Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-03-11, 11:25
leftkara Ο χρήστης leftkara δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 6
leftkara is on a distinguished road
Προγραμμα αυξησης ιπποδυναμης σε e 46 316

Καλημερα παιδια,

Δεν ξερω αν ειναιτ ο σωστο μερος για να ποσταρω αλλα συγχωρεστε με...
Σαν κατοχος e 46 316 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα αυξησης ιπποδυναμης, και σε τι τιμη και γενικοτερα αν αξιζει καιτ τετοιο ή το καλυτερο θα ηταν απ ευθειας αλλαγη μοτερ.

Ευχαριστω !!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-03-11, 11:43
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
καλημερα φιλε μου και καλως σε βρηκα.

το προγραμματα αυτο το καιρο εχουν πεσει πολυ οπως και τα αυτοκινητα αλλωστε.
εγω που ρωτησα για το δικο μου (ε36 328) πριν κανα μηνα σε 5-6 γνωστους βελτιωτες παιζανε οι τιμες απο 300-500 ευρω.για το δικο σου υπολογισε οτι με 250 βαζεις ανετα.
τωρα δεν ξερω αν αξιζει η οχι σε 316.αυτο θα στο πουνε παιδια που το εχουνε κανει.
για μενα πετα ενα αλλο μοτερ πανω αν φτανουν τα βαλαντια σου οπως εκανα και γω να βρεις την υγεια σου.και να βελτιωθει θα θες και αλλο και αλλο και αλλο.
το 28 αρι εμενα δεν μου φτανει.φαντασου.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-03-11, 11:59
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Σε γενικές γραμμές, μην πετάς τα λεφτά σου. Για να βγάλεις πραγματική ιπποδύναμη μέσω βελτίωσης από οποιοδήποτε μοτέρ πρέπει να βάλεις σοβαρό χέρι στον ίδιο τον κινητήρα πρώτα απ'όλα και με ολοκληρωμένο πακέτο βελτίωσης, το οποίο θα σου κόστιζε πιο πολύ από το ίδιο το αυτοκίνητο. Κράτησε τα λεφτά σου για μία μετατροπή ή ακόμα καλύτερα κατ'εμέ κάνε τα βόλτες και σουβλάκια, θα τα χαρείς πολύ περισσότερο.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-03-11, 12:28
leftkara Ο χρήστης leftkara δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 6
leftkara is on a distinguished road
Διυσταμται οι αποψεις απ οτι βλεπω...
Οτι ακριβως γινεται δλδ και μες το κεφαλι μου...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-03-11, 12:37
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
..φιλε μου,αν πας σε σωστο επαγγελματια ο οποιος δν σε κοιταει στν τσεπη..θα σου πει οτι ειδικα για 316 δν αξιζει να χαραμισεις τα χρηματα σου..σε σχεση με αυτα που θα δωσεις..πολυ λιγα θα δεις...με προγραμμα μονο υποτιθεται οτι θα παρεις 8-10 αλογα..πραγμα ομως που στο δρομο δν υπαρχει περιπτωση να το δεις..
για μενα κρατα τα χρηματα σου κ αξιοποιησε τα καπου αλλου που πραγματικα θα πιασουν τοπο,μιας κ οι καιροι που ζουμε ειναι αναμφισβητητα δυσκολοι...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-03-11, 12:47
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
βάλε ένα τελικό να το ακούς και να φτιάχνεσαι
από το να χεις ένα πρόγραμμα και να νομίζεις ότι πάει.
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-03-11, 14:30
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
όπως σου παν πιο πάνω σκέτο πρόγραμμα δε λέει τίποτα κατευθείαν μετατροπή αλλά πέρα από το να τοποθετήσεις μεγαλύτερο μότορι μπορείς ευκολα να τουρμπισεις το υπάρχον εάν έχεις τον m43 βέβαια

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27288
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 30-03-11 στις 15:11
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-03-11, 16:09
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
για τον Μ43 είναι η καλύτερη λύση....!!!!! μ 0,5 πίεση δέ σπάει δέ χαλάει!!!!είναι ότι καλύτερο!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-04-11, 08:32
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
ακριβώς ότι άκουσες στα παραπάνω posts ισχύει φίλε μου
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-04-11, 16:22
Το avatar του χρήστη Bilakis2.0l
Bilakis2.0l Ο χρήστης Bilakis2.0l δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Μηνύματα: 51
Bilakis2.0l is on a distinguished road
γεια σου φιλε μου.θα ηθελα να σου πω και τν δικια μου αποψη πανω στο θεμα.Παραπανω υποθηκε τουρμπισμα και μοτερ.προφανος δν θελεισ να πεταξεις πολλα λευτα στο οχημα.αν ψαχτεις υπαρχουνε προγραμματακια μου σου δινουνε 12-15 γιατι οχι και 17 αλογα.σαν αριθμος το 17 ή εστω το 12 PS ακουγετε μικροσκοπικος σε σχεση με τα 50.Αυτο που θελω να πω ειναι πολλες φορες ενα προγραμμα μπορει να μην δινει εντυπωσιακες διαφορες στα απολυτα νουμερα αλλα στην πραγματικοτητα το οχημα να πηγαινει πολυ καλυτερα.π.χ στις 4000 rpm υπαρχει κερδος 35 PS ενω η διαφορα μεγιστης υποδυναμης ειναι μονο 17 PS.Προφανως υπαρχουν πολυ μεγαλυτερα ωφελει απο αυτα που αφηνει να ενωηθουν.και ισωσ αυτο χρειαζεσαι και για αυτο η γνωμη μου ειναι ενα προγραμματακι.
Υ.Σ παντα καλοπροαιρετα !
__________________
Υ..Ντε λα χαμηλωστην και γκαζωσε την ωρες
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.