Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-10-06, 14:32
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
κάμερες τροχαίας

Εχει φάει κανείς κλήση απο κάμερα?
Πως γίνεται?
Σου έρχεται σπίτι και μετά πας δικαστήριο?
Δουλεύουν οι κάμερες στην Αττική οδό?

Ανυσηχώ γιατί μου είπαν οτι στην στέλνουν σπίτι και έχω περάσει απο κάτι τούνελ στην ΑΟ με 220-230. Κανονικά θα έπρεπε να με μπουζουριάσουν νομίζω αν είχε τροχαία.
Λες να έρθει κανα μπουγιουρντί αργότερα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-10-06, 14:41
EDDIE_S Ο χρήστης EDDIE_S δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-10-2006
Μηνύματα: 13
EDDIE_S is on a distinguished road
Και εγώ έτσι νόμιζα, αλλά έμαθα ότι οι κάμερες στην Α.Ο είναι ελέγχου κυκλοφορίας και όχι για να κόβουν κλήσεις.
Εγώ φοβόμουν και για τη Συγγρού που είχε τύχει να ανεβαίνω βράδυ με άδειο δρόμο με 180 περίπου αλλά τίποτα δεν ήρθε.
Έχω ακούσει ότι και αυτές στις λεωφορειολωρίδες δεν λειτουργούν...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-10-06, 14:41
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Πριν λιγες μερες μου ειπε ο ξαδερφος οτι ηρθε κληση με φωτο σπιτι του εχοντας με πρωταγωνιστη τον πατερα του στην μηχανη με αρκετα χλμ
Επισης ηταν απο τουνελ μου ειπε
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-10-06, 14:43
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Πριν από 2-3 χρόνια ήρθε 1 αστυνομικός στο σπίτι και παρέδωσε 1 φάκελο στη μητέρα μου. Την καλούσαν στο τμήμα. Πήγε μαζί με τον πατέρα μου και εκεί ο διοικητής τους έδειξε 1 ωραία φωτογραφία της Ε 200 Kompressor από την Κατερίνη και με ένδειξη 169 Km/h!!! (Πήγαιναν Θεσ/νίκη)...Πρέπει να είχε μεσολαβήσει διάστημα 2-3 εβδομάδων.
Το δικαστήριο δεν έγινε τότε γιατί ο εισαγγελέας της περιοχής αποφάσισε ότι είναι παράνομο αν δε σε σταματήσουν λίγο πιο πέρα και να σου επιδείξουν τη φωτογραφία την ίδια στιγμή και ανακάλεσε όλες τις κλήσεις.
Το θέμα είναι οτι μετα τα γεγονότα στο Μαλιακό δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει ακόμα ότι χωρίς μπλόκο μετά τη κάμερα δεν ισχύουν οι κλήσεις.
Στην Α.Ο. οι κάμερες είναι μόνο για χρήση από την εταιρεία και τα στοιχεία δε δίνονται στην τροχαία.
Εμένα με έχουν γράψει 2 φορές με 159 και 160 (τα περασμένα χριστούγεννα) στο ύψος της Λ.Κηφησίας με φορητό ραντάρ (που τραβαέι φωτο της πινακίδας) και στο επιδυκνείουν εκείνη τη στιγμή αν έχεις αμφιβολία.(Η κρατουν τα στοιχεία αν δε σταματήσεις και πας δικαστήριο. Αυτό το ρώτησα και live γιατί όσο με εγραφαν 1 δε σταμάτησε και σημείωσαν τον αριθμό του)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 31-10-06 στις 14:56
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-10-06, 14:53
Το avatar του χρήστη streetracing
streetracing Ο χρήστης streetracing δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-05-2006
Μηνύματα: 152
streetracing is on a distinguished road
γνωστος με κληση απο σταθερη καμερα στην λ.κηφισσου ,του ηρθε μετα απο ενα χρονο ,δικαστηριο,500 ευρω +1 μηνας το διπλωμα
__________________
Μ3 Ε46
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-10-06, 15:12
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν από 2-3 χρόνια ήρθε 1 αστυνομικός στο σπίτι και παρέδωσε 1 φάκελο στη μητέρα μου. Την καλούσαν στο τμήμα. Πήγε μαζί με τον πατέρα μου και εκεί ο διοικητής τους έδειξε 1 ωραία φωτογραφία της Ε 200 Kompressor από την Κατερίνη και με ένδειξη 169 Km/h!!! (Πήγαιναν Θεσ/νίκη)...Πρέπει να είχε μεσολαβήσει διάστημα 2-3 εβδομάδων.
Το δικαστήριο δεν έγινε τότε γιατί ο εισαγγελέας της περιοχής αποφάσισε ότι είναι παράνομο αν δε σε σταματήσουν λίγο πιο πέρα και να σου επιδείξουν τη φωτογραφία την ίδια στιγμή και ανακάλεσε όλες τις κλήσεις.
Το θέμα είναι οτι μετα τα γεγονότα στο Μαλιακό δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει ακόμα ότι χωρίς μπλόκο μετά τη κάμερα δεν ισχύουν οι κλήσεις.
Στην Α.Ο. οι κάμερες είναι μόνο για χρήση από την εταιρεία και τα στοιχεία δε δίνονται στην τροχαία.
Εμένα με έχουν γράψει 2 φορές με 159 και 160 (τα περασμένα χριστούγεννα) στο ύψος της Λ.Κηφησίας με φορητό ραντάρ (που τραβαέι φωτο της πινακίδας) και στο επιδυκνείουν εκείνη τη στιγμή αν έχεις αμφιβολία.(Η κρατουν τα στοιχεία αν δε σταματήσεις και πας δικαστήριο. Αυτό το ρώτησα και live γιατί όσο με εγραφαν 1 δε σταμάτησε και σημείωσαν τον αριθμό του)
Πριν από 3 χρόνια περίπου σκάει smurf στο σπίτι και με έψαχνε ( έλειπα )
Με παίρνει τηλέφωνο η μάνα μου και με ρωτάει αν έγινε κάτι και με ψάχνουν…όχι της απαντώ και μου δίνει το τηλέφωνο ενός αστυνομικού που με ήθελε.

