Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-01-16, 17:31
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
E46 M3 Multimedia OEM Οθονη - Αποριες-Προτασεις?

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους,
Εδω και 1 μηνα ακριβως ειμαι κατοχος ενος Ε46 Μ3 στο οποιο τυχαινε να εχει ηδη εγκατεστημενη μια ΟΕΜ οθονη της Erisin... Η οποια ομως δεν εχει αδεια για google play, εχει μικρη μνημη και δεν μπορω να εγκαταστισω τιποτα και τελος παντων ειναι για πεταμα..

Καποτε ειχα χρησιμοποιησει και car pc και σιγουρα ειναι αλλη φαση και σε δυνατοτητες αλλα τελικα πια λεω οτι δεν χρειαζονται και πολλα..

Τα πιο βασικα που χρειαζομαι ειναι:
1. Μουσικη - Βιντεο
2. Τηλεοραση
3. Rear Camera (εχω 2, μια μπροστα μια πισω αλλα αυτο λυνεται και με ενα switch)
4. Navigation
και σιγουρα θα ηταν καλυτερα εαν περνει
5. DVR Recording
6. OBC/OBD πληροφοριες
7. Screen Mirroring απο κινητο
8. Γενικα χρηση android - internet κλπ.

Βρηκα μια οθονη της Avin που φαινεται πολλα υποσχομενη...(αλλα οπως και αλλα android 2.2 ?!!! ουγκ!)
Η Dynavin την ειδα σε review στο youtube και φαινεται να καλυπτει τα βασικα αλλα δεν εχει χρηση android και ζητανε πααραα πολλα λεφτα γι αυτα που προσφερει ΑΝ ΚΑΙ δουλευει καλα σε ταχυτητα.
Erisin δεν βρισκω καπου να δω ενα review και να μου γεμισει το ματι.
Θελω κατι να ειναι γρηγορο και να μην σερνεται και ειδικα τα 1 εως 4. Δεν εχω θεμα με το οικονομικο αλλα αν ειναι να πληρωσουμε 800 ευρω για μια πηγη οπως ζηταει η dynavin ε θα ηθελα να εχω παραπανω δυνατοτητες. Και με 1ghz cpu και 1gb ram σιγουρα δεν νομιζω οτι μπορει να κανει πολλα...

Τα κινεζικα λενε οτι εχουν νεα λειτουργικα κλπ αλλα κ παλι αν δεν δω κατι να δοκιμασω δεν αξιζει..
Περιμενω τις απαντησεις σας..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-01-16, 18:25
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
περα απο το εργοστασιακο η Dynavin ειναι μονοδρομος για μενα και την χρησιμοποιω εδω και χρονια και κανει ολα οσα ζητας χωρις κοψε ραψε στο αυτοκινητο και κουμπωνει κανονικοτατα οπως το εργοστασιακο.ποιος το λεει οτι δεν εχει με android?υπαρχουν και με android
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-01-16, 19:41
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Τα δύο τελευταία μοντέλα της DYNAVIN είναι με Android.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-01-16, 00:36
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
Το πιο νεο ειναι το D99?
Το κοψε ραψε δεν με ενοχλει και τοσο μιας και η προηγουμενη εγκατασταση εχει γινει ηδη χαλια.. εχουν συνδεσει λαθος τα ηχεια, το ιδιο και τη κεραια και δεν πιανει τιποτα συν οτι θα βαλω ενισχυτη με subwooferακι πισω
Κανει screen mirror η dynavin?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-01-16, 21:05
Το avatar του χρήστη Mike_gr
Mike_gr Ο χρήστης Mike_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2008
Μηνύματα: 500
Mike_gr is on a distinguished road
Καλησπερα!
Φοραω την συγκεκριμενη οθονη στο Μ3 μου εδω και 6 μηνες χωρις κανενα προβλημα.
Ειναι πραγματικα αυτη που χρειαζεσαι, τα κανει ολα τελεια και πολυ γρηγορα.
http://www.ebay.co.uk/itm/7-BMW-E46-...sAAOSwYaFWd7xz
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-01-16, 23:06
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
εγω δεν μπορω να καταλαβω το oem που κολαει στον τιτλο

οτι και να βαλεις να ξερεις οτι η αξια του (οπτικα) θα ειναι στο 1/10 απο οτι να ειχε ενα μαμα ραδιοσιντι ας πουμε

