Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 26-08-15, 10:49
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Προσωπικά το Ε30 του Παντελή το έπαιρνα χθες με κλειστά τα μάτια!
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 26-08-15, 16:52
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
ισως το καλυτερο, ψαξε για καθαρη καροτσα γενικα
κανεις τα μαζεματακια που σιγουρα θα θελει
και μακροχρονια του αλλαζεις ενα μοτερ

τωρα εαν γνωριζεις το πρωην του αδελφου σου οπως λες, οκ παρε αυτο
αλλα οπως ειπωθηκε τα αδηλωτα ειναι επικινδυνα

για μενα βρες ενα οσο ποιο μαμα γινεται και χτυπα!
με τον καιρο το φερνεις στα μετρα σου!
μην ξεχναμε οτι εκτος του τελικου αποτελεσματος
και το "ταξιδι" εχει την δικια του γλυκα

θα ελεγα και του Παντελη αλλα δεν το πουλαει τελικα ο αλητης!
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 29-08-15, 00:56
Dbnn Ο χρήστης Dbnn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-02-2015
Μηνύματα: 27
Dbnn is on a distinguished road
Εγώ παιδιά με το συμπάθειο αλλά δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που βλέπω ειδικά στο car.gr

Αυτά τα αυτοκίνητα που αξίζουν πάνε στόμα με στόμα και πρίν αποφασίσει ο κάτοχος να τα πουλήσει, έχουν ήδη πουληθεί.
Τώρα κάτι πρώτο χέρι, όλο γνήσιο, δεν αλλάχθηκε τίποτα κλπ κλπ κλπ κλπ συγνώμη αλλά για αυτοκίνητα 20+ ετίας είναι λίγο τραβηγμένο σενάριο.

Εγώ είχα βρεί μια Ε30 κόκκινη 2πορτη 318 Μ10 (ακριβώς αυτό που ήθελα) και το χε ενας μπάρμπας γείτονάς μου να πηγαιοέρχεται καφενείο.
Τι λεφτά του έβγαζα, τι παρακάλια, τι τάματα στην Μεγαλόχαρη, τίποτα ο παππούς.
Το δίνει στον εγγονό, ο εγγονός το βίασε με κάτι Μ3 Ε36, κάτι σαλόνια, κάτι ζάντες, κάτι εξατμίσεις, κάτι σασμάν, μπλοκέ κλπ...
Το στούκαρε, επισκευάστηκε, το κάνανε Μ40 και το πούλησε ώς γνήσιο Μ40 με όλα γνήσια και 1ο χέρι κλπ....

Και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, το Ε30 μόνο συλλεκτικό δεν είναι, καλή η καψούρα αλλά έχει και όρια.
Προσωπικά δεν πα να ήταν ότι θέλει, πάνω απο 1500-2000 ζεστά μετρητά δεν θα τα έδινα όσο καψούρα και να το είχα. Ειδικά σε τέτοιες εποχές.
Και σας τα λέει αυτά ενας άνθρωπος που την καψούρα του Ε30 δεν την έχετε όλοι μαζί σε σχέση με αυτόν.

Κάτι ακόμα, αυτό το αμάξι Ε30 δηλαδή, το είχα παλιότερα. 2500άρι Μ20Β25.
Το αυτοκίνητο είναι ΣΚΟΤΩΣΤΡΑ.
Δεν αντέχει πολλά πολλά και δεν συγχωρεί λάθη. Θέλει πολλές μετατροπές στο σασί να αντέχει τις ροπές και την δύναμη του μεγαλύτερου μοτέρ.
Πιστέψτε με έχω δει πολλά να κόβονται απο κολώνες, απο θόλους κλπ απο μετατροπές του κάθε μαστρομήτρου.
Επίσης όπως είπε ο God πιο πρίν για το ΚΤΕΟ. Πολύ σωστά, ΔΕΝ περνάει ΝΟΜΙΜΑ κτεο.
Οπότε σε περίπτωση στραβής καλύτερα να μην έχεις καν κτεο/τέλη/ασφάλεια παρά να τα έχεις "παράνομα".

