Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιά 10-11-09, 22:25
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως την έχω μεγαλύτερη και ο μπαμπάς μου σας δέρνει όλους...
τωρα λοιπον ξερουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη (την εμπειρια στα πισωκινητα)

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα ka-dead έχει
θεος!!! χαχαχαχα
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 10-11-09, 22:27
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από john Εμφάνιση μηνυμάτων
πηγα να πεσω απ την καρεκλα
Για να μην το ξαναπάθεις
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 10-11-09, 22:35
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα ka-dead έχει
τι λες τωρα.........

Ε αφού έχει ka-dead δεν μπορώ να μιλήσω ….φαντάζομαι την οδική αυτή εμπειρία που ζει κάθε μέρα ..με αυτό το απίστευτο όχημα σε αισθηση…απλα respect .


Συγνώμη για το ακυρο μου ποστ πιο πανω φιλε....
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 10-11-09, 22:35
Το avatar του χρήστη john
john Ο χρήστης john δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 235
john is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μην το ξαναπάθεις
καλα σου!δεν σε ξαναπαιζω!
__________________
πηγαινω αργα κ αριστερα. σιγουρα ειμαι καλος οδηγος
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 10-11-09, 22:38
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλεος ρε σεις...πόσο ετών είστε?

Ψάχνω μπλοκέ και η Bird's δεν έχει.

Καμιά ιδέα?
Κόλλησε το με Αργκόν όπως ka-dead ...!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 10-11-09, 22:47
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από montoya Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως αυτές οι διαφορές είναι με την 320i 150ps?
Δεν θυμάμαι καλά.
Διάβασε πιο προσεκτικά αυτό που γράφω: "δεν εξηγούν πχ τη διαφορά του 1,4 δλ (7,7 έναντι 9,1) στα 80-120 από την απλή Ε90 την προ fl μάλιστα.¨" Με την 150 ps εννοώ κι εγώ, όχι την προ fl με τα 170ps (αν κατάλαβες αυτό). Γι'αυτό και λέω ότι με τους κινητήρες των 170 ps λογικά θα είναι μικρότερη η διαφορά...

Μanos M3 διαφωνειίς ότι από τα 80-100χλμ και πάνω τα 100 κιλά διαφορά παίζουν μικρό ρόλο?
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 10-11-09, 22:54
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασε πιο προσεκτικά αυτό που γράφω: "δεν εξηγούν πχ τη διαφορά του 1,4 δλ (7,7 έναντι 9,1) στα 80-120 από την απλή Ε90 την προ fl μάλιστα.¨" Με την 150 ps εννοώ κι εγώ, όχι την προ fl με τα 170ps (αν κατάλαβες αυτό). Γι'αυτό και λέω ότι με τους κινητήρες των 170 ps λογικά θα είναι μικρότερη η διαφορά...

Μanos M3 διαφωνειίς ότι από τα 80-100χλμ και πάνω τα 100 κιλά διαφορά παίζουν μικρό ρόλο?

Eίχα 320i (170) για παραπάνω απο 24ώρες και την οδήγησα σχεδόν σε όλες τις συνθήκες.

Η διαφορά της με την si είναι αισθητή. Η si είναι γρηγορότερη πάντου, εκτός από τις 3000 rpm και κάτω. Από εκεί και πάνω δε πιάνεται η si.

Πάντως στέκεται ΑΞΙΑ πλάι της.
Απάντηση με παράθεση
  #148  
Παλιά 10-11-09, 22:58
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Eίχα 320i (170) για παραπάνω απο 24ώρες και την οδήγησα σχεδόν σε όλες τις συνθήκες.

Η διαφορά της με την si είναι αισθητή. Η si είναι γρηγορότερη πάντου, εκτός από τις 3000 rpm και κάτω. Από εκεί και πάνω δε πιάνεται η si.

Πάντως στέκεται ΑΞΙΑ πλάι της.
o action man.. μια 320si που εχει για δοκιμη την εστησε με 320 170...και η διαφορα ηταν μεχρι τα 180 μισο αμαξι μπροστα το si....!!!!!!!

την αισθηση του οτι παει τρελα..στην δινει το διαφορικο.....!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saikoE39 : 10-11-09 στις 23:02
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 10-11-09, 23:45
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Δεν ήθελα να ασχοληθώ,αλλά μιας και δεν με παίρνει ο ύπνος ας γράψω δυο λόγια...την άποψη μου δηλαδή.
Η "si" είναι πολύ καλό αυτοκίνητο για τα χρήματα που κοστίζει, ως μεταχειρισμένο.Ως καινούργιο δεν θα το επέλεγα....θα έπαιρνα μια 325i και να πάνε να m@mithoun τα τέλη κυκλοφορίας.
Έχει φανταστική αίσθηση σε καλό οδόστρωμα,αλλά σε ψιλοανώμαλο στροφιλίκι γίνεσαι φραπέ(προσωπικά δεν με ενοχλεί.....αλλά ενοχλεί τους επιβάτες)
Η αίσθηση παραπάνω ταχύτητας ωφείλετε στο πιο κοντό διαφορικό.Ένα leon tsi 170ps και ένα Golf ΓΤΠ(gt ληθελα να πώ)είναι αρκετά πιο γρήγορα σε όλες τις συνθήκες...
Η διαφορές με μια 2000cc 170ps "απλή" 3αρα είναι μικρές,αλλά η διαφορά στην αίσθηση μεγάλη.

