Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ///Μ3 Ε46...What next????Or not????
Αγορα παλαιοτερων μοντελων Μ5 Ε34/Μ3 Ε30/635csi..κτλ 11 14,67%
Μεγαλη υπομονη και αναμονη και αγορα Μ3 Ε92/335i Ε92 20 26,67%
///Μ3 Ε46 για παντα,στεφανα/βερες/να ζησετε κτλ!!!! 39 52,00%
Αγορα 316 M-Pack ολοκαινουργιο και το γιοφυρι της Αρτας ξεκινα!!Μετατροπη σε 335i...!!! 5 6,67%
Ψήφισαν: 75. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 12-12-09, 15:19
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Σχετικα με το τραγούδι η original εκτέλεση είναι από τον Πάριο....ο Ρέμος είναι "μετατροπή".

Σχετικά με την Μ3(Ε30) Γιάννη....τα έχουμε ξαναπεί.....ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ από αυτές που κυκλοφορούν νόμιμα στην Ελλάδα ΔΕΝ αξίζει τα χρήματα που ζητάει ο εκάστοτε ιδιοκτήτης...ΚΑΜΙΑ ΛΕΜΕ.-

Πούλησε την(Ε46)....ξέρω οτι δεν πρόκειται να το "λιώσεις" στα χλμ(αν το έλιωνες στα χλμ θα σου έλεγα κράτησε το)...πάρε ένα καλό αυτοκίνητο για ταξίδια(για την πόλη έχεις το σμάρτ)....και με τα ρέστα, "ταξίδεψε" σε άλλες δεκαετίες.......είναι ωραίο ταξιδάκι...
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-12-09, 15:27
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Ρε παλικαρι, αφου το λες

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω οσο τιποτε αλλο να παρω καποια παλαιοτερα μοντελα ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ πινακιδες που λογω ηλικιας δεν ημουνα σε θεση να αποκτησω μικροτερος.
Σκεφτομαι δηλαδη αυτα που θα εχουν πινακιδες να τα κυκλοφορω και οταν θελω κατι αλλο να τα πουλαω και να συνεχιζω σε περιοδο μικροτερη του χρονου,Μ5 Ε34-Μ3 Ε30-635csi.....σκεφτομουνα να αποκτησω και μια 850i εστω και χωρις πινακιδες.
Τι το σκεφτεσαι?
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-12-09, 15:32
Το avatar του χρήστη REDNECK
REDNECK Ο χρήστης REDNECK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2005
Μηνύματα: 326
REDNECK will become famous soon enough
Γιαννη αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα , με την μονη διαφορα οτι εγω μολις εδωσα την Μ3 και τωρα εχω μεινει με ενα παλιο 325 Ε36 ...
Εχω ερθει και εγω σε αδιεξοδο φιλε , δεν ξερω τι να αγορασω .
Εχω τρομοκρατηθει με ολα αυτα που ακουγονται και γινονται με τα τελη , τα πανακριβα ασφαλιστρα , τα νεα τεκμηρια απο τον νεο ετος κ.λ.π.
Κλεινω πιο πολυ ξανα σε Ε92 αλλα και εκει απογοητευομαι με τις τιμες των καινουριων και αυτα που προσφερουν. Ελεγα για 325 Ε92 αλλα μολις ακουσα την τιμη με μονο εξτρα το mpack που οπωσδηποτε θελω κοντεψα να παθω εγκεφαλικο. Κοιταξα στα μεταχειρισμενα , εκει γινεται πραγματικο πανηγυρι στα μεγαλα κυβικα . Πλεον αγοραζεις 335 με 42000 ευρω με ολο τον καταλογο τον εξτρα !!! Αλλα φοβαμαι τα προβληματα με τις τουρμπινες , υποπιεσεις και λοιπα -που εχω ηδη χρυσοπληρωσει στα rotary που ειχα εδω και 10 χρονια- και λεω να κοιταξω σε ατμοσφαιρα και 325 μεταχειρο ...
Πηγα , κοιταξα , οδηγησα και ξενερωσα ... οδηγησα 325 ενος ετους με 11.000 χιλιομετρα και απογοητευτηκα. Καθολου νευρο , ηλεκτρογκαζο στο μεγαλειο του , ηχος μηδεν , δυναμη μετα τα 120+ χιλιομετρα , αν μου ελεγαν οτι ειναι 320 θα το πιστευα !!!
Εκει που καταληγω ειναι μαλλον σε μεταχειρισμενο 320 λευκο με mpack απο Γερμανια. Ειχα 316 Ε92 , οποτε δεν εχω αξιωσεις σε θεμα επιδοσεων. Ταφος το ενα , ταφος και το αλλο , τουλαχιστον θα με ικανοποιει εμφανισιακα! Ηδη σε ψαξιμο που εκανα , το 320 οπως το θελω τελειωμενο βγαινει ακριβως οσο κανει μια ιδια καινουρια 316 , με διαφορα οτι το 320 ειναι τιγκα στα εξτρα !!!
Σε κουβεντα με πολυ καλο φιλο που εχει εκθεση μου ειπε οτι το επομενο διμηνο θα σκασουν τρελλες τιμες στα μεγαλα κυβικα ! Καθημερινα του σκανε λεει ευκαιριες απο ιδιοκτητες τζιπ και ι.χ κυβικων για ανταλλαγες με μικροτερα και φυσικα ουτε εκεινος δεν "ακουμπαει" τιποτα ακομα !
Επισης οσοι ασχολουνται με το car.gr θα παρατηρησαν τι εγινε την τελευταια εβδομαδα απο τιμες και σιγουρα η πραγματικοτητα δεν απεχει και πολυ απο αυτα που ειπε ο φιλος μου ! Φαινεται επαθε πολυς κοσμος εγκεφαλικο απο τα ραβασακια που σκασανε με τα νεα τελη του 2010 ...

