Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-01-10, 19:24
Το avatar του χρήστη zarkosbmwturbo
zarkosbmwturbo Ο χρήστης zarkosbmwturbo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-01-2010
Μηνύματα: 18
zarkosbmwturbo is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TURBO E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε κ εγω το ιδιο εχω στο νουμου να κανω αναλογος το κοστος φυσικα..εχω 2λιτρο εξακυλινδρο με 1 βανος,για τροπετο Μ3 που εψαξα λιγο βρηκα ενα με 5,5 χιλιαρικα αλλα ειναι κ τα περαστικα μη ξεχναμε!!!το θεμα ειναι υπαρχει καποιος επιστημονας να μαθουμε με ποσα λεφτα μπορουμε να κανουμε τη δουλεια μας(τουρμπο)χωρις να γινουμε συνεταιροι του συνεργειου κ να ειμαστε καθε τρεις κ λιγο μεσα?Και το βασικοτερο,φτανουμε τα αλογα του Μ3?Για αυτους που αναρωτιουνται γιατι εχω στο ονομα μου τουρμπο ειναι γιατι οταν ημουν 1600αρης το ειχα τουρμπο αλλα μη ρωτατε καλυτερα!!!!!οποτε αν υπαρχει καποιος που μπορει να δωσει τα φωτα του θα το εκτιμουσα παρα πολυ γιατι δεν εχω σκοπο να αρχισω να πεταω χιλιαρικα αερα παλι
Καταρχην εχουμε το ιδιο μοτερ(2λιτρο με 1 βανος)! Δεν ξερω τι λενε αλλοι για προβληματα και τετοια εγω παντως το εχω τουρμπισει εδω και ενα χρονο και δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα παρολο που δεν εχω βαλει αλλο εγκεφαλο και δεν εχει σωστα μιγματα! Οσο για τα αλογα που αναρωτιεσαι αν φτανεις του Μ3 οχι μονο τα φτανεις αλλα τα περνας κιολας με προυποθεση ομως οτι πρεπει να το κανεις σφυριλατο και να βαλεις και εναν αγραφο για να μπορεις να ανεβασεις πιεση χωρις φοβο!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-01-10, 22:10
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zarkosbmwturbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχην εχουμε το ιδιο μοτερ(2λιτρο με 1 βανος)! Δεν ξερω τι λενε αλλοι για προβληματα και τετοια εγω παντως το εχω τουρμπισει εδω και ενα χρονο και δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα παρολο που δεν εχω βαλει αλλο εγκεφαλο και δεν εχει σωστα μιγματα! Οσο για τα αλογα που αναρωτιεσαι αν φτανεις του Μ3 οχι μονο τα φτανεις αλλα τα περνας κιολας με προυποθεση ομως οτι πρεπει να το κανεις σφυριλατο και να βαλεις και εναν αγραφο για να μπορεις να ανεβασεις πιεση χωρις φοβο!
τι πιεση δουλευεις?
εχεις αλλαξει μονο φλαντζα η και εντοσθια?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-01-10, 23:27
Το avatar του χρήστη zarkosbmwturbo
zarkosbmwturbo Ο χρήστης zarkosbmwturbo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-01-2010
Μηνύματα: 18
zarkosbmwturbo is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι πιεση δουλευεις?
εχεις αλλαξει μονο φλαντζα η και εντοσθια?
Προς το παρων 0.8 αλλα με τον αγραφο που θα μπει εντος ολιγου γυρω στο 1.3! Και τα εντοσθια ειναι αλλαγμενα!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-01-10, 00:15
woolferman Ο χρήστης woolferman δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 3
woolferman is on a distinguished road
Exw e36, 320, turbo, 1bar, (gredy) vgazei 300hp, quikshift, blokediaf, to amaxei trela, kontra paei me to m3, to thema einai, ''ROPH'' OXI ALOGA''
Alex
thl. 6980117404
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-01-10, 08:30
Το avatar του χρήστη PETROST
PETROST Ο χρήστης PETROST δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 59
PETROST is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από woolferman Εμφάνιση μηνυμάτων
Exw e36, 320, turbo, 1bar, (gredy) vgazei 300hp, quikshift, blokediaf, to amaxei trela, kontra paei me to m3, to thema einai, ''ROPH'' OXI ALOGA''
Alex
thl. 6980117404
Ε,και αφου το θεμα ειναι ροπη,γιατι γραφεις τα αλογα?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-01-10, 14:49
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROST Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταυρο μηπως ξερεις τι αποδοση θα εχω με εφαρμογη πρωτου σταδιου?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROST Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταυρο μηπως ξερεις τι αποδοση θα εχω με εφαρμογη πρωτου σταδιου?
υπολογιζε το πολυ 25-30% αυξηση σε ιπποδυναμη και κοντα 20% για αυξηση ροπης.
τα νουμερα που δινω ειναι απολυτως πραγματικα και απολυτως αξιοπιστα,για μανισιο,μεταχειρισμενο μοτερ.
(χωρις αλλαγες σε καποιο εξαρτημα,κοστος το πολυ 3χιλιαρο.)
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-01-10, 17:55
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROST Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα σε ολη την παρεα!!

θα ηθελα αν υπαρχει καποιος που εχει τουρμπισει E36 325 να μου δωσει τα φωτα του!!
Αντεχει?Θα σπαει ,γιατι ακουω απο πολλους οτι τα εξακυλινδρα την ακουνε.Πιο ειναι το καλυτερο set up?Μηπως ειναι καλυτερα να ακολουθησω την προτροπη του μηχανικου μου για ατμοσφαιρικη αναβαθμιση?
Ειμαι σε πραγματικο αδιεξοδο....
