Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-10-08, 20:26
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Λαδοαντιγνωμιες

Μια γενική απάντηση θα δώσω σε όλους όσους νομίζουν οτι η Νοθεία Κοστίζει.
ΔΕΝ ΚΟΣΤΊΖΕΙ ΚΑΘΌΛΟΥ
Αυτο που κοστίζει ειναι το σωστό ραφινάρισμα και η σωστή επεξεργασία του λαδιού.Εκει χρειάζονται τα ακριβά μηχανήματα και όσοι τα έχουν ειναι νόμιμοι έμποροι και ναι συμφωνώ οτι ειναι μεγιστάνες και την εχουν αράξει στο Γιωτ.
Μην τρελαθούμε τώρα οτι ΔΕΝ γίνονται νοθείες σε πολλά προϊόντα τις καθημερινότητας μας ?
Και οτι το νοθευμένο κοστιζει πιο πολυ απο το γνησιο???
θα μας διαβάζουν οι< ΝΟΘΕΜΠΟΡΟΙ> και θα γελάνε μαζι μας.
Ολοι ξέρουμε οτι οι νοθείες γίνονται πάντα χωρις ιδιαίτερο εξοπλισμό,χωρις ιδιαίτερη γνώση και βέβαια χωρις ενδοιασμούς.
Αν το νοθευμένο ηταν πιο ακριβό τοτε ολοι θα πούλαγαν ποιότητα.
Τωρα μην μου ζήτηση κάνεις να του πω και πως γίνετε η νοθεία και πως ξανθαίει το χρώμα..
Αν έχετε γνωστούς χημικούς η δικαστικούς ,ρωτήστε τους να σας πουν τα πορίσματα και το πως γίνετε.
Παντός δεν μπορώ να καταλάβω οταν κάποιος εχει πρόβλημα με ενα προϊόν και υποψιάζεται κατι,στην προκείμενη περίπτωση ο Dasmania, γιατι πρέπει να αποδοιξη οτι δεν ειναι ελέφαντας.
Δηλαδή τι περισσότερο να κανει απο το να παρατήρηση ,πρότονε τον κινητήρα του, (που τον ξέρη καλύτερα εκείνος όπως και τα χιλιόμετρα του), και δεύτερον να απευθυνθεί στον Μηχανικό του? (Φαντάζομαι θα ειναι μηχανικός με πτυχίο)
Πρέπει να παει στο χημείο του Κράτους για ανάλυση? οπως διαβάζω απο κάποιον που μπήκε αργότερα στην συζήτηση μας.
Δεν ειναι δικη του δουλεία αυτο.Αυτό ειναι δουλεία αλλον φορέων.
Σε αλλο κράτος θα σεβόντουσαν πολυ περισσότερο την γνώμη αυτου που κάνει μια καταγγελία(π.χ Dasmania) όπως και την γνώμη του μηχανικού του.

Εν κατακλείδι και να τελειώνουμε με τις λαδοσυζητησης, αφορμή για να <βουτηχτό μεσα στα λάδια> και στην ενδιαφέρουσα συζήτηση και άποψης που είχαμε με όλους ,ήταν η αβασάνιστη αμφισβήτηση απο την πρώτη στιγμή οταν ακούσαμε μια "καταγγελία" λες και δεν ξέρουμε σε πιο τοπο ζούμε.Αυτή η έκπληξη που μας διακατέχει οταν ακούμε μια είδηση <λαμογιας> και λεμε :"οχι εμεις ο αλλος , δεν ειναι δυνατόν να συμβαίνει σε μας ."

