Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-05-09, 10:40
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Μ3 Ε9Χ Εξάτμιση

Καλημέρα σε όλους,

βρήκα μία εξάτμιση Akrapovic ( σχετικό Link ) η οποία φαίνεται ιδανική για αυτοκίνητο Μ3 Ε9Χ μιάς και του αυξάνει ιπποδύναμη και ροπή σε μεσοχαμηλές στροφές που είναι λίγο ( αδύναμο ).

http://www.akrapovic.com/car-exhaust...3-e90-e92-e93/

# plus 24 HP (at 4620 Rpm)
# plus 35 Nm (at 4890 Rpm)

Επικοινώνησα με την εταιρεία στην Σλοβενία και μου έδωσαν τιμή 5.500 + φπα για να την στείλουν.
Φοβάμαι όμως πως αν την φέρεις και την πας κάπου για τοποθέτηση πιθανόν να μπλέξεις και σίγουρα δεν θα έχεις καμιά εγγύηση γιατί πιστεύω ότι σε τυχόν πρόβλημα η εταιρεία θα τα ρίχνει στην τοποθέτηση και το αντίστροφο.

Ζητάω την γνώμη σας κι αν ξέρει κανείς κάποιον που την εισάγει και την τοποθετεί στην Αθήνα.
__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη merlin_M3 : 07-05-09 στις 10:45 Αιτία: Οχι μόνο Ε93 αλλά Ε9Χ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-05-09, 10:44
Thronos Ο χρήστης Thronos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 673
Thronos will become famous soon enoughThronos will become famous soon enough
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-05-09, 10:51
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Την εξατμιση αυτη την εχω δει φορεμενη στο συνεργειο σε Μ3 Ε92 την προηγουμενη εβδομαδα...

...τα σχολια πιστευω οτι ειναι περιττα.

Ειναι κορυφαια εξατμιση τιτανιου ,παναλαφρη,με pedigree ... και με ανατριχιαστικο ηχο.

Δεν χρειαζεται να ταλαιπωρηθεις με πληρωμες στο εξωτερικο και μεταφορικα, ασφαλειες κτλ.
Οπως με ενημερωσαν στο συνεργειο μου, ο αντιπροσωπος στην Ελλαδα ειναι η Speed & Style. Aν δεν εχεις στοιχεια , στειλε μου pm να σου δωσω τηλεφωνο.
__________________

ΒΜW Freak -E92 335i -Space Grey
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-05-09, 11:01
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Ευχαριστώ για τα σχόλια και την πληροφορία.

Εατειλα π.μ.
__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-05-09, 11:08
jmicro Ο χρήστης jmicro δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-07-2008
Μηνύματα: 50
jmicro is on a distinguished road
+24hp μονο απο εξατμιση και μαλιστα χωρις αλλαγη πολλαπλης??? Σαν πολλα δεν ειναι? Μπορει καποιος που την φοραει η την εχει δουλεψει να επαληθευσει τις τιμες??
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-05-09, 12:28
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
στα 420 ειναι ενα 6% περιπου, πρεπει να ισχυει!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-05-09, 12:30
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Δεν ξέρω αν αληθεύει ο ισχυρισμός της Akrapovic για τόσα άλογα, αυτό που φαίνεται πάντως είναι ότι το Ε92 Μ3 ανεβαίνει σχετικά εύκολα, δεδομένου ότι είναι ατμοσφαιρικό.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-05-09, 12:34
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
+1 στο Σλοβενο τιμωρο.....εχω και γω στο fazer και γουσταρω με τρελα! θα μου πεις αλλο μηχανακι αλλο αυτοκινητο......
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-05-09, 13:27
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jmicro Εμφάνιση μηνυμάτων
+24hp μονο απο εξατμιση και μαλιστα χωρις αλλαγη πολλαπλης??? Σαν πολλα δεν ειναι? Μπορει καποιος που την φοραει η την εχει δουλεψει να επαληθευσει τις τιμες??
Nαι ισχυει...μην με ρωτας ομως να σου πω που το ξερω ,διοτι μετα θα πρεπει να σε σκοτωσω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν αληθεύει ο ισχυρισμός της Akrapovic για τόσα άλογα, αυτό που φαίνεται πάντως είναι ότι το Ε92 Μ3 ανεβαίνει σχετικά εύκολα, δεδομένου ότι είναι ατμοσφαιρικό.
Ναι το καταραμμενο...τελικα παιρνει πιο ευκολα απ'οσο νομιζα αρχικα. Και πανω που χαρηκα οτι το πατουσα , βγηκαν 2-3 καλα μοντς και τωρα πανε "ταπα"
__________________

ΒΜW Freak -E92 335i -Space Grey
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-05-09, 14:33
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panoz_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως με ενημερωσαν στο συνεργειο μου, ο αντιπροσωπος στην Ελλαδα ειναι η Speed & Style. Aν δεν εχεις στοιχεια , στειλε μου pm να σου δωσω τηλεφωνο.

1ον) Ο Αντιπρόσωπος στην Ελλάδα της Akrapovic ΔΕΝ είναι ο Speed & Style αλλά η TECHNO MOTO http://www.tecnomoto.gr/, απορώ πώς κάποιοι "βαφτίζονται" αντιπρόσωποι όταν μέχρι χτες δεν ήξεραν τι πάει να πει Akrapovic, δεν αναφέρομαι σε εσένα Panoz

2ον) Δεν χρειάζεται ΚΑΝ να παραγγείλεις από Ελλάδα αλλά κατευθείαν από Αμερική και θα σου έρθει 1000-2000 λιγότερο εαν έχεις τις κατάλληλες "ακρες"...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.