Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 22-04-09, 14:08
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer316 Εμφάνιση μηνυμάτων

JimPick: Κέρασε στα κρυφά όλους τους καφέδες της παρέας και των ευχαριστούμε.
Δημήτρη να μην ξεχάσω να σε ευχαριστήσω που κέρασες όλη την παρέα! Tην επόμενη φορά όμως δε θα την γλιτώσεις και θα κεράσουμε εμείς...hehehe
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 23-04-09, 15:00
Το avatar του χρήστη andreas318is
andreas318is Ο χρήστης andreas318is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 51
andreas318is is on a distinguished road
Λιγα λογια κι απο μενα...

Πραγματικα η συναντηση ηταν πολυ ωραια..... Λες και ειχα παει για καφε με ατομα που λατρευουν την BMW, και γνωριζα χρονια....
Πετρο, ευχαριστουμε για τις περιγραφες......
Δημητρη, ευχαριστουμε για τους καφεδες.....και επιφυλασομαστε!!!!
Ευχομαι το καλοκαιρι να κανουμε οτι ειπαμε......
Γιαννη καλα ξεμπερδεματα......
Μακαρι να μπορεσετε εσεις που μενετε κερκυρα να ερθετε σε καμια συναντηση Αθηνα...
Καλα να περνατε....
Υ.Γ. Πετρο σε καταλαβα στου Βρυωνη που μου κορναρες......
__________________
Τα λεφτα δεν φτιαχνουν τον ανθρωπο......Φτιαχνουν ομως την BMW μας.....
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 23-04-09, 15:04
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Αντρέα η υπογραφή σου είναι απίστευτη!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 23-04-09, 15:27
Το avatar του χρήστη andreas318is
andreas318is Ο χρήστης andreas318is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 51
andreas318is is on a distinguished road
χαχα... Καλη εεεε??????
και η δικη σου ομως δεν παει πισω.......!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα δεν φτιαχνουν τον ανθρωπο......Φτιαχνουν ομως την BMW μας.....
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 25-04-09, 14:26
Το avatar του χρήστη JimPik
JimPik Ο χρήστης JimPik δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-11-2005
Μηνύματα: 155
JimPik is on a distinguished road
3 μερες λειπω και ηδη θελω να γυρισω!!!!!

ΜΗΝ ΛΕιψει κανεις απο το καλοκαιρι!!!!!!!
__________________
Δημητρης ///
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 27-04-09, 21:58
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Arrow κερκυρα πασχα...

γυρησα κ γω απο απο τις διακοπες στην πανεμορφη κερκυρα κ συμπληρωνω με τη σειρα μου τα παιδια οτι περασαμε τελεια!!
ελατε κ αλλοι τον αυγουστο να κανουμε την διαφορα με αυτα που εχω στο μυαλο μου...
μονο κ μονο οτι πηγαμε 5.30 κ φυγαμε λιγο μετα τις 11 το βραδυ λεει πολλα!!πηγαμε μερα κ φυγαμε βραδυ(αυτο μπορειτε να το δειτε κ απο τις 2 φωτος που εβαλε ο bimmer 316-γεια σου ρε Πετραν!!)
μετα το μουσικο μου βιογραφικο,εβγαλε κ ενα για τα αυτοκινητα (οπως κ σε ολους!!)
k bill 007 οσο για την προταση μου,την μετατρεπω σε δεσμευση!!!........
θα γινει χαμος!!!!
συμπηρωνω κ γω μια φωτογραφια (οταν ηταν ακομα μερα!)που εχει κ backround το πανεμορφο bmw e92 του Πετραν που μου εδωσε την ευκαιρια να το οδηγησω για μικρη αποσταση!(το καλοκαιρι θελω μεγαλητερη!!!χεχεχε)
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg CORFU GALA 3.JPG (145,1 KB, 17 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 28-04-09, 01:32
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SPYROS-MUSIC-CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
k bill 007 οσο για την προταση μου,την μετατρεπω σε δεσμευση!!!........
θα γινει χαμος!!!!
Έτσι...Σε θέλω των δεσμεύσεων...

Tα είπαμε,το καλοκαιράκι θα γίνει τζέρτζελο και σαματάς,Τέλοςςςςς!!!