Κάποιος έλεγε "όταν γίνετε κατι κακο σκόπιμα ειναι επικίνδυνο...οταν όμως γίνετε το ιδιο κακο απο αμέλεια τοτε αυτο ειναι πιο επικίνδυνο"

Εγω αυτο που μπορώ να πω ειναι:

ελπίζω τα λάδια μου να ειναι υγιεί και οταν οι άλλοι πάνε με τις πάντες................να μην έχει λάδια κάτω
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 15-10-08, 21:36
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DASMANIA Εμφάνιση μηνυμάτων
τον τυπο αυτον (λαδα) κατα περιοδους υπαρχουν καταγγελιες οτι εχει λαδια μαιμου! δηλαδη περνει τα παλια λαδια και τα περναει απο μια επεξεργασια και τα ξανθενει και μοιαζουν σαν καινουρια! αλλα το λαδι δεν εχει πλεον την ικανοτητα να λιπενει αρκετα καλα το μοτερ και τα οστιρια γιατι δεν ειναι συγουρο οτι ειναι 10-40, αλλα ειναι ενα μιγμα απο διαφορα λαδια (10-40, 0-30, 15-50),
ετσι εκανα μια νεα αλλαγη λαδιων μαζι με καινουριο φιλτρο μα τα λαδια του μαστορα (agip 10 - 40 ). το μοτερ ξαναηρθε στην αρχη του κατασταση απο θεμα ηχου και ολα καλα.

το νου σας τα λαμογια ειναι παντου! και πεζουν με τα λευτα μας!
Φιλε μου...

1. Οκ αντε και το κανει αυτο. Τα ξανασφραγιζει σε γνησιες συσκευασιες? Και αντε και μπορουσε να τα σφραγισει, τις συσκευασιες που τις βρισκει?
2. Το μαγαζι ειναι εκει πανω απο ΣΑΡΑΝΤΑ χρονια. Μια καταγγελια που να εχει γινει και να ειναι επικυρωμενη, εστω και απο φοροτεχνικο ελενχο, εχει κανεις να μας δειξει?
3. Αν ειχε την τεχνολογια ωστε να βγαζει τα καταλοιπα απο το λαδι και να το 'ξανθαινει', κοινως να το καθαριζει, μολις μας ελυσε το ενεργειακο προβλημα. Πρεπει να την πατενταρει και να αγορασει την μιση Ελλαδα μονο πουλωντας τα δικαιωματα. Για να μπορεσεις να κανεις κατι τετοιο σε λιπαντικο θελει τρελο εξοπλισμο και τρελα χρηματα.

Τα λαμογια ναι ειναι παντου, απλως το λαμογιο σε αυτη την περιπτωση ηταν ο μαστορας σου που σε βρηκε ευκολη λεια. Το μοτερ σου ακουγοταν πιο τραχυ, συμφωνω, γιατι τα λαδια που πηρες ηταν ενα πολυ φτηνο 10W40 ορυκτελαιο συνθετικης βασης (ναι εγινε) και ουτε καν πλησιαζει τις προδιαγραφες του μοτερ σου. Εγω προσωπικα μονο σε αλυσοπριονο θα τα εβαζα, και μονο αν το ειχα για μερεμετια. Τα Agip που εβαλες (ουτε τυπο δεν μας λες, δεν ειναι ολα το ιδιο απλως επειδη το ιξωδες ειναι το ιδιο ξερεις) απλως πιθανον να ειναι καλυτερα και συγκρατουν καλυτερη πιεση. Οποτε και πηρες εσυ παρα πολυ λαθος λαδια, και ο μαστορας σου τα κονομησε γερα απο μια αλλαγη λαδιων στο τσακ-μπαμ πασαροντας σου τα λαδια παρα πολυ πιθανον στην 2πλη τιμη απ'οτι τα αγοραζει αυτος.



ΥΓ Και εγω που εχω δοκιμασει ισα με 20 λιπαντικα, θα επρεπε να εχουν ολα παρομοια συμπεριφορα....μα καμια σχεση μεταξυ τους ομως σχεδον στα ολα τους?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 15-10-08 στις 21:40
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 16-10-08, 14:57
tsilis Ο χρήστης tsilis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Μηνύματα: 559
tsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura abouttsilis has a spectacular aura about
O Oldcakickass και ο God έχουν δίκαιο
Ανάλυση αξιόπιστη στα λάδια γίνεται μόνο στα ειδικά εργαστήρια, αν στείλεις δείγμα.

