Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-06-10, 19:23
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ..

Θυμάμαι πάντα τον πατέρα να ασχολείται με ένα αυτοκίνητο και να παίρνει μέρος σε κάτι περίεργες αναβάσεις της εποχής, αρχές ‘80.. Στην αρχή με ένα Fiat 128 Rally του ’72, μετά με ένα Datsun που στα ζόρια έφτυνε και καμιά φλόγα. Το σόι πάει βασίλειο λένε και δεν θα μπορούσα να αποτελέσω εξαίρεση.

Πίσω στο 1992 ήμουν ακόμα παιδάκι, μόλις είχα γραφτεί στην 1η γυμνασίου αλλά ο ιός της αυτοκίνησης ήταν ήδη μέσα μου από τη σύλληψη. Πλέον πήγαινα στο γυμνάσιο και ο καινούργιος δρόμος κάθε πρωί για το σχολείο είχε να προσφέρει νέες εικόνες. Ένα Elan M100 (και ας έλεγε ο πατέρας ότι είναι πολύ χαμηλό και κοπανάει στις λακκούβες, εμένα μου άρεσε), ένα RX7 FC και ένα.. κάτσε.. τι ήταν αυτό? Ήταν ένα BMW! Πρώτη φορά έδινα σημασία σε αυτή τη μάρκα, μέχρι τότε είχα άλλες αγαπημένες. Άργησα στο σχολείο εκείνη τη μέρα, δεν μπορούσα να ξεκολλήσω από πάνω, από γύρω του, από παντού του. Έρωτας από την πρώτη ματιά με τα κίτρινα μάτια ενός Ε36 316 sedan, με άβαφτους προφυλακτήρες. Δεν χρειάστηκα δεύτερη φορά, η πρώτη συνάντηση με αυτό το ολοκαίνουργιο μαγευτικό αυτοκίνητο ήταν καταλυτική:

«Εγώ μια μέρα ΑΥΤΟ θα πάρω», υποσχέθηκα στον εαυτό μου.

Το 1992 φυσικά πέρασε γρήγορα, μαζί του και το γυμνάσιο αλλά το Ε36 δεν πήγε πουθενά. Ο πιτσιρικάς που το είχε έπαψε να είναι τόσο πιτσιρικάς στα μάτια μου και το άλλαξε με ένα ίδιο σε coupe αμάξωμα και ένα περίεργο γράμμα πίσω. ///Μ έγραφε και έκανε το όνειρο ακόμα πιο όμορφο. Αρκούσε η μία και μοναδική φορά που το άκουσα να απομακρύνεται για να επαναπροσδιορίσει το όνειρο, παραμένοντας όμως πιστός στην παιδική μου υπόσχεση.

«Εγώ μια μέρα ΑΥΤΟ θα πάρω», ξαναείπα..

Χρόνια αργότερα και με πολύ ζόρι αφού πέρασα από το απαραίτητο για κάθε αυτοκινητάκια Puntosaxorallo, έφτασα πολύ κοντά. Όσο κοντά επέτρεπε η τσέπη, σε ένα Ε36 Compact. Και ήμουν ευτυχισμένος, έζησα χρόνια μ’ αυτόν τον αλήτη και κάναμε τα γούστα μας. Δεν παραπονεθήκαμε ποτέ ο ένας στον άλλον, ούτε όταν παραχώρησε τη θέση του στο παιδικό-εφηβικό όνειρο: Ένα Ε36 Μ3. Πλέον η τσέπη το επέτρεπε, όχι ότι ξεχείλιζε χρήμα, αλλά σωστά και συνετά ένα τέτοιο αμάξι μπορούσα να το αγοράσω χωρίς να χρωστάω πουθενά και να το ταΐζω μπόλικη βενζινούλα. Μου έφτανε που γυρνώντας από τη δουλειά η γυναίκα απορούσε γιατί χαμογελούσα. Που να εξηγείς τα ανεξήγητα τώρα..

«Άκουσα κάτι στο αμάξι» απαντάς.

