Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-12-09, 01:36
Το avatar του χρήστη pantelis
pantelis Ο χρήστης pantelis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2009
Μηνύματα: 50
pantelis is on a distinguished road
Red face υγρα φρενων

καλημερα παιδια εχω ενα 116 2008 και μου αναψε λαμπακι για υγρα φρενων στα 35000 χιλ ειναι φυσιολογικό μήπως χανει απο πουθενα?? απο την αντιπροσωπεία μου ειπαν για αλλαγη υγρων με 60 ευρω και αυτα πολλα δεν ειναι???? εγω από όσο ξέρω προσθετεις όσα σου λειπουν και τέλος δεν τα αλλαζεις!!! επισης για τα τακακια το αμαξι εχει ενδειξη για αλλαγη στα 50000 γιατι μου ανεφεραν και για φαγωμένα τακακια.. τι λετε?? ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantelis : 15-12-09 στις 01:47
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-12-09, 02:04
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantelis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα παιδια εχω ενα 116 2008 και μου αναψε λαμπακι για υγρα φρενων στα 35000 χιλ ειναι φυσιολογικό μήπως χανει απο πουθενα?? απο την αντιπροσωπεία μου ειπαν για αλλαγη υγρων με 60 ευρω και αυτα πολλα δεν ειναι???? εγω από όσο ξέρω προσθετεις όσα σου λειπουν και τέλος δεν τα αλλαζεις!!! επισης για τα τακακια το αμαξι εχει ενδειξη για αλλαγη στα 50000 γιατι μου ανεφεραν και για φαγωμένα τακακια.. τι λετε?? ευχαριστω
μην ανησυχεις για τα υγρα φρενον..εμενα μου εβγαλε ενδειχη στα 19000 σε μινι κουπερ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-12-09, 02:09
Το avatar του χρήστη pantelis
pantelis Ο χρήστης pantelis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2009
Μηνύματα: 50
pantelis is on a distinguished road
ευχαριστώ τα 60 πως σου φαίνονται
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-12-09, 02:13
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantelis Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστώ τα 60 πως σου φαίνονται
θα σ πο αυριο οταν δο την αποδειξη..εμενα μου εβγαλε για τακακια στα 22000 π εχο τορα...αστα να πανε.....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-12-09, 02:25
Το avatar του χρήστη pantelis
pantelis Ο χρήστης pantelis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2009
Μηνύματα: 50
pantelis is on a distinguished road
δεν λες τιποτα και εγω ξερω οτι το μπουκαλακι απο τα υγρα φρένων κανει το πολυ 9 ευρω τωρα τα 60 ειναι μαλλλον < εργατικα>> τι να πεις!!!! φτανει να μην πουν και για τακακια γιατι μετα αστα να πανε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-12-09, 04:47
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Φιλε καλημερα, καλο ειναι τα υγρα των φρενων να αλλαζονται ανα τακτα χρονικα διαστημα πχ μια

φορα το χρονο ή μια φορα στα δυο χρονια για το λογο οτι στη συσταση τους πλεον εχουνε σαν βαση

τη γλυκολη και χαρακτηριστικο τους γνωρισμα ειναι οτι ειναι υγροσκοπικα.Δηλαδη απορροφουν υγρασια

συνεχεια απο την ατμοσφαιρα και ετσι πεφτει σταθερα το σημειο βρασμου τους.Ακομη εμφανιζουνε

και φυσαλλιδες ατμου απο την υγρασια που εχει απορροφηθει ,ετσι μειωνεται κιαλλο το σημειο βρασμου τους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sp!ros G : 15-12-09 στις 05:02
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-12-09, 05:11
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Να συμπληρωσω πως αν δεν υπαρχει διαρροη στο συστημα των φρενων , η πτωση της σταθμης των υγρων

στο δοχειο ειναι φυσιολογικη οσο τρωγονται τα τακακια.Μολις τοποθετηθουν καινουρια τακακια η σταθμη

θα ξαναεπανελθει στο σωστο σημειο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-12-09, 07:31
Το avatar του χρήστη eddy_e46
eddy_e46 Ο χρήστης eddy_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Μηνύματα: 267
eddy_e46 is an unknown quantity at this point
60 γιούρια;;; Πάλι καλά... Εμένα μου ζήτησαν 90. Εγώ πάντως τους είπα 90 να είναι οι μέρες τους και τα άλλαξα σε εξωτερικό με 20 ευρώπουλα...
__________________
Οι απόψεις είναι σαν τις απολήξεις του ορθού. Ο καθένας έχει από μία!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-12-09, 07:56
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Τα υγρα φρενων... τουλαχιστον οσον αφορα το δικο μου βγαζει ενδειξη αλλαγης στα δυο χρονια ,ανεξαρτητως χιλιομετρων, αυτο μπορει να το δεις και στο obc αν πατησεις το κουμπακι την ωρα που σου δειχνει το oil service.
Με λιγο search θα βρειτε thread διαμαντια σε οτι εχει σχεση με τα φρενα και τα υγρα τους.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-12-09, 12:44
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Στο BC στους ασσους, στο Service Info εχει ως υπενθυμιση αλλαγη υγρων φρενων καθε 2 χρονια. Τωρα αν σου αναψε λαμπακι για αλλο λογο, πχ διαρροης δεν ξερω...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.