Άτομο από άλλο φόρουμ που έστειλε δείγμα από το κάρτερ του για ανάλυση, με λάδια αγορασμένα από την tradewind, βρέθηκε εντός προδιαγραφών, π΄ραγμα που καθησύχασε και εμένα σχρετικά με τη συγκεκριμένη παραφιλολογία

Για να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι όμως, η tradewind-Λαμπριανίδης είναι εισαγωγέας μόνο της Redline. Tα Αmsoil επισήμως εισάγονται από την "Κ Αγγελόπουλος" με επίσης ικανοποιητικές τιμές. Ο Λαμπριανίδης τα φέρνει με παραεισαγωγή
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 16-10-08, 15:12
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κυριακος Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια γενική απάντηση θα δώσω σε όλους όσους νομίζουν οτι η Νοθεία Κοστίζει.
ΔΕΝ ΚΟΣΤΊΖΕΙ ΚΑΘΌΛΟΥ
Αυτο που κοστίζει ειναι το σωστό ραφινάρισμα και η σωστή επεξεργασία του λαδιού.Εκει χρειάζονται τα ακριβά μηχανήματα και όσοι τα έχουν ειναι νόμιμοι έμποροι και ναι συμφωνώ οτι ειναι μεγιστάνες και την εχουν αράξει στο Γιωτ.
Μην τρελαθούμε τώρα οτι ΔΕΝ γίνονται νοθείες σε πολλά προϊόντα τις καθημερινότητας μας ?
Και οτι το νοθευμένο κοστιζει πιο πολυ απο το γνησιο???
θα μας διαβάζουν οι< ΝΟΘΕΜΠΟΡΟΙ> και θα γελάνε μαζι μας.
Ολοι ξέρουμε οτι οι νοθείες γίνονται πάντα χωρις ιδιαίτερο εξοπλισμό,χωρις ιδιαίτερη γνώση και βέβαια χωρις ενδοιασμούς.
Αν το νοθευμένο ηταν πιο ακριβό τοτε ολοι θα πούλαγαν ποιότητα.
Τωρα μην μου ζήτηση κάνεις να του πω και πως γίνετε η νοθεία και πως ξανθαίει το χρώμα..
Αν έχετε γνωστούς χημικούς η δικαστικούς ,ρωτήστε τους να σας πουν τα πορίσματα και το πως γίνετε.
Παντός δεν μπορώ να καταλάβω οταν κάποιος εχει πρόβλημα με ενα προϊόν και υποψιάζεται κατι,στην προκείμενη περίπτωση ο Dasmania, γιατι πρέπει να αποδοιξη οτι δεν ειναι ελέφαντας.
Δηλαδή τι περισσότερο να κανει απο το να παρατήρηση ,πρότονε τον κινητήρα του, (που τον ξέρη καλύτερα εκείνος όπως και τα χιλιόμετρα του), και δεύτερον να απευθυνθεί στον Μηχανικό του? (Φαντάζομαι θα ειναι μηχανικός με πτυχίο)
Πρέπει να παει στο χημείο του Κράτους για ανάλυση? οπως διαβάζω απο κάποιον που μπήκε αργότερα στην συζήτηση μας.
Δεν ειναι δικη του δουλεία αυτο.Αυτό ειναι δουλεία αλλον φορέων.
Σε αλλο κράτος θα σεβόντουσαν πολυ περισσότερο την γνώμη αυτου που κάνει μια καταγγελία(π.χ Dasmania) όπως και την γνώμη του μηχανικού του.

Εν κατακλείδι και να τελειώνουμε με τις λαδοσυζητησης, αφορμή για να <βουτηχτό μεσα στα λάδια> και στην ενδιαφέρουσα συζήτηση και άποψης που είχαμε με όλους ,ήταν η αβασάνιστη αμφισβήτηση απο την πρώτη στιγμή οταν ακούσαμε μια "καταγγελία" λες και δεν ξέρουμε σε πιο τοπο ζούμε.Αυτή η έκπληξη που μας διακατέχει οταν ακούμε μια είδηση <λαμογιας> και λεμε :"οχι εμεις ο αλλος , δεν ειναι δυνατόν να συμβαίνει σε μας ."

