Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-06-11, 15:25
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Ερχομαι και εγω με την σειρα μου να σου πω την ταπεινη μου γνωμη σαν πρωην κατοχος ενος Ε36 καμπριο!
Τα 36 γενικως ειναι σκυλια και δεν ειναι παθιαρικα.Περα απο τα αναλωσιμα των ετων του(απο τα οποια πολλα θα εχει αλλαξει ηδη ο παλιος ιδιοκτητης)και αν ειναι και καλοσυντηρημενο ,δεν θα εχεις κανενα θεμα.Τωρα για οσα αφορουν τις κουκουλες,επειδη οι ελληνες ειμαστε λιγο του " κανω του κεφαλιου" και δεν τις συντηρουμε ποτε καλα γιαυτο συναντουμε πολλα θεματα με αυτες.Και τα τριξηματα αντιμετωπίζονται ,και η εισρροη νερου και ο θορυβος εως ενα σημειο(ας μην ξεχνας οτι ειναι μονο ενα πανι και μια εσωτ επενδυση που σε χωριζει απο τον ουρανο) και φυσικα και τα κολληματα στο ανοιξε κλεισε κτλ.Φυσικα ολα αυτα εχουν ενα κοστος το οποιο οι περισσοτεροι απο εμας δεν θελουμε να πληρωνουμε...
Συμπερασματικα λοιπον σου προτεινω να ψαξεις αρκετα και να βρεις ενα μετα του 97 με τρια μοτερ κουκουλας(foul motorized) γιατι ειναι πιο ανθεκτικες και βελτιωμενες.Οπωσδηποτε,μολις καταληξεις σε καποιο,θα το πας σε αντιπροσωπεια για πληρη ελεγχο λειτουργηκοτητας και οχι μονο.
Πιστευω οτι αξιζει σαν αμαξι,ειναι μακραν το ομορφοτερο καμπριο της εποχής του
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-06-11, 15:50
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Πριν δυο περίπου χρόνια ήμουν κι εγώ στην ίδια θέση.
Είχα ενα e36 coupe και το όνειρο μου ήταν ενα e36 cabrio το οποίο και έγινε.
Ότι και να μου είπαν,όσα αρνητικά και να βρήκαν εγώ έκανα αυτό που ήθελε η καρδιά μου.
Απο εκεί και πέρα σαν κάτοχος πλέον αυτού του μοντέλου δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή και δεν έχω σκοπό να το αλλάξω ακόμα και τώρα που η οικογένεια μεγάλωσε και είμαστε τέσσερις.
Το αυτοκίνητο το δουλέυω καθημερινά,την κουκούλα μπορώ να πώ οτι δεν την αφήνω σε ησυχία και το μόνο που κάνω είναι μια νορμάλ συντηρηση (λάδια φίλτρα κτλ).
Όσο για το θέμα της κουκούλας δεν την έχω κάνει καμία συντήρηση αν και το σκέφτομαι σοβαρά λόγο ηλικίας και ενα συν στην υπόθεση πιστεύω πως είναι το hardtop.
Δεν το παρουσιάζω σαν το τέλειο αυτοκίνητο ομως οταν αγοράζεις ενα αυτοκίνητο 11 χρονών το λιγοτερο και πάνω νομίζω πως έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου κάποια αρνητικά στοιχεία.
Αλλιώς πας για καινούριο και έχεις άλλα στο μυαλό σου τα οποία και αυτά τα πέρασα και προτιμώ την γριά απο τη μικρούλα.
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36-Hartge : 11-06-11 στις 15:52
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-06-11, 16:14
Το avatar του χρήστη giannis-pefki
giannis-pefki Ο χρήστης giannis-pefki δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 37
giannis-pefki is on a distinguished road
καταρχην , σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!!

με την βοηθεια σας , ειμαι σιγουρος οτι θα κανω μια σωστη επιλογη!!

Σιγουρα, λογο περιοδου που περναμε δεν ειναι και οτι καλυτερο να αγορασω ενα αυτοκινητο σχεδον 15 ετων.... αλλα καμια φορα, το συναισθημα μας κανει να επιλεγουμε διαφορετικα!
οπως εκανα και εγω πριν 3 χρονια και ασχοληθηκα με το Ε21

απ οτι καταλαβαινω και εγω, και απο αυτα που μου λετε, το πιο σωστο ειναι να παρω μοντελο με φουλ ηλεκτρικη κουκουλα, και εδω εχω την εξης απορια: απο ποτε εβγαινε με φουλ? μοντελα 98, και 99??

μεχρι στιγμης εχω δει 2 αυτοκινητα απο κοντα... το 1ο που ειδα, ηταν απαραδεκτο, οποτε δεν θα αναφερθω, το 2ο μου φανηκε σχετικα καλο,ομως δεν ειχε την φουλ ηλεκτρικη κουκουλα,και ειδα, οταν ο ιδιοκτητης πηγε να την ανοιξει , ξεκλειδωσε την χειρολαβη μπροστα, πατησε το κουμπι, δεν εγινε τιποτα , το ξανακλεισε, και μετα ξεκλειδωσε παλι, και μετα απο λιγο ξεκινησε να ανοιγει ηλεκτρικα....
εκεινη τη στιγμη μου ειπε , πως εγινε αυτο γιατι ειχε καιρο να την ανοιξει.....
το αυτοκινητο ειναι αυτο:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1533985/
__________________
E 21 320i
e36 318i cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-06-11, 16:43
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
η τιμή του μου φαίνετε καλή,όσο για τη κουκούλα,όντως το κάναν αυτό όταν δέν τη χρησιμοποιείς για καιρό,ενός φίλου μου ακριβώς ίδιο με αυτό της αγγελίας έκανε το ίδιο πράγμα παρόλο που η κουκούλα του ήταν αχρησιμοποίητη γιατί είχε hard top για χρόνια