Οπως και να εχει ομως, ανθρωποι σαν εμας παντα θα πληρωνουν την τρελλα τους . Το θεμα ειναι οτι η αγορα αλλου αυτοκινητου μετα απο μια Ε46 Μ3 ειναι πολυ δυσκολη υποθεση . Σιγουρα μονο μια Ε92 Μ3 θα μπορουσε να αντικαταστησει το φανταστικο 46αρι . Αλλα κατι τετοιο την παρουσα στιγμη ειναι αδυνατο -τουλαχιστον για εμενα- οποτε μια λευκη 320 Mpack με 19αρες 2MP θα ηταν παραπανω απο καλοδεχουμενη! Βεβαια πιανω τον εαυτο μου να εχει σκεφτει την μετατροπη στο μελλον για το απλο ταπεινο 92αρι , ομως παντα μια γνησια Ε92 Μ3 θα ειναι το πραγματικο θελω μου !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη REDNECK : 12-12-09 στις 15:36
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-12-09, 16:17
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Δύσκολη περίπτωση, με την τρίτη επιλογή να μου φαίνεται η πιο σοφή...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-12-09, 16:21
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Aφου γουσταρεις τοσο πολυ την 46αρα,βρες μια καλη 320ci 2,2 μοντ. 04-05-ωστε να καλυπτεσαι απο Euro 4 και να εχεις και ''λογικα'' τελη κυκλοφοριας- και βαλε εναν ESS,μια καλη αναρτηση,μπλοκαδουρα και ενα σετ 6πιστονα και εισαι σουπερ.Γνωμη μου ειναι οτι τυχον σχεδια για αγορα 316 Ε92 και μετατροπη σε 335 ειναι εκτος πραγματικοτητας γιατι ειναι παρακινδυνευμενη σαν διαδικασια και με αμφιβολο αποτελεσμα....
Ευχομαι να κανεις την καλυτερη επιλογη για τις αναγκες και τα θελω σου.
Φιλικα ΤΑΖ118!
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-12-09, 16:56
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον για βοηθατε λιγο την κατασταση γιατι εχω φρακαρει λιγο και δεν ξερω τι να αποφασισω.Εδω και καιρο σκεφτομαι να δωσω την Μ3 Ε46 μου λογω ελειψης χρησης-ιδιαιτεροτητας αυτοκινητου-διαρκης οικονομικη απαξιωση και αλλα τετοια.Το ερωτημα ειναι που πανε μετα???Θελω οσο τιποτε αλλο να παρω καποια παλαιοτερα μοντελα ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ πινακιδες που λογω ηλικιας δεν ημουνα σε θεση να αποκτησω μικροτερος.Σκεφτομαι δηλαδη αυτα που θα εχουν πινακιδες να τα κυκλοφορω και οταν θελω κατι αλλο να τα πουλαω και να συνεχιζω σε περιοδο μικροτερη του χρονου,Μ5 Ε34-Μ3 Ε30-635csi.....σκεφτομουνα να αποκτησω και μια 850i εστω και χωρις πινακιδες.Υπαρχει και αλλη εναλλακτικη.Να περιμενω αρκετα να πατωσουνε οι τιμες και να παρω ενα Ε92 335i η Μ3 Ε92 αλλα δεν με ενθουσιαζει το εσωτερικο τους.Απο την αλλη ειμαι αρρωστος με την σειρα Ε46....ειχα 320ci και τωρα εχω μια Μ3 Ε46 με 58.000χλμ πραγματικα που μυριζει ακομα καινουργια και την λυπαμαι να την δωσω,εκτος του οτι την εχω χρυσοπληρωσει.Εχω πελαγωσει και καποιες φορες σκεφτομαι να παρω ενα Ε92 316 m-pack ολοκαινουργιο με οροφουλα και να αρχιζω να την "χτιζω" απο εκει και περα μεχρι να γινει ενα 335i με μειωμενα κυβικα δηλωμενα για να αποφευγω και τις μαγκιες (βλεπε μ@λ@κιες) του καρεκλοκενταυρων.Ολες οι σκεψεις καλοδεχουμενες!!!!!!
Πολύ μεγάλος και δύσκολος και βαθύς ο προβληματισμός σου Γιάννη
Ενδεχομένως "κακώς" εδωσες την Ε46.
Νομίζω πως μια original 335 Μ-Pack (και με διαφορικό) διετίας είναι η λύση σου αυτή τη στιγμή.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo_3D : 12-12-09 στις 17:11 Αιτία: Διορθωση ονοματος...Γιαννης,οχι Στελιος:p
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-12-09, 17:04
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Δεν ξέρω γι εσένα, εγώ μετά θα πάω σε 911....
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-12-09, 17:15
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω γι εσένα, εγώ μετά θα πάω σε 911....
Χεράκι χεράκι θα πάμε κολητε
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-12-09, 17:21
Το avatar του χρήστη Dark_Niaou
Dark_Niaou Ο χρήστης Dark_Niaou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 3.515
Dark_Niaou has a spectacular aura aboutDark_Niaou has a spectacular aura about
η 4η επιλογη δεν παίζει... εχουν γινει πολλές προσπαθειες αλλα καμία δεν επαίξε 100%
__________________