χαχααχα~~~

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 28-04-09 στις 01:35
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 07-05-09, 21:03
corfu1972 Ο χρήστης corfu1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-03-2009
Μηνύματα: 0
corfu1972 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγινε εχθές Δευτέρα Πάσχα τελικά η συνάντηση στη Κέρκυρα.
Μαζευτήκαμε αρκετά άτομα αν σκεφτεί κανείς ότι μόνο 2 είναι από Κέρκυρα και μένουν Κέρκυρα και ότι αργήσαμε πολύ να το σκεφτούμε και να το ανακοινώσουμε/οργανώσουμε.

Το κλίμα ήταν πάρα πολύ καλό. Χαρακτηριστικό είναι ότι από τις 17.30 που μαζευτήκαμε στη καφετέρια και έως τις 23.00 δεν σηκωθήκαμε ούτε τα αμάξια να δούμε αφού μας είχε συνεπάρει η κουβέντα.

Το επίπεδο γνώσεων όλων των παιδιών ήταν τρομερό, εγώ που δεν έχω ξαναπάει σε συναντήσεις (αφού είμαι Κέρκυρα) μπορώ να πω ότι χάζεψα και ήταν από τις πραγματικά ελάχιστες φορές που σε συζητήσεις για αμάξια δεν άκουσα λαλακίες.

Ελπίζω το αργότερο καλοκαίρι να οργανώσουμε και άλλη μια συνάντηση με ακόμα περισσότερα άτομα.





Παρακάτω λίγα λόγια για τους αξιότιμους κύριους συμμετέχοντες:

Stefanos: Γεννημένος και μεγαλωμένος Γερμανία δούλευε σε BMW αντιπροσωπεία εκεί στη ξενιτιά. Ο αδελφός του δουλεύει στο τμήμα ελέγχου οδηγικής συμπεριφοράς των πρωτοτύπων. Εδώ έχει δουλέψει σε BMW 4 χρόνια. Μισό χρόνο είναι Ελλάδα και μισό Γερμανία. Να το πω αλλιώς ένα BMW δίνει ένα παίρνει. Πρόσφατα έκαψε Ε36 Μ3 στη Γερμανία αφού το πήγαινε μισή ώρα 280-300 κοντερίσια. Στο καπάκι το παράτησε και πήρε ένα Ε36 328 στο οποίο έχει σηματάκι 316 και κερνάει κόσμο τσάγια. Δεν είναι μέλος του bmw-motorsport.gr αλλά θα γίνει. Επίπεδο γνώσεων: Τι να λέμε τώρα!

Andreas318is: Έχει ένα τρελό 318is coupe πραγματική κούκλα (βάλε φωτογραφίες Ανδρεά). Κερκυραίος αλλά μένει Αθήνα. Ο πατέρας του έχει μαγαζί με μεταχειρισμένα και τον θυμάμαι να οδηγάει ένα άσπρο τούμπανο 318is όλο Schnitzer εδώ και πάνω από 10 χρόνια. Το χάζευαν πραγματικά όλοι. Ο Αντρέας είδη έχει εμπειρία στις BMW και πριν το is είχε 316 Ε36 το οποίο έκανε is σε ένα απόγευμα (άλλο is αυτό!). Τώρα είναι στη διαδικασία μετατροπής του is σε 328.
Ανδρέα σε είδα σήμερα το πρωί στου Βρυώνη με τη κούκλα και σου κόρναρα, δεν ξέρω αν με κατάλαβες…

Spyros-music-cabrio: Ο Σπυράκος είναι ο κουλτουριάρης της παρέας αφού είναι επαγγελματίας μουσικός. Και αυτός Κερκυραίος που μένει Αθήνα με μεγάλη εμπειρία στις BMW, μάλιστα το Ε36 318 cabrio που είχε το έκανε 328 cabrio αγοράζοντας ολόκληρο αμάξι 328 από Γερμανία για να πάρει ότι θα του χρειαζόταν. Το αποτέλεσμα τρελό οπτικά (hard top, ζαντάρες κτλ) και ντριφτικά αφού στα βιντεάκια που μας έδειξε το εργαλείο κεντούσε!
Πριν είχε 2 (!!!) Daihatsu Charade GTti

