Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-09-09, 00:51
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Μία e92 μία αλεπού και 120km/h

Η ριμάδα, πριν πέσει στις ρόδες έδωσε μία με το κεφάλι της τον προφυλακτήρα...

Μικρή στο μάτι η ζημιά αλλά η επισκευή του προφυλακτήρα (ζέσταμα για επαναφορά, στοκάρισμα, βάψιμο, περαστικά) κοντά στα 400 με 500 ευρώ.

Το κόστος το έδωσε ένας πολύ "ψείρας" φανοποιός με πολύ καλό όνομα και γνωστός για τις αλμυρές του τιμές.

Εναλλακτική η αγορά καινούργιου προφυλακτήρα, βάψιμο, περαστικά. Το βάψιμο στην περίπτωση αυτή είναι 100ευρώ. Αύριο θα γνωρίζω και το κόστος του προφυλακτήρα από την αντιπροσωπεία.

Τις επόμενες ημέρες θα βρίσκομαι Αθήνα, οπότε αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι, ευπρόσδεκτο.

/σταύρος
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-09-09, 09:28
eNeRGy Ο χρήστης eNeRGy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2009
Μηνύματα: 279
eNeRGy will become famous soon enougheNeRGy will become famous soon enough
Αυτο που λες ριμαδα... ηταν ενα ζωντανο...

Ο προφυλακτιρας ο ριμαδης θα φτιαχτει με τον ενα η αλλο τροπο...
Το ζωντανο ομως οχι... και σε περιοχη με αγρια ζωη εσυ πηγαινες με 120...?

Απ'οποια μερια και να το κοιταξω το θεωρω απαραδεκτο και αυτο που εγινε και τον τροπο που το περιεγραψες και που το αντιμετωπισες...


Ο τιτλος του τοπικ θα επρεπε να ειναι...: Ενας ασυνειδητος, μια αλεπου και το τελος αυτης...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-09-09, 09:56
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Παράθεση:
stavros Μία e92 μία αλεπού και 120km/h

--------------------------------------------------------------------------------
Η ριμάδα, πριν πέσει στις ρόδες έδωσε μία με το κεφάλι της τον προφυλακτήρα...
Ασφάλεια είχε ?? χεχεχε


Παράθεση:
eNeRGy Αυτο που λες ριμαδα... ηταν ενα ζωντανο...

Ο προφυλακτιρας ο ριμαδης θα φτιαχτει με τον ενα η αλλο τροπο...
Το ζωντανο ομως οχι... και σε περιοχη με αγρια ζωη εσυ πηγαινες με 120...?

Απ'οποια μερια και να το κοιταξω το θεωρω απαραδεκτο και αυτο που εγινε και τον τροπο που το περιεγραψες και που το αντιμετωπισες...


Ο τιτλος του τοπικ θα επρεπε να ειναι...: Ενας ασυνειδητος, μια αλεπου και το τελος αυτης...

Φίλε συμφορουμήτη Μια παροιμία λέει "Μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μη λές "
Θέλω να πω , σε όλους μπορει συμβεί το περιστατικό.
Βέβαια για το συγκεκριμένο ζώο σου γνωρίζω, ότι όσο συμπαθές και αν είναι, κάνει
πολους άνθρωπους της επαρχίας να αγανακτούν και μέχρι πρότινος ήταν επικυρηγμένο.
(Σταμάτησε λόγω της ΕΟΚ γιατί στην Αγγλία τις είχαν αφανίσει)

Ας μη γινόμαστε λοιπόν τόσο σκλήροί κρητές (και τα 120 χλμ δεν είναι πολλά.)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη a.samaro : 16-09-09 στις 10:00
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-09-09, 10:06
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Φίλε Energy δε νομίζω ότι ο άνθρωπος είναι ασυνείδητος επειδή χτύπησε μια αλεπού με το αυτοκίνητό του, είμαι σίγουρος ότι δε το έκανε σκόπιμα.
Ασυνείδητος μπορεί να είμαι εγώ που πρόπερσι τουφέκισα δύο εντός της κυνηγετικής σεζόν.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-09-09, 10:10
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
εχω και γω να πω με τη σειρα μου οτι ναι μεν μπορει να συμβει στον καθενα αλλα ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΖΩΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ....
ειναι απαραδεκτο να λεμε οτι ενα ζωο ειναι επικυρηγμενο επειδη δημιουργει προβλημα στον ανθρωπο που θελει να καταστρεψει τη φυση οσο γινεται γρηγοροτερα...
Αντωνη φιλια...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-09-09, 10:42
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eNeRGy Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που λες ριμαδα... ηταν ενα ζωντανο...

Ο προφυλακτιρας ο ριμαδης θα φτιαχτει με τον ενα η αλλο τροπο...
Το ζωντανο ομως οχι... και σε περιοχη με αγρια ζωη εσυ πηγαινες με 120...?

Απ'οποια μερια και να το κοιταξω το θεωρω απαραδεκτο και αυτο που εγινε και τον τροπο που το περιεγραψες και που το αντιμετωπισες...


