Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Μελών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 04-09-09, 11:37
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάει πολύς καιρός που δεν έχω γράψει σε αυτό το thread.
Πάντα είχα την άποψη πως δε χρειάζεται να γράφει κανείς απλά για να γράφει.
Το καρχαρίνι βρλισκεται μαζί μου ήδη στον έκτο χρόνο και η ηλικία του θα είναι 7 ετών τον Νοέμβρη.
Τα χιλιόμετρα είναι 176.000.--

Μόλις έκανα ένα ταξίδι στη Βόρεια Ελλάδα μαζί του. Επιβάτες εγώ (οδηγός) και ο Αλέξης (αδελφοποιτός και συναιτέρος) - συνοδηγός.Φύγαμε Τρίτη βράδυ για Θεσσαλονίκη, πήγταμε στοι Κιλκίς, Πήγαμε στη Ξάνθη, ξαναγυρίσαμε Θεσσαλονίκη, μετά πήγαμε στην Πηνιάδα της Λάρισας και πίσω Αθήνα. Μπόλικα χιλιομετράκια για 2 24ωρα.

Στη διάρκεια του ταξιδιού συνέλαβα τον εαυτό μου και τον Αλέξη να κάνουν κοντά συχνά σχόλια του στυλ .... κοίτα πως πάει το μαμιμένο, κοίτα πως στρίβει, πως προσπερνά 8 νταλίκες μαζί σε μια μικρή ευθεία κλπ.

Ε λοιπόν θέλω να σας πω κάτι. Μπορεί τα χρόνια να πέρασαν, μπορεί το εργαλείο να είναι 7 ετών και με 176.000 χιλιομετράκια. Όμως είναι όσο ακμαίο, τόσο αποτελεσματικό και τόσο σύγχρονο που ..... τα κάνει όλα και συμφέρει και - αν θέτε το πιστεύετε - τραβάει την προσοχή τοπυ κόσμου.

Μετά την επισκευή του κινητήρα που έγινε στις 125.000 χλμ και έχοντας κάνει από τότε 52.000 ο κινητήρας με ήρεμη οδήγηση καίει κάτω από τα 12 λίτρα / 100 χλμ. Η αντίστοιχη κατανάλωση για την Ε 92 ήταν 16 lit / 100 km.

Αδέλφια, ευτυχώς που δεν έφυγε τότε που περίμενε να φύγει.
Όντως! Δε δίνονται τέτοια εργαλεία φίλε μου!
Άτομα που πήραν Ε92 Μ3, έχουν στην άκρη του μυαλού τους το Ε46 Μ3 τους και ομολογούν πως κάποια πραγματάκια τα έκανε καλύτερα...
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 04-09-09, 14:20
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Ευτυχώς που υπάρχει η μούσα e46 και μας χαρίζεις ωραία post.
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 04-09-09, 21:28
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
δοκτωρα ευτυχως που αυτοκίνητα σαν την Μ3 Ε46 (η αγαπημένη μου μετά την Ε30) ενίοτε βρίσκουν αφεντικά και όχι ιδιοκτήτες...άτομα που τα εκτιμάνε και τα αγαπάνε ακόμα και όταν γεράσουν..σαν ένα πιστό σκυλί! μπράβο που την κρατάς ακόμα παρ'ότι πήρες και την Ε92...ειλικρινά συγχαρητήρια για την στάση σου. είναι όμορφο να βλέπεις άτομα που εκτιμούν κάποια αρτικόλεξα (έιτε είναι Μ, είτε GTA η RS..) γι'αυτό που είναι και όχι για την μόστρα και το φανάρι... άντε να ξαναπάμε βόλτα!
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 24-11-10, 18:41
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Πως είπαμε ?????? ε ???????


__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 01-08-11, 21:22
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Αυτές τις μέρες με έχει πιάσει μια μεγάλη νοσταλγία για το 2004. Βλέπετε, ήταν μια καλή χρονιά. Περάσαν οκτώ (8) χρονάκια από τότε. Είμαι πάντα μέλος εδώ αλλά δε γράφω πολύ γιατί είμαι χαζο-συναισθηματικός τύπος από τη μια και δεν έχω τι να πω από την άλλη.

Μέσα σε αυτά τα 8 χρόνια η ζωή άλλαξε πολλές πίστες. Πολλοί απίστευτα αξιόλογοι άνθρωποι γνωριστήκαμε τότε εδώ και μετά χαθήκαμε (όχι γιατί υπήρχε κανα θέμα) αλλά γιατί καθένας μας τραβήχτηκε στη δική του ζωή, και η δική του ζωή είχε διαφορετικό μήκος κύματος από αυτές των άλλων. Έτσι χαθήκαμε.

Στο μεταξύ, τα καλά και ακριβά αυτοκίνητα πέρασαν στη παρανομία (σχεδόν). Τις προάλλες όμως μίλαγα με το φίλο μου το Νίκο (ναι εκείνον με το Μ5 Ε39) και μου θύμισε αυτό εδώ το νήμα. Μπήκα και το ξαναδιάβασα και δε μου φάνηκε ξένο. Καθόλου.

Μέχρι πρόσφατα έβλεπα το αυτοκίνητό (καρχαρίνι μου) μου στο car.gr και πρόσφατα έμαθα ότι πουλήθηκε κάπου στο Ναύπλιο. Τυχερός όποιος το πήρε. Παρόλα τα χιλιόμετρα του είναι σε εξαιρετική κατάσταση (μάλλον δε το χάλασε ο ενδιάμεσος ) και νομίζω πως είναι ικανό να ξαναμπεί στα Μέγαρα και στις Σέρρες και να γράψει σβέλτους γύρους.

Το Ε92 μπήκε και βγήκε πολύ γρήγορα από τη ζωή μου και δε με έννοιαξε καθόλου. Το 46άρι όμως είναι πάντα εκεί. Οι φωτογραφίες του είναι σε πρώτη θέση σε όλες τις μνήμες, ψηφιακές και μη.

Μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα και να ξαναγίνει socialy correct να κυκλοφορούμε (όλοι μας) με τέτοια αυτοκίνητα. Προς το παρόν και μέχρι να ξαναέρθει αυτή η ώρα εγώ θα κυκλοφορώ (εκτός από τη μηχανή μου) μ ένα pegeuot 1.8 .

C U Soon in better days babies
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.