Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-06-09, 22:45
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Έχω δει τις σκούρες Μ6 look 17' σε Ε92 και δεν έδειχναν καθόλου μικρές. Στο Ε92 μου έχω 17' και όταν είδα αυτό με τις Μ6 νόμιζα ότι έχει 18άρες.
Φαντάσου σε σειρά 1, μια χαρά θα δείχνουν αλλά δεν χωράει αμφιβολία ότι θα κόψουν
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-06-09, 23:01
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
το 116 θα γονατίσει... και δεν θα κερδίσεις τίποτα. άποψη μου είναι να βάλεις 17άρες και να μην υπερβάλλεις με το φάρδος
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-06-09, 23:13
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα σου πω βαλε το ενα η βαλε το αλλο οτι σου αρεσει κανεις.Εξαλλου σου ειπαν οτι θα ειναι κουκλα αλλα θα κοπαναει ,θα κοψει κτλ κτλ...Εγω θα εβαζα 17" . Αλλα οτι και να βαλεις να προσεξεις να εχουν σωστα offset !!!! Μην το αφησεις στον λαστιχα...οτι ελα μωρε ξερει αυτος...Μπορει και να μην ξερει!
κ συμπληρωνω οτι μπορει να σου προτεινει μια ζαντα που θα εχει αυτος η θα βγαζει απο αυτη πιο πολλα!!!!μη σε παρασειρει,να κανεις αυτο που μονο εσυ θες,το πολυ πολυ να πας με κανα φιλο σου για γνωμη "χωρις οφελος" ....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-06-09, 07:47
Το avatar του χρήστη NINJA2
NINJA2 Ο χρήστης NINJA2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2009
Μηνύματα: 183
NINJA2 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tottasp Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Τελικά σε 17" μαλλον θα καταλήξω.. NINJA2 μήπως μπορείς να βρείς ποιό μέλος έχει το 116 με τα 18" για να μας πεί και αυτος την γνώμη του.. Πάντως οτι με 18" θα είναι κούκλα, αυτο είναι το μόνο σίγουρο!


http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=17464
__________________
BMW 116i CBR 1000 RR 08 KONICA MINOLTA
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-06-09, 13:32
tottasp Ο χρήστης tottasp δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Μηνύματα: 47
tottasp is on a distinguished road
Ευχαριστώ πολύ παίδες για τις γνώμες αλλά και εσένα NINJA2 για το link.. Βtw ο άσσος του παιδιού απλά πανέμορφος... Τον ρώτησα και αυτόν προσωπικά πως πάει το αμάξι του μετά την αλλαγή. Περιμένω απάντηση!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-06-09, 13:47
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alexandros18 Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον εκανεσ λαθοσ ειναι 28αρι αυτο στο λινκ...Οσο για τον φιλο που σκεφτεται τι να βαλει..Εγω σου προτινω τα 17αρια της Μ6 και εγω αυτα θα βαλω σε ρεπλικα και γω..ειναι πολυ ομορφα
ναι μπερδευτικα αλλα προς το μισο(τα κυβικα) γιατι την καροτσα του Ε36 εδινε μεχρι 17αρα.....
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-06-09, 20:21
tottasp Ο χρήστης tottasp δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Μηνύματα: 47
tottasp is on a distinguished road
Παιδιά επειδή χθές έβαλα το αμάξι σε πίστα και τα λάστιχα βγήκαν off, αύριο πάω για ζαντολάστιχα.. Ρώτησα το παιδί με τα 18" και μου είπε ότι δεν έκοψε πολύ, αντιθέτως φέυγει πιο εύκολα στις πλαγιολισθήσεις.. Απλά μου είπε ότι έβαλε 205/45/18 μπροστά και 225/40/18 πίσω.. Δεν ξέρω.. Να πώ την αλήθεια με έψησε αλλά σίγουρα θα ρωτήσω και τον λαστηχά!! Απλά θέλω και μία τελευταία γνώμη απο το forum με τα νέα δεδομένα.. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το παλικάρι έχει original bmw ζάντες, ενώ εγώ θα βάλω replica και δεν ξέρω τί παίζει με την διαφορά βάρους..!
__________________
Θα το τουρμπίσω και θα το φτάσω 300hp...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-06-09, 09:55
Το avatar του χρήστη fanisk
fanisk Ο χρήστης fanisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 650
fanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura about
Ειπε "οτι δεν εκοψε πολυ" ? Ποσο ειναι το πολυ για αυτον?
Εβαλα 17αρες απο 16αρες και το αμαξι εγινε πιο ψοφιμι απο οτι ηταν! Δεν μπορω να φανταστω με τις 18αρες πως θα πηγαινει..
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-06-09, 10:04
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Χωρις να θελω να το παιξω ξερολας, ειδικα σε αυτο το κομματι δεν ξέρω σχεδον τπτ γιατι δεν εχω ασχοληθει καθολου...Ακομα με 15αρια ειμαι...
Λοιπον, με βαση τους νομους της φυσικης, στο αν θα κοψει η οχι εχει η συνολικη διαμετρος ελαστικου και ζάντας καθως και το πελμα [περα απο την μαζα]
Αρα εαν βαλουμε μεγαλυτερη ζαντα με χαμηλοπροφιλο ελαστικο [ωστε να μεινει η συνολικη διαμετρος η ιδια] και τοποθετησουμε λαστιχο με καταλληλο συντελεστη τριβης τοτε μπορει η επιρροη να ειναι μικρη..
Θεωρητικα ολα αυτα, γιατι στην πραξη... Οσοι εχουν μπει σε αυτη την διαδικασια ειναι πιο αρμοδιοι να μας απαντησουν...
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-06-09, 14:42
tottasp Ο χρήστης tottasp δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Μηνύματα: 47
tottasp is on a distinguished road
Παιδιά έβαλα τα 18αρια Μ3 και εκτός απο ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ δεν μου κόψαν σχεδον καθόλου.. Το αυτοκίνητο άλλαξε τελείως συμπεριφορά.. Εγινε πολύ πιο Compact και στρίβει πολύ πολύ καλύτερα! Κρατήματα άπειρα και γενικά αξίζει να αλλαχτούν (τουαχιστον τα 16αρια με φαρδύτερα).. Γενικά αυτα που σου δινει η αλλαγή (ομορφια τρελή και απίστευτο κράτημα) είναι ΠΟΛΛΑ περισσότερα απο την δύναμη που ίσως σου κόβει! Το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι λόγο των καινούργιων ελαστικών, πλαγιολισθαίνω πολύ πιο δύσκολα, πράγμα που όταν γίνεται απλά είναι πολύ πιο ωραίο σε αίσθηση και συγουριά απ´οτι με τα 16αρα.. Αλλα αυτό δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αφού σε λίγο καιρό το ελαστικό θα φθαρεί!
Οι ζαντες μου είναι 18x8,5 και τα ελαστικά μου Michelin Pilot Sport 2 225/40/18 μπρος-πίσω! Θα βάλω και φωτογραφίες λειαν συντόμος!
__________________
Θα το τουρμπίσω και θα το φτάσω 300hp...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.