Κάποιος έλεγε "όταν γίνετε κατι κακο σκόπιμα ειναι επικίνδυνο...οταν όμως γίνετε το ιδιο κακο απο αμέλεια τοτε αυτο ειναι πιο επικίνδυνο"

Εγω αυτο που μπορώ να πω ειναι:

ελπίζω τα λάδια μου να ειναι υγιεί και οταν οι άλλοι πάνε με τις πάντες................να μην έχει λάδια κάτω

ωρεα τα λες ρε φιλε , αλλα στη βραση κολλαει το σιδερο..πες μας ΠΩΣ το ξανθαινει το λαδι,πως το ξανασυσκευαζει ? το κατεβατο σου το διαβασα και εχασα 12 δευτερολεπτα σαν διαφημηση πολιτικου στην τηλεοραση..μπλα μπλα μπλα και στην ουσια τιποτα δεν ειπες.μην ξαναγοραζεις απο εκει δεν σε υποχρεωνει κανενας.
εγω ο ιδιος αναλαμβανω να σου φερνω καστρολ απο γερμανια..50 ευρω το λιτρο και θα λεω κιολας οτι ειμαι ποιοτικος και συναμα ακριβος επειδη ο νεοελλην εχει συνηθισει να πληρωνει σαν το μλκ πανακριβα και να μη μιλαει καθολου..γιατι το λεω?
πριν χρονια αποφασισαμε να μην πουλησουμε τις ελιες μας στο συνεταιρισμο και τις δωσαμε σε ενα μαγαζι..το 70 τοις εκατο εμπαινε μεσα και ελεγε "γιατι ειναι τοσο φτηνες?τουρκικες ειναι?πωπωωωω...δεν παιρνω!" τις ανεβασαμε την τιμη κατα 2 ευρα πεταξαμε και ενα "βιολογικο προιον" που στην ουσια ετσι ηταν μονο ενα ψεκασμα για δακο και φυλοξερα εφαγαν και τις ξεπουλησαμε σε χρονο dT ..με τα λεφτα που εβγαλα τοτε πηρα το Ε34 κοκ...

ξεκινηστε να εχετε αγοραστικη κουλτουρα παιδες! και τα χυπερ ντουπερ λαδια να βαλεις στο 1600-1800-2000 κυβικα αμαξι σου αντι να ξεκινησει να καιει λαδια στα 360.000 χλμ θα καψει στα 400.000..σε ενα λαδι το βασικο ειναι το ιξωδες και αν αντεχει σε ψηλες θερμοκρασιες και πιεσεις..τωρα αν θα ειναι καστρολ η ρωσικο το ιδιο θα προστατεψει τις μηχανες σας...
οπως επισης το ντολτσε γκαμπανα που αγοραζετε 100-200 ευρω το παντελονι η το αρμανι παντελονι παλι γινεται στη Βουλγαρια..εχω γνωστο ελληνα επιχειρηματια που εχει υπογραψει συμβολαια με αυτες τις εταιρειες και φτιαχνει παντελονια που ζητημα το καθενα να κοστιζει 10-20 ευρω...φορτηγα φευγουν με την παραγωγη του σε ελλαδα,γαλια,αγγλια κλπ..οπως και τα ρουχα που πουλανε στο ονλαιν μαγαζι της μαντσεστερ γιουναιτεντ ερχονται απο Τουρκια. ο πεθερος μου φορτωσε μια φορα απο κωνσταντινουπολη εως το μαντσεστερ σιτυ στην αγγλια..

