Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-11-04, 14:54
Το avatar του χρήστη MPOWER
MPOWER Ο χρήστης MPOWER δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 931
MPOWER will become famous soon enoughMPOWER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalpasM3
......και είπαν όποιο αυτοκίνητο και να πάω στην αντιπροσώπεία και το βάλω στον εγκέφαλο δείχνει τα πραγματικά του χιλιόμετρα.
Λυπάμαι που θα σε στεναχωρίσω, αλλά αν η βρωμοδουλειά έχει γίνει απο "ειδικούς" δεν μπορείς να δείς τα πραγματικά του χιλιόμετρα!
Αν έχει γίνει από ερασιτέχνες......αλλάζει το θέμα!
__________________
ΟΥΔΕΙΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-11-04, 15:01
Το avatar του χρήστη kalpasM3
kalpasM3 Ο χρήστης kalpasM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 213
kalpasM3 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MPOWER
Λυπάμαι που θα σε στεναχωρίσω, αλλά αν η βρωμοδουλειά έχει γίνει απο "ειδικούς" δεν μπορείς να δείς τα πραγματικά του χιλιόμετρα!
Αν έχει γίνει από ερασιτέχνες......αλλάζει το θέμα!
Σίγουρα έχεις δίκιο, άκουσα πως ένας γνωστός μου πήρε μια μεταχειρισμενη 318ί Ε46 με 75000 χλμ από μάντρα της Ελλάδας και όταν το έβαλε στον εγκέφαλο έδειξε 315000χλμ.Τέλος νομίζω πώς ένα αυτοκίνητο όταν είναι καλοδουλεμένο και συντηρημένο φαίνεται όπως φυσικά και το αντίθετο.Αν μου πείτε πέρα από τα χλμ τι άλλο θα πρέπει να προσέξω,ακόμα καλύτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-11-04, 15:29
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalpasM3
Σίγουρα έχεις δίκιο, άκουσα πως ένας γνωστός μου πήρε μια μεταχειρισμενη 318ί Ε46 με 75000 χλμ από μάντρα της Ελλάδας και όταν το έβαλε στον εγκέφαλο έδειξε 315000χλμ.
Αυτό που λέει ο Μιχάλης, είναι οτι αν γίνει απο ''ειδικό'', ακόμα και στον εφκέφαλο να το βάλεις, ΔΕΝ φαίνονται τα πραγαμτικά χιλιόμετρα, αλλά αυτά που το έχουν ρυθμίσει να δείχνει.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-11-04, 15:41
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
ο πατερας μου εχει γνωστο που φερνει αμαξια(και μαλιστα του εχει πει να συνεργαστουν) που εφερε μια 530i(την τελευταια) απο Γερμανια και ειχε πραγματικα 253000 πραγματικα χλμ και ηταν σε "αψογη" κατασταση(δεν την ειδα ο ιδιος να πω την αληθεια) και ηταν ποσο????1 χρονου αμαξι(και 1,5 σου λεω εγω)?????μην πιστευεις τιποτα!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-11-04, 16:40
Το avatar του χρήστη kalpasM3
kalpasM3 Ο χρήστης kalpasM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 213
kalpasM3 is an unknown quantity at this point
Αντιλαμβάνομαι πως θα μπώ σε ένα μεγάλο λούκι για να ψάχνω,θα παριμένω να μάθω από επίσημες πηγές αν θα βγει η νέα σειρά 3 στην έκδοση 1600 και τι κοστολόγιο θα έχει στην Ελλάδα και θα δω τι με συμφέρει περισσοτερο.Η αλήθεια είναι πως σαν το καινουριο δεν υπάρχει.Ειδικά όταν είναι ένα μακροχρόνιο όνειρο
δεν θέλω να κάνω κανέναν απολύτως συμβιβασμό. Έτσι δεν είναι?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-11-04, 14:53
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalpasM3
Το κατάλαβα φίλοι μην μαλώνετε!.