Ο τιτλος του τοπικ θα επρεπε να ειναι...: Ενας ασυνειδητος, μια αλεπου και το τελος αυτης...
Φίλε energy

έχεις δίκιο στις παρατηρήσεις σου. Το πνεύμα ήταν σαρκαστικό και μόνο. Αν κατανοήθηκε με τον τρόπο που το περιγράφεις εσύ τότε πρέπει να ζητήσω συγνώμη και να συμφωνήσω μαζί σου.

Πρέπει να ομολογήσω πως μου κόπηκαν τα πόδια και έσφιξε το στομάχι μου μόλις συνέβη. Τις αλεπούδες, επικίνδυνες ή όχι, επικηρυγμένες ή όχι τις θεωρώ πανέμορφα ζώα.

Το συμβάν έγινε σε δρόμο με όριο ταχύτητας τα 90km/h. Όπως όλοι οι επαρχιακοί δρόμοι της Ελλάδας. Τα 120km/h είναι όντως περισσότερα αλλά πείτε μου ποιος οδηγεί με 90 πλέον?

Από εκεί και μετά πιστεύω πως είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα και πίστεψέ με είναι αδύνατο να αντιδράσεις, όσο και να το επιθυμείς.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-09-09, 10:49
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Παράθεση:
stelmaniac
εχω και γω να πω με τη σειρα μου οτι ναι μεν μπορει να συμβει στον καθενα αλλα ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΖΩΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ....
ειναι απαραδεκτο να λεμε οτι ενα ζωο ειναι επικυρηγμενο επειδη δημιουργει προβλημα στον ανθρωπο που θελει να καταστρεψει τη φυση οσο γινεται γρηγοροτερα...
Αντωνη φιλια...
Το θέμα θα αναπτυχθεί πλήρως στην επόμενη συνάντησή μας. (Λουτράκι?) Αλλά.

- Ναί φταίει ο άνθρωπος. Αλλά ποιός ο οδηγός ? η το κράτος που δεν εχει φροντίσει να συρματοπλέξει ούτε τις Ε.Ο. όπως στο εξωτερικό.

- Γιατί είναι απαράδεκτο να λέμε οτι ήταν επικυρηγμένο ενα ζώο που κάνει ζημιές. ?
Λέμε ψέματα? Και άνθρωποι επικυρηγμένοι υπάρχουν.

Στέλιο μου ,με εκτίμηση,
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-09-09, 11:04
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Παιδια, εχει αλεπουδες και στα Μεσογεια, μην πατε μακρια...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-09-09, 11:06
Το avatar του χρήστη fanisk
fanisk Ο χρήστης fanisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 650
fanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura about
Δεν καταλαβαινω γιατι φταιει ο ανθρωπος..
Εθνικη βραδυ, αν σου πεταχτει ζωο και πας με "πολλα"(οσα ειναι αυτα) θα κανεις τιμονια?
Αναβαση/καταβαση βουνου, θα κανεις τιμονια?

Αμα κανεις τιμονια και το σωσεις οκ..γλυτωσε το ζωο γλυτωσες και εσυ τη ζημια. Αλλα με τοσα χιλιομετρα οι πιθανοτητες να μην κανεις μεγαλυτερη ζημια ειναι λιγες.

Μια φορα εχω χτυπησει κατι στην επαρχια εξω απο τη Μεγαλοπολη (γατα πρεπει να ηταν) περασα απο πανω, ενιωσα το "κρααααακ" και σταματησα να δω αν τη χτυπησα να τη βαλω στην ακρη. Τη γατα δεν τη βρηκα πουθενα, ισως(?) σωθηκε. Αλλα τι να εκανα? Τιμονια σε 1.5 λωριδα δρομου και τα χωραφια να ειναι μισο μετρο κατω απο το υψος του δρομου? Μεγαλυτερη ζημια θα εκανα.

Ωραιο και ρομαντικο το "ασυνειδητος σκοτωσε ζωο με το αμαξι" αλλα σε αρκετες περιπτωσεις δεν γινεται αλλιως..

Και επειδη ο Zed λεει μη πατε μακρια..εχω δει αλεπουδακι στην ακρη του δρομου πριν το Island στα λιμανακια, ποιος θα κανει τιμονια εκει αν το αλεπουδακι ηταν στη μεση?
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-09-09, 11:09
eNeRGy Ο χρήστης eNeRGy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2009
Μηνύματα: 279
eNeRGy will become famous soon enougheNeRGy will become famous soon enough
Παιδια... σταθηκα στη λεξη ριμαδα και τα πηρα στο κρανιο... Αν ειναι δυνατον να λεμε ριμαδι ενα ζωντανο που προσπαθει να ζησει αναμεσα στα παρασιτα (εμας τους ανθρωπους) που οπου παμε καταστρεφουμε οτι υπαρχει γυρω μας...

Σταυρο, ηθελα να ημουν σαρκαστικος, και οχι να "στην πω" οπως το καταλαβες...
Εκτιμω αυτα που εγραψες... ολα να πανε καλα με το bmw σου!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.