Και όμως δε λες ψέματα. Μπορεί να μην εννοείς το ραδιόφωνο που κατάλαβε εκείνη, αλλά όντως χαμογελάς για αυτά που άκουσες στο αμάξι, τότε που χορεύατε παρέα στο δρόμο του γυρισμού.

Καμιά φορά βέβαια τα όνειρα γίνονται για να παραμένουν όνειρα.. Το παραμυθάκι στραβώνει και το θυμωμένο συννεφάκι αρχίζει να βρέχει πάνω από το κεφάλι σου. Δυστυχώς δεν ζω έξω από τον κόσμο που ζούμε όλοι. Για αρχή ήταν η γκρίνια. Γκρίνια παντού, δεν έφταιγε το αυτοκίνητο που «τρέχει πολύ» για τους γονείς, που «καίει πολύ» για το γυναικόσογο, που «έχει ακριβή συντήρηση» για τους γνωστούς. Μετά τα προβλήματα έγιναν πιο χειροπιαστά: Πάρε την ασφάλεια, πάρε τα τέλη, πάρε τα φορολογικά και τα τεκμήρια, πάρε μια απρόσμενη ζημιά. Στη συνέχεια χόντρυνε επικίνδυνα: ανεργία για το έτερο μέλος του σπιτιού και κάμποσους μήνες απλήρωτος ο πρώην ευτυχισμένος κάτοχος Μ3.

Δεν είχε πια κανένα νόημα.. Η σχέση μας είχε βαλτώσει, η λογική έλεγε ότι έπρεπε να πάρω διαζύγιο. Αντιστεκόμουν όμως όσο άντεχα ακόμα, γιατί στα όνειρα δεν χωράει λογική.
Πάνω σε αυτές τις σκέψεις και με την απόφαση ειλημμένη κατά το ήμισυ, μπήκε και το κερασάκι. Ένα πρωινό από τα τελευταία του (ήταν ήδη προς πώληση), απλά δεν το ξαναβρήκα. Πήγα στη δουλειά με συγκοινωνία εκείνη τη μέρα, καθυστερημένος. Η λογική λέει πως το έκλεψαν κάποιοι κακοί άνθρωποι το βράδυ, η αστυνομία το ίδιο.

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα. ΞΕΡΩ πως το έσκασε μόνο του το βράδυ, για να μη με στενοχωρήσει. Είμαι σίγουρος πως αν ανέβω στην Πεντέλη αργά το βράδυ, θα αντιλαλεί το βουνό. Θα λυσσάει όπως μόνο αυτό ήξερε. Το μόνο μου παράπονο είναι πως δεν πρόλαβα να το αποχαιρετήσω όπως του έπρεπε..

Γι’ αυτό αγαπητέ Paulo, άσε με να στο πω εγώ σωστά:
«Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να στο πηδήξει..»
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-06-10, 20:07
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 922
Straight six will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Θυμάμαι πάντα τον πατέρα να ασχολείται με ένα αυτοκίνητο και να παίρνει μέρος σε κάτι περίεργες αναβάσεις της εποχής, αρχές ‘80.. Στην αρχή με ένα Fiat 128 Rally του ’72, μετά με ένα Datsun που στα ζόρια έφτυνε και καμιά φλόγα. Το σόι πάει βασίλειο λένε και δεν θα μπορούσα να αποτελέσω εξαίρεση.

Πίσω στο 1992 ήμουν ακόμα παιδάκι, μόλις είχα γραφτεί στην 1η γυμνασίου αλλά ο ιός της αυτοκίνησης ήταν ήδη μέσα μου από τη σύλληψη. Πλέον πήγαινα στο γυμνάσιο και ο καινούργιος δρόμος κάθε πρωί για το σχολείο είχε να προσφέρει νέες εικόνες. Ένα Elan M100 (και ας έλεγε ο πατέρας ότι είναι πολύ χαμηλό και κοπανάει στις λακκούβες, εμένα μου άρεσε), ένα RX7 FC και ένα.. κάτσε.. τι ήταν αυτό? Ήταν ένα BMW! Πρώτη φορά έδινα σημασία σε αυτή τη μάρκα, μέχρι τότε είχα άλλες αγαπημένες. Άργησα στο σχολείο εκείνη τη μέρα, δεν μπορούσα να ξεκολλήσω από πάνω, από γύρω του, από παντού του. Έρωτας από την πρώτη ματιά με τα κίτρινα μάτια ενός Ε36 316 sedan, με άβαφτους προφυλακτήρες. Δεν χρειάστηκα δεύτερη φορά, η πρώτη συνάντηση με αυτό το ολοκαίνουργιο μαγευτικό αυτοκίνητο ήταν καταλυτική:

«Εγώ μια μέρα ΑΥΤΟ θα πάρω», υποσχέθηκα στον εαυτό μου.

