Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-07-08, 17:33
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Το κακο ρε παιδια ειναι οτι, το αμαξι απο τοτε παει αερα,οπως παλιοτερα δηλαδη, αλλα ελα που μου ειπατε οτι μπορει να μ΄αφησει οποιαδηποτε στιγμη!Και μου το ειπατε ατομα του forum που σας εχω για σοβαρους.Ειναι και οτι θελω να φυγω με την οικογενεια διακοπες και τωρα δεν ξερω τι να κανω.Αντε σκεψου να φυγω με τα δυο μωρα απο Σαλονικη, και σε κανα Ψηλοριτη να παραδωσει βραδυατικα το πνευμα η αντλια.Ειλικρινα δεν ξερω τι θα κανω.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-07-08, 18:30
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
σοβαρους???????????εδω μεσα???????????????????

παρε το σταρλετακι για σιγουρα...........................
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-07-08, 00:04
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
To σταρλετακι δεν μπορω.Μου εβαλαν προστιμο, γιατι ο κο..ος του αυτοκινητου μου ηταν λεει μεσα σε ζωνη φορτοεκφορτωσης σε ωρα αιχμης.Προστιμο 80 ευρω, και 20 μερες πινακιδες.Ημαρτον! Το θεμα βεβαια ειναι οτι πληρωσα κανονικο εισιτηριο για παρακαρισμα, αλλα δεν ειδα μια μισοριγμενη ταμπελα με την υποσημειωση 60 μετρα πιο πριν, γραμμενη στα ελληνικα( αληθεια οι ξενοι τι κανουν?).Αλλα ενταξει, εγινε αβλεψια, πληρωνεις.Οχι ομως και 20 μερες πινακιδες!!
Αυτοι της δημοτικης αστυνομιας ειναι αστα να πανε.Επι χουντας, δεν ειχαμε τοσο.......αστερια, για να μην πω τιποτε αλλο.Παιδια, οσοι ειστε νεοι και εχετε την δυνατοτητα, κοπανηστε την απο Ελλαδα.Ελλαδα, μονο για διακοπες.ΤΕΣΠΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-07-08, 19:05
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμιά.....................!!!!!!:pt h:
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-07-08, 10:36
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
φιλε μου οταν ειχα και εγω το 528 ε39 ειχα μεινει μια φορα απο βενζινη και την ειχα πατησει και εγω
με τον δεικτη περιπου οπως και εσυ. Ωστοσο με το αμαξι εκανα παρα πολλα χλμ και τα πιο πολλα ταξιδια
και ουδεποτε αντιομετωπισα προβλημα με την αντλια. Βεβαια ολα αυτα ξερεις ειναι τυχερα κιολας.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 08-08-08, 21:36
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsambu Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τελευταιο διαστημα, κατι η ακριβη βενζινη, κατι το σταματα ξεκινα ιδιως μεσα στην πολη, μ' εκαναν να χρησιμοποιω σε καθημερινη χρηση το starlet-ακι μου, και το 5αρι παρακαρισμενο.Κανα δυωρο την μερα εκει που το παρκαρω το πιανει και ο ηλιος.
Τελος παντων, ειχα να το κινησω 5-6 μερες, το παιρνω Σαββατο, παω στη δουλεια, το αφηνω και εκει σε μερος που το επιανε ηλιος.Παω την αλλη μερα πρωι, αναβω κανονικα,κανω κανα δυο χιλιομετρα, βλεπω την βενζινα μου λιγο κατω απο 15 λιτρα.Αντε να βαλω λεω λιγο καυσιμο, κυριακη ειναι.Γκαντεμια, ο βενζινας μου κλειστος.Ο αλλος ειχε μια αποσταση 2-3 χιλιομετρα, ευτυχως κατηφορα.Εκει που ρολαρω κανονικα, αρχισε να μην ανταποκρινεται στο γκαζι, μετα αρχισε να ρεταρει, τελικα σε ενα κατεβασμα σβηνει.Ριχνω τα αναλογα μπινελικια, ξαναπροσπαθω, πηρε μπρος με την τεταρτη.Βλεπω βενζινει εχει τουλαχιστον 10 λιτρα.Φιδια.Τωρα?Βλεπω το κινητο, αδειο. Με τα χιλια ζορια, με πρωτη, φτανω σε ενα βενζιναδικο.Εσβησε 4 μετρα πριν την εισοδο.Ευτυχως ανοιχτο.Του λεω το και το. Αστο εδω μου λεει, με βοηθησε και να το σπρωξω ο ανθρωπος.Λεω καλου κακου, δεν του βαζω κανα 20αρικο σουπερ αμολυβδη, μπας και?
Του βαζω, μιζα, και ολα τζαμι.Το αμαξι, στα πρωτα 100 μετρα εκανε κατι ψιλορεταρισματα, και μετα ολα τζαμι.
