Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 30-12-08, 02:29
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E12 520 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσυ προσωπικα δεν σκεφτηκες να βαλεις ποτε ξενον στο αυτοκινητο σου?
Σκεφτηκα αλλα εχω κιτρινα προβολια ομιχλης, αν χρειαστει να τα αναψω κ τα κατω θα ειμαι οσάν τον καραγκιόζη

Αυτο που ηθελα να πω πιο πάνω (το ειπα κάπως περίεργα, το παραδέχομαι, και μεσω του γραπτού λόγου δημιουργούνται και παρεξηγήσεις) ειναι οτι εχω αγανακτήσει με οσους έχουν κακορυθμισμένα xenon... Δεν έχεις ενοχληθεί ποτέ εσυ απο τέτοιες περιπτώσεις?
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 30-12-08, 02:32
Το avatar του χρήστη E12 520
E12 520 Ο χρήστης E12 520 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2007
Μηνύματα: 683
E12 520 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτηκα αλλα εχω κιτρινα προβολια ομιχλης, αν χρειαστει να τα αναψω κ τα κατω θα ειμαι οσάν τον καραγκιόζη

Αυτο που ηθελα να πω πιο πάνω (το ειπα κάπως περίεργα, το παραδέχομαι, και μεσω του γραπτού λόγου δημιουργούνται και παρεξηγήσεις) ειναι οτι εχω αγανακτήσει με οσους έχουν κακορυθμισμένα xenon... Δεν έχεις ενοχληθεί ποτέ εσυ απο τέτοιες περιπτώσεις?
Πολλες φορες και εχεις απολυτο δικιο σ'αυτο!

Παντως ενα σετακι ξενον στα εργοστασιακα φαναρια ειναι οτι πρεπει.Βοηθαει πολυ στα ταξιδια γιατι το φως του σε ξεκουραζει και σε βοηθαει παρα πολυ σε δυσκολες συνθηκες!
Τα προβολακια μπορεις να τ'αλλαξεις,δεν ειναι δυσκολο πιστευω να βρεις ενα σετ μεταχειρισμενα λευκα προβολακια!
__________________

"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead."
Henri Toivonen.......The Legend lives on........
Henri Toivonen Tribute
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 30-12-08, 02:35
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E12 520 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλες φορες και εχεις απολυτο δικιο σ'αυτο!

Παντως ενα σετακι ξενον στα εργοστασιακα φαναρια ειναι οτι πρεπει.Βοηθαει πολυ στα ταξιδια γιατι το φως του σε ξεκουραζει και σε βοηθαει παρα πολυ σε δυσκολες συνθηκες!
Τα προβολακια μπορεις να τ'αλλαξεις,δεν ειναι δυσκολο πιστευω να βρεις ενα σετ μεταχειρισμενα λευκα προβολακια!
Ναι, και εχω και projectors χεχε... Με εχει φάει κ ο Λευτέρης να βαλω, απο τοτε που εβαλε στο δικο του...

Δεν θελω να αλλαξω τα κιτρινα μωρε, ειμαι κάγκουρας χαχαχα... Δεν ξερω, ίδωμεν ...
Αντε καληνυχτα και χρονια πολλά!!!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 30-12-08, 02:36
Το avatar του χρήστη E12 520
E12 520 Ο χρήστης E12 520 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2007
Μηνύματα: 683
E12 520 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, και εχω και projectors χεχε... Με εχει φάει κ ο Λευτέρης να βαλω, απο τοτε που εβαλε στο δικο του...

Δεν θελω να αλλαξω τα κιτρινα μωρε, ειμαι κάγκουρας χαχαχα... Δεν ξερω, ίδωμεν ...
Αντε καληνυχτα και χρονια πολλά!!!
Καλο ξημερωμα!
Καλες γιορτες!
__________________

"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead."
Henri Toivonen.......The Legend lives on........
Henri Toivonen Tribute
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 30-12-08, 09:02
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Δεν με βοηθατε καθολου ρε παιδια.

τελικα να βαλω ξενον στο Χιουνται ή όχι?

