Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #2331  
Παλιά 13-10-11, 11:46
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
TOUR DE CORSE

Εδω βλεπετε το νουμερο 2 TOUR DE CORSE
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg NO 2 TOUR DE CORSE.JPG (124,1 KB, 43 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg NO 2 TOUR DE CORSE 2.jpg (133,7 KB, 40 εμφανίσεις)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2332  
Παλιά 13-10-11, 12:02
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking ......

Oρεξατος σημερα μιας και ξεθαψα κατι φωτο ισως αδημοσιευτες στα περισσοτερα φορουμ.Αν καποιος τις εχει ξαναβαλει πειτε το να μην διπλοποσταρω.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO.jpg (208,9 KB, 27 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 2.jpg (120,9 KB, 27 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 3.jpg (158,5 KB, 27 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 4.jpg (118,6 KB, 42 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 5.jpg (101,7 KB, 31 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 6.jpg (84,2 KB, 36 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 7.jpg (152,3 KB, 27 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 8.jpg (51,2 KB, 25 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 9.jpg (30,3 KB, 23 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 10.jpg (62,6 KB, 29 εμφανίσεις)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2333  
Παλιά 13-10-11, 12:10
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
///Mooore....give me more!!!!

Καμπυλες......φουσκωτουλες!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 11.jpg (58,6 KB, 22 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 14.jpg (63,6 KB, 21 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 12.jpg (235,9 KB, 27 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 13.jpg (61,0 KB, 23 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 15.JPG (56,2 KB, 27 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 16.jpg (82,9 KB, 31 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 17.jpg (120,5 KB, 30 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 18.JPG (128,1 KB, 28 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 19.jpg (98,3 KB, 25 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg M3 E30 AMIGO 20.jpg (54,6 KB, 25 εμφανίσεις)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2334  
Παλιά 13-10-11, 14:22
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Για τo ασημί στην 4-6 (αν είναι το ίδιο) ξέρουμε τίποτα?

Πανέμορφο το Alpina...το Sport Evo είναι απο αγγελία στο mobile.de ή κάνω λάθος???
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #2335  
Παλιά 13-10-11, 14:41
Το avatar του χρήστη DaywalkeR
DaywalkeR Ο χρήστης DaywalkeR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-12-2006
Μηνύματα: 605
DaywalkeR will become famous soon enoughDaywalkeR will become famous soon enough
Question