Δεν ξερω, αν οι αναθυμιασεις, μπορει να δειχνουν εως και 10 λιτρα,πρωτη φορα μου συμβαινει, παντως μ' αυτες τις ζεστες, το πηρα το μαθημα μου.Οποιος το αφηνει για αρκετες μερες, ας το εχει υπ' οψιν του, για τον δεικτη βενζινης μην την παθει οπως εγω...
Φίλε μου το έχω πάθει και εγώ, δεν φταίει ο ήλιος ούτε φυσικά τίποτα άλλο. Βγάλε την αντλία (κάτω από το πίσω κάθισμα,δεξιά τάπα) καθάρισε το λευκό φιλτράκι που σίγουρα θα το βρείς καφέ...και στην αριστερή τάπα είναι το φλοτεράκι, καθάρισε κι αυτό και είσαι οκ!!!
Αν μπορείς όταν το κάνεις αυτό να είσαι σχεδόν άδειος από βενζίνη για να καθαρήσεις και τυχών λάσπη στον πάτο του ρεζερβουάρ.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-08-08, 09:14
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
φίλε επειδή και εγώ το έπαθα και τελικά δεν χρειάστηκε ούτε να φορτωθεί το αυτοκίνητο, (φορτώθηκε τη μια φορά και σε 100 μέτρα πήρε και το κατεβάσαμε), την 2η φορά το χτύπησαν και πήρε!!! οπότε λοιπόν, βάλε την οικογένεια στο αυτοκίνητο και κάνε το ταξιδάκι σαν να μην συμβαίνει τίποτα!! έχε και κάπου εύκαιρο το μπουλωνόκλειδο και αν κολλήσει η αντλία σήκωσε το κάθισμα και βάρα την!!! ε θα υπάρχει και κανένα συνεργείο αν θελήσεις να αλλάξεις της BMW, δεν είναι και κάτι που έχει δυσκολία....
Μην σε αγχώνει πάντως!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-08-08, 15:52
Το avatar του χρήστη Marioz
Marioz Ο χρήστης Marioz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2006
Μηνύματα: 284
Marioz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bagelhs Εμφάνιση μηνυμάτων
30€ γιατί άλλαξα μόνο το ηλεκτρικό πομπάκι και το βρήκα κατά τύχη από έναν ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων που έχει και αυτός bmw αλλιώς όπου και να ρώτησα για αντλία μου είπαν 300€
Αν πας όμως στα αγαπημένα συνεργεία BMW με ένα τέτοιο πρόβλημα θα σου πουν ότι έμεινες απο αντλία και θα σου την αλλάξουν......μαζι με την εργασία πλήρωσα 270 ευρώ το 2005. Συνεπώς τιπς σαν του φίλου πιο πάνω (ανοιξε καθαρισε τελείωσε) είναι πολύ χρήσιμα και καλό θα ήταν να το κάνεις πριν φύγεις....έτσι ώστε αν σου τύχει στις διακοπές να ξέρεις να το ξανακάνεις χωρίς δυσκολία και αν τα έχει παίξει η αντλία σου να είσαι σίγουρος ότι είναι αυτό και να μην νοιώθεις μακακας όπως εγώ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-08-08, 11:42
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Τελικα ειναι να μην μπλεξεις!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 25-09-09, 09:54
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Wink

Λοιπον επανερχομαι για να μαθετε και την λυση.Κι ας περασε τοσος καιρος.
Προχθες που πηγα για ψωνια, ξαναεμεινα με τον δεικτη βενζινης κολλημενο στα 15 λιτρα.Κι ενω δουλευαν ολα ρολοϊ πανω απο ενα χρονο.Παω και βαζω αλλα δυο λιτρα βενζ, και μετα απο 10 λεπτα ( τοσο εκανα πηγαινε ελα στο βενζιναδικο), ξαναπηρε.
Τρελλαινεσαι για οχι...
Την επομενη βουρ παλι στο μηχανικο.
Μπαινω μεσα πρωινιατικα, λειπει μου λενε.Τωρα?
Οποτε το παλληκαρακι που του ειπα σχετικα μου λεει '' 99% αισθητηρας εκκεντροφορου".Τον λοξοκοιταξα.
Το βαζει στο διαγνωστικο, οντως ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥ.Βρηκε και τις ημερομηνιες και τις φορες που παρουσιαστηκε το προβλημα.Ουτε δεικτης, ουτε βενζινα τελικα.
Κοστος ανταλλακτικου 100 ευρω.
Απο μικρους κι απο τρελλους μαθαινεις την αληθεια...
Καλυτερα που ελειπε το αφεντικο??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsambu : 25-09-09 στις 09:59
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.