Καλύτερα δήλωσέ το και πλήρωνε τα γούστα σου παρά να είσαι με καρδιοχτύπι μόλις δείς τροχαία ή μπλόκο.
Είμαι κινικός το ξέρω αλλά όπως είπαμε, η καψούρα έχει και όρια!
Καληνύχτα σας και καλή συνέχεια στην αναζήτηση του φίλου.
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 29-08-15, 01:41
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ παιδιά με το συμπάθειο αλλά δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που βλέπω ειδικά στο car.gr

Αυτά τα αυτοκίνητα που αξίζουν πάνε στόμα με στόμα και πρίν αποφασίσει ο κάτοχος να τα πουλήσει, έχουν ήδη πουληθεί.
Τώρα κάτι πρώτο χέρι, όλο γνήσιο, δεν αλλάχθηκε τίποτα κλπ κλπ κλπ κλπ συγνώμη αλλά για αυτοκίνητα 20+ ετίας είναι λίγο τραβηγμένο σενάριο.

Εγώ είχα βρεί μια Ε30 κόκκινη 2πορτη 318 Μ10 (ακριβώς αυτό που ήθελα) και το χε ενας μπάρμπας γείτονάς μου να πηγαιοέρχεται καφενείο.
Τι λεφτά του έβγαζα, τι παρακάλια, τι τάματα στην Μεγαλόχαρη, τίποτα ο παππούς.
Το δίνει στον εγγονό, ο εγγονός το βίασε με κάτι Μ3 Ε36, κάτι σαλόνια, κάτι ζάντες, κάτι εξατμίσεις, κάτι σασμάν, μπλοκέ κλπ...
Το στούκαρε, επισκευάστηκε, το κάνανε Μ40 και το πούλησε ώς γνήσιο Μ40 με όλα γνήσια και 1ο χέρι κλπ....

Και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, το Ε30 μόνο συλλεκτικό δεν είναι, καλή η καψούρα αλλά έχει και όρια.
Προσωπικά δεν πα να ήταν ότι θέλει, πάνω απο 1500-2000 ζεστά μετρητά δεν θα τα έδινα όσο καψούρα και να το είχα. Ειδικά σε τέτοιες εποχές.
Και σας τα λέει αυτά ενας άνθρωπος που την καψούρα του Ε30 δεν την έχετε όλοι μαζί σε σχέση με αυτόν.

Κάτι ακόμα, αυτό το αμάξι Ε30 δηλαδή, το είχα παλιότερα. 2500άρι Μ20Β25.
Το αυτοκίνητο είναι ΣΚΟΤΩΣΤΡΑ.
Δεν αντέχει πολλά πολλά και δεν συγχωρεί λάθη. Θέλει πολλές μετατροπές στο σασί να αντέχει τις ροπές και την δύναμη του μεγαλύτερου μοτέρ.
Πιστέψτε με έχω δει πολλά να κόβονται απο κολώνες, απο θόλους κλπ απο μετατροπές του κάθε μαστρομήτρου.
Επίσης όπως είπε ο God πιο πρίν για το ΚΤΕΟ. Πολύ σωστά, ΔΕΝ περνάει ΝΟΜΙΜΑ κτεο.
Οπότε σε περίπτωση στραβής καλύτερα να μην έχεις καν κτεο/τέλη/ασφάλεια παρά να τα έχεις "παράνομα".

Καλύτερα δήλωσέ το και πλήρωνε τα γούστα σου παρά να είσαι με καρδιοχτύπι μόλις δείς τροχαία ή μπλόκο.
Είμαι κινικός το ξέρω αλλά όπως είπαμε, η καψούρα έχει και όρια!
Καληνύχτα σας και καλή συνέχεια στην αναζήτηση του φίλου.
Εδω ξεφυγες λιγο,κατσε καλα μωρε τωρα και εσυ μια χαρα μας τα ελεγες μεχρι τωρα και μας τα χαλας στο τελος
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 29-08-15, 11:44
Dbnn Ο χρήστης Dbnn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-02-2015
Μηνύματα: 27
Dbnn is on a distinguished road
Καθόλου ρε σύ, απλά τα λέω εντελώς αντικειμενικά τα πράγματα απο την δική μου οπτική γωνία.
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 29-08-15, 11:59
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Υπερβάλλεις τωρα....... Σταματα βρε, να χαριεντιζόμαστε Σαββατιατικα σαν μπέμπηδες!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 29-08-15, 13:35
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Εγώ την έχω μεγαλύτερη!
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 29-08-15, 14:57
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ παιδιά με το συμπάθειο αλλά δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που βλέπω ειδικά στο car.gr

