Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-06-09, 21:07
Το avatar του χρήστη teothekid
teothekid Ο χρήστης teothekid δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Μηνύματα: 701
teothekid is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
και σιγουρα ειναι κατα τη γνωμη πολλων η καλυτερη αγορα μακραν απο καθε αλλο αυτοκινητο.
Αυτά να μην λέγατε για τις γνώμες (m@l@κίες δηλαδή) των άλλων θα ήσασταν τα καλύτερα παιδιά........καλώς ήρθες αδερφέ και φυσικά να γουστάρεις το εργαλείο σου
__________________
Εμεις οι Ελληνες εεεεεεεεεχουμε λεφτα.......¥€$
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 06-06-09, 14:33
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Επιστρεφω σημερα με νεες αποριες.Λοιπον,σημερα η απορια μου εχει να κανει με την αναπαραγωγη mp3,οχι μεσω cdplayer αλλα μεσω Bluetooth.Aκουστε πατεντα που σκεφτηκα και πειτε μου αν ειναι εφικτο.Εχω ενα κινητο που εχει καρτα μνημης 2 giga και υποστιριξη Bluetooth,οπως ολα.Αφου λοιπον το αμαξι εχει στο τιμονι διακοπτη για Bluetooth και φανταζομαι οταν μιλας στο τηλ.ακους απο τα ηχεια του αυτοκινητου,γιατι να μην βαλω το κινητο να παιζει μουσικη και να ακουγεται μεσω Bluetooth απο τα ηχεια?
Γινεται???
Και κατι αλλο ακομα.Χθες βγηκαμε εξω με ενα κολλητο και ειχε ενα fiesta καινουριο.Εβλεπα τα φωτα του (xenon) να ειναι πολλυ πιο δυνατα απο τα δικα μου.Και γενικα δεν ειμαι και απολυτα ικανοποιημενος απο τα αποδοση των δικων μου,αν και xenon.Λετε με το χρονο να επερχεται καποια σταδιακη αδυναμια?και αν ναι πως αλλαζουν?γιατι βλεπω οτι ειναι προβολακια και οχι απλες λαμπες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dafidack : 06-06-09 στις 14:42
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 06-06-09, 21:05
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Τι εγινε ρε παιδια?Την κοπανισατε ολοι για τριημερο?Κανεις που να γνωριζει?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 06-06-09, 21:35
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Καλωσήρθες στην παρέα των Ε60!!! Αν και κάτοχος Ε60 και εγώ δεν γνωρίζω πολλά πράγματα. Άντε μπας και μάθουμε και εμείς κάτι... χαχαχαχαχαχαχα. Καλά ποσταρίσματα φίλε
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-06-09, 10:25
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
Αν οντως εχεις bluetooth πρεπει πρωτα να ''συνδεσεις'' το τηλεφωνο σου με το αυτοκινητο αν το κινητο σου βεβαια ειναι αναγνωρισιμο απο το συστημα του αυτοκινητου.Αυτο με τη μουσικη που λες δεν το εχω ξανακουσει πουθενα και λογικα δεν γινεται.
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να δεχεσαι κλησεις και να κανεις.
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-06-09, 17:11
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Ξερεις γιατι το λεω?Γιατι σε ενα ταξιδι καποτε που εκανα και χαλασε το ραδιο γω ακουγα μουσικη απο το Bluetooth του κινητου.Αν η τεχνολογια στο Bluetooth του αυτοκινητου ειναι ιδια με αυτη του ακουστικου γιατι να μην γινεται?
Αποστολε σ'ευχαριστω για το καλωσορισμα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-06-09, 15:30
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Τελικα παιδια μουφα το GPS.Πηγα σημερα απο 'κει που πηρα το αμαξι και μου ειπανε οτι για να βαλω GPS πρεπει να αλλαξω κονσολα.Να βαλω δηλαδη κονσολα που να διαβαζει dvd.Ετσι,και GPS θα εχω και θα παιζει και mp3.Σιγα μην κατσω να μου πιασουν τον κ***
Οσο για την ιδεα με το κινητο,ακομα το ψαχνω...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-06-09, 16:17
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιστρεφω Χθες βγηκαμε εξω με ενα κολλητο και ειχε ενα fiesta καινουριο.Εβλεπα τα φωτα του (xenon) να ειναι πολλυ πιο δυνατα απο τα δικα μου.Και γενικα δεν ειμαι και απολυτα ικανοποιημενος απο τα αποδοση των δικων μου,αν και xenon.Λετε με το χρονο να επερχεται καποια σταδιακη αδυναμια?και αν ναι πως αλλαζουν?γιατι βλεπω οτι ειναι προβολακια και οχι απλες λαμπες.
Πιο δυνατά, μήπως εννοεις ότι φώτιζαν πιο ψηλά (και όχι πιο λευκά)? Γιατί από ότι ξέρω το Fiesta δεν έχει εργοστασιακά ξένον, οπότε ο φίλος σου έχει βάλει μάλλον aftermarket, τα οποία φωτίζουν πιο ψηλά συνήθως από τα εργοστασιακά για τους εξής λόγους:

1. Έχει βάλει Ξένον σε κάτοπτρα για λάμπες αλογόνου και έτσι το φώς δεν διαχέεται σωστά (μάλλον θα τυφλώνει τους απέναντι).

2. Στα εργοστασιακά Ξένον το ύψος ρυθμίζεται αυτόματα, ανάλογα με το φορτίο. Στα Aftermarket αυτό συνήθως δεν γίνεται (το έχουν μερικά πανάκριβα κιτ αυτό), οπότε αν τα έχει ρυθμίσει ψηλά, λογικό να φωτίζοουν πιο έντονα.

Επίσης, μπορείς σε οποιαδήποτε αντιπροσωπεία να ελέγξεις εάν τα φώτα σου είναι σωστά ρυθμισμένα ή όχι. Τέλος, τα Ξένον δεν χάνουν την δύναμή τοςυ με τον χρόνο...όταν φτάσουν στο τέλος της ζωής τους απλά καίγονται.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 10-06-09, 00:16
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Κοιτα,το αμαξι το εχει δυο τρεις μερες και δεν ειναι απο τους τυπους που βαζουν aftermarket πραγματα πανω.Λογικα μαλλον το παρηγγειλε ετσι.
Πιο δυνατα εννοω πως φωτιζαν πιο μακρια απο τα δικα μου και ειχαν αυτο το χαρακτηριστικο λευκο εκτυφλωτικο φως.Το ιδιο με τα xenon του πεθερου μου που εβαλε πανω σε Getz.Αυτο που βλεπω ειναι οτι και τα δυο αμαξια τη νυχτα την κανουν μερα,ενω τα δικο μου...απλως απογευμα.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 10-06-09, 09:08
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Τη Δευτέρας το βράδυ μου έκανε μια παρατήρηση μια φίλη μου, ότι τα ξένον τυφλώνουν υπερβολικά και έχει πρόβλημα στα μάτια της. Της είπα ότι αποκλείεται και μάλλον έτυχε σε κακορυθμισμένα. Έτσι άρχισα να παρατηρώ το "φαινόμενο".

Παρατήρησα ότι τα ξένον που πέτυχα σε αυτοκίνητα και πιθανότατα δεν ήταν εργοστασιακά όντως φώτιζαν παραπάνω και τύφλωναν ενοχλητικά. Οπότε νομίζω ότι μάλλον έχεις πέσει σε αυτή την περίπτωση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.