Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #641  
Παλιά 26-10-10, 19:27
Το avatar του χρήστη giannis_E-46
giannis_E-46 Ο χρήστης giannis_E-46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Μηνύματα: 594
giannis_E-46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά δεν λέω... πολλοί ίσως να ήθελαν να έχουν...

συμφωνω ειναι το καλητερο τετρακυλινδρο που εχει βγαλει η bmw τα τελευταια 20 χρονια και βαλε. αξιολογο ηταν και το 318is αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση ειναι αλλου. ειλικρινα δεν θυμαμαι αλλο τετρακυλινδρο μοντελο εκτος απο τα m3 βεβαια και ακομα πιο πισω στην εποχη του 2002 που να προσφερε τοσες συγκινησεις και σε αποδοση μοτερ αλλα και σε στησιμο
__________________
το τσιγαρο ειναι θανατος αργος αλλα ποιος βιαζεται να πεθανει........................................... ....[
Απάντηση με παράθεση
  #642  
Παλιά 26-10-10, 21:04
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_E-46 Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω ειναι το καλητερο τετρακυλινδρο που εχει βγαλει η bmw τα τελευταια 20 χρονια και βαλε.

Θα αστειεύεσαι βέβαια , εκτός εαν δεν ξέρεις καλά την ιστορία της BMW και τα τετρακύλινδρα της BMW...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #643  
Παλιά 27-10-10, 16:05
Το avatar του χρήστη giannis_E-46
giannis_E-46 Ο χρήστης giannis_E-46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Μηνύματα: 594
giannis_E-46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα αστειεύεσαι βέβαια , εκτός εαν δεν ξέρεις καλά την ιστορία της BMW και τα τετρακύλινδρα της BMW...
για πες εσυ που ξερεις καλα την ιστορια ενα τετρακυλινδρο απο το 90 και μετα? δεν μιλαω μονο για κινητηρες αλλα για ολο το πακετο. για να σε ακουσω φιλε μου. και μην μου πεις το 318is γιατι το ανεφερα πιο πριν. οχι τιποτα αλλο αλλα να μαθω τι αλλο συναρπαστικο σε τετρακυλινδρο εβγαλε η bmw τα τελυταια χρονια
__________________
το τσιγαρο ειναι θανατος αργος αλλα ποιος βιαζεται να πεθανει........................................... ....[
Απάντηση με παράθεση
  #644  
Παλιά 27-10-10, 16:31
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_E-46 Εμφάνιση μηνυμάτων
για πες εσυ που ξερεις καλα την ιστορια ενα τετρακυλινδρο απο το 90 και μετα? δεν μιλαω μονο για κινητηρες αλλα για ολο το πακετο. για να σε ακουσω φιλε μου. και μην μου πεις το 318is γιατι το ανεφερα πιο πριν. οχι τιποτα αλλο αλλα να μαθω τι αλλο συναρπαστικο σε τετρακυλινδρο εβγαλε η bmw τα τελυταια χρονια
Μακράν μπροστά ο Valvetronic στα 4κύλινδρα..
Το μοτέρ είναι σε τελείως άλλη διάσταση...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #645  
Παλιά 27-10-10, 18:26
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_E-46 Εμφάνιση μηνυμάτων
για πες εσυ που ξερεις καλα την ιστορια ενα τετρακυλινδρο απο το 90 και μετα? δεν μιλαω μονο για κινητηρες αλλα για ολο το πακετο. για να σε ακουσω φιλε μου. και μην μου πεις το 318is γιατι το ανεφερα πιο πριν. οχι τιποτα αλλο αλλα να μαθω τι αλλο συναρπαστικο σε τετρακυλινδρο εβγαλε η bmw τα τελυταια χρονια

M3 E30 σε όλες τις εκδόσεις είναι τετρακύλινδρα και μην μου πεις ότι ειναι Μ, Μ ξε Μ είναι τετρακύλιδρο...
320 iS πάλι τετρακύλινδρο είναι με 192 άλογα
Και πρόσεξε να δεις κάτι που πρέπει να λάβεις υπόψην... την αναλογία κιλών/ίππο....
Μιλάμε λοιπόν για πολύ πιο σπορ κατασκευές τις οποίες έβγαζε η BMW και φυσιικά μιλάμε για αυτοκίνητα πραγματικά "αντρικά"....
Κάτι που συναντάς σήμερα σε Μ3 Ε46-Ε9Χ ....

Υ.Γ: To 318 is δεν το αναφέρω πουθενά...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #646  
Παλιά 27-10-10, 18:33
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
H si είναι η is του παρελθόντος.