E46 330ci cabrio

Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-12-09, 19:54
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον για βοηθατε λιγο την κατασταση γιατι εχω φρακαρει λιγο και δεν ξερω τι να αποφασισω.Εδω και καιρο σκεφτομαι να δωσω την Μ3 Ε46 μου λογω ελειψης χρησης-ιδιαιτεροτητας αυτοκινητου-διαρκης οικονομικη απαξιωση και αλλα τετοια.Το ερωτημα ειναι που πανε μετα???Θελω οσο τιποτε αλλο να παρω καποια παλαιοτερα μοντελα ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ πινακιδες που λογω ηλικιας δεν ημουνα σε θεση να αποκτησω μικροτερος.Σκεφτομαι δηλαδη αυτα που θα εχουν πινακιδες να τα κυκλοφορω και οταν θελω κατι αλλο να τα πουλαω και να συνεχιζω σε περιοδο μικροτερη του χρονου,Μ5 Ε34-Μ3 Ε30-635csi.....σκεφτομουνα να αποκτησω και μια 850i εστω και χωρις πινακιδες.Υπαρχει και αλλη εναλλακτικη.Να περιμενω αρκετα να πατωσουνε οι τιμες και να παρω ενα Ε92 335i η Μ3 Ε92 αλλα δεν με ενθουσιαζει το εσωτερικο τους.Απο την αλλη ειμαι αρρωστος με την σειρα Ε46....ειχα 320ci και τωρα εχω μια Μ3 Ε46 με 58.000χλμ πραγματικα που μυριζει ακομα καινουργια και την λυπαμαι να την δωσω,εκτος του οτι την εχω χρυσοπληρωσει.Εχω πελαγωσει και καποιες φορες σκεφτομαι να παρω ενα Ε92 316 m-pack ολοκαινουργιο με οροφουλα και να αρχιζω να την "χτιζω" απο εκει και περα μεχρι να γινει ενα 335i με μειωμενα κυβικα δηλωμενα για να αποφευγω και τις μαγκιες (βλεπε μ@λ@κιες) του καρεκλοκενταυρων.Ολες οι σκεψεις καλοδεχουμενες!!!!!!
Αντιλαμβανομαι οτι το ερωτημα δυσκολο, αλλα, ξεκινωντας απο το οικονομοτεχνικο, εχω να πω τα εξης:

Ενα λογικο επομενο βημα ειναι το ε9Χ μ3, αλλα αυτα εχουν ας πουμε 65000 το φτηνοτερο. Σε δυο χρονια αυτο θα εχει λογικα 45000, 20000 κερδος για σενα. Εαν υποθεσουμε οτι το ε46 μ3 του 2002 εχει 30000, σε 2 χρονια δεν θα εχει 20000 λιγοτερα δηλαδη 10000. Με τα χιλιομετρα που περιγραφεις θα εχει ισως και 20000, αρα με 25000 θα εχεις παει σε V8 m3 σε δυο χρονια.

Εαν αυτο το σεναριο δεν φαινεται πιθανο, μην το δωσεις το ε46 Μ3 γιατι οτι και να παρεις οταν ξεφτισει λιγο η καινουργιλα θα το σπρωξεις και θα κανεις το απονεννοημενο με αποτελεσμα να εχεις καψει παραπανω χρηματα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.