Το 1992 φυσικά πέρασε γρήγορα, μαζί του και το γυμνάσιο αλλά το Ε36 δεν πήγε πουθενά. Ο πιτσιρικάς που το είχε έπαψε να είναι τόσο πιτσιρικάς στα μάτια μου και το άλλαξε με ένα ίδιο σε coupe αμάξωμα και ένα περίεργο γράμμα πίσω. ///Μ έγραφε και έκανε το όνειρο ακόμα πιο όμορφο. Αρκούσε η μία και μοναδική φορά που το άκουσα να απομακρύνεται για να επαναπροσδιορίσει το όνειρο, παραμένοντας όμως πιστός στην παιδική μου υπόσχεση.

«Εγώ μια μέρα ΑΥΤΟ θα πάρω», ξαναείπα..

Χρόνια αργότερα και με πολύ ζόρι αφού πέρασα από το απαραίτητο για κάθε αυτοκινητάκια Puntosaxorallo, έφτασα πολύ κοντά. Όσο κοντά επέτρεπε η τσέπη, σε ένα Ε36 Compact. Και ήμουν ευτυχισμένος, έζησα χρόνια μ’ αυτόν τον αλήτη και κάναμε τα γούστα μας. Δεν παραπονεθήκαμε ποτέ ο ένας στον άλλον, ούτε όταν παραχώρησε τη θέση του στο παιδικό-εφηβικό όνειρο: Ένα Ε36 Μ3. Πλέον η τσέπη το επέτρεπε, όχι ότι ξεχείλιζε χρήμα, αλλά σωστά και συνετά ένα τέτοιο αμάξι μπορούσα να το αγοράσω χωρίς να χρωστάω πουθενά και να το ταΐζω μπόλικη βενζινούλα. Μου έφτανε που γυρνώντας από τη δουλειά η γυναίκα απορούσε γιατί χαμογελούσα. Που να εξηγείς τα ανεξήγητα τώρα..

«Άκουσα κάτι στο αμάξι» απαντάς.

Και όμως δε λες ψέματα. Μπορεί να μην εννοείς το ραδιόφωνο που κατάλαβε εκείνη, αλλά όντως χαμογελάς για αυτά που άκουσες στο αμάξι, τότε που χορεύατε παρέα στο δρόμο του γυρισμού.

Καμιά φορά βέβαια τα όνειρα γίνονται για να παραμένουν όνειρα.. Το παραμυθάκι στραβώνει και το θυμωμένο συννεφάκι αρχίζει να βρέχει πάνω από το κεφάλι σου. Δυστυχώς δεν ζω έξω από τον κόσμο που ζούμε όλοι. Για αρχή ήταν η γκρίνια. Γκρίνια παντού, δεν έφταιγε το αυτοκίνητο που «τρέχει πολύ» για τους γονείς, που «καίει πολύ» για το γυναικόσογο, που «έχει ακριβή συντήρηση» για τους γνωστούς. Μετά τα προβλήματα έγιναν πιο χειροπιαστά: Πάρε την ασφάλεια, πάρε τα τέλη, πάρε τα φορολογικά και τα τεκμήρια, πάρε μια απρόσμενη ζημιά. Στη συνέχεια χόντρυνε επικίνδυνα: ανεργία για το έτερο μέλος του σπιτιού και κάμποσους μήνες απλήρωτος ο πρώην ευτυχισμένος κάτοχος Μ3.

