Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-09-10, 13:57
Nikos-bmw m3 competition Ο χρήστης Nikos-bmw m3 competition δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-10-2009
Μηνύματα: 70
Nikos-bmw m3 competition is on a distinguished road
Καθισματα BMW Performance για Μ3

γνωρίζει κανείς πόσο ζυγιζουν τα καθίσματα μαμά της Μ3 ? σκεφτομαι να τα αλλάξω με τα καθίσματα της bmw performance και θέλω να ξέρω αν η διαφορά βάρους αξίζει την αλλαγή. αν η διαφορα συνολικα στο βάρος και για τα 2 καθίσματα ειναι 30 κιλά πιστεύεται πως αξίζει τον κόπο. Ειμαι γενικώσ υπερ τησ φιλοσοφίας να κουβαλαέι λίγογτερο βάρος το αυτοκίνητο .... χωρίς βέβαια να αλλάξω την κατανομή του βάρους γιατι σκεφτηκα να αλλάξω τα καθίσματα με αυτα της bmw performance που ειναι και εντυπωσιακά σαν εμφάνιση.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-09-10, 15:16
Το avatar του χρήστη Bimmer
Bimmer Ο χρήστης Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-05-2009
Μηνύματα: 57
Bimmer will become famous soon enough
M3 E46 Sports seat

Σύμφωνα με το bmwfans.info τα καθίσματα sport ζυγίζουν από 21,800 kg εως και 29,040 kg ανάλογα με την ταπετσαρία ή το δέρμα που είναι ντυμένα, δεξί ή αριστερό κλπ.
(Για Ε46 υποθέτω αναφέρεσαι)



Για την Ε90 πάντως βλέπω ότι τα performance είναι ακόμα πιο βαριά από ότι τα sports της Ε46.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bimmer : 02-09-10 στις 15:22
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-09-10, 17:21
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
εξαρταται και απο τι εξοπλισμο εχει και το καθισμα!!μνημες οσφυηκη στιριξη,πλευρικη στιριξη κλπ!!εχει μεχρι 30 κιλα το καθε καθισμα να ζυγισει!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-09-10, 20:32
Το avatar του χρήστη Bimmer
Bimmer Ο χρήστης Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-05-2009
Μηνύματα: 57
Bimmer will become famous soon enough
Εγώ σκέφτομαι να βάλω αυτά:


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bimmer : 02-09-10 στις 20:35
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-09-10, 20:43
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos-bmw m3 competition Εμφάνιση μηνυμάτων
γνωρίζει κανείς πόσο ζυγιζουν τα καθίσματα μαμά της Μ3 ? σκεφτομαι να τα αλλάξω με τα καθίσματα της bmw performance και θέλω να ξέρω αν η διαφορά βάρους αξίζει την αλλαγή. αν η διαφορα συνολικα στο βάρος και για τα 2 καθίσματα ειναι 30 κιλά πιστεύεται πως αξίζει τον κόπο. Ειμαι γενικώσ υπερ τησ φιλοσοφίας να κουβαλαέι λίγογτερο βάρος το αυτοκίνητο .... χωρίς βέβαια να αλλάξω την κατανομή του βάρους γιατι σκεφτηκα να αλλάξω τα καθίσματα με αυτα της bmw performance που ειναι και εντυπωσιακά σαν εμφάνιση.
Φίλε μου τα θερμαινόμενα με το μηχανισμό τη βάση κλπ στο 46 είναι πάνω από 70 κιλά και τα δύο (θα τα ζυγίσω αύριο να σου πω ΑΚΡΙΒΩΣ)

Επίσης κανά 20άρι + είναι η πλάτη του πίσω καθίσματος ... το κάτω μέρος είναι ούτε 2 οπότε δεν έχει νόημα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-09-10, 21:36
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Γνωρίζει κανείς κανένα κάθισμα στο στιλ του pole position της recaro το οποίο να ταιριάζει με imola red σαλονάκι? Από καιρό θέλω να ξεφορτωθώ τα βαριά και χωρίς τέλεια πλευρική στήριξη καθίσματα του m3 αλλά το ταίριασμα είναι ανατρεπτικός παράγοντας!
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-09-10, 23:58
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
http://www.recaro-seats.co.uk/sport-...e-position.php

Έχει και σε κόκκινο ύφασμα και άλλους συνδυασμούς (π.χ. μαύρο με κόκκινο suede στο κέντρο)...
Φαντάζομαι θα θες να αλλάξεις και τα 2.

Μπορείς φυσικά να το ντύσεις και με άλλο δέρμα μετά (και να ταιριάζει ακριβώς) αν το κόστος δε σε απασχολεί.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-09-10, 17:19
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.recaro-seats.co.uk/sport-...e-position.php

Έχει και σε κόκκινο ύφασμα και άλλους συνδυασμούς (π.χ. μαύρο με κόκκινο suede στο κέντρο)...
Φαντάζομαι θα θες να αλλάξεις και τα 2.

Μπορείς φυσικά να το ντύσεις και με άλλο δέρμα μετά (και να ταιριάζει ακριβώς) αν το κόστος δε σε απασχολεί.
πωπω το sportster είναι τάβλα ( τα βάζει η μινι ).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-09-10, 18:45
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen Εμφάνιση μηνυμάτων
πωπω το sportster είναι τάβλα ( τα βάζει η μινι ).
Επειδη ηθελα να το παρω το ειχα "δοκιμασει".Δεν εχει καλη στηριξη στα ποδια και στα 1000€ το 1 θα επρεπε να ειναι δερμα και οχι δερματινη.Εγω εχω βαλει το speed σε υφασμα το οποιο ζυγιζει 13,3 κιλα (14 λεει η recaro) αλλα η βαση ζυγιζει 8,2!!!κιλα οποτε παλι ειμαστε στα 21,5.
Επισης,διαλεχτε την σωστη βαση.Εγω πηρα την κανονικη και μου βγηκε το καθισμα πιο ψηλα απο το μαμα.Καποια στιγμη θα την αλλαξω με την χαμηλη,η διαφορα ειναι 2,5 εκ.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-09-10, 19:19
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Eγώ έβαλα το Sparco sprint, το μαμά κάθισμα ζυγίζει 21 κιλά με σιδηρόδρομο κομπλέ, εγώ κράτησα τον σιδηρόδρομο και προσάρμοσα πάνω το Sparco, που ζυγίζει 7.8 κιλά έκαστο, +3.5 κιλά ο κάθε σιδηρόδρομος, κέρδισα 10 κιλά περίπου στο κάθε κάθισμα, δηλ. 20 κιλά συνολικά, και τα έβαλα με τρόπο τέτοιο που η θέση έχει χαμηλώσει πολύ σε σχέση με το μαμά κάθισμα. + 20 κιλά τα πίσω και η εταζέρα, που κάποιες φορές τα βγάζω, 40 κιλά Αφαίρεσα ρεζέρβα και εργαλεία, και λίγο ελαφρύτερη εξάτμιση, άλλα 15 κιλάκια. Και 4 από το βολάν, και άλλα 5 από τα πίσω αλουμινένια ψαλίδια που θα βάλω συντομα, και άλλα 10 περίπου από τις ζάντες που θα βάλω σύντομα, κάνουν μια καλή σούμα στα 70 κιλά περίπου, χωρίς να έχω αγγίξει ουσιαστικά το αμάξι. Έτσι γίνονται τα ελαφρώματα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.