Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιο ήταν το καλύτερο την εποχή που παρουσιάστηκε κατά τη γνώμη σας?
Ε30 61 21,71%
Ε36 122 43,42%
Ε46 79 28,11%
Ε9Χ 19 6,76%
Ψήφισαν: 281. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-09-09, 19:09
Το avatar του χρήστη sak1100
sak1100 Ο χρήστης sak1100 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 145
sak1100 is on a distinguished road
Εγω πιστευω το Ε9χ γιατι χαρις σ'αυτο αλλαξα μαρκα, μονο αυτο μου τραβηξε τη προσοχη, ημουν κολλημενος με τα ALFA ROMEO KAI σ'εκεινη την εποχη πιστευω για το 90' που λετε ηταν ονειρο απο αποψη ταχυτητας φρενων και σταθεροτητας.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-09-09, 19:56
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
E36, για τους λόγους που προαναφέρθησαν. Ηταν πολύ μπροστά απο την εποχή του. Τόσο σχεδιαστικά όσο και σε τεχνολογία που έφερε.
Ενα καλά διατηρημένο και "νοικοκυρεμένο" Ε36 μοντ.1991, δείχνει για 18 ετών αυτοκίνητο ?
Ολα τα συνομήλικά του Ε36 δείχνουν τα χρόνια τους πολύ περισσότερο
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-09-09, 20:06
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Από αγωνιστικής άποψης δε νομίζω να υπάρχει δίλημμα.

με το που σκέφτεσαι BMW και αγώνες ΕΝΑ πράμα έρχεται στο μυαλό.-

Κατά τα άλλα αν και σαν αμάξι δε μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ, οφείλω να αναγνωρίσω ότι σε σχέση με την εποχή του το Ε36 ήταν ΧΡΟΝΙΑ μπροστά από οτιδήποτε κυκλοφόρησε.

Αλλά ΔΕ θα το ψηφίσω το ψόφιο.

Η καρδιά και το μυαλό ανήκουν αλλού.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-09-09, 20:08
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Όντως το Ε36 είναι διαχρονικότατο και όταν εμφανίστηκε το 1990 όλοι είχαμε πάθει πλάκα, άλλωστε ήταν και μια εντελώς νέα σχεδιαστική προσέγγιση από τη bmw και άλματα μοντερνισμού μπροστά από την κατά τα άλλα κομψότατη Ε30. Εγώ έχω και ένα 316 coupe του 1995 και όλο λέω να το δώσω αλλά όταν το κοιτάω μου φαίνεται τόσο φρέσκο σχεδιαστηκά που το μετανιώνω....μόνο όταν το οδηγάω αντιλαμβάνομαι τα χρόνια του! Τα Ε90 ειδικά προ facelift μεγάλη αποτυχία....μα είναι αυτό πίσω μέρος???
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-09-09, 20:16
Το avatar του χρήστη ///M_Spartan
///M_Spartan Ο χρήστης ///M_Spartan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 550
///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice
Xωρις δευτερη σκεψη ψηφισα το Ε30.Και οχι μονο γιατι ηταν ενα πρωτοπορειακο τεχνολογικα αυτοκινητο για την εποχη του και συναμα πανεμορφο αλλα γιατι εχω και ενα σχετικο συναισθηματικο δεσιμο με το συγκεκριμενο μοντελο Μ3.Ημουν 6 ετων οταν πρωτομπηκα στο αμαξι αυτο (ηταν ενα EVO 1)το οποιο ειχε τοτε ο πατερας μου και θυμαμαι μεχρι σημερα την εντυπωση που μου ειχε κανει.Την ομορφια του αλλα και τον τροπο που ενιωθα πως το αμαξι αυτο "τρεχει".Δεν ηξερα πραγματικα αν ηθελα να ειμαι μεσα και να με πηγαινουν βολτα ή να ειμαι εξω και να το χαζευω.Επειδη λοιπον αυτο το αισθημα με κυριευει ακομα και σημερα καθε φορα που βλεπω ενα Μ3 Ε30 αλλα και για το γεγονος οτι εκεινο ξεκινησε το "θρυλο" της Μ3 κατεληξα στην ψηφο αυτη.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-09-09, 20:26
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Smile

E 30……Γιατί έτσι!!! Και με όλο το σεβασμό προς όλα τα μοντέλα!!!
Μπορώ να γράφω ώρες γιατί Ε30 και όχι κάποιο άλλο, χεχεχε…προτίμησα
όμως το "Γιατί έτσι!!!" για να μην γίνω κουραστικός, οι μεγαλύτεροι φίλοι
μου σίγουρα με καταλαβαίνουν!

Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-09-09, 20:28
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
Κατά τους όρους όπου ετέθη η ψηφοφορία, σαφώς το Ε36...δεν εξετάζουμε αν μάς αρέσει σε σχέση με το Ε46,το Ε30 κλπ, αλλά που ευρίσκοντο τα αυτοκίνητα σε σχέση με τον τότε ανταγωνισμό, και το Ε36 έφερε τη ρήξη που έκανε τη διαφορά...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-09-09, 20:52
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Νομίζω δεν θα το σκεφτώ. Απο τα πρώτα αυτοκίνητα που μπήκα (και θυμάμαι) ήταν το Ε30 του μπάρμπα μου. Και έφτασε η στιγμή που πήγαμε στην έκθεση με τον πατέρα μου, πρέπει να ήμουν 5.5 χρονών τέλη του 1992. Εκεί είδαμε το γαλάζιο Ε36 που είναι στο γκαράζ μου. Το αυτοκίνητο ήταν με 200 km μεταχειρισμένο και το είχε φοιτήτρια αλλά την έπιασε το τεκμήριο και το πούλησε σε λιγότερο απο μήνα. Εξακριβώθηκε εντελώς τυχαία μετά απο 6 μήνες σε συνάντηση μαζί της.

Ανάμεσα στα άλλα αυτοκίνητα ο πατέρας μου μου είπε "διάλεξε". Το αυτοκίνητο μου έκλεισε το μάτι και είπα "το γαλάδιο". Μεγάλωσα μέσα σε αυτό, έμαθα να οδηγώ σε αυτό, έκανα τα πρώτα μου παντιλίκια σε αυτό, στούκαρα με αυτό, το ξαναέφτιαξα, το καγκούρεψα λίγο με xenon φανάρια, lexus φώτα και καλό ηχοσύστημα. Το αυτοκίνητο βρίσκεται παρκαρισμένο στον δρόμο μπροστά στο σπίτι και περιμένει να πάει για πάτημα μιάς και κανένας δεν το θέλει.

Βγαίνω με το 335 απο το γκαράζ και αυτό μου κλείνει το μάτι, δημιουργώντας το ίδιο συναίσθημα με το 1992. Θα μείνει πάντα μέσα στην καρδιά μου.

Για αυτό ψηφίζω Ε36
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-09-09, 21:24
Το avatar του χρήστη vasilis e30
vasilis e30 Ο χρήστης vasilis e30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2008
Μηνύματα: 272
vasilis e30 is on a distinguished road
Ε30 βεβαια
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-09-09, 21:29
Το avatar του χρήστη str2004
str2004 Ο χρήστης str2004 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 601
str2004 is on a distinguished road
E36 ......απο εδω ξεκινησε η "αλλαγη" ( Dolphin Style ) .......στην εποχη του ποζαρησε στα "σαλονακα" αμαξια αλλα και στα γρηγορα ...... μαζι με Honda Civic......
__________________
Κατι "παιζεται" .... ΕΔΩ.... και ΕΔΩ....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.