάτι Σωρρες είναι απλα η δικαιολογία του απατεώνα που ακόμα και σε καλες εποχές τα ιδια ακριβώς θα έκανε...δεν θα αλλάξουμε τίποτα αν σταματήσουμε να πληρώνουμε τα πάντα...μυαλό πρέπει να βάλουμε και κάποια στιγμή στις εκλογές να ξεβρωμισουμε την βουλή...αλλα βεβαια...μην ξεχνάμε, ότι ο Έλληνας πάντα μεγάλα λογια πιστεύει και πάντα κοιτάει τι μπορεί να κερδίσει ο ίδιος. Γι'αυτο και κοντα 40 χρονια έχουμε απατεώνες στην βουλή...
Mε κάλυψε απόλυτα το ποστ σου...Απλά ο φίλος που θεωρεί μαγκιά τη λαμογιά και το να έχουν κάποιοι εις βάρος του υπόλοιπου κοινωνικού συνόλου αυτοκινητάρες,πισίνες φωτιζόμενες από τα κοινωνικά τιμολόγια και δεν ξέρω εγώ τι ίσως δεν έχει σκεφτεί όλες τις παραμέτρους...
Γιατί ναι φίλε μου jim που υποστηρίζεις κάτι τέτοιες συμπεριφορές,εις βάρος του κοινωνικού συνόλου ζουν κάτι τέτοιοι τύποι που δεν πληρώνουν τίποτα και καλείται ο ευσυνείδητος και νομοταγής να πληρώσει και τα σπασμένα εκείνων...
Απάντηση με παράθεση
  #1249  
Παλιά 20-05-17, 00:15
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jim_pas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και δεν με απασχολεί το θέμα,κουβέντα να γίνεται...τσάμπα μάγκες δεν νομίζω να είναι..μάγκες μπορεί...Μπορούν και τα συντηρούν με τα κόστη που έχουν(service,καύσιμα,ελαστικά κτλ) και δεν πετάνε λεφτά σε αυτό το πράγμα που λέγεται <κράτος>> ΥΓ: Δεν έχω ΔΟΚ ούτε κυκλοφορώ έτσι,απλά γνώμη μου..
Γι'αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Απο τους τσάμπα μάγκες, με τα ΔΟΚ κάθε σαββατοκύριακο έξω απο τις καφετέριες και τα μπουζουξίδικα, τα λάστιχα 10ετίας, τα Πορσικά με τα λεφτά του μπαμπά, τα Φερραρικά με τις καμμένες λάμπες και τα check engine, και γενικά τη δηθενιά του νεοέλληνα που βρακί δεν έχει να βάλει, μου θέλει κούρσα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
από διάφορους με ''εργαλεία'' και λάστιχα 285-30-19 κορμοραν μεταχείρο 150 ευρώ...(ή χειμερινά από τον τελευταίο παγετώνα στον πλανήτη 12000χρόνια πριν), χωρίς πινακίδες, χωρίς τέλη, χωρίς ασφάλεια, χωρίς μυαλό...
.
Άσε τους πετυχαίνω στο δρόμο με το χιλιοεξακοσάρι εικοσιεπταετίας μου, να τα χαίρονται τα "εργαλεία" τους
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #1250  
Παλιά 20-05-17, 20:57
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι'αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Απο τους τσάμπα μάγκες, με τα ΔΟΚ κάθε σαββατοκύριακο έξω απο τις καφετέριες και τα μπουζουξίδικα, τα λάστιχα 10ετίας, τα Πορσικά με τα λεφτά του μπαμπά, τα Φερραρικά με τις καμμένες λάμπες και τα check engine, και γενικά τη δηθενιά του νεοέλληνα που βρακί δεν έχει να βάλει, μου θέλει κούρσα.



Άσε τους πετυχαίνω στο δρόμο με το χιλιοεξακοσάρι εικοσιεπταετίας μου, να τα χαίρονται τα "εργαλεία" τους
Παιδιά στα περισσότερα που λέτε δεν διαφωνώ..Διαφωνώ με τους εφετζήδες με τα μεταχειρισμένα κορμοράν,με τους μπουζουκόβιους που δεν μπορούσαν ούτε να κάνουν service κτλ....Διαφωνώ με τους δεν πληρώνω(αν και σε κάποια πράγματα έχουν δικιο)... Απλά σε αυτό το μπο@@ελο που λέγετε κράτος δεν αξίζει να δίνει κανένας ούτε Ευρώ,γιατί δεν προσφέρει τίποτα και σε κανέναν(πέρα απο κάποιους βολεμένους)...ΣυΜΦΩΝΏ να πληρώνουμε τα διπλά,απλά να είναι ανταποδοτικά κάποια πράγματα όπως και στην Ευρώπη...Το να πληρώνεις 1500 Ευρώ τέλη και να σπάς τα αμορτισέρ στους δρόμους ΟΧΙ..καλύτερα ΔΟΚ....

ΥΓ: Πιστευώ να καταλαβαίνετε την λογική που το λέω... Είμαι κατά της παρανομίας και του εφέ, αλλά κατά και σε αυτό που λέμε Ελληνικό κράτος...Αυτός που μπορει δήλαδή να το κάνει νόμιμα γιατί να βάλει συνέταιρο το κράτος? Μαγκας είναι αν μπορεί να του βάλει καινούρια Michelin,να το πάει στην αντιπροσωπεία για service και να του κάνει και 80000 χιλιόμετρα τον χρόνο αν μπορεί..Αυτός για μένα ειναι πιο μάγκας απο το να χαρίζω λεφτά χωρίς ανταπόδωση..
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jim_pas : 20-05-17 στις 21:00
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.