Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-09-14, 00:33
sotosz3 Ο χρήστης sotosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-09-2013
Μηνύματα: 24
sotosz3 is on a distinguished road
ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΕ Ζ3

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ζ3 1.8, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΣΤΙΧΑ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΝΩ 225/45/17 ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η BMW. ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ 205/40/17? ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΑΦΡΥΝΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!

θα σε παρακαλούσα πριν ποστάρεις να διαβάσεις τους κανόνες του forum. (οπως κατα την εγγραφή συμφώνησες πως έχεις κάνει)
Μηνύματα σε greeklish ή/και κεφαλαία απαγορεύονται.
Το σύνολο των κανόνων θα το δεις εδώ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php
το επόμενο μνμ που δεν είναι σύμφωνο με τους κανόνες θα διαγραφεί
driftakos

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driftakos : 06-09-14 στις 13:59
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-09-14, 11:19
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Σαν διασταση,λογικο να'ναι λαθος.....Θα ελαφρυνει η αισθηση του σιγουρα ομως,συν το γεγονος οτι κονταινεις το βημα 6.4% οποτε θα σου ζωντανεψει λιγο τις ρεπριζ....Αρα γι'αυτο που θελεις,μια χαρα ειναι....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-09-14, 11:41
sotosz3 Ο χρήστης sotosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-09-2013
Μηνύματα: 24
sotosz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν διασταση,λογικο να'ναι λαθος.....Θα ελαφρυνει η αισθηση του σιγουρα ομως,συν το γεγονος οτι κονταινεις το βημα 6.4% οποτε θα σου ζωντανεψει λιγο τις ρεπριζ....Αρα γι'αυτο που θελεις,μια χαρα ειναι....
οκ σε ευχαριστω πολυ!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-09-14, 18:00
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
205 φορουσε απο τη μαμα του το ζετακι.αλλα με 16 αρα και 55 αρι προφιλ. αυτα φορουσε και το δικο μου αλλα φιλε λιγη πολυ λιγη η διαφορα σου.δεν θα καταλαβεις και καμια τρελη βελτιωση
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-09-14, 21:24
sotosz3 Ο χρήστης sotosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-09-2013
Μηνύματα: 24
sotosz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonidaskal Εμφάνιση μηνυμάτων
205 φορουσε απο τη μαμα του το ζετακι.αλλα με 16 αρα και 55 αρι προφιλ. αυτα φορουσε και το δικο μου αλλα φιλε λιγη πολυ λιγη η διαφορα σου.δεν θα καταλαβεις και καμια τρελη βελτιωση
Εγω θελω να βαλω τα 205/40/17 για τον λογω να μειωθει η καταναλωση και να επιταχυνει ευκολοτερα.... Εσυ τι θα μου συμβουλευες να κανω? Να βαλω τα 205/40/17 η να βαλω παλι 225/45/17?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-09-14, 00:04
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sotosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θελω να βαλω τα 205/40/17 για τον λογω να μειωθει η καταναλωση και να επιταχυνει ευκολοτερα.... Εσυ τι θα μου συμβουλευες να κανω? Να βαλω τα 205/40/17 η να βαλω παλι 225/45/17?
Μικραίνοντας το βήμα μεγαλώνει η κατανάλωση δεν μικραίνει..Επιπλέον, το 205/40/17 δε θα το πρότεινα για τους εξής λόγους:

- Είναι υπερβολικά χαμηλό προφίλ και θα φαίνεται ασχημο και "άδειο" σε ένα όμορφο αυτοκίνητο όπως το Ζ3, θυμίζοντας Punto GT..
- Θα πρέπει να προσέχεις τακτικά τις πιέσεις τους για να δουλεύουν σωστά και να μην κλατάρουν
- Είναι σπάνιο νούμερο, και αν ποτέ χρειαστείς ρεζέρβα ή καρφώσεις μία πρόκα στο προφίλ, άντε να βρείς ΜΤΧ να το αλλάξεις..
- Το αυτοκίνητο είναι βαρύ και με τόσο χαμηλό προφίλ θα κοπανάει σαν τα Steyr στον στρατό. Η άνεσή σου θα το βάλει στα πόδια και οι ζάντες θα ταλαιπωρηθούν πολύ στους Ελληνικούς δρόμους.

