Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > BMW Links

BMW Links Εδώ δημοσιεύουμε links (συνδέσμους) από ιστοσελίδες που αφορούν αποκλειστικά BMW!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 30-11-10, 22:14
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί με μπερδέψατε ….. Πήρα από Καναδά ανταλλακτικά αξίας 150$ + Shipping and handling 52$ = 202$ Όταν έρθει το δέμα θα πληρώσω τίποτα άλλο;Όχι έτσι δεν είναι;
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 30-11-10, 23:11
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί με μπερδέψατε ….. Πήρα από Καναδά ανταλλακτικά αξίας 150$ + Shipping and handling 52$ = 202$ Όταν έρθει το δέμα θα πληρώσω τίποτα άλλο;Όχι έτσι δεν είναι;
Με τί σου ερχονται?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 30-11-10, 23:19
x318big Ο χρήστης x318big δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 213
x318big is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν συντρέχει άλλος λόγος όμως η εδώ αντιπροσωπεία δεν μου φέρνει απο Αμερική γιατί όσες φορές τους ζήτησα κάτι μου είπαν ότι δεν το βλέπει το σύστημα. Απ' ότι κατάλαβα δεν τους έδινε δικαίωμα παραγγελίας εκτός απο BMW Ευρώπης.




Δηλαδή???
Δηλαδή???[/QUOTE]
μεχρι 100 δολλαρια ,το δηλωνεις δωρο και ειναι αφορολογητο,μπορει καποιος γνωστοςε να γραψει πανω στα δεματα GIFT και περνανε τζαμπα.
το δυσκολο να ψησεις Αμερικανο να κανει τετοιο πραγμα.
Αμα υπαρχει κανενας Ελληνας...
__________________
ειμαι ο 318big επειδη δεν μπορουσα να επανακτησω κωδικο ...ξαναγραφτηκα!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 01-12-10, 11:54
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί με μπερδέψατε ….. Πήρα από Καναδά ανταλλακτικά αξίας 150$ + Shipping and handling 52$ = 202$ Όταν έρθει το δέμα θα πληρώσω τίποτα άλλο;Όχι έτσι δεν είναι;
εγώ για το ίδιο ποσό είχα πληρώσει απο Αμερική +150 ευρώ για εκτελωνισμό.
τα πράγματα είχαν έρθει με UPS

τότε δεν ήξερα τι παίζει....
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 01-12-10, 12:33
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
Παιδια μη μπερδευεστε τα πραγματα ειναι απλα.

Εφοφον θελετε να αγορασετε απο Αμερικη ο μονος τροπος ειναι να ερθουν τα αντικειμενα με USPS κοινως απλο ταχυδρομιο.
Εχω φερει κουκουλα για 36αρι καμπριο που δεν ηταν ουτε gift ουτε τιποτα και φατσα καρτα τιμολογιο 500$. Την εφερε σπιτι ο ταχυδρομος μια δεματαρα ΝΑ και του εδωσα 3 ευρω.Θα μου πειτε γιατι δεν φροντισα για μικροτερο τιμολογιο; Δεν ηταν δικια μου και για λογους ασφαλειας μιας και του τυπου δεν του λειπανε δεν ειχε προβλημα να πληρωσει, αν πληρωνε στη τελικη αφου εχει και εκτελωνηστη δικο του

Οτι ερχεται με USPS η δεν πληρωνετε τιποτα η 3 ευρω η στη χειροτερη το ΦΠΑ.
Αρα λοιπον παντα μιλαμε με τον πωλητη πριν αγορασουμε αν στελνει με USPS αν μπορει να δωσει μικροτερη αξια στο τιμολογιο και ταυτοχρονα να το μαρκαρει gift.

Με οποιαδηποτε courier εταιρια ουτε να το σκεφτεστε εκτος Ευρωπαικης ενωσης,

Και μιας και προαναφερθηκε EMS ειανι το αντιστοιχο του USPS. Με χαμηλο τιμιλογιο και gift 3 ευρω για difusser και αεροτομη για το bmw πληρωσα και 3 ευρω για φαναρια για το yaris απο Ιαπωνια.
EMS ειναι για ολη την Ασια απ οτι εχω καταλαβει,
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 01-12-10, 19:24
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Το μόνο που ξέρω είναι ότι θα τα στείλει με πλοίο τα μεταφορικά του κόστισαν 52$ και θα φτάσει στα χέρια μου με τον ταχυδρόμο σπίτι μου.
Την παραγγελία την έκανε φίλος μου , όχι εγώ …. αυτά μου είπε!
Και ενώ με αγχώσατε ειδικά ο φίλος peter79 καθησυχάστηκα από τον φίλο e60///M από την πρώτη του σειρά και μόνο γιατί ταιριάζουν με αυτά που μου είπε ο φίλος που έκανε την παραγγελία!
Θα φροντίσω να επικοινωνήσω μαζί του αν και ότι είναι τώρα έγινε και δεν αλλάζει.....
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 02-12-10, 06:54
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μόνο που ξέρω είναι ότι θα τα στείλει με πλοίο τα μεταφορικά του κόστισαν 52$ και θα φτάσει στα χέρια μου με τον ταχυδρόμο σπίτι μου.
Την παραγγελία την έκανε φίλος μου , όχι εγώ …. αυτά μου είπε!
Και ενώ με αγχώσατε ειδικά ο φίλος peter79 καθησυχάστηκα από τον φίλο e60///M από την πρώτη του σειρά και μόνο γιατί ταιριάζουν με αυτά που μου είπε ο φίλος που έκανε την παραγγελία!
Θα φροντίσω να επικοινωνήσω μαζί του αν και ότι είναι τώρα έγινε και δεν αλλάζει.....
με πλοιο???? εχεις υπομονη κανενα 2μηνο?? τι ειναι δεμα βαρυ και με ογκο?
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 02-12-10, 22:54
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E46 POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
με πλοιο???? εχεις υπομονη κανενα 2μηνο?? τι ειναι δεμα βαρυ και με ογκο?
10 με 20 μέρες λέει ! Το δέμα είναι μικρό και με βάρος πιστεύω κοντά στο 1 με 1,5 κιλό …… είναι ένα OBC KIT με τα 13 κουμπιά για το 30αρι μου.
Υ.Γ. Μίλησα με τον φίλο που έκανε την παραγγελία και μου είπε ότι δεν θα πληρώσω τελωνείο
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 20-12-10, 17:24
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.getbmwparts.com/ Tischer BMW