Διαβασα ολο το θρεντ και νοημα δεν εβγαλα
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 30-12-08, 11:18
Το avatar του χρήστη kimiE46coupe
kimiE46coupe Ο χρήστης kimiE46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 359
kimiE46coupe is an unknown quantity at this point
Εχω βαλει xenon και εγω στο αμαξι μου.πιθανον να μην ειναι siemens που αναγραφουν επανω.αλλα στο δρομο ποτε δεν μου εχει κανει κανενας σημα οτι τον ενοχλω.και ταξιδευω πολυ το βραδυ.η ουσιαστικη διαφορα στα κινεζικα σε αντιθεση με ολα τα αλλα ειναι οτι τα πρωτα διασκορπουν το φως χαζα προς ολες τις κατευθυνσεις.ενω τα υπολοιπα εχουν μια δεσμη συσκεκριμενη που κοβει το φως και διαχωριζει την νυχτα με την (μερα) οπως και τα μαμα αλογονου.
__________________
330ci σε θελω
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 30-12-08, 12:05
Το avatar του χρήστη SOKRATES
SOKRATES Ο χρήστης SOKRATES δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2008
Μηνύματα: 28
SOKRATES is on a distinguished road
Χρονια πολλα σε όλους! εγω δεν εχω xenon στο αυτοκινητο και για πολλους λογους δεν προκειται να βαλω! Καταρχας γιατι με ικανοποιουν τα φωτα μου αυτην την στιγμη αλλαζοντας τις μαμα λαμπες με καποιες καλυτερες της phillips. Απλα μεσα στους πολλους να πω και εγω μια γνωμη απο εμεπιρια μου οχι σαν επιστημονας η κατι τετοιο αλλα σαν οδηγος και απλα κυκλοφορωντας στους δρομους, εχω δει και ξενον να με στραβωνουν και απλα αρυθμιστα να με στραβωνουν και θυμαμαι και παλιοτερα την μοδα με τους εξτρα προβολεις στους προφυλακτηρες που στραβωναν και τυφλο πραγματικα! Ολα ειναι θεμα καλης τοποθετησης και καλης χρησης κατα την γνωμη μου!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να στραβώνεσαι στον δρόμο επειδή κάποιος θέλει να βελτιώσει κάτι που δεν βελτιώνεται , επειδή νομίζει πως βελτιώνεται, και με λάθος τρόπο, δεν είναι θέμα κολλήματος για να ξεκολλήσουμε.
Σε καμια περιπτωση.Πόσες μαλακίες ομως μας ενοχλουν τετοιες πχ εξατμισεις που προκαλουν τρελο πονοκεφαλο στο ταξιδι λες και του ειπαν οτι οσο πιο πολυ θορυβο κανει θα τρεχει παραπανω ή κατι μαλακισμενα που αφαιρουν τελειως τον καταλυτη για να κερδισουν "αλογα" και εμεις αναπνεουμε καθαροαιμο καρκινο!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην τελική τόσα χρόνια χωρίς ξένον, μήπως τρακάρατε τα βράδια επειδή δεν βλέπατε?.
Δεν μπορεις να συγκρινεις τι γινοταν τοσα χρονια γιατι η τεχνολογια προχωρα! Τοσα χρονια δεν ειχαμε και κινητο ουτε 62 αεροσακους στα αυτοκινητα και ειχαμε ραδιοκασετοφωνα στο αυτοκίνητο εσυ θα αγοραζες σημερα αυτοκινητο με ραδιοκασετοφωνο? Ουτε πλοιηγους ειχαμε αλλα τωρα αν δεν ειναι με φωνητικο συστημα δεν τον κοιταμε καν (το μονο φωνητικο πουειχαμε ηταν ο συνοδηγος που διαβαζε το "οδοραμα"!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θες να κάνεις κάτι κάντο σωστά, έχουμε χαλάσει τα μάτια μας με τους καραγκιόζηδες που κυκλοφορούν, αλλιώς να βάλω και εγω 4 καρφιά στον προφυλακτήρα να το ρυθμίσω να βαράει μέσα στον αμφιβληστροειδή του απέναντι και όλα καλά.
Αν θες να κανεις κατι καντο σωστα δεν διαφωνω αλλα σωστη δεν ειναι μονο η αντιπροσωπεια της BMW της MERCEDES της KIA της AUDI της FIAT της SEAT κλπ... Και παλι χρονια πολλα!
__________________
Ἀγετ', ὦ Σπάρτας εὐάνδρω κῶροι πατέρων πολιατᾶν
λαιὰ μὲν ἴτυν προβάλεσθε, δόρυ δ' εὐτόλμως ἄνχεσθε,
μὴ φειδομένοι τᾶς ζωᾶς.
Οὐ γὰρ πάτριόν τα Σπάρτα!
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 30-12-08, 13:33
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν με βοηθατε καθολου ρε παιδια.

τελικα να βαλω ξενον στο Χιουνται ή όχι?