Αυτά τα αυτοκίνητα που αξίζουν πάνε στόμα με στόμα και πρίν αποφασίσει ο κάτοχος να τα πουλήσει, έχουν ήδη πουληθεί.
Τώρα κάτι πρώτο χέρι, όλο γνήσιο, δεν αλλάχθηκε τίποτα κλπ κλπ κλπ κλπ συγνώμη αλλά για αυτοκίνητα 20+ ετίας είναι λίγο τραβηγμένο σενάριο.

Εγώ είχα βρεί μια Ε30 κόκκινη 2πορτη 318 Μ10 (ακριβώς αυτό που ήθελα) και το χε ενας μπάρμπας γείτονάς μου να πηγαιοέρχεται καφενείο.
Τι λεφτά του έβγαζα, τι παρακάλια, τι τάματα στην Μεγαλόχαρη, τίποτα ο παππούς.
Το δίνει στον εγγονό, ο εγγονός το βίασε με κάτι Μ3 Ε36, κάτι σαλόνια, κάτι ζάντες, κάτι εξατμίσεις, κάτι σασμάν, μπλοκέ κλπ...
Το στούκαρε, επισκευάστηκε, το κάνανε Μ40 και το πούλησε ώς γνήσιο Μ40 με όλα γνήσια και 1ο χέρι κλπ....

Και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, το Ε30 μόνο συλλεκτικό δεν είναι, καλή η καψούρα αλλά έχει και όρια.
Προσωπικά δεν πα να ήταν ότι θέλει, πάνω απο 1500-2000 ζεστά μετρητά δεν θα τα έδινα όσο καψούρα και να το είχα. Ειδικά σε τέτοιες εποχές.
Και σας τα λέει αυτά ενας άνθρωπος που την καψούρα του Ε30 δεν την έχετε όλοι μαζί σε σχέση με αυτόν.

Κάτι ακόμα, αυτό το αμάξι Ε30 δηλαδή, το είχα παλιότερα. 2500άρι Μ20Β25.
Το αυτοκίνητο είναι ΣΚΟΤΩΣΤΡΑ.
Δεν αντέχει πολλά πολλά και δεν συγχωρεί λάθη. Θέλει πολλές μετατροπές στο σασί να αντέχει τις ροπές και την δύναμη του μεγαλύτερου μοτέρ.
Πιστέψτε με έχω δει πολλά να κόβονται απο κολώνες, απο θόλους κλπ απο μετατροπές του κάθε μαστρομήτρου.
Επίσης όπως είπε ο God πιο πρίν για το ΚΤΕΟ. Πολύ σωστά, ΔΕΝ περνάει ΝΟΜΙΜΑ κτεο.
Οπότε σε περίπτωση στραβής καλύτερα να μην έχεις καν κτεο/τέλη/ασφάλεια παρά να τα έχεις "παράνομα".

