Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 13-03-12, 12:02
Το avatar του χρήστη paris_m3
paris_m3 Ο χρήστης paris_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-07-2009
Μηνύματα: 49
paris_m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρη να σε ρωτήσω κάτι ?

Πιστέυεις ότι είναι παγκόσμια συνομωσία που ΚΑΝΕΝΑ μοτέρ επιδόσεων ή έστω απλο δεν έχει σχεδιαστεί για LPG ???
Ακριβώς αυτό λέω και εγώ, φίλε μου ότι δεν είναι κατασκευασμένα για LPG. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι υποστηρίζω από την αρχή της συζήτησης.

Εκτός κάποιων τελευταίων μοντέλων ορισμένων εταιρειών όπως fiat, Kia και άλλες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paris_m3 : 13-03-12 στις 12:06
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 13-03-12, 12:11
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paris_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς αυτό λέω και εγώ, φίλε μου ότι δεν είναι κατασκευασμένα για LPG. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι υποστηρίζω από την αρχή της συζήτησης.
Πάρη, κατάλαβα τι εννοείς και συμφωνώ ότι το υγραέριο είναι μια λύση για συγκεκριμένη μερίδα του κοινού. Όχι για όλους. Όχι για όλα τα οχήματα. Όχι για κάθε χρήση.
Και φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο στην ''εμπειρία'' που θα έχει ο καθένας ανάλογα με το σύστημα που χρησιμοποιείται και το πόσο ''εντάξει'' είναι ο εγκαταστάτης.

Απλά επέμενες σε κάτι άλλο που είχες λάθος. Και επέμενες και για ''μάθημα'' που δεν φαίνεται σωστά, ειδικά όταν κάνεις και λάθος.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 13-03-12, 12:40
Το avatar του χρήστη paris_m3
paris_m3 Ο χρήστης paris_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-07-2009
Μηνύματα: 49
paris_m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρη, κατάλαβα τι εννοείς και συμφωνώ ότι το υγραέριο είναι μια λύση για συγκεκριμένη μερίδα του κοινού. Όχι για όλους. Όχι για όλα τα οχήματα. Όχι για κάθε χρήση.
Και φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο στην ''εμπειρία'' που θα έχει ο καθένας ανάλογα με το σύστημα που χρησιμοποιείται και το πόσο ''εντάξει'' είναι ο εγκαταστάτης.

Απλά επέμενες σε κάτι άλλο που είχες λάθος. Και επέμενες και για ''μάθημα'' που δεν φαίνεται σωστά, ειδικά όταν κάνεις και λάθος.
Φίλε dim77, έχεις δίκιο απλά εγώ από την αρχή μιλούσα για τα φυσικά μεγέθη που σαφώς και έχουν διαφορά από την πραγματική λειτουργία της ΜΕΚ, ίσως και να μην ποσταρα με τις σωστές λέξεις λόγω πίεσης χρόνου και για αυτό έγινε παρεξήγηση με τον φίλο God, σαφώς και έχει διαφορά ο όγκος από το βάρος, οι παραθέσεις από βιβλία είναι αποτέλεσμα της αντιπαράθεσης με τον God που τελικά ήταν λάθος, έπρεπε όταν είπα ότι σταματώ την συζήτηση να το κάνω. Τέλος αν και μετά από πολλά ποστ και εκνευρισμό πιστεύω να έγινε κατανοητή η άποψη μου.
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 11-10-14, 14:50
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Γεια χαρα σε όλους. Για να μην ανοίξω νέο θέμα υγραεριοκίνησης θα σας κάνω τις ερωτήσεις μου εδω. Είμαι κατοχως ενός e46 328coupe το αμαξι μου ειναι ήδη στο συνεργείο και μπαίνει το σύστημα brc lpg. Απο οτι ψάχτηκα λιγο είδα οτι ειναι ενα απο τα καλύτερα. Αν θέλετε πείτε μου την γνώμη σας. Η βασική μου ερώτηση ειναι αν Η τάπα του υγραερίου ( απο εκει δηλαδή που γεμίζουμε υγραέριο δεν θυμάμαι αν λέγεται κάπως αλλιώς γι'αυτο το γράφω ετσι) μπορεί να μπει δίπλα απο την τάπα της βενζίνης. Ο μάστορας μου λέει οτι δεν γίνεται αλλα εγω είχα πάρει στην αντιπροσωπεία κ μου είχαν πει οτι γίνεται.
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 11-10-14, 16:29
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρα σε όλους. Για να μην ανοίξω νέο θέμα υγραεριοκίνησης θα σας κάνω τις ερωτήσεις μου εδω. Είμαι κατοχως ενός e46 328coupe το αμαξι μου ειναι ήδη στο συνεργείο και μπαίνει το σύστημα brc lpg. Απο οτι ψάχτηκα λιγο είδα οτι ειναι ενα απο τα καλύτερα. Αν θέλετε πείτε μου την γνώμη σας. Η βασική μου ερώτηση ειναι αν Η τάπα του υγραερίου ( απο εκει δηλαδή που γεμίζουμε υγραέριο δεν θυμάμαι αν λέγεται κάπως αλλιώς γι'αυτο το γράφω ετσι) μπορεί να μπει δίπλα απο την τάπα της βενζίνης. Ο μάστορας μου λέει οτι δεν γίνεται αλλα εγω είχα πάρει στην αντιπροσωπεία κ μου είχαν πει οτι γίνεται.
Μπαίνει η μικρή με εξωτερικό αντάπτορα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 11-10-14, 17:09
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Πράγματι οπώς το λέει ο rapid είναι. Εγώ αυτή έχω...
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 11-10-14, 20:03
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Για το brc τι λέτε;
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 12-10-14, 21:14
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρα σε όλους. Για να μην ανοίξω νέο θέμα υγραεριοκίνησης θα σας κάνω τις ερωτήσεις μου εδω. Είμαι κατοχως ενός e46 328coupe το αμαξι μου ειναι ήδη στο συνεργείο και μπαίνει το σύστημα brc lpg. Απο οτι ψάχτηκα λιγο είδα οτι ειναι ενα απο τα καλύτερα. Αν θέλετε πείτε μου την γνώμη σας. Η βασική μου ερώτηση ειναι αν Η τάπα του υγραερίου ( απο εκει δηλαδή που γεμίζουμε υγραέριο δεν θυμάμαι αν λέγεται κάπως αλλιώς γι'αυτο το γράφω ετσι) μπορεί να μπει δίπλα απο την τάπα της βενζίνης. Ο μάστορας μου λέει οτι δεν γίνεται αλλα εγω είχα πάρει στην αντιπροσωπεία κ μου είχαν πει οτι γίνεται.
Ένας φίλος που κάνει τοποθετήσεις LPG και φυσικού αερίου εκεί την βάζει άρα μπαίνει όπως σου είπε και ο Πάνος (ΦΑΣΤ)...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.