Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-08-09, 11:27
Το avatar του χρήστη kostakis
kostakis Ο χρήστης kostakis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 43
kostakis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos_cool Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω ιδέα αγαπητέ!!!Σε αυτό θα σου απαντήσουν οι κάτοχοι Ε46 και όχι μόνο!!



φίλτρο, πρόγραμμα, ess…χμμμ sorry εξάτμιση ήθελα να πω!





Περίπου ..χεχεχε…αλλά ο Κώστας απέχει πολύ από αυτό…(προς το παρόν)
20-30 αλογάκια θέλει το παιδί, μην τον βάλουμε κατευθείαν στα βαθιά!!!!χαχαχαχα….

ωχ τι μηχαναρες ειν αυτες?
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-08-09, 11:29
Το avatar του χρήστη kostakis
kostakis Ο χρήστης kostakis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 43
kostakis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες και από εμένα Κωστή.

Αν και δε κατάλαβα ποιο 316 έχεις, δυστηχώς λίγα πράγματα μπορούν να γίνουν: το γνωστό και μη εξαιρεταίο ΦΠΕ. Με συνδυασμό και των τριών θα δεις μικρή βελτίωση της ροπής σου και 7-8 αλογάκια+.

Φοβάμαι πως αν δε θες να αλλάξεις κινητήρα, η λύση του τούρμπο είναι μονόδρομος για πραγματική δύναμη και εξωπραγματικό προϋπολογισμό
εχω το 316 ε46 τετραπορτο μοντελο 2002
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-08-09, 11:34
Το avatar του χρήστη kostakis
kostakis Ο χρήστης kostakis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 43
kostakis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιτρο αερα 50 ευρω
Επαναπρογραμματισμος της ecu 400 ευρω
Τελικο εξατμισης 250 ευρω
Sprint booster 200 ευρω

Αυτα πως σου φαινονται ?Δεν θα βαλεις φωτια στην ασφαλτο... Αλλα λιγο νευρο θα παρεις
δηλαδη καμια δεκαρια αλογα? παντος ειναι μεσα στο προυπολογισμο μου αυτα που γραφεις απο θεμα κοστολογιων
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-08-09, 12:15
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostakis Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη καμια δεκαρια αλογα? παντος ειναι μεσα στο προυπολογισμο μου αυτα που γραφεις απο θεμα κοστολογιων
και είναι και τα μόνα που μπορείς να κάνεις...ειδικά αν είσαι valvetronic τότε ξέχνα και την λύση του τούρμπο...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-08-09, 12:20
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Μα αυτα σου τα εγραψα με περιορισμο τα 1000 ευρω...Θα μπορουσες να αλλαξεις μοτερ αλλα θες 2000+
Τωρα το κερδος...στα σιγουρα δεν θα βαλεις φωτια στην ασφαλτο, αλλα στα σιγουρα θα ζωντανεψει λιγο!
Διαφορα θα δεις στο οτι θα ειναι λιγο πιο ζωηρο χαμηλα ,και θα σε βοηθησει σε 0-100 ας πουμε...γενικοτερα σε επιταχυνσεις λιγων χιλιομετρων λογω αυξησης του οριου περιστροφης του κινητηρα (κοφτης).Αποφευγω να σου πω νουμερο αλλα στα σιγουρα θα εισαι μπροστα υπο ολες τις συνθηκες σε σχεση με ενα ''μαμα''.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m-power_01 : 21-08-09 στις 12:24
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-08-09, 12:23
Το avatar του χρήστη kostakis
kostakis Ο χρήστης kostakis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 43
kostakis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα αυτα σου τα εγραψα με περιορισμο τα 1000 ευρω...Θα μπορουσες να αλλαξεις μοτερ αλλα θες 2000+
Τωρα το κερδος...στα σιγουρα δεν θα βαλεις φωτια στην ασφαλτο, αλλα στασιγουρα θα ζωντανεψει λιγο!
Διαφορα θα δεις στο οτι θα ειναι λιγο πιο ζωηρο χαμηλα ,και θα σε βοηθησει σε 0-100 ας πουμε...γενικοτερα σε επιταχυνσεις λιγων χιλιομετρων λογω αυξησεις του οριου περιστροφης του κινητηρα (κοφτης).Αποφευγω να σου πω νουμερο αλλα στα σιγουρα θα εισαι μπροστα υπο ολες τις συνθηκες σε σχεση με ενα ''μαμα''.
οκ ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-08-09, 14:15
Το avatar του χρήστη CRIS
CRIS Ο χρήστης CRIS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 23
CRIS is on a distinguished road
Πολύ σωστά τα είπε ο m-power αλλά νομίζω οτι σε μια λύση τέτοιου τύπου μόλις περάσουν κάνα δυο βδομάδες θα θες κάτι παραπάνω.
Γνώμη μου είναι, εάν μπορείς τώρα να φτάσεις στα 1000€ κράτα τα, μάζεψε κι άλλα και άλλαξε αργότερα το μοτεράκι με ένα 25άρι (και 30άρι ακόμα καλύτερα).
Όταν το πάρεις από το συνεργείο, το σίγουρο είναι οτι θα νιώσεις οτι άλλαξες αυτοκίνητο και όχι κινητήρα.
Γνώμη μου πάντα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-08-09, 14:24
Το avatar του χρήστη kostakis
kostakis Ο χρήστης kostakis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 43
kostakis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από CRIS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ σωστά τα είπε ο m-power αλλά νομίζω οτι σε μια λύση τέτοιου τύπου μόλις περάσουν κάνα δυο βδομάδες θα θες κάτι παραπάνω.
Γνώμη μου είναι, εάν μπορείς τώρα να φτάσεις στα 1000€ κράτα τα, μάζεψε κι άλλα και άλλαξε αργότερα το μοτεράκι με ένα 25άρι (και 30άρι ακόμα καλύτερα).
Όταν το πάρεις από το συνεργείο, το σίγουρο είναι οτι θα νιώσεις οτι άλλαξες αυτοκίνητο και όχι κινητήρα.
Γνώμη μου πάντα...
δεν θελω πανω απο 1800 με τιποτα γιατι μετα θα πρεπει να το δηλωσω και θα μπλεξω
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-08-09, 16:26
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostakis Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν θελω πανω απο 1800 με τιποτα γιατι μετα θα πρεπει να το δηλωσω και θα μπλεξω
εγω θα σου προτεινα τον 16βαλβιδο 18ari κινητηρα 140hp...που ειναι αρκετα αξιολογος και στο μελλον ενας compressoras..180-190 αλογα στο 0.5 bar..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-08-09, 22:03
xxxvagos Ο χρήστης xxxvagos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 327
xxxvagos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostakis Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη καμια δεκαρια αλογα? παντος ειναι μεσα στο προυπολογισμο μου αυτα που γραφεις απο θεμα κοστολογιων
απο την μια θα παρεις 10-15 αλογα με 1000 ευρω και απο την αλλη με 1000 και κατι ευρω θα παρεις αλλο μοτερ...

αν δωσεις και το δικο σου θα σου βγει και πιο φτηνα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.