Καλύτερα δήλωσέ το και πλήρωνε τα γούστα σου παρά να είσαι με καρδιοχτύπι μόλις δείς τροχαία ή μπλόκο.
Είμαι κινικός το ξέρω αλλά όπως είπαμε, η καψούρα έχει και όρια!
Καληνύχτα σας και καλή συνέχεια στην αναζήτηση του φίλου.
πεστα Χρυσοστομε...οπως τα ειπες ειναι!
αν αγοραζα ενα ε30 τωρα...θα εβλεπα μονο ενα ε30 station καπου στο κορωπι..στα 1900συζητησιμα(αν υπαρχει ακομα στο car)..και αυτο γιατι το γουσταρω σαν σουλουπι..και ναι αυτο ειναι καπως σπανιο.
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 29-08-15, 18:40
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
ρε παιδια
οταν εχουμε ενα γυμνο απλο ε30 μ40 με μανιβιλες κ μηχανικο τιμονι και κλειδαριες που τις ανοιγεις μια μια και τασια ναι αν ειναι σε εξαιρετικη κατασταση πανω απο 2000.. ειναι υπερβολη
οταν ομως εχεις και αλλο ενα ε30 με
ηλεκτρικη ηλιοροφη
διπορτο
γνησια μπακετ καθισματα πιθανων θερμαινομενα
μ τεκνικ 2 λουκ
ηλεκτρικα
κλιματισμο
υδραυλικο τιμονι
μπρος πισω δισκοφρενα
κεντρικο κλειδωμα
ηλεκτρικα παραθυρα
αυτοματο πιλοτο
υπολογιστη ταξιδιου
τσεκ κοντρολ
υαλοκαθαριστηρες φανων
θερμενομενα πιτσιλιστηρια
καμια μπαρα θολων
καμια ζαντα ββς
θελετε να το παρετε και αυτο 2.000?
οταν μονο το μ τεκ λουκ για να το βρεις και να το βαψεις κανει στην καλυτερη 1.500?
χωρια ολα τα αλλα ποσο στοιχιζουν?
τι λογικη ειναι αυτη?
δλδ ο αλλος που το πηρε και το κρατησε σε αυτη την κατασταση ή ακομα χειροτερα τα εβαλε ενα ενα μονος του τα χανει?
γιαυτο υπαρχει και το απλο ε30 για εσας που το κοστολογειτε 2.000 ταβανι
το αλλο απευθυνεται για αλλους....καποιους που θελου ολα αυτα τα εξτρα και δν θελου να παρουν ενα απλο αλλα το προτιμουν ετοιμο..και θα το πληρωσουν ξεροντας την αξια τους
δν καταλαβαινω πως επιμενετε οτι και τα 2 αξιζουν το ιδιο
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 29-08-15, 18:57
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια
οταν εχουμε ενα γυμνο απλο ε30 μ40 με μανιβιλες κ μηχανικο τιμονι και κλειδαριες που τις ανοιγεις μια μια και τασια ναι αν ειναι σε εξαιρετικη κατασταση πανω απο 2000.. ειναι υπερβολη
οταν ομως εχεις και αλλο ενα ε30 με
ηλεκτρικη ηλιοροφη
διπορτο
γνησια μπακετ καθισματα πιθανων θερμαινομενα
μ τεκνικ 2 λουκ
ηλεκτρικα
κλιματισμο
υδραυλικο τιμονι
μπρος πισω δισκοφρενα
κεντρικο κλειδωμα
ηλεκτρικα παραθυρα
αυτοματο πιλοτο
υπολογιστη ταξιδιου
τσεκ κοντρολ
υαλοκαθαριστηρες φανων
θερμενομενα πιτσιλιστηρια
καμια μπαρα θολων
καμια ζαντα ββς
θελετε να το παρετε και αυτο 2.000?
οταν μονο το μ τεκ λουκ για να το βρεις και να το βαψεις κανει στην καλυτερη 1.500?
χωρια ολα τα αλλα ποσο στοιχιζουν?
τι λογικη ειναι αυτη?
δλδ ο αλλος που το πηρε και το κρατησε σε αυτη την κατασταση ή ακομα χειροτερα τα εβαλε ενα ενα μονος του τα χανει?
γιαυτο υπαρχει και το απλο ε30 για εσας που το κοστολογειτε 2.000 ταβανι
το αλλο απευθυνεται για αλλους....καποιους που θελου ολα αυτα τα εξτρα και δν θελου να παρουν ενα απλο αλλα το προτιμουν ετοιμο..και θα το πληρωσουν ξεροντας την αξια τους
δν καταλαβαινω πως επιμενετε οτι και τα 2 αξιζουν το ιδιο
Αν θέλεις την αλήθεια, και επειδή διάβασα κάτι οτι το αμάξι είναι πλέον αντίκα για αυτό έχει τέτοια αξία....
Αυτό το γυμνό με τα τάσια, έχει υπερ πολλαπλάσια αξία σε σχέση με το μεταγενέστερα φτιαγμένο...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.