Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 21-08-11, 22:13
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Εγώ στην αντιπροσωπεία θα πήγαινα μόνο για κάτι ηλεκτρονικό, για οτιδήποτε μηχανολογικό έξω και πάλι έξω. Οι αντιπροσωπείες δεν πάιζονται. Έχουν το δικό τους θεό.
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 22-08-11, 00:41
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίρνω δηλαδή τον παρακάτω κωδικό (νούμερο 11) http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ke_pad_sensor/ για Textar T444 πάω σε έναν έμπορο με Textar και είμαι οκ; Κάτι άλλο – περίεργο δεν παρατήρησες εσύ με τα δικά σου Textar ….. πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει με αυτά;
Έχει η textar δικούς της κωδικούς για κάθε μοντέλο αυτοκινήτου, εσύ απλά πες τι μοντέλο έχεις και τι χρονολογίας είναι και θα σου δώσουν τα σωστά.
Με αυτό τον κωδικό του link δε νομίζω να βρουν το σωστό, τουλάχιστον σ'εμένα ρώτησαν και τα παραπάνω για να μου δώσουν τα κατάλληλα.

Έχω κάνει γύρω στα 3.000 χλμ και δεν έχω δει καμία διαφορά.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 22-08-11, 11:15
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Παίδες εκτός από textar δεν παίζει κάτι άλλο? Έβαλα 2 φορές textar (και με σήμα της bmw, μην το σχολιάσετε) και πάντα ακούγονται... Τα πρώτα ήταν τα μαμά και τα δεύτερα μπήκαν στις 60.000 και πλέον πάλι ακούγονται και έχουν πολύ πάστα πάνω ακόμα οπότε δεν τίθεται θέμα φθοράς..
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 22-08-11, 12:00
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Γενικώς κάθε σκληρό τακάκι ακούγεται. Τα πολύ μαλακά τακάκια δεν ακούγονται αλλά φθείρονται συνήθως πολύ γρήγορα. Ας πούμε τα ΑΤΕ σπανίως ακούγονται. Αν βάλεις κανένα ημι-αγωνιστικό τακάκι (π.χ. EBC Red Stuff, Ferodo DS) να δεις μετά πως θα στριγγλίζει.
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 22-08-11, 15:41
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες εκτός από textar δεν παίζει κάτι άλλο? Έβαλα 2 φορές textar (και με σήμα της bmw, μην το σχολιάσετε) και πάντα ακούγονται... Τα πρώτα ήταν τα μαμά και τα δεύτερα μπήκαν στις 60.000 και πλέον πάλι ακούγονται και έχουν πολύ πάστα πάνω ακόμα οπότε δεν τίθεται θέμα φθοράς..
Τωρα εχω βαλει Ferodo μετα απο χρονια χρησης Textar και ακουγονται αλλα πολυ λιγοτερο και μονο αν ειναι πολυ ζεστα τα φρενα.
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 22-08-11, 18:34
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
God δεν με ενδιαφέρει αν φθείρονται Στις 65.000 άλλαξα τα μαμά και τώρα είμαι στα 100.000 και πιστεύω ότι θα φτάσω άνετα τα 130.000 με τα δεύτερα.. Το αμάξι βγαίνει μόνο εθνική οπότε τα τακάκια με βγάζουν άπειρο καιρό

Αν μου πείτε ποιά κάνουν λίγο θόρυβο όπως τα ferodo που είπε ο Γιάννης(thx again!) , ας τα αλλάζω και κάθε 30.000
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 22-08-11, 21:51
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει η textar δικούς της κωδικούς για κάθε μοντέλο αυτοκινήτου, εσύ απλά πες τι μοντέλο έχεις και τι χρονολογίας είναι και θα σου δώσουν τα σωστά.
Με αυτό τον κωδικό του link δε νομίζω να βρουν το σωστό, τουλάχιστον σ'εμένα ρώτησαν και τα παραπάνω για να μου δώσουν τα κατάλληλα.

Έχω κάνει γύρω στα 3.000 χλμ και δεν έχω δει καμία διαφορά.
Αυτό μου ακούγεται καλύτερο για να μη γίνει λάθος!
Για να δοκιμάσω κάτι άλλο γίνεται; η δεν μπορώ να βάλω κάτι άλλο;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 22-08-11, 22:29
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Eμένα πάντως τα τέξταρ, τόσο τα μαμίσια όσο και αυτά που έβαλα μετά (χωρίς το σήμα Bmw δηλαδή) είναι εντελώς αθόρυβα!
Το μόνο αρνητικό τους είναι η πολλή μαυρίλα, κατά τ'άλλα κανένα παράπονο.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 23-08-11, 07:32
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Παιδιά εγώ έχω 74000χλμ και δεν τα έχω αλλάξει.Το bc λέει πίσω σε 40000χλμ και μπροστά 34000χλμ.Είναι δυνατόν?Βέβαια δεν δουλεύω πολύ φρένο.
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 23-08-11, 15:12
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosdov116i Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά εγώ έχω 74000χλμ και δεν τα έχω αλλάξει.Το bc λέει πίσω σε 40000χλμ και μπροστά 34000χλμ.Είναι δυνατόν?Βέβαια δεν δουλεύω πολύ φρένο.
Είναι Κι εμένα την πρώτη φορά που τα άλλαξα, η αλλαγή έγινε γιατί θα ήμουν για αρκετό καιρό μακριά από έμπιστο μάστορα και δεν είχα σκοπό να ακουμπήσει άλλος το αμάξι.. Βέβαια να ξέρεις ότι το BC είναι ότι να'ναι μερικές φορές.. Αν το πλακώσεις κανά 3ήμερο σε στροφιλίκια και φρένα τα 34000-40000 που λέει άνετα γίνονται 10000..

Την πάστα θα βλέπεις με φακό αν έχει ακόμα και άσε το BC να λέει
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.