Δεν είχε πια κανένα νόημα.. Η σχέση μας είχε βαλτώσει, η λογική έλεγε ότι έπρεπε να πάρω διαζύγιο. Αντιστεκόμουν όμως όσο άντεχα ακόμα, γιατί στα όνειρα δεν χωράει λογική.
Πάνω σε αυτές τις σκέψεις και με την απόφαση ειλημμένη κατά το ήμισυ, μπήκε και το κερασάκι. Ένα πρωινό από τα τελευταία του (ήταν ήδη προς πώληση), απλά δεν το ξαναβρήκα. Πήγα στη δουλειά με συγκοινωνία εκείνη τη μέρα, καθυστερημένος. Η λογική λέει πως το έκλεψαν κάποιοι κακοί άνθρωποι το βράδυ, η αστυνομία το ίδιο.

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα. ΞΕΡΩ πως το έσκασε μόνο του το βράδυ, για να μη με στενοχωρήσει. Είμαι σίγουρος πως αν ανέβω στην Πεντέλη αργά το βράδυ, θα αντιλαλεί το βουνό. Θα λυσσάει όπως μόνο αυτό ήξερε. Το μόνο μου παράπονο είναι πως δεν πρόλαβα να το αποχαιρετήσω όπως του έπρεπε..

Γι’ αυτό αγαπητέ Paulo, άσε με να στο πω εγώ σωστά:
«Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να στο πηδήξει..»
+11

φιλε μακαρι να το ξαναβρεις ι να παρεις το ιδιο.....
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-06-10, 20:11
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι’ αυτό αγαπητέ Paulo, άσε με να στο πω εγώ σωστά:
«Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να στο πηδήξει..»
«Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να τα καταφέρεις...και μόλις τα καταφέρεις θα βρεθεί κάποιος κρετίνος να στο στερήσει»

Τι να πούμε.........Εύχομαι να είναι το τελευταίο απο τα όνειρα σου που παίρνει τέτοια τροπή.
Να έχεις υγεία και θα πραγματοποιήσεις άλλα. Λιγότερο ή περισσότερο σημαντικά. Αλλωστε αυτό δεν είναι η ζωή ; Διαρκές κυνήγι ονείρων............
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-06-10, 12:44
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων


Εγώ δεν πιστεύω τίποτα. ΞΕΡΩ πως το έσκασε μόνο του το βράδυ, για να μη με στενοχωρήσει. Είμαι σίγουρος πως αν ανέβω στην Πεντέλη αργά το βράδυ, θα αντιλαλεί το βουνό. Θα λυσσάει όπως μόνο αυτό ήξερε. Το μόνο μου παράπονο είναι πως δεν πρόλαβα να το αποχαιρετήσω όπως του έπρεπε..
Τα ειπες ολα...