τεσπα να μην το κανουμε πολυ οφφτοπικ, ετυχε μια περισταση και εληξε εκει το θεμα..οποιος θελει αγοραζει απο εκει,οποιος δεν θελει υπαρχουν και αλλα ακριβοτερα μαγαζια..
καλη σας μερα
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 16-10-08, 15:31
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
επισης να αναφερω οτι τα ΑΡΑΛ luetronic ειναι οτι χειροτερο λαδι..τα εβαζα σε ενα φορντ ,πηδηξα τα ωστηρια..τα εβαλε ενας γνωστος σε φιατ..μετα απο ταξιδι ακουγονταν ωστηρια
τα σελενια να πηγαινες να βαλεις πολυ καλυτερο λαδι απο αυτη τη μλκια το αραλ
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 16-10-08, 16:32
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Arrow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DASMANIA Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα που θα γραφω εγινε σε εμενα προσωπικα.

εχω μια μανια να αλλαζω καθε 3000 χιλιομετρα λαδια στο αμαξι μου. εστι εκτος απο το μαστορα που πηγενω το αμαξι κατα περιοδους κανω αλλαγες λαδιων και μονος μου, με λαδια αγορασμενα απο ενα γνωστο λαδα στον πειραια (στο λιμανι κοντα στον ηλεκτρικο απο πισο). πηγα και αγορασα λαδια ARAL BLUTRΟNICK 10-40W, στην αρχη δεν ειχα δωσει προσοχη...
το μοτερ ακουγοταν λιγο τραχι απο το κανονικο,
πηγα στον μαστορα μου και του ειπα το ολο θεμα με τον ηχο. και μου ειπε...
δεν πιστευω να πηγες να παρεις λαδια απο τον ........... , ε τη να πω του ειπα οτι απο εκει τα πηρα.
τον τυπο αυτον (λαδα) κατα περιοδους υπαρχουν καταγγελιες οτι εχει λαδια μαιμου! δηλαδη περνει τα παλια λαδια και τα περναει απο μια επεξεργασια και τα ξανθενει και μοιαζουν σαν καινουρια! αλλα το λαδι δεν εχει πλεον την ικανοτητα να λιπενει αρκετα καλα το μοτερ και τα οστιρια γιατι δεν ειναι συγουρο οτι ειναι 10-40, αλλα ειναι ενα μιγμα απο διαφορα λαδια (10-40, 0-30, 15-50),
ετσι εκανα μια νεα αλλαγη λαδιων μαζι με καινουριο φιλτρο μα τα λαδια του μαστορα (agip 10 - 40 ). το μοτερ ξαναηρθε στην αρχη του κατασταση απο θεμα ηχου και ολα καλα.

το νου σας τα λαμογια ειναι παντου! και πεζουν με τα λευτα μας!
ετσι μπραβο...βγαλτον στην σεντρα το λαμογιο...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 16-10-08, 16:56
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Και μια τρυπα στο νερο...

Εγω παλι λεω οτι αδικα κατηγορουμε κοσμο και επειχηρηματιες χωρις στην ουσια να ξερουμε και πολλα πραγματα.

Ο ανθρωπος αυτος ειναι στον πειραια πανω απο 20 χρονια εκει σε αυτοη την γωνια και πουλαει λαδια και κανενας δεν ειναι παραπονεμενος.
Εξαλου το ευλογο ειναι οτι αν ειχαν ακουστει τετοια λογια τοσα χρονια θ το ειχε κλειση ο ανθρωπος το μαγαζι.

Το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω,βιαζομαστε καμια φορα να κρινουμε χωρις να γνωριζουμε!!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 16-10-08, 17:49
Το avatar του χρήστη DASMANIA
DASMANIA Ο χρήστης DASMANIA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2007
Μηνύματα: 377
DASMANIA is on a distinguished road
λοιπον ολοι ειπατε την αποψη σας για το ολο θεμα που ανοιξα, και σας ευχαριστω ασχετα αν μερικοι εμεσον η σαφως με ειπανε συκοφαντη η ανταγωνιστη η λαμογιο.

δεν με νοιαζει καθολου!

