Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-04-17, 21:52
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Θορυβος αμορτισερ!

Καλησπερα σε ολους...θα ηθελα την βοηθεια σας πανω στο εξης: Τον νοεμβριο εβαλα στο αυτοκινητο τα coilover της vogtland και απο τοτε εχω παρατηρησει οτι το μπροστα δεξι αμορτισερ κανει εναν θορυβο σαν φυσημα οταν περναω απο λακουβες, σαμαρακια και γενικα οταν ανεβοκατεβαινει αποτομα...για να γινω πιο συγκεκριμενος, ο θορυβος που κανει, ειναι οπως τα αυτοκινητα που ακουω ως πεζος οταν περνανε απο λακουβες, απλα πιο δυνατος...Να τονισω οτι παω σαν κοτα μεσα στην πολη αποφευγοντας την παραμικρη λακουβιτσα και δεν εχω κοπανησει ποτε το αμαξι σε λακουβα ωστε να το προκαλεσα εγω...αλλωστε το κανει απο την πρωτη μερα. Στην αρχη ελεγα θα στρωσουν, αλλα μετα απο 5 μηνες και 2500 χλμ μαλλον δεν θα αλλαξει η κατασταση...δεν παρατηρω δυσλειτουργια, απλα με εκνευριζει απιστευτα ο θορυβος οταν εχω ανοιχτα παραθυρα... Θυμαμαι και πριν αλλαξω τα παλια αμορτισερ οτι κανανε κατι αναλογο σε ανεβοκατεβασματα, αλλα δεν με πολυενοιαζε γιατι ηξερα οτι ηταν για πεταμα, λετε να ειναι κατι αλλο ? Ευχαριστω εκ των προτερων!
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-04-17, 12:47
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///Mflyin' Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους...θα ηθελα την βοηθεια σας πανω στο εξης: Τον νοεμβριο εβαλα στο αυτοκινητο τα coilover της vogtland και απο τοτε εχω παρατηρησει οτι το μπροστα δεξι αμορτισερ κανει εναν θορυβο σαν φυσημα οταν περναω απο λακουβες, σαμαρακια και γενικα οταν ανεβοκατεβαινει αποτομα...για να γινω πιο συγκεκριμενος, ο θορυβος που κανει, ειναι οπως τα αυτοκινητα που ακουω ως πεζος οταν περνανε απο λακουβες, απλα πιο δυνατος...Να τονισω οτι παω σαν κοτα μεσα στην πολη αποφευγοντας την παραμικρη λακουβιτσα και δεν εχω κοπανησει ποτε το αμαξι σε λακουβα ωστε να το προκαλεσα εγω...αλλωστε το κανει απο την πρωτη μερα. Στην αρχη ελεγα θα στρωσουν, αλλα μετα απο 5 μηνες και 2500 χλμ μαλλον δεν θα αλλαξει η κατασταση...δεν παρατηρω δυσλειτουργια, απλα με εκνευριζει απιστευτα ο θορυβος οταν εχω ανοιχτα παραθυρα... Θυμαμαι και πριν αλλαξω τα παλια αμορτισερ οτι κανανε κατι αναλογο σε ανεβοκατεβασματα, αλλα δεν με πολυενοιαζε γιατι ηξερα οτι ηταν για πεταμα, λετε να ειναι κατι αλλο ? Ευχαριστω εκ των προτερων!
Σπας πλάκα έτσι?
ξέρεις κανένα αμορτισέρ αερίου, ή αερίου λαδιού να μην κάνει αυτό το φύσημα?
Ολα τα αμορτισέρ σου έτσι κάνουν..
αν δεν κάνουν έσκασαν.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-04-17, 19:11
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Προφανως και δεν σπαω πλακα...ο θορυβος που λεω, οπως ειπα ειναι γνωστος θορυβος αμορτισερ, αλλα δεκαπλασιος...επισης ετσι κανει μονο το μπροστα δεξι ..τα αλλα δεν κανουν κιχ..αυτο με παραξενεψε και γι αυτο ρωταω..οσα αυτοκινητα εχω οδηγησει δεν ακουγεται τιποτα η αν ακουστει θα ειναι σε πολυ ειδικη περιπτωση και πολυ πιο λιγο...δεν νομιζω πως ειναι φυσιολογικο παντως...καμια ιδεα?
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-04-17, 20:09
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Επειδή μπορεί να είναι ελλατωματικό και μιας και έχει εγγύηση​ πρέπει να το δεις άμεσα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.