Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-09-12, 12:03
dimigr73 Ο χρήστης dimigr73 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Μηνύματα: 48
dimigr73 is on a distinguished road
Επιλογή επιθυμητού εξοπλισμού για 116/118 F20

(Ελπίζω να μην σας εκνευρίζω με όλες αυτές τις ερωτήσεις μου...)

Μετά από παρότρυνση φίλων του φόρουμ, άρχισα να ψάχνω περισσότερο όσον αφορά τον εξοπλισμό που προσφέρει η νέα Σειρά 1. Έτσι, λοιπόν, προτού επισκεφτώ ξανά κάποια επίσημη αντιπροσωπία, θα ήθελα να συζητήσουμε λίγο το θέμα εδώ για να πάω διαβασμένος!

Ας πούμε λοιπόν πως θα ήθελα να αποκτήσω έναν καινούργιο άσσο με τον εξοπλισμό που πραγματικά θέλω π.χ.

- Σπορ δερμάτινο τιμόνι χωρίς να πρέπει να επιλέξω την έκδοση Sport Line
- USB θύρα χωρίς να πρέπει να πληρώσω ένα κάρο λεφτά για ηχοσύστημα Professional
- Προβολείς Xenon χωρίς να φορτωθώ όλο το πακέτο Advantage Plus
- Τα ζαντολάστιχα που προτιμώ, χωρίς να πρέπει να αγοράσω το αυτοκίνητο με τα μανίσια ζαντολάστιχα και να επιβαρυνθώ το κόστος τους
- κ.λπ. κ.λπ.

Πιστεύω πως καταλάβατε το σκεπτικό μου. Λογικό είναι πως δεν μπορεί ο καθένας να κάνει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι, γιατί τότε το εργοστάσιο δεν θα έβγαζε άκρη με τις παραγγελίες (εξ ου και οι διάφορες εκδόσεις εξοπλισμού). Ωστόσο, μέχρι πιο βαθμό μπορώ να παίξω με τον εξοπλισμό που θα ήθελα χωρίς να επιβαρυνθώ με έξτρα κόστος για εξοπλισμό που ΔΕΝ θέλω;

Και τέλος, κάτι πολύ σημαντικό για μένα: Για οτιδήποτε επιλέξω, θέλω να έχει μπει από το εργοστάσιο και ΟΧΙ από κάποια ελληνική αντιπροσωπία. Πώς μπορώ να το εξασφαλίσω ή να το γνωρίζω εκ των προτέρων;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-09-12, 16:13
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
οπως σου ειπα και στο αλλο θεμα εαν παρεις το ετοιμο πακετο σπορ η' ουρμπαν θα σου βγει πιο φθηνα.γιαυτο το κανανε ετσι οι γερμανοι.
εαν θελεις καστομ τοτε θα πληρωσεις πιο πολλα.ποσο ? ...δεν ξερω.νομιζω οτι υπαρχει καπου μεσα στο φορουμ ο τελευταιος καταλογος,δεν ειμαι σιγουρος γιαυτο.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-09-12, 21:21
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimigr73 Εμφάνιση μηνυμάτων
(Ελπίζω να μην σας εκνευρίζω με όλες αυτές τις ερωτήσεις μου...)

Μετά από παρότρυνση φίλων του φόρουμ, άρχισα να ψάχνω περισσότερο όσον αφορά τον εξοπλισμό που προσφέρει η νέα Σειρά 1. Έτσι, λοιπόν, προτού επισκεφτώ ξανά κάποια επίσημη αντιπροσωπία, θα ήθελα να συζητήσουμε λίγο το θέμα εδώ για να πάω διαβασμένος!

Ας πούμε λοιπόν πως θα ήθελα να αποκτήσω έναν καινούργιο άσσο με τον εξοπλισμό που πραγματικά θέλω π.χ.

- Σπορ δερμάτινο τιμόνι χωρίς να πρέπει να επιλέξω την έκδοση Sport Line
- USB θύρα χωρίς να πρέπει να πληρώσω ένα κάρο λεφτά για ηχοσύστημα Professional
- Προβολείς Xenon χωρίς να φορτωθώ όλο το πακέτο Advantage Plus
- Τα ζαντολάστιχα που προτιμώ, χωρίς να πρέπει να αγοράσω το αυτοκίνητο με τα μανίσια ζαντολάστιχα και να επιβαρυνθώ το κόστος τους
- κ.λπ. κ.λπ.

Πιστεύω πως καταλάβατε το σκεπτικό μου. Λογικό είναι πως δεν μπορεί ο καθένας να κάνει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι, γιατί τότε το εργοστάσιο δεν θα έβγαζε άκρη με τις παραγγελίες (εξ ου και οι διάφορες εκδόσεις εξοπλισμού). Ωστόσο, μέχρι πιο βαθμό μπορώ να παίξω με τον εξοπλισμό που θα ήθελα χωρίς να επιβαρυνθώ με έξτρα κόστος για εξοπλισμό που ΔΕΝ θέλω;

Και τέλος, κάτι πολύ σημαντικό για μένα: Για οτιδήποτε επιλέξω, θέλω να έχει μπει από το εργοστάσιο και ΟΧΙ από κάποια ελληνική αντιπροσωπία. Πώς μπορώ να το εξασφαλίσω ή να το γνωρίζω εκ των προτέρων;

Για τα xenon δεν χρειάζεται να πάρεις το advantage plus. Κοστίζουν 1060 ευρώ μαζί με τα πλυστικά.
Στη θέση σου θα πήγαινα σε μια 116 sport line και θα κοίταζα αν με συμφέρει το advantage ή το advantage plus. To advantage έχει γύρω στο χιλιάρικο, το plus δε θυμάμαι.
Δλδ θα είσαι στα 28.000 περιπου.
+ professional radio 450 ευρώ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.