Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-03-10, 22:29
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maintenance Εμφάνιση μηνυμάτων
πιστευω ότι αυτος που θα καταλήξει να παρει το συγκεκριμένο μοντέλο (ενας απο αυτους και εγω πριν 7 μηνες) ψαχνει γιαν μονο αυτο.

Δεν υπαρχει περιπτωση πιστευω καποιος να ψαχνει και να ειναι μεταξυ, τουοτα. νισαν, κία, και bmw.

Ειναι σαν τα ΚΤΜ.
Συγκροτημενος και αποφασισμενος για συγκεκριμενη αγορα.

Καταλήγουμε ότι, αγοραστες υπαρχουν μεν, αλλα δεν θα το παρει αυτος που δεν ξερει τι θελει.
Πολύ σωστός.
Για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν θα ενδιαφερθεί κάποιος που ψάχνει "για ένα αυτοκίνητο". Αλλά για το συγκεκριμένο (μάρκα-μοντέλο-κυβικά).........
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-03-10, 22:54
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Βρε παιδια καλα ολα αυτα που λέτε και καλός ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης αλλα όπως και να το κανούμε μπορεί όλα να είναι αυτοκίνητα αλλά δεν είναι όλα ίδια.Να δεχτω ότι ένα 328 που απλά έχει ένα μοτέρ να πάει 6000 και πιό κάτω.Αλλά δεν γίνεται ενα αμάξι που είναι φούλ εξτρα να πάει το ίδιο από την στιγμή που προσφέρει παραπάνω.Δέχομαι ότι τα λεφτά που δίνεις δεν τα πέρνεισ πίσω αλλά όχι και έτσι! Εγώ νομίζω ότι όλοι λιγο πολύ εχουμε γτάσει στο αμήν με όλα τα σκουπιδια που γίνονται και με τον βιαγκρισμό των μέσων ενημέρωσεις που πλέον έχουμε μπεί ο καθένας (άλλος λιγότερο και άλλο περισσότερο) στο δικό του παράλογο μονοπάτι. Και για όσους λέτε για την διαφορά ιδιώτη και μαντρά έχω να σας πώ ότι και οι ιδιώτες στην θεωρία καλοί είναι αλλα στην πράξη; Ειλικρινά άσχετα με το γεγονός ότι δεν κλείσαμε συμφωνία ορισμένοι μαντράδες μιλάνε πλέον καλύτερα και από τους ιδιώτες οι οποίοι χρησιμοποιόντας τους μαντράδες ώς δικαιολογία σου πετάνε το ένα μαργαριτάρι πίσω απ το άλλο. Για παράδειγμα

Απόσπασμα συζήτησης με ενδιαφερόμενο που είπε ότι είναι μέλος του φόρουμ κιόλας χθές το απόγευμά.Δεν θα πώ ποιός είναι, αλα ελπίζω να δεί το πόστ μπάς και κατλάβει πως ακουγότανε και βγεί και κάτι καλό από αυτό το ποστ.

ενδιαφερόμενος: φίλε πόσα θές για το αμάξι;
εγώ: φίλε την τιμή μου την έχω βάλει στην αγγελία και όπως πάλι λέω στην αγγελία είμαι και σε λογικά πλαίσια συζητήσιμος
ενδιαφερόμενος:φίλε εγώ σου δίνω 7000 (ενοείται χωρίς να έχει δει το αμάξι)
εγώ φίλε μου είναι πολύ λίγα για το δικό μου αμάξι.Για κάποιο άλλο μπορεί να είναι καλά.
ενδιαφερόμενος:φίλε τόσο πάνε τα Ε36,10-11 παίρνεις Ε46
εγώ:φίλε μου τα 46 στα 10 είναι 318-320 και δεν είναι και φούλ έξτρα.Και άμα είναι έτσι γιατί δεν πας να πάρεις 46;
ενδιαφερόμενος;(ξαφνικά δεν έχει τι να πεί)Μετά απο λίγο,φίλε αντε να σου δώσω 7,500.Αμα πας σε μαντρά θα σου δώσει το πολύ 6000.
εγώ: φίλε σε ευχαριστώ αλλά δεν ενδιαφέρομαι.Αν αλάξεις γνώμη ξαναμιλάμε
ενδιαφερόμενος:καλοπούλητο (με ειρωνικό υφάκι και μικρά γελάκια)

Τα σχόλια δικά σας
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-03-10, 23:00
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
μια χαρα ειναι τα 7 χιλιαρικα για Ε36 ,μην τρελαθουμε
εδω τα 46αρια και πατωσανε τι περιμενετε να κρατανε τα ακομα παλιοτερα τιμες?
ποναει παιδια αλλα ετσι ειναι δυστυχως.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-03-10, 09:23
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Ρε παίδες μιλάτε για ένα όχημα στην καλύτερη 12 ετών και στη χειρότερη 20.

