Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #31  
Παλιά 21-04-10, 19:42
billparas Ο χρήστης billparas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 505
billparas will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά απορώ που δεν έχω ακούσει ακόμα στις ειδήσεις για κάποιον φουκαρά που δεν άντεξε άλλο και πήρε το δίκανο και την έστησε έξω από τη Βουλή. Μάλλον είμαστε ακόμα πιο λακαμάδες απ'ότι νόμζα
Κι εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν θα αργήσει αυτή η ώρα! Κάποιος αγανακτισμένος δεν θα αντέξει άλλο και θα ορμήξει. Βέβαια μπορούμε να κάνουμε και μαζική βολή γιαουρτιών και λαχανικών στη Βουλή όπως έγινε σήμερα στη Χαλκιδική.

Δυστυχώς όμως ο Έλληνας ξεχνάει γρήγορα.
Πόσο γρήγορα ξεχάσαμε τα αυξημένα τέλη κυκλοφορίας;
Πόσο γρήγορα ξεχάσαμε ότι η βενζίνη πήγε στο 1,5ευρώ - η μάλλον το συνηθίσαμε;
Το ΦΠΑ στα 21% κλπ κλπ κλπ.
Τα τσιγάρα, τα ποτά πάνω.

Έχουν κατακλέψει το δημόσιο χρήμα με τις κομπίνες τους, έτσι βρέθηκε πολύ χρήμα στην αγορά, υπήρξε ανάπτυξη, κινήθηκε τρελά η αγορά, αυξήθηκαν οι τιμές στα πάντα, αγοράστηκαν πανάκριβα αυτοκίνητα και σπίτια από ανθρώπους που δηλώνουν ελάχιστα.
Και να ρωτήσω εγώ:
Κάποιοι που έχουν offshore η κάποιου άλλου είδους εταιρείες δεν εχουν τα αυτοκίνητα σε leasing; Άρα είναι σε έξοδα της εταιρείας και δεν τους πιάνει το τεκμήριο.
Αν κάποιος βγάζει μαύρα πχ300.000 και σύμφωνα με τα τεκμήρια πρέπει να δηλώσει πχ. 56.000 δεν θα μπορεί άνετα να δηλώσει 57.000 ευρώ και να είναι καλυμμένος.
Αν δεν κάνω λάθος διαβάζοντας το έντυπο της φορολογικής δήλωσης τα σκάφη, αεροπλάνα, ελικόπτερα, πισίνες δεν έχουν αθροιστικό τεκμήριο αλλά υπολογίζεται μόνο ένα από αυτά, όποιο τεκμήριο είναι μεγαλύτερο!!!
Απάντηση με παράθεση
 

Tags
τελη, τεκμηρια, φοροι


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.