Μην ανησυχεις φιλε μου,δεν τσακωνομαστε.Ειμαστε φιλαρακια και απλως τον πειραζω για το χρωμα του αυτοκινητου του
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-11-04, 18:04
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalpasM3
Αν μου πείτε πέρα από τα χλμ τι άλλο θα πρέπει να προσέξω,ακόμα καλύτερα.
Φιλε kalpasM3,εκτος απ'το οτι το αυτοκινητο που θα σε ενδιεφερε πραγματικα (ειτε απο Ελλαδα ειτε απο Γερμανια)θα "επρεπε" να το πας σε ενα συνεργειο για ελεγχο(στη Γερμανια μαλιστα μπορεις να το πας κατευθειαν στο T'U'V,παιρνουν νομιζω γυρω στα 50+ ευρω αλλα βρισκουν τα παντα),θα μπορουσες να κοιταξεις το εσωτερικο του για "φθορες καθημερινης χρησης"!
Κοινως,να δεις την επιφανεια της στεφανης του τιμονιου,τον λεβιε ταχυτητων,τα πεταλια(ναι,μην ντραπεις να το κανεις),τα καθισματα+γενικα πολλες "λεπτομερειες" που θα μπορουσαν να σου αποκαλυψουν πολλα!
Επισης,αν καποια απο τα παραπανω ειναι σε τελεια κατασταση,παλι πρεπει να σου μπουν ψιλοι στ'αυτια!!Γιατι ολα αλλαζονται!(Γι'αυτο σου λεω τα πεταλια )

Αποψη μου,οι καλυτερες ευκαιριες βρισκονται στις εταιριες BMW (Γερμανια) αφου δινουν 1 ή 2 χρονια εγγυηση (προνομιο που δεν εχεις οταν αγοραζεις απο ιδιωτη) + τα περνανε πρωτα + απο ελεγχο,αλλαζοντας οτι δεν ειναι ενταξει!Πληρωνεις κατι παραπανω αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο!Τουλαχιστον για λιγο καιρο,αλλα πιστευω οτι φτανει για τις περισσοτερες "ζημιες" που θα μπορουσαν να εμφανιστουν!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-11-04, 18:59
Το avatar του χρήστη kalpasM3
kalpasM3 Ο χρήστης kalpasM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 213
kalpasM3 is an unknown quantity at this point
Cool

Σε ευχαριστώ Octane για την βοήθεια σου.Αν πάρω από αντιπροσωπεία της BMW στην Γερμανία πως θα ισχυεί η εγγύηση εδώ στην Ελλάδα.Εσύ εισαι στη Γερμανία? Σκέφτομαι μετά τις γιορτές να ανέβω στο Μόναχο να δω και από κοντά τι συμβαίνει.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-11-04, 22:19
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Τιποτα,να'σαι καλα!!
Εγω ειμαι Αυστρια!
Πιστευω οτι η εγγυηση ισχυει + για Ελλαδα,δεν ειμαι σιγουρος,αλλα δε βρισκω λογο να μην ισχυει!Εγω παντως που το εχω με αυστριακες πινακιδες,μου ειπαν οταν το πηρα(με 8000χλμ απ'την BMW)οτι η εγγυηση ενος ετους ισχυει + στην Ελλαδα!
Θα ρωτησω την αλλη βδομαδα που θα παω παλι στο συνεργειο τι γινεται σε περιπτωση εισαγωγης + πιστευω οτι κατι παρομοιο θα ισχυει + για Γερμανια!
Θα ρωτησω + ανθρωπο που εχω + ασχολειται με εισαγωγες απο Γερμανια!
Μολις μαθω θα σου πω!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-11-04, 23:25
Το avatar του χρήστη kalpasM3
kalpasM3 Ο χρήστης kalpasM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 213
kalpasM3 is an unknown quantity at this point
Σε ευχαριστώ Octane γιατί μπήκα σε λαβύρινθο! Έχεις ακούσει αν θα βγει η νέα σειρά 3 και σε έκδοση 1600 γιατί αν δεν ξεφεύγει η τιμή θα την πάρω αν κιμαίνεται δηλαδή μέχρι 29000 ευρώ. Θέλω να ανέβω Γερμανία για να κάνω και ταξιδάκι!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.