Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 27-06-10, 11:29
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_E60_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
...τo 1854 μου αρέσει ..... σε φαρμακείο θα το φτιάξεις? χεχεχε Δεν κόβουν τα 4 ευρώ???

Σταύρο βγάλε τις σίτες, την κεντρική και του προβολέα ομίχλης, ή την ποδιά από κάτω, πάρε ένα σεσουάρ, βάλτο τέρμα ζεστό και δούλεψε το δεξιά - αριστερά, από απόσταση 15cm πάνω στο τσακισμένο σημείο. Όταν νιώσεις ότι ζεστάθηκε αρκετά (τόσο ώστε να είναι δύσκολο να το πιάσεις με γυμνό χέρι) βάλε γάντια κουζίνας ή πάρε μια πετσέτα και σπρώξε το τσάκισμα από τη πίσω μεριά προς τα εμπρός μέχρι να έρθει περίπου στη θέση του. Όταν το πιέζεις καλό είναι να έχεις και ένα κουβά με νερό και ένα σφουγγάρι, ώστε όταν έρθει στη θέση του να το κρυώσεις για να μείνει εκεί, αλλιώς, όσο είναι ζεστό θα υποχωρήσει πάλι.

Δεν θα γίνει τέλειο αλλά θα είναι πολύ καλύτερο μέχρι να το επισκευάσεις ή να το αλλάξεις....

Τελικά αυτή την λύση ακολούθησα (στην πραγματικότητα ούτε το σεσουάρ χρειάστηκε). Ήρθε στην θέση του. Υπάρχει φυσικά μία γραμμή στο πλαστικό που δείχνει ότι "κάποτε" είχε τσακίσει αλλά δεν φαίνεται αρκετά.

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 27-06-10, 12:16
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη ρε στελαρα αν με δαγκωσει ενα φιδι θα φταιω εγω???
Δηλαδή εμένα που με έχει δαγκώσει αδέσποτο και πισώπλατα εγώ έφταιγα;; Τι το "ερέθισε"; Ο πισινός μου; Ίσως, του άρεσε, ήταν και θηλυκό το σκυλί .

Πέρα από τη πλάκα έτρεχα 3 η ώρα το πρωί στο ΚΑΤ να κάνω αυτά τα αντιλυσικά τα εμβόλια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.