Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 10-03-09, 18:35
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω και γω κατι...
Απο Αγγλια αγοραζουμε αφοβα..?? Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξουμε??
Οκ, τελωνειο δεν εχει, το ξερω...
Υπαρχει καποια προτιμηση στον τροπο αποστολης (courier-ταχυδρομειο κτλ)??
Ζαχαρία, η πιο οικονομική επιλογή είναι με Royal Mail/Parcel Force. Είναι και η πιο οικονομική λύση, Εκτός βέβαια αν το θέλεις γρήγορα, και το θες με εταιρία courrier,που όμως θα χρυσοπληρώσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 10-03-09, 18:40
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζαχαρία, η πιο οικονομική επιλογή είναι με Royal Mail/Parcel Force. Είναι και η πιο οικονομική λύση, Εκτός βέβαια αν το θέλεις γρήγορα, και το θες με εταιρία courrier,που όμως θα χρυσοπληρώσεις.
Ευχαριστω Νικο.. (Συνηθως ποσες μερες κανει ενα μεσαιου μεγεθους δεματακι?? )

Μεχρι στιγμης εχω κανει καμια 10αρια αγορες απο ebay... 1 απο Αμερικη και οι υπολοιπες απο Γερμανια... Απο Αγγλια δεν εχει τυχει και γιαυτο ρωταω αν πρεπει να προσεξω κατι...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 10-03-09, 18:45
Το avatar του χρήστη makinen
makinen Ο χρήστης makinen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-05-2008
Μηνύματα: 615
makinen is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως και να το στείλει, αν σταλεί με USPS, κατά 99% δεν θα περάσει τελωνείο, ανεξαρτήτως αξίας. Απο την εμπειρία μου στο λέω αυτό, δεν έχω περάσει ποτέ τελωνείο με USPS, ακόμα και με 350 δολάρια αξία!!

Αν μου το στειλει ο γνωστος μου δεν ειναι καλυτερα, που δε θα εχει και καμια αποδειξη οτι ειναι καινουριο...?Η τιμη του ειναι 122$ +60$ μεταφορικα...
__________________
Το παρελθον...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη makinen : 10-03-09 στις 18:50
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 10-03-09, 18:57
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω Νικο.. (Συνηθως ποσες μερες κανει ενα μεσαιου μεγεθους δεματακι?? )

Μεχρι στιγμης εχω κανει καμια 10αρια αγορες απο ebay... 1 απο Αμερικη και οι υπολοιπες απο Γερμανια... Απο Αγγλια δεν εχει τυχει και γιαυτο ρωταω αν πρεπει να προσεξω κατι...
Από Αγγλία δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι, μόνο τα κλασικά, να έχει καλό feedback, άντε το πολύ να ζητήσεις να έχει και tracking number η αποστολή για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Mε Royal Mail έχω λάβει μέχρι και μέσα σε 3 εργάσιμες! Σε μια βδομάδα θα το'χεις πιστεύω.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makinen Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μου το στειλει ο γνωστος μου δεν ειναι καλυτερα, που δε θα εχει και καμια αποδειξη οτι ειναι καινουριο...?Η τιμη του ειναι 122$ +60$ μεταφορικα...
Κοίτα, επειδή δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αν μπορείς κάντο έτσι. Εγώ πάντως δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο, και επειδή έχω κάνει πολλές αγορές από USA, δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα πλεον, και τα παραγγέλνω όλα χύμα, αρκεί να τα στέλνουν με USPS!
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 10-03-09, 20:30
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makinen Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μου το στειλει ο γνωστος μου δεν ειναι καλυτερα, που δε θα εχει και καμια αποδειξη οτι ειναι καινουριο...?Η τιμη του ειναι 122$ +60$ μεταφορικα...
Νίκο 100% αν είναι gift περνάει πάλι τελωνείο ΕΚΤΟΣ αν έχει μειωμένη απόδειξη, δηλαδή να ζητήσεις invoice π.χ. για 45$ όπως είπες!
μην το ρισκάρεις και αφού έχεις γνωστό άσε τον να στο στείλει αυτός!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.