Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-03-07, 17:01
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Εγω πιστευω πως ενα 335 οτι εχει πανω τα παντα αντε ας εξαιρεσουμε το
NAVI το οποιο το χρεωνουν αν δεν κανω λαθος 5 χιλιαρικα . . .
Παντως αν πεις να βαλεις εξτρα δεν χωρταινει με τιποτα . . . !
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-03-07, 17:38
nomikosas Ο χρήστης nomikosas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-08-2006
Μηνύματα: 26
nomikosas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
@Christos: Δεν ξλέρω για Pοrsche, αλλά στις BMW o κατάλογος των έξτρα είναι 12-14 σελίδες!! Μερικά παραδείγματα: Xenon, Δέρμα (ή δέρμα/ύφασμα), Navi, Καλό Ηχοσύστημα, Μεταλλικό, Σπορ Καθίσματα. Αυτά τα θεωρώ βασικά (εκτός ίσως από το Navi...το οποίο δουλέυει εκπληκτικά όμως). Μετά όρεξη (και χρήμα) να έχεις για άλλα gadgetakia. Ενδεικτικά για 335i (Touring) που κοίταζε ο πατέρας μου βγήκανε για πλάκα €17.000 έξτρα...τώρα έχω project να τα μειώσω max €10.000
η porsche στην αρχικη τιμη εχει τα παντα .. κ δερμα κ ζαντα κ κλιματισμο κ νορμαλ ηχοσυστημα με cd ... μονο που δεν εχει ειναι μεταλικο ειναι φωτα ομιχλης ωπου τα βαζεις κ αυτα κ εισαι οκ...

οσο αναφορα το navi εγω το θεωρω πεταμενα λεφτα ,το ιδιο κ το καλο ηχοσυστημα αφου δεν με ενδιαφερει η μουσικη (μονο κανα ραδιο βαζω, γενικα δεν ειμαι fun της μουσικης κ με τπτ δεν μπορω να εχω δυνατη μουσικη μεσα στο car κτλ κτλ) το μονο σωστο ειναι τα xenon που οκ λεει να βαλεις...

γενικα ειναι πολυ πλουσιο με τα βασικα απο την αρχικη τιμη...

τωρα για τα 17000 που λες.. αν βαζεις ξυλα αν βαζεις το πιο καλο δερμα αν βαλεις το αχρηστο navi που κανει μονο αυτο 5000 ευρω αν πας κ μου βαλεις να κλεινουν η καθρεφτες μονοι τους να εχει καθισματα με θερμανση κ πολλα πολλα αχρηστα εξτρα οκ

για την z4 βαζω λιγο πιο πολλα γιατι στην βασικη τιμη δεν εχει πχ δερμα κ μερικα αλλα που ομως η cayman τα εχει.

αλλα εκτος απο το οικονομικο ρε παιδες ας αναλυσουμε κ αλλου τομεις...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nomikosas : 13-03-07 στις 17:51
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-03-07, 18:23
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Το Navi έχει €3.000 και δουλέυει εκπληκτικά. Και δεν μιλάω για μπιχλιμπίδια (δεν θέλει τέτοια ο πατέρας μου). Μιλάω για Navi, Xenon, ηλιοροφή, Δέρμα/΄Υφασμα (τοδέρμα όλο δεν μου αρέσει από πλευράς πρακτικής), Ένα καλύτερο ηχοσύστημα, και συναγερμό. Τέσπα...αναλύσεις από κοντά

Από τεχνικής άποψης θεωρητικά η Cayman είναι καλύτερα στημένη...αλλά δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα 2, οπότε δεν ξέρω πως πάνε.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-03-07, 19:36
Nick-D90 Ο χρήστης Nick-D90 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-11-2004
Μηνύματα: 10
Nick-D90 is on a distinguished road
Εμένα το αυτοκίνητο μου στοίχισε από 52000€ βασική, 55000€ με ελάχιστα extra. Πραγματικά δεν του λείπει τίποτα, μετά κατα την γνώμη μου αγγίζεις την υπερβολή . Την Porsche την θεωρώ υπερτιμημένη....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-03-07, 20:55
nomikosas Ο χρήστης nomikosas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-08-2006
Μηνύματα: 26
nomikosas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick-D90 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα το αυτοκίνητο μου στοίχισε από 52000€ βασική, 55000€ με ελάχιστα extra. Πραγματικά δεν του λείπει τίποτα, μετά κατα την γνώμη μου αγγίζεις την υπερβολή . Την Porsche την θεωρώ υπερτιμημένη....