Happy?
Απάντηση με παράθεση
  #647  
Παλιά 27-10-10, 18:54
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Με μια μικρή διαφορά....
Το is έβγαινε σε διάφορες μορφές (Ε30, Ε36, Ζ3) περίπου 8 χρονια, όταν το Si βγήκε ένα χρόνο περίπου με διάφορα προβήματα όπως έχετε αναφέρει...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #648  
Παλιά 27-10-10, 21:07
Το avatar του χρήστη giannis_E-46
giannis_E-46 Ο χρήστης giannis_E-46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Μηνύματα: 594
giannis_E-46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
M3 E30 σε όλες τις εκδόσεις είναι τετρακύλινδρα και μην μου πεις ότι ειναι Μ, Μ ξε Μ είναι τετρακύλιδρο...
320 iS πάλι τετρακύλινδρο είναι με 192 άλογα
Και πρόσεξε να δεις κάτι που πρέπει να λάβεις υπόψην... την αναλογία κιλών/ίππο....
Μιλάμε λοιπόν για πολύ πιο σπορ κατασκευές τις οποίες έβγαζε η BMW και φυσιικά μιλάμε για αυτοκίνητα πραγματικά "αντρικά"....
Κάτι που συναντάς σήμερα σε Μ3 Ε46-Ε9Χ ....

Υ.Γ: To 318 is δεν το αναφέρω πουθενά...
αν διαβασεις το πρωτο μου μυνημα θα δεις πως εξαιρω τα m . και μιλαω απο δεκαετια 90 και μετα και δεν επικεντρωνομαι μονο στα αλογα αλλα σε ολο το πακετο
__________________
το τσιγαρο ειναι θανατος αργος αλλα ποιος βιαζεται να πεθανει........................................... ....[
Απάντηση με παράθεση
  #649  
Παλιά 28-10-10, 10:41
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_E-46 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν διαβασεις το πρωτο μου μυνημα θα δεις πως εξαιρω τα m . και μιλαω απο δεκαετια 90 και μετα και δεν επικεντρωνομαι μονο στα αλογα αλλα σε ολο το πακετο
To M3 ήταν KAI δεκαετία 90, τι να σου κάνω που το 1990 που έβγαινε μετράει για δεκαετία 90...

Για πες μας το πακέτο του Si γιατί έτσι όπως μας το λες σε λίγο θα μας πεις ότι το Si είναι ένα μικρό Μ3 καi εσύ..
Εαν θεωρείς πακέτο τους προφυλακτήρες, τις ζάντες και τις αντιστρεπτικές, εγώ θεωρώ πακέτο το μπλοκέ , την αναλογία κιλών / ίππο και την συγκίνηση που σου προσφέρει το "πακέτο" σε μια στροφοδιαδρομή με ένα από τα καλύτερα 3άρια που φτιάχτηκαν ποτέ...
Εσύ κάτσε κολλημένος με το 320 Si και τα 173 άλογα.... από 1400+ κιλά....

Υ.Γ:Έχω ένα πακέτο με 192 άλογα και 1200 κιλά, λες να πηγαίνει καλύτερα το πακέτο με τα 173 άλογα και τα 1400+ κιλά....? Δεν νομίζω.....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #650  
Παλιά 28-10-10, 10:49
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
To M3 ήταν KAI δεκαετία 90, τι να σου κάνω που το 1990 που έβγαινε μετράει για δεκαετία 90...

Για πες μας το πακέτο του Si γιατί έτσι όπως μας το λες σε λίγο θα μας πεις ότι το Si είναι ένα μικρό Μ3 καi εσύ..
Εαν θεωρείς πακέτο τους προφυλακτήρες, τις ζάντες και τις αντιστρεπτικές, εγώ θεωρώ πακέτο το μπλοκέ , την αναλογία κιλών / ίππο και την συγκίνηση που σου προσφέρει το "πακέτο" σε μια στροφοδιαδρομή με ένα από τα καλύτερα 3άρια που φτιάχτηκαν ποτέ...
Εσύ κάτσε κολλημένος με το 320 Si και τα 173 άλογα.... από 1400+ κιλά....

Υ.Γ:Έχω ένα πακέτο με 192 άλογα και 1200 κιλά, λες να πηγαίνει καλύτερα το πακέτο με τα 173 άλογα και τα 1400+ κιλά....? Δεν νομίζω.....
Δεν μπορω να σου δωσω αλλη θετικη
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
320si


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.