Αμα το δω κανα βραδυ εκει στις παρατεταμενες ανηφορικες στην Πεντελη θα του παιξω φωτα και θα του στειλω τα φιλια σου
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-06-10, 14:06
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Πραγματικά τα είπες έτσι όπως είναι και αν και δεν έχω ζήσει κάτι τέτοιο η περιγραφή σου μου έκανε να έρθω στη θέση σου.
Κι εγώ την πρώτη στιγμή που το είδα γύρισα και είπα την ίδια κουβέντα στον πατέρα μου "εγώ μια μέρα αυτό θα το πάρω"
Το 93' με ένα Nissan Sunny του 91' στα διόδια απο δίπλα μας...μόλις που είχε σταματήσει.
Απλό με άβαφους προφυλακτήρες,τάσια και τα κλασσικα κίτρινα φλασάκια αλλα άν το έχεις μέσα σου το βλέπεις με άλλο μάτι...
Πίστεψε με μετά απο όλο αυτο που διάβασα το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πάω στο γκαράζ να το δώ.
Το είδα και είναι έτοιμο παρεπιπτότως για να με συνοδεύσει αύριο στον γάμο μου...
Σου εύχομαι πραγματικά όλο το σύμπαν να συνομωτήσει για να ξαναξεκινησει το όνειρο σου απο εκεί που σταμάτισε.
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-06-10, 14:39
Το avatar του χρήστη gant
gant Ο χρήστης gant δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Μηνύματα: 300
gant is on a distinguished road
Απλά έγραψες ...με το ποστ αυτό. Εύχομαι να βρεθεί, αν όχι, να ρθουν όλα βολικά και να ξαναγίνεις κάτοχος μιάς μπέμπας, όπως εσύ την θέλεις.
Πιστεύω πως μερικά όνειρα μας, είναι πιό γλυκά από την πραγματοποίηση τους
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-06-10, 14:33
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Σε καταλαβαινω απολυτα Kong. Εχω νοιωσει αυτο το συναισθημα και οσο οι αλλοι προσπαθουν να σου εξηγησουν οτι ειναι απλως ενα αψυχο πραγμα ,μια μηχανη, ενα τσουβαλη σιδερο, εσυ το βλέπεις σαν ενα στοχο που πρεπει να φτασεις. Σαν τον φιλο σου που θα πας μια βολτα, θα κανεις την μ@λ@κι@ σου, θα νευριασεις,θα περασεις καλες και κακες στιγμες μαζι του,και αυτος θα παραμεινει πιστος σε σενα. Οσα χρονια και αν περασουν. Και αν θες κατι πραγματικα τοτε θα το αποκτησεις, Δεν ειναι κακο να βαζουμε στοχους στην ζωη μας. Αλλωστε τα ονειρα και οι ελπιδες ειναι τα μονα που δεν εχουν φορολογησει (ακομα). Για αυτο κραταμε ψηλα το κεφαλι και βλέπουμε μπροστα. Και στη ζωη προσπαθούμε να κανουμε το καλυτερο πρωτα για μας και μετα για τους αλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-06-10, 14:50
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Ρε Konc, κοτζαμανάντρας και με πήρανε τα ζουμιά...

Άσε που κουβαλάω το ποστ σου και το δείχνω σ' όποιον μου έχει πει πως το αμάξι μου "πάλιωσε" και πως πρέπει να "απαλλαγώ" από αυτό!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-06-10, 15:10
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Εελα ρε φιλε....τι ηταν αυτο που εγραψες.....οπως και να εχει παντως του αξιζει μια θεση διπλα στου κοελιο....
οσο για το αν το συμπαν συνομοτει...μαλλον ο κοελιο επινε πολυ μαυρο.
σε καποιους η τυχη χαμογελαει και αλλους τους φτυνει στα μουτρα.καποιοι τα βρισκουν πιο ευκολα απο οτι καποιοι αλλοι...
οσο για το Μ3.....να τους κοπει το χερι.οχι γιατι ειναι το Μ3,οχι γιατι ειναι ενα αντικειμενο τεραστιας αξιας,μα γιατι η κλοπη στερει απο καποιον κατι που αποκτησε ισως με κοπο,ισω;ς με τροπο,ισως με ονειρα.
παραλληλα δε...υπαρχει και Θεος..και μας κρινει ολους...οποτε τουλαχιστον το ας το χαρουν και αυτοι...ας δωσει το μωρο συο χαμογελο και σε αυτους...για να δουν πως ειναι να εισαι ευτυχισμενος μεσα σε ενα αυτοκινητο και ταυτοχρονα να καταλαβουν ποσο αχρηστοι ειναι που δεν εχουν τα κοτσια να δουλεψουν και να αγορασουν κατι..
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-06-10, 18:10
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα, αρκετό για να πρυτανεύσει η λογική, μπορώ πλέον να βρω τα λόγια πρώτα απ' όλα για να ζητήσω συγνώμη για την απουσία μου μέχρι τώρα στα υπέροχα σχόλια και δεύτερον να ευχαριστήσω όλους για τις κουβέντες τους όσον αφορά αυτό το συναισθηματικό παραλήρημα.

Γαμώτο, δεν ήμουν έτοιμος να ψάξω ξανά για αυτοκίνητο, είχα στο μυαλό μου παντρευτεί. Ετοιμάζεται thread μπας και καταφέρουμε να διαλέξω το επόμενο γιατί δυστυχώς τελικά δεν μ΄αρέσει τίποτα απ' ότι είχα σκεφτεί..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.