Συμπερασματικά, μείνε μακριά από αυτό το νούμερο. Το έχω δοκιμάσει στο E36 και ξέρω..Βάλε 225/45/17 που έχει μέχρι και το περίπτερο.. Αν πάλι θέλεις οπωσδήποτε να κερδίσεις λίγο σε επιτάχυνση χωρίς προβλήματα, βάλε έστω ένα 215/45/17. Το μόνο αρνητικό τους είναι ότι κι αυτά είναι σχετικά σπάνιο νούμερο και στοιχίζουν ακριβότερα από τα αντίστοιχα 225..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-09-14, 00:26
sotosz3 Ο χρήστης sotosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-09-2013
Μηνύματα: 24
sotosz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Μικραίνοντας το βήμα μεγαλώνει η κατανάλωση δεν μικραίνει..Επιπλέον, το 205/40/17 δε θα το πρότεινα για τους εξής λόγους:

- Είναι υπερβολικά χαμηλό προφίλ και θα φαίνεται ασχημο και "άδειο" σε ένα όμορφο αυτοκίνητο όπως το Ζ3, θυμίζοντας Punto GT..
- Θα πρέπει να προσέχεις τακτικά τις πιέσεις τους για να δουλεύουν σωστά και να μην κλατάρουν
- Είναι σπάνιο νούμερο, και αν ποτέ χρειαστείς ρεζέρβα ή καρφώσεις μία πρόκα στο προφίλ, άντε να βρείς ΜΤΧ να το αλλάξεις..
- Το αυτοκίνητο είναι βαρύ και με τόσο χαμηλό προφίλ θα κοπανάει σαν τα Steyr στον στρατό. Η άνεσή σου θα το βάλει στα πόδια και οι ζάντες θα ταλαιπωρηθούν πολύ στους Ελληνικούς δρόμους.

Συμπερασματικά, μείνε μακριά από αυτό το νούμερο. Το έχω δοκιμάσει στο E36 και ξέρω..Βάλε 225/45/17 που έχει μέχρι και το περίπτερο.. Αν πάλι θέλεις οπωσδήποτε να κερδίσεις λίγο σε επιτάχυνση χωρίς προβλήματα, βάλε έστω ένα 215/45/17. Το μόνο αρνητικό τους είναι ότι κι αυτά είναι σχετικά σπάνιο νούμερο και στοιχίζουν ακριβότερα από τα αντίστοιχα 225..
οκ φιλε μου με κατατοπισες σε ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-09-14, 22:32
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Μικραίνοντας το βήμα μεγαλώνει η κατανάλωση δεν μικραίνει..Επιπλέον, το 205/40/17 δε θα το πρότεινα για τους εξής λόγους:

- Είναι υπερβολικά χαμηλό προφίλ και θα φαίνεται ασχημο και "άδειο" σε ένα όμορφο αυτοκίνητο όπως το Ζ3, θυμίζοντας Punto GT..
- Θα πρέπει να προσέχεις τακτικά τις πιέσεις τους για να δουλεύουν σωστά και να μην κλατάρουν
- Είναι σπάνιο νούμερο, και αν ποτέ χρειαστείς ρεζέρβα ή καρφώσεις μία πρόκα στο προφίλ, άντε να βρείς ΜΤΧ να το αλλάξεις..
- Το αυτοκίνητο είναι βαρύ και με τόσο χαμηλό προφίλ θα κοπανάει σαν τα Steyr στον στρατό. Η άνεσή σου θα το βάλει στα πόδια και οι ζάντες θα ταλαιπωρηθούν πολύ στους Ελληνικούς δρόμους.

Συμπερασματικά, μείνε μακριά από αυτό το νούμερο. Το έχω δοκιμάσει στο E36 και ξέρω..Βάλε 225/45/17 που έχει μέχρι και το περίπτερο.. Αν πάλι θέλεις οπωσδήποτε να κερδίσεις λίγο σε επιτάχυνση χωρίς προβλήματα, βάλε έστω ένα 215/45/17. Το μόνο αρνητικό τους είναι ότι κι αυτά είναι σχετικά σπάνιο νούμερο και στοιχίζουν ακριβότερα από τα αντίστοιχα 225..
συμφωνω με gearboxer εχει δικιο. και θα προτεινα και εγω 215 /45 /17 η διαφορα ειναι μικρη σε σχεση με το 225 και θα βρεις και μεταχειρ.... αφου βρισκω εγω θα βρεισ και εσυ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-09-14, 22:43
sotosz3 Ο χρήστης sotosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-09-2013
Μηνύματα: 24
sotosz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonidaskal Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω με gearboxer εχει δικιο. και θα προτεινα και εγω 215 /45 /17 η διαφορα ειναι μικρη σε σχεση με το 225 και θα βρεις και μεταχειρ.... αφου βρισκω εγω θα βρεισ και εσυ
Οκ, λογικα εκει θα καταληξω, ευχαριστω για τον χρονο σας!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-09-14, 09:23
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Εαν θές να βάλεις όπωσδηποτε 205 πλάτος, τότε θα πρέπει να βάλεις 205/50/17 και όχι 205/40/17.
__________________
Alpina....πέφτει πείνα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.