κ εγω την ιδια λογικη εχω με εσενα φιλε μου .. γιατι δεν βαζεις στο γαραζε σου foto :P

κ κατι ακομα γενικα σαν ερωτημα σε ολους.. γιατι λενε οτι η porsche ειναι καλυτερα στημενη απο την z4?επειδη ο κινητηρας ειναι στο κεντρο? εχω ακουσει οτι αυτο δεν ειναι κ τοσο καλο σε ακραιες καταστασεις.. απο θεμα αναρτησης κτλ τι διαφορα εχουν?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-03-07, 09:20
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Γενικά ισχύει ότι πληρώνεις παίρνεις.
Το θέμα με τα "μικρά" μοντέλα του Zuffenhausen (που λέει και ο Στράτος) είναι ότι μερικές φορές ΔΕΝ καταλαβαίνεις τι παίρνεις...

Κλασσικό παράδειγμα τα μικρά boxster και cayman.
Oύτε carrera (respect) είναι , ούτε πύραυλοι , ούτε αγωνιάρικα , ούτε φτηνά ... ΜΟΝΟ ΜΟΥΡΗ ...

Κατά τη γνώμη μου ΔΕΝ αξίζει η μικρή cayman τόσα λεφτά. Εγώ προσωπικά δε θα έπαιρνα ΠΟΤΕ entry level , όταν με αρκετά λιγότερα υπάρχει το z4 3.0 lt.

Πάντως και όσον αφορά τα ΚΑΝΟΝΙΚΑ Porshce , η σύντομη βόλτα μου με το 997s ... ήταν eye opener ...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-03-07, 20:54
adiaf8oros Ο χρήστης adiaf8oros δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 22
adiaf8oros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων

Πάντως και όσον αφορά τα ΚΑΝΟΝΙΚΑ Porshce , η σύντομη βόλτα μου με το 997s ... ήταν eye opener ...
Ε καλά... μην βάζεις και την Cayman στο ίδιο τσουβάλι με τη "γαμπριάτικη" boxster. H boxster κατ εμέ, έχει τόση σχέση με τις PORSCHE όση και τα Mini με την BMW. Η cayman όμως, παρότι δεν τολμά να συγκριθεί με μία 997s... παραμένει ένα αξιοπρεπές αυτοκίνητο, αντάξιο της μάρκας στο καπώ.
Για την ιστορία... και γώ cayman θα προτιμούσα αν δεν μου ήταν πρόβλημα τα 15χιλιάρικα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-03-07, 21:00
Το avatar του χρήστη kimiE46coupe
kimiE46coupe Ο χρήστης kimiE46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 359
kimiE46coupe is an unknown quantity at this point
cayman ετσι για να γουσταρουμε!σαφος το z4 αξιζει πιο πολυ τα λεφτα του αλλα cayman θα κυκλοφορουν λιγοτερα.
__________________
330ci σε θελω
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-03-07, 23:56
Το avatar του χρήστη Quickman
Quickman Ο χρήστης Quickman δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-04-2006
Μηνύματα: 132
Quickman is on a distinguished road
Z4

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλάω για Navi, Xenon, ηλιοροφή, Δέρμα/΄Υφασμα (τοδέρμα όλο δεν μου αρέσει από πλευράς πρακτικής), Ένα καλύτερο ηχοσύστημα, και συναγερμό. Τέσπα...αναλύσεις από κοντά
Τα εξτρα που λες φιλε Φανι εχουν γυρο στο 10ρικο.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=97Rcecy6Yhc
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-03-07, 00:12
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων

Κλασσικό παράδειγμα τα μικρά boxster και cayman.
Oύτε carrera (respect) είναι , ούτε πύραυλοι , ούτε αγωνιάρικα , ούτε φτηνά ... ΜΟΝΟ ΜΟΥΡΗ ...
Το boxter μόνο μούρη;;; Κάπου κάνουμε λάθος. Το boxter έχει χαρακτηρίστεί από το pro facelift μοντέλο ακόμα το roadster με την καλύτερη και πιο σπορ οδική συμπεριφορά. Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Το cayman S νομίζω κάνει φοβερούς χρόνους σε πίστες κτλπ.

Εντάξει...να πούμε ότι σε σχέση με τα carrera κτλπ ίσως είναι λίγο υπερτιμημένα λόγω ονόματος Porsche, οκ, αλλά δεν νομίζω ότι είναι μόνο μούρη.

Άποψή μου
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.