Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 01-03-11, 12:30
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Τέλεια!!!
Μα αφου οι φωτογραφίες που είναι τραβηγμένες είναι επίπεδες στην περιγραφή! Μπούρδες λένε?
Βασικά την ήθελα για δεύτερη, μέσα λέω να βάλω αυτή(http://cgi.ebay.com/150-degree-720p-...ht_6108wt_1213)

Είχες πάρει την ίδια? Αν είναι να κοιτάξω μήπως ακυρώσω την παραγκελία....
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 01-03-11, 12:40
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
τι εννοεις οι φωτογραφιες ειναι επιπεδες..?

δεν εχω παρει την ιδια αλλα εχω παρει αυτη:

http://cgi.ebay.com/D005-Mini-DV-DVR...item56426abd3e

φορανε ακριβως τον ιδιο αισθητηρα, πιθανον να εχουν και τα ιδια ηλεκτρονικα. Ολα τα κινεζικα ιδια ειναι. Εχουν φασον το κυκλωματακι και ο καθενας κανει το σχεδιο που θελει.

εδω ενα βιντεακι απ τη δικια μου για να δεις ποιοτητα. υποψην εχω βαλει και προσθετο φακο μπροστα για να ειναι πιο ευρυγωνιος αλλα και παλι δεν με ικανοποιησε...

πλεον χρησιμοποιω καποια ψηφιακη της προκοπης με 720p video . Για την ακριβεια εχω μια casio z300 που κανει και συμπιεση mpeg4 για να μην τρωει απειρο χωρο..




να την ακυρωσεις η οχι δεν ξερω... 30δολαρια ειναι , ουτε λιγο ουτε πολυ..
__________________
αλλαξα υπογραφη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimzan : 01-03-11 στις 12:44
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 01-03-11, 12:59
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Η ποιότητα στο video δεν είναι κακή. Αυτή που πήρα έτσι θα τα δείχνει? Δεν με χαλάει.

Ευρυγώνια εννοείς οτι δεν έχει μεγάλο πλάτος η εικόνα? Νόμιζα οτι το wide angle είναι να μην στρογγυλεύουν οι άκρες της εικόνας όπως αυτές που μου έδειξες πιο πάνω? Βασικά θέλω να την βάλω εξωτερικά και μαλλον στο πλάι. Όπως κατάλαβες με το θέμα εικόνα δεν έχω ασχοληθεί και πολύ...
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 01-03-11, 13:17
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
ευρυγωνια ειανι αυτο που σου δειξα μερικα ποστ πιο πανω. Απο την ιδια αποσταση βλεπεις περισσοτερα πραγματα. Εχει μεγαλυτερο ευρος πεδιου.

Γενικα σε τετοιες ληψεις βολευει πολυ ο ευρυγωνιος φακος.



αν σε ικανοποιει εσενα το προηγουμενο βιντεο τοτα πασο. Δες κιε να βιντεο με σωστη καμερα. Για μενα η διαφορα ειναι αισθητη. Μαλιστα το επομενο βιντεο το εχω συμπιεσει κι ολας για να το ανεβασω και παλι δειχνει πολυ καλυτερα

__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 01-03-11, 13:32
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Η φράση "η μερα με τη νύχτα" δεν έχει να κάνει μόνο με τη χρονική στιγμή που τράβηξες τα βιντεο!χεχε καμία σχέση...

Ετσι θα ήθελα να βγάζει η κάμερα που θα έχω μέσα, αυτή που είπα η 720ρ πως σου φαίνεται?

Πάντως και η απλή στο πρώτο βίντεο, wide μου φαίνεται οτι βγάζει, έχεις αλλάξει τον φακό στη φάση αυτή? Επίπεδες εννοούσα wide πιο πάνω, στο site δείχνει τις τραβηγμένες φώτο να είναι wide ή κάνω λάθως?
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 01-03-11, 13:49
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
η 720p που εβαλες πιο πανω ειναι πολυ καλυτερη.

ναι στη μικρη εχω βαλει ενα προσθετο μπροστα γιατι αλλιως ειναι σαν να εχει ζουμαρει και εχει πολυ μικρο ευρος.

η φραση μερα με τη νυχτα παει στην ποιοτητα εικονας. Η μια ειναι καθαρη και μπορεις να δεις και σε full screen ενω στην αλλη ουτε κατα διανοια.

Ασχολουμαι αρκετα χρονια με φωτογραφια και τετοια θεματα οποτε λιγο πολυ το χω. Αν θες κατι αλλο ρωτα.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 01-03-11, 14:06
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Δύο ερωτησούλες ακόμα:
Να την πάρω την hd? Αν την πάρω θα μπορώ να αποθηκεύω κατευθείαν στο pc? Με μια αναζήτηση που έκανα εχθές μου φάνηκε πολύ καλο value for money....
Στην απλή εγω φακό θα μπορώ να αλλάξω?

Σε ευχαριστώ και πάλη για την όλη βοήθεια!!
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 01-03-11, 15:08
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
για μενα καλυτερα η HD κι ας ειναι 3πλασιο το κοστος.. η μεταφορα των video sto pc γινεται οπως σε ολες τις καμερες με την SD καρτουλα και copy-paste .

Φακοι δεν αλλαζουν σε αυτες τις καμερες! Εγω οτι εχω κανει το κανα με πατεντα και δεν στο συνιστω. Καλυτερα να παρεις κατι ετοιμο και σωστο απο την αρχη παρα μετα να προσπαθεις να το βελτιωσεις. Και οι καμερες δεν εχουν δυνατοτητες tuning σαν τα αμαξια. Παιρνεις το μεγαλυτερο μοντελο που σε ικανοποιει με τη μια, αλλιως πετας χρηματα απο δω κι απο εκει
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 22-03-11, 13:31
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Λοιπόν παρήγγειλα και την 720p HD. Μέχρι τώρα έχουν έρθει οι cctv και περιμένω μέσα στην βδομάδα να μου έρθουν και τα υπόλοιπα.

Για τις 2 cctv που τις δοκίμασα πρόχειρα ακίνητος και μέρα και νύχτα μπορώ να πω οτι δουλεύουν αξιοπρεπώς και μάλλον θα δουλεύουν αξιοπρεπώς και εν κινήσει. Εξάλλου η δουλειά τους δεν θα είναι δύσκολή καθώς μάλλον θα τραβάνε μόνο τα όργανα. Το μόνο θέμα είναι λίγο τα χρώματα, που δεν δείχνουν τα πραγματικά, αλλα χου κερς...

Ένα άλλο θέμα είναι οτι ήθελα να τις βάλω πίσω απο το τιμόνι για να μην φαίνονται και να τραβάνε το καντραν αλλά η απόσταση είναι πολύ μικρή και έτσι η κάθε καμερα μπορει να τραβάει μόνο το ένα όργανο. Μέτρησα τις αποστάσεις και τελικά θέλω φακό με γωνία γύρω στις 90 μοίρες αντι των 60 που έχουν επάνω ώστε να χρησιμοποιώ μόνο την μία κάμερα. Αγόρασα λοιπόν δύο φακούς 92 μοιρών και έναν 115 μοιρών για σιγουριά. Όταν βγάλω κανένα βίντεο θα σας πω....
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
car pc, carpc

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.