υγ.τη γριούλα την έχεις πουθενά παροπλησμένη ή την πούλησες;
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-06-11, 17:02
Το avatar του χρήστη giannis-pefki
giannis-pefki Ο χρήστης giannis-pefki δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 37
giannis-pefki is on a distinguished road
δυστηχως την γριουλα την πουλησα ........ ηθελε αρκετη δουλεια για να επανελθει.... και ειχα στεναχωρηθει τοσο πολυ.. ενοιωσα οτι ειμαι παλι στο μηδεν.....σκεψου οτι το ετοιμαζα 2 χρονια!
και το κυκλοφορησα περιπου 2 εβδομαδες.....
__________________
E 21 320i
e36 318i cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-06-11, 20:10
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Η τιμή του είναι πραγματικά καλή.Με τοσα χρήματα μπορείς να συνυπολογίσεις και ενα κόστος επισκευής της κουκούλας....
Πραγματι το είχαν αυτό το θεματακι οταν μενανε πολύ καιρό κλειστά γιατι η κουκουλα των 36 (semi motorized) ουσιαστικά ανοιγει μεσω δυο ιμάντων και του μοτερ με το συστημα ντιζών που τις τραβα.Οι ιμάντες αυτοί ,οταν η κουκούλα είναι ανοιχτη(coupe) είναι τεντωμένοι οπότε με τον πολύ καιρο ξεχειλώνουν ελαφρώς και αρχίζουν αυτά τα θεματάκια...
Το hard top απο την άλλη ,είναι ιδανικό (για τους ιμάντες) καθώς φορώντας το η κουκούλα είναι παντα μαζεμένη...
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-06-11, 00:14
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis-pefki Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχην , σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!!

με την βοηθεια σας , ειμαι σιγουρος οτι θα κανω μια σωστη επιλογη!!

Σιγουρα, λογο περιοδου που περναμε δεν ειναι και οτι καλυτερο να αγορασω ενα αυτοκινητο σχεδον 15 ετων.... αλλα καμια φορα, το συναισθημα μας κανει να επιλεγουμε διαφορετικα!
οπως εκανα και εγω πριν 3 χρονια και ασχοληθηκα με το Ε21

απ οτι καταλαβαινω και εγω, και απο αυτα που μου λετε, το πιο σωστο ειναι να παρω μοντελο με φουλ ηλεκτρικη κουκουλα, και εδω εχω την εξης απορια: απο ποτε εβγαινε με φουλ? μοντελα 98, και 99??

μεχρι στιγμης εχω δει 2 αυτοκινητα απο κοντα... το 1ο που ειδα, ηταν απαραδεκτο, οποτε δεν θα αναφερθω, το 2ο μου φανηκε σχετικα καλο,ομως δεν ειχε την φουλ ηλεκτρικη κουκουλα,και ειδα, οταν ο ιδιοκτητης πηγε να την ανοιξει , ξεκλειδωσε την χειρολαβη μπροστα, πατησε το κουμπι, δεν εγινε τιποτα , το ξανακλεισε, και μετα ξεκλειδωσε παλι, και μετα απο λιγο ξεκινησε να ανοιγει ηλεκτρικα....
εκεινη τη στιγμη μου ειπε , πως εγινε αυτο γιατι ειχε καιρο να την ανοιξει.....
το αυτοκινητο ειναι αυτο:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1533985/
αστερι φαινεται. Τα 5000 ειναι λογικο ποσο.Αν σου αρεσει ορμα!!!
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-06-11, 09:46
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Οπως το βλέπω δείχνει προσεγμένο και μου αρέσει ότι οπτικά είναι τελείως μαμά.

Η αγορά ενός Ε36 cabrio δείχνει να είναι πολύ συμφέρουσα στα χρήματα αυτά.

Εγω εχω σταμπάρει ενα άλλο.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/783988/
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-06-11, 10:40
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
ψαξε μπορεις να βρεις και καλυτερο απο πλευρας να μην θελει βαψιματα γιατι αυτο που μας δειχνεις εχει κατι γρατζουνιες στο πλαι ...το ασπρο φαινετε καλυτερο
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-06-11, 13:43
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis-pefki Εμφάνιση μηνυμάτων

μεχρι στιγμης εχω δει 2 αυτοκινητα απο κοντα... το 1ο που ειδα, ηταν απαραδεκτο, οποτε δεν θα αναφερθω, το 2ο μου φανηκε σχετικα καλο,ομως δεν ειχε την φουλ ηλεκτρικη κουκουλα,και ειδα, οταν ο ιδιοκτητης πηγε να την ανοιξει , ξεκλειδωσε την χειρολαβη μπροστα, πατησε το κουμπι, δεν εγινε τιποτα , το ξανακλεισε, και μετα ξεκλειδωσε παλι, και μετα απο λιγο ξεκινησε να ανοιγει ηλεκτρικα....
εκεινη τη στιγμη μου ειπε , πως εγινε αυτο γιατι ειχε καιρο να την ανοιξει.....
το αυτοκινητο ειναι αυτο:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1533985/
Τα ειπαμε και με π.μ. Ξαναλεω οτι το αμαξι ειναι απο 96 και πριν...Ζητα vin να δεις ακριβη χρονολογια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.