Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-03-16, 12:57
Giannis_ Ο χρήστης Giannis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-03-2016
Μηνύματα: 72
Giannis_ is on a distinguished road
Υπάρχει όμως κάποιο σύνηθες φαινόμενο..;;.το μεταχειρισμένο το ξέρω είναι λαχείο απλώς στο 320 e36 μας ήρθε η καλή και ακόμα και τώρα και μετά απο 300.000 δεν έχει βγάλει τιποτα...μέσω vin άμα το παω σε επίσημο αντιπρόσωπο μπορεί να δει ποσά σέρβις εχουν γίνει στο δίκτυο της BMW?Dim77 εννοείς πολύπλοκα είναι όλα τα εξακύλινδρα ή τα 335;
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-03-16, 14:18
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς θεού δεν το αντιμετωπίζω σαν στραγάλια...και συγνώμη αν έδειξα κάτι τέτοιο...απλώς είναι κρίμα να πάρω το 335d και να μην πηγαίνει όπως του αξίζει...κάνω ταξίδια και συνήθως το κάθε ταξίδι μου είναι απο 500 έως 1000χλμ θελω να είναι άνετο και στην πόλη ξεκούραστο και να μην καίει παρά πολλά...απλώς 320d εχω ακούσει κάτι για πολλαπλασιαστές και γιαυτο βγήκα απο το τριπάκι...ειμαι εδώ για να ακούσω τις συμβουλές σας... αν έδειξα αλαζονικός πραγματικά συγνώμη...
Τα βενζινοκινητα 320 με τα 170 αλογα ειχαν θεμα με πολλαπλασιαστες, οχι τα diesel.

Kατα τη γνωμη μου το 320d ειναι αυτο που θες αφου ειναι γρηγορο και οικονομικο.
Αν ηθελα καλυτερες ακομα επιδοσεις, τοτε δεν θα πηγαινα σε diesel αλλα σε 330i γιατι σε αυτες τις ιπποδυναμεις μετραει και η αισθηση και οπως και να το κανουμε οσο γρηγορο και να ειναι ενα diesel τη λειτουργια ενος καλου βενζινοκινητου και μαλιστα 6κυλινδρου δεν την εχει.
Παντως η χρυση τομη μεταξυ επιδοσεων και κοστους χρησης ειναι αναμφιβολα μια 320d.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-03-16, 14:36
Giannis_ Ο χρήστης Giannis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-03-2016
Μηνύματα: 72
Giannis_ is on a distinguished road
Βρίσκω αρκετά 320d και xdrive που θα ήθελα λόγο χιονιού...αλλα εντάξει πιστεύω με ένα καλό χιονολαστιχο δεν θα χω μεγάλο πρόβλημα...κάνω το χρόνο κοντά 25.000 με 30.000 όποτε το diesel είναι μονόδρομος...άλλη μέση κατανάλωση θα χω με πετρέλαιο και άλλη με βενζίνη και μιας που το τωρινό αυτοκίνητο είναι και αυτο πετρέλαιο δεν το αλλάζω...χαχαχα μου χαζοαρεσει το άκουσμα ταξί...αλλα και ο ήχος της 320i που χα ήταν μελωδία...δεν νομίζω πως θα χει μεγάλη διαφορά σε κόστος χρήσης το 320d με το 330d...2lt/100km να χει
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-03-16, 15:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς θεού δεν το αντιμετωπίζω σαν στραγάλια...και συγνώμη αν έδειξα κάτι τέτοιο...απλώς είναι κρίμα να πάρω το 335d και να μην πηγαίνει όπως του αξίζει...κάνω ταξίδια και συνήθως το κάθε ταξίδι μου είναι απο 500 έως 1000χλμ θελω να είναι άνετο και στην πόλη ξεκούραστο και να μην καίει παρά πολλά...απλώς 320d εχω ακούσει κάτι για πολλαπλασιαστές και γιαυτο βγήκα απο το τριπάκι...ειμαι εδώ για να ακούσω τις συμβουλές σας... αν έδειξα αλαζονικός πραγματικά συγνώμη...
