Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες!! > Ενδοκλαμπικές

Ενδοκλαμπικές Οι "μονομαχίες" μεταξύ μελών του BMW-Motorsport.gr Το παρόν φόρουμ βρίσκεται υπό επιτήρηση! Αν το κλίμα δεν είναι απόλυτα ήρεμο και φιλικό, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης!!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-07-05, 08:16
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Μ5 Ε39(Panoz) vs Μ3 Ε46(Strax)!

Εχθές το βράδυ είχαμε την ευκαιρία να κάνουμε λίγα ανοιγματάκια με τον φίλο μου τον Πάνο. Η κόντρα έγινε βασικά από ρολαριστές δευτέρες, περίπου από 55 χιλιόμετρα. Είχαμε και οι δύο 2 άτομα, αν και εγώ είχα τον πρόεδρο ενώ ο Πάνος την γνωστή αιθέρια σύντροφό του. Η βενζίνη η δικιά μου ήταν σχεδόν φουλ (μόλις είχα γεμίσει) και του Πάνου λίγο πάνω από το 1/4. Με λίγα λόγια είχα γύρω στα 50 κιλάκια έρματος παραπάνω. Στο ζητούμενο τώρα. Με το που πατούσαμε ο Πάνος άρχισε και άνοιγε. Η διαφορά ήταν γύρω στο ένα αμάξι στη 2α, κάτι λιγότερο από 3 αμάξια στην τρίτη και άνοιγε όπως ανέβαιναν τα χιλιόμετρα. Βάλαμε και από πρώτες ρολαριστές και πάλι ο Πάνος ήταν αρκετά μπροστά, αν και εδώ πάτησα λίγο αργότερα (Ήταν ήδη μισό φτερό μπροστά όταν ξεκίνησα). Θα μπορούσα να ήμουν λίγο πιο κοντά αν δεν είχα το έξτρα βάρος, αλλά το αποτέλεσμα θα ήταν σίγουρα το ίδιο. Το Μ5 δεν παίζεται από ρολαριστές εκκινήσεις και η θηριώδης ροπή δεν αφήνει πολλά περιθώρια. Ίσως υπήρχε ελπίδα από εκκίνηση, αλλά και πάλι όσο ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα το Μ5 θα υπερτερεί. Πάντως είχε πλάκα, ίδίως όταν δοκιμάσαμε να πάμε από έκτες και 1500 σαλ.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strax : 13-07-05 στις 08:36
  #2  
Παλιά 13-07-05, 08:39
Το avatar του χρήστη Panoz
Panoz Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 1.321
Panoz will become famous soon enough
Και απο εκκίνηση δεν έχεις ελπίδα
  #3  
Παλιά 13-07-05, 08:42
Το avatar του χρήστη Panoz
Panoz Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 1.321
Panoz will become famous soon enough
Άνευ πλάκας ήταν πολύ ενδιαφέρον! Η επόμενη κόντρα πρέπει να γίνει με DoctorAbo και Strax!! Εκεί θα φανεί αν ο Strax έκανε πετυχημένες επεμβάσεις στο αυτοκίνητό του! Άντε! Οργανωθείτε!

σ.σ. πάνω στη κόντρα έδωσα δύναμη και μου έσπασε το stop του συμπλέκτη
  #4  
Παλιά 13-07-05, 08:43
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Να έρχονται τα CSL
__________________


www.bmw-motorsport.gr
  #5  
Παλιά 13-07-05, 15:31
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power
Να έρχονται τα CSL

Να τος ο άλλος έτοιμος....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
  #6  
Παλιά 13-07-05, 15:41
Το avatar του χρήστη thomas
thomas Ο χρήστης thomas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 79
thomas is on a distinguished road
Πίσω από τα παιδιά που έλυναν τις "διαφορές" τους, έγινε και άλλη μια κόντρα προηγούμενης γενιάς. Μ5Ε34 VS Μ3 Ε36 cabrio.
Ο Scoop ήταν μόνος του και εγώ με 2ο άτομο, την κοπέλα μου(+60 κιλά), με απλή αμόλυβδη και με λαμπάκι ρεζέρβας.
Οι συνθήκες του Σπύρου είναι άγνωστες. Το μόνο εμφανές μειονέκτημα ήταν η νύστα του.
Ανοίξαμε από 90 χιλιόμετρα με 3ες και η διαφορά ήταν μέχρι τα 170 υπέρ του μεγάλου πράσινου μονομάχου (μερικά αυτοκίνητα).
Είχε περισσότερο πλάκα, παρά ουσία, αφού οι συνθήκες και η διάθεση δεν ήταν οι καλύτερες.

