Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 15-11-13, 00:13
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Είναι λογικό ο καταλύτης να ψοφάει στις 200.000? Σαν λίγο δεν είναι?

Και μετά τι αλλάζουμε? Προφανώς καταλύτη μαμά δεν το συζητάω από τιμή σε τι ποσό θα φεύγει.. Μπαίνει άλλος αλλά σε εξατμισά που να δουλεύει σωστά όμως το αμάξι?
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 15-11-13, 08:37
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι λογικό ο καταλύτης να ψοφάει στις 200.000? Σαν λίγο δεν είναι?

Και μετά τι αλλάζουμε? Προφανώς καταλύτη μαμά δεν το συζητάω από τιμή σε τι ποσό θα φεύγει.. Μπαίνει άλλος αλλά σε εξατμισά που να δουλεύει σωστά όμως το αμάξι?
πόσο να πάει ο καταλύτης αν τα 200.000 ΚΜ είναι λίγα????

άλλα οχήματα βγάζουν σφάλμα καταλύτη στα 30-40.000 ΚΜ, ναι , υπάρχουν κ τέτοια....
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 15-11-13, 08:48
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
πόσο να πάει ο καταλύτης αν τα 200.000 ΚΜ είναι λίγα????

άλλα οχήματα βγάζουν σφάλμα καταλύτη στα 30-40.000 ΚΜ, ναι , υπάρχουν κ τέτοια....
320.000 Και συνεχίζουμε ακάθεκτοι..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 15-11-13, 11:23
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Απλά μου φαίνεται περιέργο για μια "μάρκα" που θεωρείται ποιοτικότερη να έχει τέτοια θέματα όταν σε citroen, mercedes και lancia που ρώτησα σε φίλους με αμάξια με περισσότερα από 200K km δεν έχουν θέματα ούτε με ρύπους ούτε με καταλύτες..
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 17-11-13, 17:09
george kimosabe Ο χρήστης george kimosabe δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-11-2013
Μηνύματα: 11
george kimosabe is on a distinguished road
καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στην παρεα και θελω να ρωτησω καποια πραγματα και πιο πολυ τον Γιάννη που πιστευω πως θα γνωρίζει..πηρα την σειρα 1 μοντελο του 08 με 70000,, εδω και λιγο καιρο νοιωθω τρεμουλο εντονο στο αμαξι οταν το βαζω εμπρος και ειναι κρυο.. ανεβαζει πανω απο 1000 στροφες και μετα απο λιγο αφου ζεσταθει πεφτει στισ 600 με 700 και ηρεμει.. μιλαμε για εντονο τρεμουλο .. το αλλο ειναι οταν ξεκιναω σε αναβαση το αμαξι κομπιαζει τρελα νοιωθεις πως θα σβήσει πως δεν θα αβεβει την ανηφόρα κανα 2 φορες που το πιεσα μου αναψε ενδηξη κινητηρα κιτρινη... φοβηθηκα και το πηγα απο κει που το πηρα μου ειπαν πολλαπλασιαστης στο τεταρτο κυλινδρο.. το αλλαξαν και μετα απο 3 μερες παλι τα ιδια...τι να κανω ???
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 17-11-13, 17:13
george kimosabe Ο χρήστης george kimosabe δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-11-2013
Μηνύματα: 11
george kimosabe is on a distinguished road
επίσης η πρωτη και η δευτερα κουμπώνουν πολυ δύσκολα ,, θελει πιεση για να κουμπώσουν... και αν το αμαξι το δώσεις ξερες γκαζιες στο ρελαντι ανεβαζει κομπιαστικα κολλαει δεν εχει ανεβαστικη ροη το στροφομετρο και ζοριζεται πολυ. και παλι μου αναψε η ενδηξη το κινητηρα.. τι φταίει σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 17-11-13, 18:18
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Λάδια σαζμάν για το κιβώτιο, για το τρέμουλο σα συμπεριφορά με τις στροφές είναι φυσιολογικό, κοίτα όμως τις βάσεις μηχανής.

Όσο για τους πολλαπλασιαστές πρέπει να αλλάζει όλη η τετράδα για να αποφεύγεται ακριβώς αυτό που σου συνέβη. Είχαν θέματα με πολλαπλασιαστές τα Ε87 3/07 έως τέλος σειράς και η μόνη λύση ήταν αυτή.

Για το κόμπιασμα θυμάμαι το έψαχνε ο Γιάννης, κάνε ένα κόπο να κοιτάξεις πιο πίσω στις σελίδες.
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 17-11-13, 19:09
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
να προσθεσω στα πολυ σωστα λογια του veldrin μαζι με τους πολ/στες να κοιταξουν και τα μπουζι.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 20-11-13, 12:50
george kimosabe Ο χρήστης george kimosabe δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-11-2013
Μηνύματα: 11
george kimosabe is on a distinguished road
Σας ευχαριστω πολυ παιδια .. το πηγα στον τρικαλιώτη μου είπαν οτι το αμαξι ειχε ανακληση απο την bmw για τους πολλαπλασιαστες μου τους αλλαξαν αυτοι και τους 4 και μου αλλαξαν επισεις και τα μπουζι... εχει τεραστια διαφορα πλεον το αμαξι δεν κομπιαζει και αρπαζει πιο ομαλα χωρις κενα.. το τρεμουλο εχει ελαχιστοποιηθει.. πιστευω πως πλέον είναι στα φυσιολογικά του ,,, σας ευχαριστω πααρα πολυ.. το μονο που πλήρωσα ειναι τα μπουζι.. τα κιβώτιο δεν ξέρω γιατι αλλα τωρα κουμπώνουν πιο ομαλα οι ταχύτητες,, και παλι ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 20-11-13, 12:58
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Ξέρουμε ποια αυτοκίνητα είναι στην ανάκληση? ευχαριστώ!
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.