Ο κατάλληλος να σου απαντήσει είναι o patriNOS. Αυτά φοράει αυτή την στιγμή στο αυτοκίνητό του 2,500 + turbo
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-01-10, 03:36
Το avatar του χρήστη spirosg
spirosg Ο χρήστης spirosg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 598
spirosg will become famous soon enoughspirosg will become famous soon enough
Φίλε Πέτρο ότι και αν επιλέξεις (turbo, μετατροπή, ατμοσφαιρική βελτίωση) βρές λεναν σωστό μηχανικό και προετοιμάσου εξαρχής να πληρώσεις 20% (τουλάχιστον) παραπάνω απ' ότι σου ζητήσει αρχικά.
Απο εκεί και πέρα, αν θές να προχωρήσεις σωστά, μην τσιγκουνευτείς χρήματα κάνοντας συμβιβασμούς. Η βελτίωση δεν είναι αγοραπωλησία που αν καταφέρεις στην αρχή να ρίξεις την τιμή είσαι μάγκας και κερδισμένος.
Στο θέμα βελτίωσης, ότι "γλιτώσεις" στην αρχή, θα τα πληρώσεις στο πολλαπλάσιο στην πορεία και αυτό είναι αποδεδειγμένο.
Κάνε λοιπόν προσεκτική επιλογή ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ και προετοιμάσου οικονομικά ΠΡΙΝ ξεκινήσεις, ώστε να πάρεις πίσω ένα αμάξι σωστό, με τα πράγματα που πρέπει και να μην τρέχεις κάθε λίγο και λιγάκι στα συνεργεία.
Στο κάτω κάτω, νομίζω η ηρεμία σου αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω ενώ το να τρέχεις συνέχεια απο συνεργείο σε συνεργείο είναι ψυχοφθόρο (και κοστίζει).
Κάνε τα σωστά βήματα για να έχεις ένα αυτοκίνητο που θα το χαίρεσαι σε κάθε βόλτα και δε θα σε κάνει να βρίζεις την ώρα και τη στιγμή που αποφάσισες να το βελτιώσεις.
Καλή συνέχεια σε όποια επιλογή και να κάνεις.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-01-10, 12:37
Το avatar του χρήστη PETROST
PETROST Ο χρήστης PETROST δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 59
PETROST is on a distinguished road
[QUOTE=spirosg;362625]Φίλε Πέτρο ότι και αν επιλέξεις (turbo, μετατροπή, ατμοσφαιρική βελτίωση) βρές λεναν σωστό μηχανικό και προετοιμάσου εξαρχής να πληρώσεις 20% (τουλάχιστον) παραπάνω απ' ότι σου ζητήσει αρχικά.
Απο εκεί και πέρα, αν θές να προχωρήσεις σωστά, μην τσιγκουνευτείς χρήματα κάνοντας συμβιβασμούς. Η βελτίωση δεν είναι αγοραπωλησία που αν καταφέρεις στην αρχή να ρίξεις την τιμή είσαι μάγκας και κερδισμένος.
Στο θέμα βελτίωσης, ότι "γλιτώσεις" στην αρχή, θα τα πληρώσεις στο πολλαπλάσιο στην πορεία και αυτό είναι αποδεδειγμένο.
Κάνε λοιπόν προσεκτική επιλογή ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ και προετοιμάσου οικονομικά ΠΡΙΝ ξεκινήσεις, ώστε να πάρεις πίσω ένα αμάξι σωστό, με τα πράγματα που πρέπει και να μην τρέχεις κάθε λίγο και λιγάκι στα συνεργεία.
Στο κάτω κάτω, νομίζω η ηρεμία σου αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω ενώ το να τρέχεις συνέχεια απο συνεργείο σε συνεργείο είναι ψυχοφθόρο (και κοστίζει).
Κάνε τα σωστά βήματα για να έχεις ένα αυτοκίνητο που θα το χαίρεσαι σε κάθε βόλτα και δε θα σε κάνει να βρίζεις την ώρα και τη στιγμή που αποφάσισες να το βελτιώσεις.
Καλή συνέχεια σε όποια επιλογή και να κάνεις.[/Q


Σε ευχαριστω πολυ για τισ συμβουλες σου .αυτο εχω κατα νου να κανω,αξιοπιστια και ηρεμια οπως προτεινει ο μηχανικος μου.Εξαλλου πιος τρεχει συνεχεια απο Ηγουμενιτσα Αθηνα.....
Τελικα η αποφαση παρθηκε,θα γινει ατμοσφαιρικη αναβαθμιση και αυτο δεν εχει να κανει με το κοστος απλα με την αξιοπιστια.
Θα σας πληροφορησω εντος λιγων ημερων για το τι ακριβως θα γινει και για τα αποτελεσματα τις ολης μετατροπης.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-01-10, 19:18
costas-costas Ο χρήστης costas-costas δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-01-2010
Μηνύματα: 1
costas-costas is on a distinguished road
φιλε τα bmw και όσα δη έχουν το τριτρονικ επάνω k έχουν το βάνους δεν είναι επιλογή το τούρμπο Μπορείς όπως είναι k ατμοσφαιρικα να το επεξεργαστείς καλά k να του δώσεις τι δύναμη που θα σε ικανοποιεί Το turbo είναι μια απλή επιλογή ενώ η με την ατμόσφαιρα μπορείς να κανεις πολλά βήματα όπως p.x. ένα airbox. αλλαγή manifolds, αλλαγή exhaust, μειώση των kg, αλλαγή του fan με ένα ηλεκτρικό, ένα καλο προγραμματάκι k αλλα τόσα γιαυτο κρίμα να μετατρέψεις το car σε turbo (είναι βεβαια καλή απόφαση) αλλα μπορείς k με ατμόσφαιρα.......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 30-01-10 στις 20:38 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.