εμενα η δουλεια μου ειναι ασφαλειες ασφαλειστικες εταιριες οπου κανω διακονονισμο ζημιων και εμπηρογνωνομοσινες (οχι πραγματογνωμονας).
το παθος μου για το αμαξι μου ειναι μεγαλο, το μοτερ μου εινι το Μ43
__________________
αν νομιζεις οτι με νοιαζει τι νομιζεις... εισαι γελασμενος!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 16-10-08, 18:09
Το avatar του χρήστη DASMANIA
DASMANIA Ο χρήστης DASMANIA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2007
Μηνύματα: 377
DASMANIA is on a distinguished road
λοιπον ολοι ειπατε την αποψη σας για το ολο θεμα που ανοιξα, και σας ευχαριστω ασχετα αν μερικοι εμεσον η σαφως με ειπανε συκοφαντη η ανταγωνιστη η λαμογιο.

δεν με νοιαζει καθολου!

εμενα η δουλεια μου ειναι ασφαλειες ασφαλειστικες εταιριες οπου κανω διακονονισμο ζημιων και εμπηρογνωνομοσινες (οχι πραγματογνωμονας).
το παθος μου για το αμαξι μου ειναι μεγαλο, το μοτερ μου εινι το Μ43 1800 και εχει 105678 χιλιομετρα επανω του, και ολα με μεγαλη αγαπη και σεβασμο απο εμενα. με το περασμα των χρονον οι γνωσεις μου βελτωθηκαν και μεγαλωσαν σε οτι αφορα το αμαξι μου. ετσι καταφερα και διαπιστωσα αυτο το θεμα με τα λαδια.

ΔΕΝ ΕΚΡΙΝΑ Η ΚΑΤΑΝΩΜΑΣΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΠΑΤΕ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ. ΟΧΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!! (και δεν προκετε να το πω)
και σε καμια περιπτοση δεν προκετε να ονομασω κανεναν, το κακο ηταν μικρο (40 ευρο) και δεν αξιζει να μπω σε διαδικασιες νομικες, η να κοψω το ψωμι καποιανου ανθρωπου και να τραβιεμαι.

να ειμαι κουφος? να μην δεινω προσοχη στο αμξι μου? δεν νομιζω...
το λαδι βγηκε απο το αμαξι και ηταν καταμαυρο και στην υφη τους τραχυ , το αμαξι ελενχτικε σε μεγαλο βαθμο γαι να δω μην εγινε καμια ζημια απο εμανα (και οχι του λαδιου... τιποτα) εβαλα τα λαδια του μαστορα μου και ολα γυρισαν στα κανονικα επιπεδα.
το μονο που εχω επιφυλαξη ειναι μημπος το aral blutronick 10-40 δεν εκανε για το ταπινο κου 1800αρι κινιτιρα μου. δεν ξερω ισως να ειναι ετσι!
τα υπολοιπα που ειπαν μερικοι εμεσως η σαφως για εμενα τα λαμβανω σαν υπερβαλο ζηλο.
εδω ειμαι για να ανταλαζω αποψεις και να γνωριζω νεα πραγματα, και να μαθαινω απο αλλους χρηστες μεσα απο τις εμπηριες τους.

αυτο που εγραψα στο πρωτο ποστ μου ... αυτο εγινε. δεν ζητησα απο κανεναν να με πιστεψει η να με αμφισβητησει, ενα γεγωνος εγραψα.

τωρα για το μαγαζι που γραφετε καλο θα ηταν ο moder να διαγραψει την η τις ονομασιες μην φαμε καμια μυνηση.
__________________
αν νομιζεις οτι με νοιαζει τι νομιζεις... εισαι γελασμενος!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 16-10-08, 19:11
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
γενικα το αραλ αδερφε εχει τη φημη του "ωστηριοβγαλτη"
θυμηθηκα τι αραλ εβαζα και εγω ανιδεος σε ενα φορντακι και του εβγαλα τα ματια απ'εξω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.