Σήμερα πήρα μια μεγάλη απογοήτευση (την οποία ίσως να πάρετε κι εσείς στο μέλλον).
Όπως γνωρίζετε κάποιοι από εσάς είμαι στην αναζήτηση ελαστικών για το iS εδώ και περίπου ένα χρόνο, μετά λύπης μου για άλλη μια φορά, ανακάλυψα ότι οι τιμές για αυτή τη διάσταση 205/55/15 είναι υπερβολικά ακριβές σε σχέση με άλλα δεκαπεντάρια. Έχω ρωτήσει σχεδόν σε όποια λαστιχά βρήκα μπροστά μου είτε γνωστό είτε άγνωστο. Οι τιμές για τα επώνυμα ξεκινάνε από 480 ευρώ στην τετράδα και φτάνουνε μέχρι τα 600+. Έψαξα και σε διάφορα site του εξωτερικού οι τιμές εκεί ήταν λίγο καλύτερες αλλά με τα μεταφορικά και τα περαστικά ερχόταν σχεδόν σε ίδια τιμή με τους εδώ λαστιχάδες οπότε και έλεγα μέσα μου να προτιμήσω κάποιο τοπικό κατάστημα με το οποίο θα μπορούσα να έχω και προσωπική επαφή για οτιδήποτε θα μπορούσε να συμβεί.
Το πρόβλημα στην όλη ιστορία και αυτό που μου προκάλεσε την απογοήτευση είναι, ότι καμία σχεδόν εταιρεία δεν είχε σε stock την διάσταση αυτή και μάλιστα οι περισσότεροι λέγαν ότι σταμάτησαν να την φέρνουν γιατί δεν κινείται καθόλου. Το ερωτημά μου και ταυτόχρονα η αγωνία μου είναι τι θα κάνουμε σε μελλοντική αλλαγή ελαστικών, που θα βρούμε την διάσταση αυτή, πρέπει μήπως να αναγκαστούμε να αλλάξουμε τις μαμά πανέμορφες ζάντες για να πάμε σε κάτι aftermarket, μήπως πρέπει να αγοράσουμε 4αδες όσο ακόμα υπάρχει η διάσταση και να τις αποθηκεύσουμε για μελλοντική χρήση;
__________________
Opinions are like assholes, everybody has one...
Arrogance and Ignorance are cousins of stupidity...
318 I (AΪ) S (ΣΙΧΤΙΡ)
Απάντηση με παράθεση
  #2336  
Παλιά 13-10-11, 18:50
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Τι σχεση εχουν τα λαστιχα και η τιμη τους με την ιστορία του Μ3 Ε30 ??
Απάντηση με παράθεση
  #2337  
Παλιά 13-10-11, 18:51
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DaywalkeR Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πήρα μια μεγάλη απογοήτευση (την οποία ίσως να πάρετε κι εσείς στο μέλλον).
Όπως γνωρίζετε κάποιοι από εσάς είμαι στην αναζήτηση ελαστικών για το iS εδώ και περίπου ένα χρόνο, μετά λύπης μου για άλλη μια φορά, ανακάλυψα ότι οι τιμές για αυτή τη διάσταση 205/55/15 είναι υπερβολικά ακριβές σε σχέση με άλλα δεκαπεντάρια. Έχω ρωτήσει σχεδόν σε όποια λαστιχά βρήκα μπροστά μου είτε γνωστό είτε άγνωστο. Οι τιμές για τα επώνυμα ξεκινάνε από 480 ευρώ στην τετράδα και φτάνουνε μέχρι τα 600+. Έψαξα και σε διάφορα site του εξωτερικού οι τιμές εκεί ήταν λίγο καλύτερες αλλά με τα μεταφορικά και τα περαστικά ερχόταν σχεδόν σε ίδια τιμή με τους εδώ λαστιχάδες οπότε και έλεγα μέσα μου να προτιμήσω κάποιο τοπικό κατάστημα με το οποίο θα μπορούσα να έχω και προσωπική επαφή για οτιδήποτε θα μπορούσε να συμβεί.
Το πρόβλημα στην όλη ιστορία και αυτό που μου προκάλεσε την απογοήτευση είναι, ότι καμία σχεδόν εταιρεία δεν είχε σε stock την διάσταση αυτή και μάλιστα οι περισσότεροι λέγαν ότι σταμάτησαν να την φέρνουν γιατί δεν κινείται καθόλου. Το ερωτημά μου και ταυτόχρονα η αγωνία μου είναι τι θα κάνουμε σε μελλοντική αλλαγή ελαστικών, που θα βρούμε την διάσταση αυτή, πρέπει μήπως να αναγκαστούμε να αλλάξουμε τις μαμά πανέμορφες ζάντες για να πάμε σε κάτι aftermarket, μήπως πρέπει να αγοράσουμε 4αδες όσο ακόμα υπάρχει η διάσταση και να τις αποθηκεύσουμε για μελλοντική χρήση;
Πισω δεν θα βαζεις καινουργια λαστιχα..
Παρε τετραδα στοκ και να εχεις καινουργια μονο τιμονι..
Πλακα κανω.. αν και εδω που ειμαι εγω και με τον τροπο που οδηγω μαλλον με βλεπω να το τηρω αυτο..
Τωρα εσας εκει που οι διαδρομες και οι ταχυτητες δεν εχουν καμια σχεση με τις δικες μου, θελει περισσοτερη σκεψη το πραμα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2338  
Παλιά 13-10-11, 18:54
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Red face ??????

