Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW

Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε για μοντέλα αυτοκινήτων άλλων εταιρειών (Ναι, υπάρχουν και τέτοια)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-08-12, 13:31
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Ferrari/Μύθος Enzo και αντίθετες απόψεις

Τωρα αμα μιλησω για τη Φερραρι θα δυσαρεστησω καποιους...θα περιοριστω μονο στο να πω οτι απαξιωνω τελειως τα ιταλικα γλυφιτζουρια.....ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ!!!!!!!κολλησε η βελονα...χαχαχα
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-08-12, 13:48
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Έτσι και χειρότερα τα αποκαλεί ο φίλος που ανέφερα πιο πάνω και τα βρίζει ασταμάτητα.
Για να προλάβω πολλούς που ίσως και δικαίως θα πουν ότι δεν μπορεί να τα έχει για αυτό τα βρίζει θα πω πως μπορεί να έχει απλά ότι θέλει και επέλεξε μεταξύ άλλων 997 turbo cabrio.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-08-12, 21:25
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
οταν το εργαλειο εχει στυλ και δυναμη το γουσταρω ας ειναι γλυφιτζουρι ας ειναι γιαπονεζικο κουβαδακι.
Εχω ομως μια προτιμιση στον ελικα(ε46coupe, e39, e93) και εννοειται στα σκαθαρια(kafer, 911)
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-08-12, 21:37
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
E όχι ρε παιδιά να απαξιώνουμε και τα Ferrari....

Μου θυμίζετε κάτι χονταίους που λένε πως τα Μ3 είναι για τα μπουζούκια...

Τι να κάνουμε δυστυχώς αυτοί έχουν τα λεφτά και έτσι ξέρουν να τα δείξουν...
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 03-08-12 στις 22:11 Αιτία: Κακή κουβέντα.. την αφαίρεσα..(Για τον πο*τσο κλαίγαμε..)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-08-12, 23:52
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Και επειδη ειναι ferrari δηλαδη παει να πει οτι θα ειναι απαραιτητα και καλο? Απλα επειδη εχει το ονομα?

Δεν αναφερομαι στην F12.
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-08-12, 01:38
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
α σ χ η μ ο !!!

κακό φεησλιφτ του 599

μοτερικά πάντως είναι σε άλλο γαλαξία ...

σόρυ αλλά 1η φορά αν μου χάριζαν αυτό ή το aventador θα έπαιρνα το St Aggata hands down
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-08-12, 01:47
Stradale Ο χρήστης Stradale δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 85
Stradale is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M3 E30 89' Εμφάνιση μηνυμάτων
E όχι ρε παιδιά να απαξιώνουμε και τα Ferrari....

Μου θυμίζετε κάτι χονταίους που λένε πως τα Μ3 είναι για τα μπουζούκια...

Τι να κάνουμε δυστυχώς αυτοί έχουν τα λεφτά και έτσι ξέρουν να τα δείξουν...
+1 από εμένα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-08-12, 23:23
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Enema Εμφάνιση μηνυμάτων
Και επειδη ειναι ferrari δηλαδη παει να πει οτι θα ειναι απαραιτητα και καλο? Απλα επειδη εχει το ονομα?

Δεν αναφερομαι στην F12.
Δεν είναι το όνομα....είναι η ιστορία που κρύβεται πίσω απο αυτό το όνομα.

Ποιότητα παντού!!!!Μοτέρ αγωνιστικών προδιαγραφών...117 άλογα στο λίτρο...

Γενικά βγάζει καθαρόαιμα αγωνιστικά δρόμου,και για εμένα το να απαξιώνεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο μόνο και μόνο απο την χρήση που του κάνει ο ιδιοκτήτης του,και να το συγκρίνεις με αυτοκίνητο γραμμής παραγωγής είναι απαράδεκτο έως γελείο..

Φιλικά....
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-08-12, 00:28
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M3 E30 89' Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι το όνομα....είναι η ιστορία που κρύβεται πίσω απο αυτό το όνομα.

Ποιότητα παντού!!!!Μοτέρ αγωνιστικών προδιαγραφών...117 άλογα στο λίτρο...

Γενικά βγάζει καθαρόαιμα αγωνιστικά δρόμου,και για εμένα το να απαξιώνεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο μόνο και μόνο απο την χρήση που του κάνει ο ιδιοκτήτης του,και να το συγκρίνεις με αυτοκίνητο γραμμής παραγωγής είναι απαράδεκτο έως γελείο..

Φιλικά....
Να ξεκαθαρισω πρωτα, παντα φιλικα
Απλα ειμαι αντιθετος στα αυτοκινητιστικα 'κλισε' πχ, 'οι φερραρι μαμανε', 'τα αλφα ρομεο ειναι τεχνη σε μεταλλο', 'τα γιαπωνεζικα δεν εχουν ψυχη', 'τα ιταλικα εχουν μαπα ηλεκτρονικα/παιρνουν φωτια/σκουριαζουν (ανεξαρτητως χρονολογιας),'τα γαλλικα ειναι σαραβαλα', 'τα bmw ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα του πλανητη ' κτλ (οκ για τα bmw ισως ισχυει...)

On topic
Η ιστορια σαφως και ειναι σεβαστη, αλλα περιοριζεται στο σηματακι.

Το μοτερ μπορει να βγαζει 117ps/l, αλλα με τι τιμημα και τι service intervals? Ο honda F20C βγαζει 123.5 ps/l, o S54 στο CSL 110ps/l, και φανταζομαι οτι αναλογικα θα θελουν λιγοτερη συντηρηση. Οποτε τα νουμερα σχετικα με αυτα που ζηταει, δεν μου λενε τιποτα.
Με 300.000 ευρω παντως, νομιζω οτι η ποιοτητα ειναι τουλαχιστον αυτονοητη.

Το αυτοκινητο σαφως και δεν το απαξιωνω (αυτο ελειπε), υπηρχαν ομως καλες φερραρι, υπηρχαν ομολογουμενως και κακες φερραρι. Συγκριτικα με τα υπολοιπα της φιρμας παντα, οχι με lada.
Το γεγονος οτι δεν εχει μηχανικο τον Θεο, το hype γυρω απο την μαρκα, και το γεγονος οτι πρεπει καπως να δικαιολογηθουν τα 6ψηφια ποσα με κανουν να σκεφτομαι και 2 και 3ς και 4ς φορες μην σου πω, το αν οντως η Φ12 και η καθε φερραρι (και βασικα καθε αυτοκινητο ακριβο ή μη) -οντως- τιμαει τα 300 χιλιαρικα που κοστιζει.
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-08-12, 07:17
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Η ακριβη συντηριση της ferrari ειναι προβλημα ποσο μαλλον οταν δεν εχεις λεφτα να την αγορασεις.
Αυτο που εκτιμω ομως αφανταστα στη ferrari ειναι οτι στα τοσα χρονια ιστοριας δεν εχει εμπλακει στη κατασκευη suv νταλικας κι αγροτικων μηχανηματων.
Βγαζει MONO συγκεκριμενα αυτοκινητα τα οποια εχουν προορισμο την εκριση αδρεναλινης και την οδηγικη απολαυση.Τωρα αυτοι που μπορουν να τα αγορασουν εχουν τα φραγκα και να τα συντηρουν και στις πιστες να πηγαινουν και στα μπουζουκια.
Τα μπουζουκια δε μου αρεσουν καθολου εχω κανει πολλες υποχωρησεις ομως για τη παρεα μου.
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.