Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - DIY

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 30-04-13, 00:36
Το avatar του χρήστη Tsatsas
Tsatsas Ο χρήστης Tsatsas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-08-2011
Μηνύματα: 125
Tsatsas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή σε κάθε ποδαρακι που φεύγει απο το λεντ βάζεις αντίσταση,ωραία μεχρη εδω!
Μετα το κάθε φανάρι εχει δυο δακτυλιδια οπότε έχουμε δυο + κ δυο - μετα τι κανεις,ενώνεις τα δυο συν μαζη κ τα δυο πλην μαζη κ μετα βρίσκεις θετικό αρνητικό στην φυσά της ψυρας κ τα κολλας;αυτο ηταν;
Κ κάτι άλλο έχω την εντυποση οτι τα δακτυλιδια ακουμπανε πάνω στον καθρεφτι κ προς τα έξω του φαναριου,ενω εσυ τα έχεις βάλει απο μέσα,γιατι;
4+ και 4- εχουμε σε καθε φαναρι. 1φαναρι -> 2 δακτυλιδια -> καθε δακτυλιδι 2 λεντ

σωστη ειναι η εντυπωση σου απλα δεν τα βαλα μπροστα μιας και τα φωτα ρυθμιζονται στο πανω κατω απο μεσα, και φοβομουν με το πανω κατω μην βρουν στο εσωτερικο μαυρο μασκακι καθως ετσι μεγαλωνεις το μηκος του καθρεπτη οποτε για σιγουρια τα εβαλα μεσα και δεν δημιουργηθηκε και κανενα προβλημα στο φωτισμο.

να υπενθυμισω οτι θελουν ρυθμιση τα φωτα μετα για να δειχνουν καλα. κατι σαν ευθυγραμμιση στα φωτα ειναι. βαζουν εναν μεγαλο φακο μπροστα στο φως και καπως κεντραρονται. αυτο το κανει ηλεκτρολογος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tsatsas : 30-04-13 στις 00:47
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 30-04-13, 00:56
Το avatar του χρήστη Tsatsas
Tsatsas Ο χρήστης Tsatsas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-08-2011
Μηνύματα: 125
Tsatsas is on a distinguished road
η συνδεσμολογια παει ως εξης.
1 βρισκουμε το μακρυ ποδαρακι
2 βαζουμε αντισταση (!!!! μην ξεχνας σε καθε + μια αντισταση!!!!) (καλυτερα προχωρα το ποδαρακι με καλωδιο και βαλε την αντισταση απ'εξω απο το φαναρι για να μην στιμωχτουν μεσα.)
3 ενωνεις ολα τα + και ολα τα - .
4 αν θες βαλε ενα αντιστοιχο κλιψακι οπως εκανα και εγω σε περιπτωση που χρειαστει να βγει το φαναρι μην κοβεις και ραβεις συνεχεια
5 το + στην ψειρα ειναι το μαυρο-μπλε καλωδιο μη μπερδευτεις με την φωτο. το κοκκινο μου καλωδιο παει στο μαυρο-μπλε και το μπλε μου ( μου τελειωσε το μαυρο) στο καφε
ΣΥΜΒΟΥΛΗ: βαλε χρωματιστα καλωδια!

2.5 μετρα απο το καθε χρωμα καλωδιου φτανει ισα ισα . παρε 3 μετρα εσυ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tsatsas : 30-04-13 στις 01:03
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.