Δε λέω για εσένα καλέ μου...
Δεν έχουν πολλαπλασιαστές τα ντίζελ..
Μόνο τα βενζινοκίνητα...
Τα πετρελαίου πονούσαν στην αντλία καυσίμου, και στην καδένα χρονισμού αν θυμάμαι καλα..
Γενικά όλα τα πετρέλαια πάσχουν απο κακή συντήρηση για μείωση κόστους, και απο
μελλοντικά προβλήματα στην τουρμπίνα..
Αυτό δεν αλλάξει, και είναι το ίδιο σε όλες τις μάρκες..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-03-16, 16:53
Giannis_ Ο χρήστης Giannis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-03-2016
Μηνύματα: 72
Giannis_ is on a distinguished road
Απλώς επειδή τα μηνύματα είναι κάπως απρόσωπα γιαυτο...όλα τα ε92 εχουν την προέκταση για ζώνη;;
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 08-03-16, 09:17
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Όλα τα Ε92 έχουν τον μηχανισμό για να σου φέρνει την ζώνη κοντά και σε όλα κάποια στιγμή χαλάει, σπάει κλπ
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-03-16, 14:44
Giannis_ Ο χρήστης Giannis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-03-2016
Μηνύματα: 72
Giannis_ is on a distinguished road
Υπάρχουν πράγματα στη καμπίνα που πρέπει να κοιτάξω;;όλα που βρίσκω εχουν οθόνη...και ηλεκτρικά καθίσματα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-03-16, 15:00
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχουν πράγματα στη καμπίνα που πρέπει να κοιτάξω;;όλα που βρίσκω εχουν οθόνη...και ηλεκτρικά καθίσματα...
Γιαννάκο, αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι να βρείς ένα αυτοκίνητο ατρακάριστο, σωστά συντηρημένο και να το ελέγξεις εξονυχιστικά σε μία επίσημη αντιπροσωπεία. Δεν είναι ποτέ εύκολο να βρείς ένα σωστό αυτοκίνητο εκτός και αν είσαι διατεθημένος να πληρώσεις πολλά..Όλα τα άλλα αξεσουάρ λίγη σημασία έχουν και σε βάθος χρόνου ακόμα λιγότερη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-03-16, 15:15
Giannis_ Ο χρήστης Giannis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-03-2016
Μηνύματα: 72
Giannis_ is on a distinguished road
Όποτε ας ειναι ατρακάριστο και προσεγμένο και όλα τα αλλα σε πάροδο χρόνου γίνονται...διαβάζω σε ξένα σάιτ...και κανένας δεν έχει θεμα με το μοτέρ...λένε μόνο για την egr και για την καδένα οτι θέλει έλεγχο...εκ πείρας αν γνωρίζει κάποιος πως φαίνεται αν έχει τρακάρει παλιότερα...σε ποια σημεία φαίνεται;;συγνώμη που ρωτάω τόσα απλώς την πάτησα στο τωρινό αμάξι και όσα χρήματα και αν εχω ρίξει ακόμα ζητάει...γιαυτο και θελω να πάρω μια καλή e92 μπας και ησυχάσω....και παλι σας ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-03-16, 16:11
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Ακομα και το τρακαρισμα, λιγη σημασια εχει σε σχεση με την καλη κατασταση-συντηρηση του μοτερ και των λοιπων μερων του αυτοκινητου. Μιλαμε για νορμαλ τρακαρισμα σε ενα αυτοκινητο που κυκλοφορει στο δρομο και οχι για κωλοτουμπες και πτωσεις απο γεφυρες. Για να δεις τη σωστη αρμωση των λαμαρινων αρκει ενας καλος φανοποιος, τιποτε αλλο.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.