Μπαινεις στο bmwfans.info ή relaoem.com, βρισκεις το part number του ανταλλακτικου και μετα το κανεις copy paste εδω http://www.trademotion.com/partlocat...957041&make1=3

Ολα ερχονται με USPS (που σημαινει οτι δεν υπαρχει τελωνειο, αλλα νομιζω οτι δεν στελνει πολυ ογκωδη πραγματα).. Ελαχιστη χρεωση για μεταφορικα δινει 35 δολαρια...

Ηθελα και γω να το ποσταρω, αλλα περιμενα να ερθει το πακετο μου πρωτα.. και να πανε ολα καλα.. Πρωτη φορα πραγγειλα και γω τωρα..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο checkout αν θυμαμαι καλα η μονη επιλογη στο international shipping ειναι 35,00 $ με USPS... (μπορει να αλλαξει το κοστος των μεταφορικων αναλογα με αυτα που εχετε αγορασει, νομιζω καπου το λεει στο checkout)

Δοκιμασε να αγορασεις κατι και κανε checkout να δεις (μπορεις να τα σβησεις μετα, μη φοβασαι, αλλιως θα το τσεκαρω εγω και θα σου πω αργοτερα)

Fedex, ups κτλ περνανε τελωνειο 100%...
Εγω εχω αγορασει παρα πολλα απο USA και ΟΤΙ ηρθε με usps, ΠΟΤΕ δεν περασε τελωνειο.. Και εχω φερει πχ πολ/στες αξιας 250 ευρω.. Γιατι νομιζω οτι το οριο αξιας ειναι 150 ευρω.. (μπορει να κανω και λαθος)
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω παραγγειλει ενα Maf και διαφορα αλλα πραγματακια, κουμπωματα, ταπες κτλ (μικρο μεγεθος κουτι περιμενω) και το περιμενω.. Λογικα, θα πληρωσω 3 ευρω (ετσι εχει γινει με ολα τα δεματα που εχω παραλαβει με usps) επειδη θα παρουσιαστει απλα το δεμα μου στο τελωνειο..
Θα δειξει..
14 του μηνα εφυγε απο εκει..
Τη πατησα παιδες εγω..

Μου ζητανε 105 ευρω τελωνειο για ενα Maf και καμια 50αρια κουμπωματα.. Τους π*υστηδες.. Ωστοσο, εχω φερει παρα ΠΟΛΛΕΣ φορες με USPS και παντα πληρωνα απλα 3 ευρω οτι παρουσιαστηκε το δεμα στο τελωνειο δηλαδη..

Τωρα ειδα οτι ειχε κολλησει απο τις 23 του Νοεμβρη στο τελωνειο και δεν ηξερα για ποιο λογο.. Μιλησα με τα ανταλλακτικα απο tischer BMW (getbmwparts.com) και το εψαξαν εκεινη μεσω USPS (Αμερικη) και εστειλαν mail για να δουν γιατι εχει κολλησει το δεμα εκει.. 16 Δεκεμβρη βγηκε απο το τελωνειο και σημερα πηγα στο τοπικο ταχυδρομειο για να μαθω οτι με εχουν χρεωσει 105 ευρω..
Τι γινεται τωρα?
Πληρωνω τα γ@μησιατικα?
Τι επιλογες εχω? Αν εχω δηλαδη..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-12-10, 17:40
Το avatar του χρήστη nikos1400
nikos1400 Ο χρήστης nikos1400 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-07-2006
Μηνύματα: 576
nikos1400 is on a distinguished road
Ωπα !
Γ@μ!σε τα...
Δεν ξερω...Εχεις χρεωθει βεβαια την αγορα του ετσι κι'αλλιως, ε?




Οπότε το μονο σιγουρο (για την ωρα) ειναι υπο-τιμολογηση κατω απο 40 $, ή αποστολη ως δειγμα/δωρο...

Και πηρα και εγω αερα και εψαχνα ποιοι στελνουν με USPS...
__________________
free online Moto-περιοδικο www.ebike.gr !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.