Τον τελευταίο καιρό οδήγησα κάμποσες και τις "ξεχείλωσα" όσο μπορούσα.Η μία μου έμεινε στα χέρια και κόντεψα να πάθω αμόκ,και έτσι αποφάσισα να ακυρωθεί η αγορα "si"....μάλλον δεν θα με αντέξει για πολύ..
Toυ συνεταίρου μου η "si" έχει 84.000χλμ,και έχει μπέι τρείς φορές για επισκευή....την τελευταία την πλήρωσε κανονικά.Δέν είναι καύτης....απλά κάνει πολλά ταξίδια.
Δείχνει λίγο "ειδικό" αυτοκίνητο....αλλά στην πραγματικότητα είναι ειδικό μόνο στην συντήρηση του.Έχει γ@μ@το ήχο για τετρακύλινδρο,αλλά μια 325i έχει ακόμα πιο γ@μ@το...μη ξεχνάμε οτι παίζει στα ίδια χρήματα με μια 325i...η οποία είναι παντού καλύτερη.(να πάνε να m@mithoyn τα τέλη κυκλοφορίας)

Ποια είναι η κατάληξη?
Τις τουρμπίνες σε BMW(το mini cooper s gamei) ΔΕΝ τις γουστάρω....η Μ3 είναι αμαξάρα αλλά ακριβή....άρα παμε σε 325.......και γιατί 325??????.......Καλύτερα μια 330 και τελειώνει η συζήτηση.
Αμαξάρα.-

Όσοι εθελοτυφλούν και δεν βλέπουν σε τι κατάσταση βρίσκεται η αγορά αυτοκινήτου....καλύτερα να πάρουν βέρες και να το παντρευτούν....
Δικαιολογίες του στύλ: "Ήταν φτηνό γιατί δεν ήταν καλό"...."Κάτι περίεργο πάιζει για να είναι τόσο φτηνό"...."Εγώ αυτά δεν τα πιστεύω"...μπλα μπλα μπλα...κτλ...απλά τις ακούω και γελάω...
Aυτή την στιγμή υπάρχουν 330i M-PACK Ε90,που με 30.000€ ΜΕ-ΤΡΟΙ-ΤΗΣ(αν πω λιγότερα θα με κυνηγάνε οι άπιστοι θωμάδες...το "30.000"...ήταν επιεικέστατο...).....το ξαναλέω για να το εμπεδώσετε:ΜΕ-ΤΡΟΙ-ΤΗΣ!....έγιναν δικές σας.
Άν πάτε σε μάντρα με δόσεις,απλά ξεχνάμε την παραπάνω τιμή,και ανεβαίνει το κοστολόγιο +€6000....χωρίς τους τόκους...

Αυτά που λέτε παίδες....πάρτε μια 330 Ε90,βάλτε μια καλύτερη ανάρτηση(και η m pack καλή είναι πάντως)και δυο "recaro poll potition"(όχι bmw performance...έλεος πια!!!...μας τα ζάλισαν) και μπλοκέ,και έχετε μια αμαξάρα που δεν θα χαλάσει ποτέ...

__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 11-11-09, 00:24
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
αφου την εχω δει ετσι οπως λες...ελα και εσυ στην πιστα (σε οποια πιστα θες) και ξεπερασε με...αν μπορεις φυσικα...αμα θες ελα και στου παπαγου..κανενα προβλημα..enough talking....
χαχαχαχαχαχαχαχα φιλε εγω ειμαι κουλος και δεν εχω διπλωμα. ντριφταρω με ενα τρικυκλο ποδηλατακι -ισως θυμασαι την παλια υπογραφη του Γραβαλου στο driftclub οταν ειχε πρωτοανοιξει. Ε αυτος ειμαι εγω
Η απαντηση μου αυτη ισχυει και για το επισης αστειο πμ σου χαχαχαχα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Μanos M3 διαφωνειίς ότι από τα 80-100χλμ και πάνω τα 100 κιλά διαφορά παίζουν μικρό ρόλο?
Ναι διαφωνω. Για οση ωρα γινεται επιταχυνση παιζουν ρολο τα κιλα. Και η επιταχυνση γινεται μεχρι την τελικη ενος αυτοκινητου.
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosm3 : 11-11-09 στις 00:29
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
320si


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.