Ο σχεδιασμός του είναι 20 ετών και τρόπος να τσεκάρεις τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ του χλμ ΔΕΝ υπάρχει.

Τα έξτρα του όσο φουλ και να είναι δεν έρχονται καν κοντά με τα απαιτούμενα έξτρα της σημερινής εποχής.

Η κατανάλωση του επίσης.

Η συντήρηση του επίσης. Και αν είναι πολλά κυβικά και δηλωμένο ακόμα χειρότερα.

Η αξιοπιστία (μιλάω γενικά για μεταχειρισμένα) επίσης.

Παθητική ασφάλεια μηδέν (με το ζόρι ένα αστεράκι στο EURONcap).

Η ενεργητική ασφάλεια (κρατήματα) δεν πλησιάζει καν ένα σύγχρονο.

Κανένας δεν δίνει εγγύηση για μτχ όχημα.

Και αυτά είναι τα αντικειμενικά κριτήρια.

Ναι είναι κ@@@@ ναι ναι ναι, χίλια δυο ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ άλλα, αλλά η αγορά δεν κοιτάει τις κ@@@ες του καθένα και ο καθένας κοιτάει το πορτοφόλι του και καλά κάνει.


Τώρα αν ένα από αυτά τα Ε36 αξίζει τα λεφτά του, συγνώμη αλλά ισχύει το << μαζί με τα ξερα>>...

Η αγορά του αυτοκινήτου μαζικής παραγωγής ΔΕΝ είναι επένδυσης και αν δεν είναι κάτι εγγυημένο και extreme χάνει πολλά λεφτά.

Εδώ τα Μ3 Ε46 έπεσαν από τα 100.000 στα 30.000!!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-03-10, 09:45
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
οι τιμές στα μεταχειρισμένα, σε ότι κατάσταση και να είναι, όσα εξτρα και να έχουν, πάνε προς τα κάτω. Αυτό οφείλεται και στην υπερπροσφορά, και στα "νεα μέτρα". Προσθέστε σε αυτό πως οι μάντρες δύσκολα πουλάνε αυτοκίνητα με χρηματοδότηση πλέον, γιατί οι τράπεζες δεν δίνουν δάνεια, οπότε τα δίνουν πιο χαμηλά για να τα ξεφορτωθούν και έχετε την πλήρη εικόνα της αγοράς.

Οπότε μην περιμένεις να πιάσεις τιμή από 36άρι
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-03-10, 15:10
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Το οτι πάνε προς τα κάτω οι τιμές είναι σίγουρο. Απλά αυτό που λέω εγώ ρε παιδιά είναι ότι πλέον όλοι έχουν καταργήσει τις διαβαθμίσεις στις τιμές ανεξαρτήτου ηλικίας και οτι πλέον ακόμα και αυτή η μικρή διαφορά που έκαναν στην τιμή τα έξτρα εργοστασιακα και μή πάει να εξανεμιστεί. κατα την γνώμη μου αυτό δεν γίνεται εν μία νυκτί.

Δεν γίνετααι ενα Ε36 το 96 και ενα του 98 να πςληθούν ίδια τιμή όπως και να το κάνουμε. Και πράγματα όπως μποκέ που είναι ακριβούτσικα να τα βάλεις δεν γίνεται να μην προσθέτουν κάποια αξία στην τιμή.Έχουν ισοπεδωθεί τα πάντα νομίζω και με την δική μας συμετοχή γιατι κακα τα ψέματα ποιος δεν θέλει να αγοράζει φθηνά αυτοκίνητα. Οι μεταβάσεις στις αγορές πρέπει να γίνονται σταδιακά για να παραμένουν υγιείς. Στο ελαδιστάν σε μια νυχτα γίνεται η μετάβαση που θα έπρεπε να παρει 1 -2 χρονια μινιμουμ.Μην ξεχνάτε οτι πριν 2 χρόνια τα 328 τα καλα πηγένανε 15 χιλιάρικα άνετα.Τώρα όλοι καταλαβένοντας την αγορά που λανε 9-10 και όλοι κράζουνε για να πάρουνε 6-7.Ε δεν το βρίσκεται λίγο υπερβολικό;
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-03-10, 15:51
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Το οτι πάνε προς τα κάτω οι τιμές είναι σίγουρο. Απλά αυτό που λέω εγώ ρε παιδιά είναι ότι πλέον όλοι έχουν καταργήσει τις διαβαθμίσεις στις τιμές ανεξαρτήτου ηλικίας και οτι πλέον ακόμα και αυτή η μικρή διαφορά που έκαναν στην τιμή τα έξτρα εργοστασιακα και μή πάει να εξανεμιστεί. κατα την γνώμη μου αυτό δεν γίνεται εν μία νυκτί.