Διαβασα ολο το θρεντ και νοημα δεν εβγαλα
ρε πατριδα,αποψη μου ειναι βαλε!
κανει δεν κανει ουτως η αλλως στην ελλαδα ζουμε.το πολυ πολυ να στραβωνεις τους μπροστινους,τους διερχομενους,τους αγιους που μας βλεπουν απο τον ουρανο,αλλα το σιγουρο ειναι ενα!!!!!
θα βλεπεις καλυτερα!
περαν της πλακας παιδια,εγω εχω βάλει ενα απο τα κιτακια που κυκλοφορουν οχι ομως εργοστασιακα.ειναι ΑΨΟΓΑ.
εδω και περιπου χρονο δεν ειχα το παραμικρο προβλημα,φωτίζουν και για τους πιο απαιτητηκους.
ενδεικτικά σας αναφέρω ότι εκανα ταξιδι με το καινουριο μωρο της οικογενειας μας τη 335 του κολλητου φιλου και τα εργοστασιακα φωτα δεν επιαναν τα δικα μου.(ισως τα λεω και λογω ζήλειας επειδη ο π....ς κολλητος μου πηρε την 335 και εγω εγω ακομη τη 316).
μπορειτε ομως να το δειτε και απο την αλλη πλευρα.παντα οταν κατι ειναι καινουριο ειναι ακριβο,ετσι και τα ξενον φωτα!στην αρχή ηταν γυρω στο 1500ε στην εργοστασιακλη της μορφη.τωρα εχω μπροσστα μου τον τιμοκαταλογο της bmw και τα ξενον σαν εξτρα χρεωνονται 330Ε.
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 30-12-08, 14:12
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν με βοηθατε καθολου ρε παιδια.

τελικα να βαλω ξενον στο Χιουνται ή όχι?

Διαβασα ολο το θρεντ και νοημα δεν εβγαλα
πατριωτη κωστα κανε λιγο υπομονη, εχω βρει ενα σετακι σπεσιαλ με 50 ευρω. θα το βαλω στο παπι να το δοκιμασω και σου λεω...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SOKRATES Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρονια πολλα σε όλους! εγω δεν εχω xenon στο αυτοκινητο και για πολλους λογους δεν προκειται να βαλω! Καταρχας γιατι με ικανοποιουν τα φωτα μου αυτην την στιγμη αλλαζοντας τις μαμα λαμπες με καποιες καλυτερες της phillips. Απλα μεσα στους πολλους να πω και εγω μια γνωμη απο εμεπιρια μου οχι σαν επιστημονας η κατι τετοιο αλλα σαν οδηγος και απλα κυκλοφορωντας στους δρομους, εχω δει και ξενον να με στραβωνουν και απλα αρυθμιστα να με στραβωνουν και θυμαμαι και παλιοτερα την μοδα με τους εξτρα προβολεις στους προφυλακτηρες που στραβωναν και τυφλο πραγματικα! Ολα ειναι θεμα καλης τοποθετησης και καλης χρησης κατα την γνωμη μου!



Σε καμια περιπτωση.Πόσες μαλακίες ομως μας ενοχλουν τετοιες πχ εξατμισεις που προκαλουν τρελο πονοκεφαλο στο ταξιδι λες και του ειπαν οτι οσο πιο πολυ θορυβο κανει θα τρεχει παραπανω ή κατι μαλακισμενα που αφαιρουν τελειως τον καταλυτη για να κερδισουν "αλογα" και εμεις αναπνεουμε καθαροαιμο καρκινο!



Δεν μπορεις να συγκρινεις τι γινοταν τοσα χρονια γιατι η τεχνολογια προχωρα! Τοσα χρονια δεν ειχαμε και κινητο ουτε 62 αεροσακους στα αυτοκινητα και ειχαμε ραδιοκασετοφωνα στο αυτοκίνητο εσυ θα αγοραζες σημερα αυτοκινητο με ραδιοκασετοφωνο? Ουτε πλοιηγους ειχαμε αλλα τωρα αν δεν ειναι με φωνητικο συστημα δεν τον κοιταμε καν (το μονο φωνητικο πουειχαμε ηταν ο συνοδηγος που διαβαζε το "οδοραμα"!



Αν θες να κανεις κατι καντο σωστα δεν διαφωνω αλλα σωστη δεν ειναι μονο η αντιπροσωπεια της BMW της MERCEDES της KIA της AUDI της FIAT της SEAT κλπ... Και παλι χρονια πολλα!
φιλε σοκρατες, δεν χρειαζοταν να γραψεις τιποτα ουτε να απαντησεις στο 100% σωστο ποστ του γιαννη.
η υπογραφη σου τα λεει ΟΛΑ. δεν χρειαζεται κατι περισσοτερο. εγω τουλαχιστον προσυπογραφω.
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 30-12-08, 14:51
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Μη βάζετε ότι σας πασάρουν. Ολα είναι μόδα! Απο 18 χρονών περνάμε φάση όλοι...βάζουμε ότι νομίζουμε οτι θα εντυπωσιάσει και στο τέλος, περνάει η μόδα και ή το βγάζουμε ή .. μένει και κάνει το αυτοκίνητο μη εμπορικό! Σπόιλερ, εξατμήσεις.. λαμπάκια στους πιτσιλιτίρες, λάμπες απο κάτω (UFO), ενησχυτές που φοράς οτασπίδες για να ακούσεις.. Τώρα Xenon... που ναι μεν αν ξέρεις γιατί τα βάζεις και πώς βοηθάνε...αλλά αν τα βάλεις για να πείς έχω μπλέ φώς.. και xenon τότε στραβώνουν χωρίς διαφορά στο φώς!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.