Παρα πολυ σωστη η απορια σου για το πανεμορφο 318 is σου (baby M3 το λεγανε τοτε θυμαμαι χαρκτηριστικα),ακριβως το ιδιο προβλημα υπαρχει και με το Μ3 Ε30 στην διασταση 225/45/16.....δεν φερνει κανενας,λιγες εταιρειες βγαζουνε και ειναι τα καλα και επωνυμα απο 630+ και επανω.

Καλως ηρθες στον κοσμο των παλιων και κλασσικων αυτοκινητων που αγωνιουνε ολοι στην προσπαθεια τους να κυριαρχισει το originality στο αμαξι τους να βρουνε μαμα ελαστικα και αλλα ανταλλακτικα.Δες τιποτα αυτοκινητα της δεκαετιας του ''70 να δεις τι τραβανε για να βρουνε ελαστικα....εχω ακουσει απιστευτες ιστοριες και νουμερα και προφανως πριν μπω στον ''χορο'' και εγω με την Μ3 Ε30 μου δεν τα πολυπιστευα αλλα τωρα.........
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2339  
Παλιά 13-10-11, 20:31
Το avatar του χρήστη DaywalkeR
DaywalkeR Ο χρήστης DaywalkeR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-12-2006
Μηνύματα: 605
DaywalkeR will become famous soon enoughDaywalkeR will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρα πολυ σωστη η απορια σου για το πανεμορφο 318 is σου (baby M3 το λεγανε τοτε θυμαμαι χαρκτηριστικα),ακριβως το ιδιο προβλημα υπαρχει και με το Μ3 Ε30 στην διασταση 225/45/16.....δεν φερνει κανενας,λιγες εταιρειες βγαζουνε και ειναι τα καλα και επωνυμα απο 630+ και επανω.

Καλως ηρθες στον κοσμο των παλιων και κλασσικων αυτοκινητων που αγωνιουνε ολοι στην προσπαθεια τους να κυριαρχισει το originality στο αμαξι τους να βρουνε μαμα ελαστικα και αλλα ανταλλακτικα.Δες τιποτα αυτοκινητα της δεκαετιας του ''70 να δεις τι τραβανε για να βρουνε ελαστικα....εχω ακουσει απιστευτες ιστοριες και νουμερα και προφανως πριν μπω στον ''χορο'' και εγω με την Μ3 Ε30 μου δεν τα πολυπιστευα αλλα τωρα.........
Φίλε μου Χριστόφορε (αν δεν κάνω λάθος) ελπίζω να σε καλύπτει η απάντηση παραπάνω. Αν πάλι όχι σου λέω ότι απλά αναρωτιέμαι τι γίνεται και τι μπορούμε να κάνουμε στο μέλλον αν θέλουμε να κρατήσουμε αυτά τα αυτοκίνητα όσο πιο κοντά γίνεται στην εργοστασιακή τους μορφή και να μπορούμε ταυτόχρονα να τα κυκλοφορούμε και στον δρόμο για να τα χαιρόμαστε, και το ρωτάω αυτό γιατί αν έχουμε τόσο σοβαρό πρόβλημα με ένα από τα βασικότερα αναλώσιμα ενός αυτοκινήτου τι θα γίνει με τα υπόλοιπα...;
__________________
Opinions are like assholes, everybody has one...
Arrogance and Ignorance are cousins of stupidity...
318 I (AΪ) S (ΣΙΧΤΙΡ)
Απάντηση με παράθεση
  #2340  
Παλιά 13-10-11, 21:21
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Γραψε λαθος Θοδωρη, δεν το πηρα ετσι. Απολογουμαι.

Η αληθεια ειναι οτι ειναι μεγαλο προβλημα και μακαρι να ηταν μονο τα λαστιχα το προβλημα. Ειναι μεγαλο προβλημα οσον αφορα και εξαρτηματα και θα γινετε τεραστιο ιδιως σε αμαξια περιορισμενης παραγωγης.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.