Στο μέλλον θα έχουμε ρεβάνς... και περισσότερο ξύλο!!!
__________________
Driving Academy
Η απόλυτη σχολή ασφαλούς και τεχνικής οδήγησης

Η πιο διασκεδαστική και ωφέλιμη εμπειρία πίσω από το τιμόνι!!!
  #7  
Παλιά 13-07-05, 18:07
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomas
Πίσω από τα παιδιά που έλυναν τις "διαφορές" τους, έγινε και άλλη μια κόντρα προηγούμενης γενιάς. Μ5Ε34 VS Μ3 Ε36 cabrio.
Ο Scoop ήταν μόνος του και εγώ με 2ο άτομο, την κοπέλα μου(+60 κιλά), με απλή αμόλυβδη και με λαμπάκι ρεζέρβας.
Οι συνθήκες του Σπύρου είναι άγνωστες. Το μόνο εμφανές μειονέκτημα ήταν η νύστα του.
Ανοίξαμε από 90 χιλιόμετρα με 3ες και η διαφορά ήταν μέχρι τα 170 υπέρ του μεγάλου πράσινου μονομάχου (μερικά αυτοκίνητα).
Είχε περισσότερο πλάκα, παρά ουσία, αφού οι συνθήκες και η διάθεση δεν ήταν οι καλύτερες.

Στο μέλλον θα έχουμε ρεβάνς... και περισσότερο ξύλο!!!
Το αποτέλεσμα δεν είναι αντιπροσωπευτικό.Άνοιξε με Ε36 Μ3 321 coupe χεοροκίνητο με ίδια καύσιμα και σε ποσοτητα και σε ποιότητα και μετά θα σου βγάλω το καπέλο σε ότι αποτέλεσμα πεις.Αυτό είναι παραπάνω από αναμενόμενο...
  #8  
Παλιά 13-07-05, 21:12
Το avatar του χρήστη m3power
m3power Ο χρήστης m3power δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-07-2004
Μηνύματα: 402
m3power is on a distinguished road
και εμενα με τσαγιασε αυτο το παλιοπαιδο ο πανος (οχι με το δικο μου,με ενα ε36 μ3 321)απο ρολλαριστες τεταρτες ξεκολαγε συνεχως χαλαρα!!

αλλα και εγω τσαγιασα τον γιατρο!!!!!!χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι!!!!!ετσι γιατι εκανε καζουρα στον στρατο!!!!
  #9  
Παλιά 14-07-05, 09:23
Το avatar του χρήστη Dark_Niaou
Dark_Niaou Ο χρήστης Dark_Niaou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 3.515
Dark_Niaou has a spectacular aura aboutDark_Niaou has a spectacular aura about
εεε αφού το πηδ***με το topic και εμένα με τσάγιασε το 318is του Melodic αλλά ήμουν cabrio..... και φυσικά επεται ρεβανς
__________________


E46 330ci cabrio

  #10  
Παλιά 14-07-05, 09:58
Το avatar του χρήστη thomas
thomas Ο χρήστης thomas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 79
thomas is on a distinguished road
Ω ρε φωτιές που μας άναψες

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact
Το αποτέλεσμα δεν είναι αντιπροσωπευτικό.Άνοιξε με Ε36 Μ3 321 coupe χεοροκίνητο με ίδια καύσιμα και σε ποσοτητα και σε ποιότητα και μετά θα σου βγάλω το καπέλο σε ότι αποτέλεσμα πεις.Αυτό είναι παραπάνω από αναμενόμενο...
Το αυτοκίνητο είναι στο δρόμο και τα σκυλιά δεμένα!!!
Παρακαλώ όποιος κάτοχος Μ3 Ε36 321 ίππων, διαθέτει καλό κάυσιμο, γρήγορα χέρια και διάθεση να επικοινωνήσει μαζί μου γιατί ΘΕΛΩ μετά από 32 χρόνια να μου βγάλουν το καπέλο. Το έχω ανάγκη ρε παιδιά. Ενα ψυχικό θα κάνουμε...

Nick compact -> Ψάχνε για καλό καπέλο. Δεν θέλω τσιγκουνιές έτσι????

Λέτε η άτιμη BMW να έχει σχεδιάσει το Μ3 Ε36 ταχύτερο από το M5 E34???
__________________
Driving Academy
Η απόλυτη σχολή ασφαλούς και τεχνικής οδήγησης

Η πιο διασκεδαστική και ωφέλιμη εμπειρία πίσω από το τιμόνι!!!
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.