Bill007: Ο Bill δεν είναι Κερκυραίος αλλά κοντεύει να πάρει την υπηκοότητα τόσες φορές που έχει έρθει. Έχει Ε46 316 με τρελά μπαξίματα και τώρα έχει σχεδόν ολοκληρώσει την εγκατάσταση car pc την οποία κάνει μόνος αφού οι γνώσεις του σε ηλεκτρονικά και υπολογιστές είναι αλλού. Τώρα είναι φοιτητής αλλά θέλει να ασχοληθεί με προγραμματισμό εγκεφάλων αυτοκινήτων. Με 2.445 posts είναι περιττό να αναφερθώ στις γνώσεις του για BMW. Το καλοκαίρι που θα ξαναέρθει ετοιμαστείτε να μπείτε internet από το Ε46. Βάλε και μια webcam Billara!!!

JimPick: Ο Δημήτρης είναι ο Κερκυραίος γιατρός της παρέας αφού είναι τελειόφοιτος Ιατρικής στην Ιταλία. Μετά θα γίνει αιματολόγος και θα ανακαλύψει ότι υπάρχει και μπλε-άσπρο αίμα. Το Ε90 320 του είναι μακράν το ομορφότερο του νησιού με διακριτικά μπαξίματα σε καίρια σημεία (17άρες, χρώμιο περιμετρικά των παραθύρων, μπεζ δερμάτινο σαλόνι κτλ κτλ). Κέρασε στα κρυφά όλους τους καφέδες της παρέας και των ευχαριστούμε. Είναι μέλος του Ιταλικού BMW club ‘bmw passion’ και μου έχει μεταφέρει πολλές πληροφορίες από το Ιταλικό club που με έχουν βοηθήσει. Έχει άκρη για φθηνές μετατροπές BMW στη Μπολώνια…

BMWdakiaspower: Ο Γιάνης είναι Κερκυραίος και μένει Κέρκυρα. Εχει δεξιοτίμονο 316 Ε36 το οποίο είναι στο συνεργείο για να γίνει 328 και ήρθε στη συνάντηση με τη CLK του πατέρα του, ναι κοντέψαμε να τον αποκληρώσουμε χαχαχα αλλά ανακαλύψαμε ότι η αγάπη του είναι για την προπέλα και όχι το άστέρι, επίσης έχει άριστη τεχνική στα παντιλίκια κάτι που μπορείτε να δείτε στα video που έχει ανεβάσει. Έχει μπλέξει λίγο με τη μετατροπή γιατί η Κέρκυρα δεν είναι Αθήνα αλλά αφού γνώρισε το Στέφανο όλα θα γίνουν. Θέλω βόλτα όταν τελειώσεις Γιάννη!

Bimmer316: Αυτός είμαι εγώ! Κερκυραίος και μένω Κέρκυρα όπως ο Bmwdakiaspower. Μετά από μια σειρά οικογενειακών BMW (σεντάν 30άρι, 36άρια, 34άρι, 39αρι κτλ) και αφού τώρα πια έχω και 2 παιδιά είπα να πάρω κάτι πιο ευρύχωρο και χτύπησα το 92άρι χιχιχι. Έχουμε στην οικογένεια όμως και ένα Χ3 2.0, ένα Ε46 316 σεντάν και μια Ε90 316. Ελπίζω να καταφέρω κάποια στιγμή να έρθω και σε μεγαλύτερη συνάντηση πχ στην Αθήνα




Ρε Πέτρο μου αρέσει που περνάς από την τράπεζα και δε λες τίποτε, αν γίνει κάτι περιμένω νέα
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 07-05-09, 21:08
Το avatar του χρήστη ΔημητρηςΜ3
ΔημητρηςΜ3 Ο χρήστης ΔημητρηςΜ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-11-2006
Μηνύματα: 1.088
ΔημητρηςΜ3 is on a distinguished road
αν και εχω παει 7 φορες καθε φορα ηταν τελεια!!
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 07-05-09, 21:12
Το avatar του χρήστη JimPik
JimPik Ο χρήστης JimPik δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-11-2005
Μηνύματα: 155
JimPik is on a distinguished road
corfu1972 εισαι το παιδι που εχει ενα Ε90 μαυρο 320 με την σπορ αναρτηση;

το αμαξι το εχω δει ηταν πιστευω το πρωτο στην Κερκυρα 320!!!!
σωστα;
__________________
Δημητρης ///

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JimPik : 07-05-09 στις 21:14
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.