παρε ενα ταμπλετ μεσα στο αμαξι να πεζεις και βαλε ενα ραδιοσιντι αμα σου πεφτει ακριβη η μαμισια οεμ οθονουλα του με το σιντι απο μεσα και στο dvd navi πισω και το μαμισιο mp3 cd changer μαζι με το id text και της οεμ καμερες μπρος πισω και ενα auxiliari να υπαρχει, μαμα ολα ενοειτε. Δεν θα τα εγραφα αλλα ο τιτλος ειναι λαθος, αναγκάστικα σορυ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-01-16, 02:41
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
Eστω OEM Wannabe :P
Το αμαξι κανονικα ειχε το εργοστασιακο Navi και ο προηγουμενος ιδιοκτητης το εβγαλε για να βαλει μια οθονη - android (WANNABE OEM-Like ) Που αν και παλια ασχολιομουν με car-pc κλπ να πω την αληθεια δεν γνωριζα οτι βγαζουν οθονες που μοιαζουν με τα εργοστασιακα.
δεν ειναι θεμα τιμης..αλλα θεμα του τι προσφερει στην αναλογη τιμη, γι αυτο και ψαχνω τι γινεται και προσπαθω να μαθω για την Dynavin

H εργοστασιακη λοιπον αν και συμφωνω μαζι σου οτι δεν εχει καμια σχεση εμφανισιακα κλπ αλλα δεν ειναι ουτε βολικη που δεν ειναι touchscreen ουτε εχει παρα πολλες δυνατοτητες παρολο που εκπλησσομαι που περνει reverse-cam και τηλεοραση.
Γι αυτο ρωταω ομως γενικοτερα για να μαθω! Παντως σε γενικες γραμμες ομως ξαναλεω τα aftermarket ειναι λιγο πιο εξελιγμενα πια

Ναι οντως για τον τιτλο εχεις δικιο..παρασυρθηκα γιατι ολοι γραφουν ολες τις aftermarket οθονες ως ΟΕΜ εννοωντας οτι μοιαζουν..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-01-16, 14:27
Το avatar του χρήστη Mike_gr
Mike_gr Ο χρήστης Mike_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2008
Μηνύματα: 500
Mike_gr is on a distinguished road
Οι δυνατοτητες της μαμα οθονης ειναι ελαχιστες σε σχεση με τις android , η αναλυση τους ειναι απαισια, δεν ειναι touch screen , εχουν ξεχωριστα tuner, dvd , bluetooth, χαλανε πολυ συχνα οι lcd και εχουν ενα σωρο καλωδια για να δουλεψουν. Μονο οπτικα ειναι πιο ωραιες απο τις εξελιγμενες android.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-01-16, 17:01
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
εργοστασιακη οθονη
+ ειναι μαμα απο το εργοστασιο
- δεν ειναι touch screen
δεχεται χαρτες της μαμας εταιρειας
δεν μπορει να παιξει μονο η οθονη χρειαζεται και αλλα στο πορτ μπαγκαζ οπως dvd και αλλαγη μοκετας
για την εγκατασταση χρειαζεται ξηλωμα η μοκετα απο την αριστερη μερια του αυτοκινητου για να
περαστουν τα καλωδια που ειναι ολοκληρη πλεξουδα
η αναλυση της οθονης ειναι αθλια

dynavin
+ καλυτερη αναλυση οθονης και touch screen
υπαρχει στο εμποριο με android και windows ce
κανει ολα οσα κανει η μαμα και παιρνει χαρτες σπασμενους και δεχεται πολλες αναβαθμισεις ειδικα
στο android
πανευκολο στην τοποθετηση χωρις ξηλωματα
- τσουχτερες τιμες κοντα στα 800 ευρω για μια οθονη κινεζικη
αυτα απο μενα για το ερωτημα σου ...εγω ψηφιζω τον κινεζο γτ τον εχω και χρονια και δουλευει μεχρι σημερα απροβληματιστα.η τελικη επιλογη καθαρα δικη σου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-01-16, 21:10
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Εγω εχω το dynavin σε e39 τα τελευταια 6 χρονια και ειναι η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα να κανω απο θεμα εμφανισης και αποδοσης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.