Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-11-05, 20:20
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από popolaros
με τα ιδια χρηματα βρισκεις ελαφρως μεταχειρισμενη λοτους ελις που ειναι μακραν ανωτερη σε ολα........ και φυσικα πολυ πιο φθηνη στο μετεπειτα......
τωρα θα μου πεις εκει θελει χερια.......τουλαχιστον η Ζ εχει και τον απο μηχανης θεο........
Τι πνευμα αντιλογιας ειναι τουτο;

Σε λιγο θα του πεις να παρει και Αλφα 33 με τετοια λεφτα!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
  #12  
Παλιά 13-11-05, 20:35
popolaros Ο χρήστης popolaros δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 78
popolaros is on a distinguished road
Post

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3
Τι πνευμα αντιλογιας ειναι τουτο;

Σε λιγο θα του πεις να παρει και Αλφα 33 με τετοια λεφτα!

και ποιος σου ειπε εσενα οτι ειναι πνευμα αντιλογιας???? μια διαφορετικη προταση εκανα που ισως δεν την σκεφτηκε........
μην χωνεσε εκει που δεν σε σπερνουν.......
  #13  
Παλιά 13-11-05, 21:00
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Να πω και εγω τη γνωμη μου... Το 2.0 ειναι μια χαρα αν δεν σε ενδιαφερει να ειναι γρηγορο, φυσικα τα 6κυλινδρα ειναι καλυτερα αλλα αυτο ειναι θεμα χρηματων.

Σχετικα με τα extra να εχεις υποψη σου οτι το navi/τηλεοραση δεν μπαινει μετα (ειναι πολυ ακριβο και δεν αξιζει), οτι το PDC καλο ειναι αλλα οχι απαραιτητο και το extra δερμα δεν αξιζει τα λεφτα του.

Εγω αν διαλεγα τωρα τα extra θα τα εβαζα με τη παρακατω σειρα (και οσο εχω budget):

Δερμα,
Ζαντες,
xenon,
καθίσματα M,
Professional ηχοσυστημα,
PDC,
Navi,
Θερμαινομενα/μνημες
Rainsensor/αυτοματα φωτα.

Αυτα τα λιγα απο τη δικη μου εμπειρια.