Παίρνω τηλέφωνο και μου λέει να πάω από το τμήμα…..και πάω την επόμενη μέρα.
ΤΙ ΝΑ ΔΩ….ο κολ….ς του αυτοκινήτου μου φωτομοντέλο τρείς περίπου με τα μεσάνυχτα στην εθνική Αθηνών Κορίνθου κοντά στην Ελευσίνα με όριο 80 και εγώ με 135.
Μου λέει ο τύπος εσύ είσαι….τι να του πω εγώ όχι αφού η φωτογραφία ήταν πεντακάθαρη και η πινακίδα έλαμπε…ναι του λέω…οκ υπέγραψε εδώ και περίμενε να σου έρθει δικαστήριο….οκ του λέω και εγώ και φεύγω….ευτυχώς ακόμα περιμένω και δεν θέλω να το μελετάω και πολύ…..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-10-06, 15:29
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Άλλες οι κάμερες της τροχαίας και άλλες οι μικρές μόνιμες της Αττικής Οδού που όπως προαναφέρθηκε είναι μονο για την παρακολούθηση κυκλοφορίας, ατυχημάτων, προβλημάτων ροής κλπ.

Επίσης άλλες και οι κάμερες στις λεωφορειολωρίδες που γράφουν μονο όταν είσαι στη λεωφορειολωρίδα και οχι για ταχύτητα (ΠΡΟΣΟΧΗ στην Μεσογείων τις έφτιαξαν και λειτουργούν).

Οπότε εξαρτάται τι κάμερα σε 'έγραψε'. Αν ήταν τροχαίας (σταθερή ή φορητή) θα σου έρθει στο σπίτι και μετά πας στο δημόσιο ταμείο για πληρωμή....

Εδώ να σημειώσω ότι οι σταθερές λειτουργούν ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΜ, άρα ποτέ δεν είσαι σίγουρος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konas : 31-10-06 στις 15:32
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-10-06, 15:34
papassmurf Ο χρήστης papassmurf δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-01-2005
Μηνύματα: 42
papassmurf is on a distinguished road
στην Αθηνών -κορίνθου υπάρχουν 2 πολιτικα λευκά skoda των smurf τα οποία πηγαίνουν στην μεσαία λωρίδα με το όριο και έχουν κάμερα απάνω τους και τραβουν αβερτα.
την πάτησε φίλος και του ήρθε 2 μήνες μετα στο σπίτι με 180 κμ.το δικαστήριο εκκρεμεί.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-10-06, 15:41
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από papassmurf Εμφάνιση μηνυμάτων
στην Αθηνών -κορίνθου υπάρχουν 2 πολιτικα λευκά skoda των smurf τα οποία πηγαίνουν στην μεσαία λωρίδα με το όριο και έχουν κάμερα απάνω τους και τραβουν αβερτα.
την πάτησε φίλος και του ήρθε 2 μήνες μετα στο σπίτι με 180 κμ.το δικαστήριο εκκρεμεί.
Έχω δει και εγώ τέτοιο, καθώς και citroen xara τίγκα εξοπλισμένο.
Να προσέχουμε. Μην δίνουμε τα χρήμματά μας σε κλήσεις.

Εγώ ήθελα πάντως να βάλουν μια καμερούλα στην Ποσειδώνος και να δουλεύει Παρασκευή, Σάββατο 1-5 το βράδυ. Κάποιες ζωές θα σώζανε.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-10-06, 15:45
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Προχθές που φύγαμε γιουρούσι απο το ΙΚΕΑ.......φτάνοντας στην έξοδο της Εθνικής οδού(κατω απο την γέφυρα-μικρό τούνελ)......όλα έγιναν άσπρα....
Δεν ξέρω ποιος θα την αρπάξει....μπορεί να είμαι και γω
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.