Δεν γίνετααι ενα Ε36 το 96 και ενα του 98 να πςληθούν ίδια τιμή όπως και να το κάνουμε. Και πράγματα όπως μποκέ που είναι ακριβούτσικα να τα βάλεις δεν γίνεται να μην προσθέτουν κάποια αξία στην τιμή.Έχουν ισοπεδωθεί τα πάντα νομίζω και με την δική μας συμετοχή γιατι κακα τα ψέματα ποιος δεν θέλει να αγοράζει φθηνά αυτοκίνητα. Οι μεταβάσεις στις αγορές πρέπει να γίνονται σταδιακά για να παραμένουν υγιείς. Στο ελαδιστάν σε μια νυχτα γίνεται η μετάβαση που θα έπρεπε να παρει 1 -2 χρονια μινιμουμ.Μην ξεχνάτε οτι πριν 2 χρόνια τα 328 τα καλα πηγένανε 15 χιλιάρικα άνετα.Τώρα όλοι καταλαβένοντας την αγορά που λανε 9-10 και όλοι κράζουνε για να πάρουνε 6-7.Ε δεν το βρίσκεται λίγο υπερβολικό;

Εγώ το βρίσκω υγιές, υγιέστατο.

Δε μπορεί ένα αμάξι 12 ετών να πωλείται 15Κ €, δε γίνεται, πως να το κάνουμε;

Είναι 2 μοντέλα πίσω ρε συ.

Φυσικά και έχουν ισοπεδωθεί, εγώ θα έλεγα απομυθοποιηθεί.

Πέρασε η εποχή που το καλό (ή αυτό που και καλά θεωρούνταν καλό) έπρεπε να το πληρώσεις.

Προσωπικά θεωρώ ότι οι τιμές είναι μια χαρά.

Είναι η καλύτερη περίοδος να αγοράσεις Ε36 και ακόμα καλύτερα Ε46.

Εκτός από πωλητής προσπάθησε να το δεις και σαν αγοραστής, τότε θα δεις πόσο τζάμι είναι τα πράματα.

Αυτό είναι υγιής αγορά, όχι να στρεφόμαστε προς τα έξω (Γερμανία) και να στέλνουμε το συνάλλαγμα μας έξω.

Αν ίσχυαν οι τιμές αυτές όταν αγόραζα εγώ αμάξι δε θα το έφερνα από Γερμανία, και στην ελληνική αγορά θα υπήρχαν 12000€ περισσότερα.

Ξαναλέω προσπάθησε να το δεις και σαν αγοραστής, δεν λέω κάτι μειονεκτικό ούτε για εσένα ούτε για το αμάξι σου.

Απλά τα πράματα.

Από την άλλη τόσο καιρό στη Γερμανία τα Ε36 έχουν πέσει στο τάληρο, αυτοί δλδ τι είναι πιο έξυπνοι;

Το να το πουλήσεις είναι άλλο θέμα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-03-10, 15:57
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
crazy_beaver η ερωτηση ειναι απλη:

Γιατι εσυ πουλας το αμαξι και δεν το κρατας αφου ειναι τοσο καλο? προφανως για τον ιδιο λογο που καποιος αλλος δεν θα το παρει. αν εσυ θες ποιο καινουριο τοτε και ο υποψηφιος αγοραστης προτιμα καποιο καινουριο. αν εσυ θες πιο οικονομικο το ιδιο κι ενας αγοραστης. κλπ κλπ. Οτι ισχυει και για σενα ισχυει και τους υπολοιπους. Δε γινεται να πουλαμε φτηνα και να αγοραζουμε ακριβα. Τα παλια αμαξια δυστυχως τα παντρευομαστε.

Αν το κοστος κινησης-συντηρησης δεν ηταν παραλογα υψηλο τοτε θα το χες πουλησει...
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-03-10, 19:00
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Οι τιμες στα Ε36 εχουν παρει τρελο κατηφορο..!!!!...και τώρα έχει πάρει η μπάλα και τα Ε46…..μετατροπες 330….ευκολα στα 15.000…
Αν πραγματικά θες να το δώσεις …και δεν έχεις σκοπό να το κρατήσεις ….τα 7000 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή για τα δεδομενα της αγορας..!!
Σίγουρα για τα δεδομένα του πορτοφολιού(ποσά έδωσες ποσά θα πάρεις)σου είναι σκατα…αλλα δεν έχεις άλλη επιλογη….η πας με την τάση της αγοράς …η το παντρεύεσαι..!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-03-10, 19:20
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Πρίν από κάτι μήνες κοίταγα και γω να πουλήσω ένα Ε36 316 coupe που έχω, το αμάξι άριστο, πρώτο χέρι και με 112.000Km πραγματικά αφού εμέις το πήραμε καινούργιο το 1996. Όταν είδα πως πάνω από 5,000 δεν πρόκειται να έπιανα για ένα ναι μεν παλιό αλλά γερό αμάξι το έχω κρατήσει για "μικρό". Τελικά για να μην χάνεις πολλά πρέπει να αγοράζεις ελαφρώς μεταχειρισμένο και να πουλάς εντός 3ετίας, αλλιώς καλές παντριές.
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.