Τωρα για να πω και το σχολιο μου σχετικα με τη προταση του poplaros, δεν ξερω απο που βγηκε η προταση της elise οταν συζηταμε για Ζ4 2.0. Το ενα αυτοκινητο δεν εχει καμια σχεση με το αλλο, τοσο πολυ διαφορετικα ειναι που δεν μπορεις καν να πεις αν το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο, εκτος αν παρεις μια μια τις κατηγοριες. Και εκει φοβαμαι πως η elise χανεις στα παντα εκτος απο επιδοσεις. Αλλα αυτη η συζητηση ειναι off-topic εδω...
  #14  
Παλιά 13-11-05, 22:10
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Εγω θεωρω οτι πρεπει να βαλεις κατ αρχην φωτα xenon.μη σκεφτεις αν τ αξιζουν γιατι τα αξιζουν.Ολα τα αλλα ειναι υποκειμενικα αλλα τα φωτα συμβαλλουν στην ασφαλεια σου.
__________________
  #15  
Παλιά 13-11-05, 22:16
Το avatar του χρήστη geovass
geovass Ο χρήστης geovass δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-11-2004
Μηνύματα: 298
geovass is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από popolaros
με τα ιδια χρηματα βρισκεις ελαφρως μεταχειρισμενη λοτους ελις που ειναι μακραν ανωτερη σε ολα........ και φυσικα πολυ πιο φθηνη στο μετεπειτα......
τωρα θα μου πεις εκει θελει χερια.......τουλαχιστον η Ζ εχει και τον απο μηχανης θεο........
θα μεινω στον "απο μηχανη Θεο" μου φαινεται !
  #16  
Παλιά 14-11-05, 22:59
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από popolaros
και ποιος σου ειπε εσενα οτι ειναι πνευμα αντιλογιας???? μια διαφορετικη προταση εκανα που ισως δεν την σκεφτηκε........
μην χωνεσε εκει που δεν σε σπερνουν.......
Μα καλα, ο ανθρωπος γραφτηκε σε φρουμ bmw, εχει αποφασισει μοντελο (αλλα οχι κυβικα) και του λες για elise?
Το πνευμα αντιλογιας παει στο γεγονος πως ό.τι και να πουμε, εσυ πας κοντρα σε ολους....
Εισαι ο μονος που λεει μονιμως κακα λογια για τις bmw οπότε...
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
  #17  
Παλιά 14-11-05, 23:48
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Καλά μιλάμε πολύ άκυρο το παλικάρι.Αλλά καλά λέει.Πάρε Elise.Έτσι θα γράφεις 0-100 σε 6 αλλά δεν θα έχεις ηχοσύστημα-ηλεκτρικά παράθυρα-air condition-όχι δέρματα αλλά ούτε καν ταπετσαρίες-ηχομόνωση καθόλου γιατί προσθέτει βάρος και άλλα πολλά.Δεν το συζητάμε για υποβραχιόνια-PDC-bixenon και άλλα τέτοια.Καλά μιλάμε πολύ άκυρος.
Στο θέμα μας τώρα.Εγώ θεωρώ ότί το 2.0 είναι πολύ καλύτερη επιλογή από το 2.2. Έχει 20 άλογα λιγότερα μεν, αρκετά κιλά λιγότερα δε .Το μοτέρ 2.0 δουλεύει άψογα και είναι αστέρι,έχει πολύ καλή κατανάλωση,κάτι που δεν έχει το 2.2 και η διαφορά σε επιδόσεις είναι αμελητέα.Επίσης το 2.0 θα έχει πιο φτηνή συντήρηση.Έχει και 6άρι κιβώτιο,πάρα πολύ σημαντικό,ενώ το 2.2 έχει 5αρι.Για όλους αυτούς τους λόγους θεωρώ το 2.0 πολύ καλύτερη επιλογή από το 2.2 και εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα χωρίς σκέψη το 2.0.
  #18  
Παλιά 15-11-05, 00:35
Το avatar του χρήστη Anxel
Anxel Ο χρήστης Anxel δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-09-2005
Μηνύματα: 32
Anxel is on a distinguished road
Και εμένα η άποψή μου είναι οτι πρέπει από την αρχή να βάζεις οτι επιθυμείς να βάλεις εργοστασιακά..Δεν ξέρω αλλά για τέτοιες περιπτώσεις (TV,Navi και τέτοια) δεν θα γούσταρω να βάλει χέρι στο moter μου κάποιος μάστορας αργότερα..Γιατί δεν μιλάμε για το πέρασμα ενός απλού radio/cd και φυσικά όλοι ξέρουμε πως είναι οι συγκεκριμένες θέσεις στα BMW..

Μάγκες να ρωτήσω λίγο..SMG κιβώτιο δεν μπαίνει στην 2.0;

Όσο για το car..Γιατί δεν περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι την Άνοιξη του 2006 οπότε και θα παρουσιαστεί η νέα Z4 με το Facelift;

Τέλος για αυτόν με την Lotus να πώ οτι πολύ απλά θα το αφήσω ασχολίαστο..Κάνω μόνο copy/paste όσα έγραψε ο Nick_compact και λέω οτι μιλάμε για δυο διαφορετικά αυτοκίνητα..

Παράθεση:
Πάρε Elise.Έτσι θα γράφεις 0-100 σε 6 αλλά δεν θα έχεις ηχοσύστημα-ηλεκτρικά παράθυρα-air condition-όχι δέρματα αλλά ούτε καν ταπετσαρίες-ηχομόνωση καθόλου γιατί προσθέτει βάρος και άλλα πολλά.Δεν το συζητάμε για υποβραχιόνια-PDC-bixenon και άλλα τέτοια.
__________________
www.bmw-motorsport.gr

The best Club!
Only for BMW Lovers!
  #19  
Παλιά 15-11-05, 02:57
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Το SMG αν δεν κάνω λάθος μπαίνει μόνο στις 2.5i και 3.0i
  #20  
Παλιά 15-11-05, 03:24
Το avatar του χρήστη Anxel
Anxel Ο χρήστης Anxel δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-09-2005
Μηνύματα: 32
Anxel is on a distinguished road
Nαι,ναι..
Τώρα που το λές το θυμήθηκα και εγώ οτι μπαίνει μόνο στις μεγαλύτερες εκδόσεις του μοντέλου..
Τα κιβώτια SMG πάντως είναι απίθανα..
Σε λίγα χρόνια είμαι σίγουρος οτι ο συμπλέκτης θα αποτελέσει παρελθόν..Και όχι μόνο σε οποίους θέλουνε αλλά γενικά..
__________________
www.bmw-motorsport.gr

The best Club!
Only for BMW Lovers!
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.