Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > Χειμερινή Οδήγηση

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-01-12, 14:04
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Konstantinos335i coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Oποτε αν φορας λαστιχα 19αρια σε τετοιες διαστασεις πας βουνο μονο την ανοιξη η' σκας 600 για τα λασχιχενια?
Δίνεις 1000 ευρώ για ένα σετ φτηνών ζαντών 17-18'' με χειμερινά ελαστικά 225-45-17 (225-40-18)

Παρεμπιπτόντως, το Ε92 είχε από τη BMW ζάντες 19'' με 265-30-19 εργοστασιακά που σημαίνει ότι δεν έβρισκαν πουθενά με κανένα τρόπο. Πως σου έβρισκε και έβαλες 245?
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-01-12, 18:38
Το avatar του χρήστη Konstantinos335i coupe
Konstantinos335i coupe Ο χρήστης Konstantinos335i coupe δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 20-04-2009
Μηνύματα: 20
Konstantinos335i coupe is an unknown quantity at this point
το αυτοκινητο αγοραστηκε με τις 19αρες ασσυμετρες schnitzer me lastixo ran flut 255x35x19 χωρις να τους εχω δωσει διαστασεις ελαστικου παρο μονο το οτι ηθελα τις συγκεκριμενες 19αρες. μετα απο καιρο ακουγα ενα οχι γδουπο αλλα σαν φυσημα στο πισω μερος οταν επεφτα σε βαθουλοματα οχι λακουβες αλλα δεν εδωσα σημασια ελεγα οι αναρτησεις θα τερματιζουν.μετα απο κανα χρονο διαπιστωσα οτι τα γραματα απο την εξω μερια του πισω λαστιχου ειχαν φαγωθει καταλαβα οτι εβρισκαν στο θολο. anyways πηγα το αυτοκινητο με τον ξαδερφο μου σε ενα λαστιχα και μου ειπε οτι ειχαν βαλει καποιο δαχτυλιδι και επισης οτι δεν ειχαν τοποθετηθει σωστα.αλλαξα σε 245 και δεν παιζει προβλημα τωρα και μου φαινεται οτι εχει καλυτερη κυληση.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-02-12, 10:13
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
Συνονοματε φιλε μου αυτο ειναι καθαρα θεμα λαθους επιλογης οφσετ καθως αν οπως λεει ο Dim εβγαινε με 265(και φυσικα το πιστευουμε) απο τη μανα του και εσενα εβρισκε με 255 σημαινει οτι η ζαντα ηταν πιο εξω.

Ασε δε που αυτοι που εβαλαν τα λαστιχα προφανως δεν το κατειχαν και πολυ αλλιως θα εβαζαν το 265/30 και οχι 255/35 που ειναι και πιο μεγαλο προφιλ αρα ενας λογος παραπανω να βρισκει.
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-12-12, 18:21
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
εδω και χρονια ειμαι πιστος οπαδος του πανιου εναντι της αλυσιδας!
την περασμενη βδομαδα βρεθηκα στα ζαγοροχωρια...την πρωτη μερα ειχε λιγο χιονι, αλλα συντομα το ελιωσε..
κοιμηθηκα λοιπον με ξαστερο ουρανο...ξυπνησα με αρκετο χιονακι..και το αυτοκινητο βρισκοταν στο κατω παρκινγκ του ξενοδοχειου...και εναν ανηφορικο κακοτραχαλο δρομο, ενδιαμεσα μεχρι τον κεντρικο
εβαλα τα πανακια μου...βγηκα απο το παρκινγκ...πατησα το χιονακι μου...και προσπαθησα να ανεβω την ανηφορα! το χιονι ηταν περιπου στους 20 ποντους απατητο...το αμαξι καταφερε να βγει στον κεντρικο...αλλα λογω αρκετου σπινιαρισματος σε ενα σημειο που ειχε αποκλειστικα παγο, αφησα 2 απο τις καθετες ενισχυσεις ! μπορω να πω,οτι δυσκολα τα πανια θα σε αφησουν...αλλα η αντοχη τους ειναι μικρη ! τα πανια ειναι της goodyear...και φυσικα θα ξαναπαρω τις ιδια(νομιζω 120ευρω ειχαν)...αλλα παντα πλεον,θα εχω μαζι μου και ενα σετακι κανονικες αλυσιδες..μιας και σε κακοτραχαλους δρομους...δεν αντεχουν οι αλλες...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-12-12, 18:52
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
.. κοιμηθηκα λοιπον με ξαστερο ουρανο...ξυπνησα με αρκετο χιονακι..εβαλα τα πανακια μου...βγηκα απο το παρκινγκ...πατησα το χιονακι μου...και προσπαθησα να ανεβω εναν ανηφορικο κακοτραχαλο δρομο! το χιονι ηταν περιπου στους 20ποντους απατητο...
Μπραβο Μπεμπη ..καλα ομως να ρωτησω κατι .. Πρωινο δεν εφαγες ? Νυστικος εβαλες τα πανακια σου ρε ? Και το χιονακι πρωινιατικα τι σου εφταιγε να το πατησεις 20 ποντους στρωμενο ? ωραιο δεν ηταν στον ανηφορικο κακοτραχαλο δρομο ? που θες ...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-12-12, 19:30
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο Μπεμπη ..καλα ομως να ρωτησω κατι .. Πρωινο δεν εφαγες ? Νυστικος εβαλες τα πανακια σου ρε ? Και το χιονακι πρωινιατικα τι σου εφταιγε να το πατησεις 20 ποντους στρωμενο ? ωραιο δεν ηταν στον ανηφορικο κακοτραχαλο δρομο ? που θες ...
ενοητε μπουλη...πως εφαγα πρωτα το deluxe πρωινο μου..για να χω δυναμεις! αφου σκεφτηκα για μια στιγμη , να μην βαλω τα πανια...και το σπρωξω μονος μου, στην ανηφορα...μιλαμε για τουρμπο καταστασεις...http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...miley_abxe.gif
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-12-12, 19:46
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Παλι καλα που δεν εσμπρωξες φαγωμενος γιατι τοτε θα μιλαγαμε για το fail του αιωνα..θα σε κλαιγαν κι οι ρεγγες καημενε χαχαχαχαχαχαχ μου θες και πρωινο deluxe.. θα φαγες εκει περα καμια γιαουρτη πυχτη με τον κεσε τον πυλινο και το βαφτισες deluxe !!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-12-12, 23:11
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
την περασμενη βδομαδα βρεθηκα στα ζαγοροχωρια...
Την επόμενη φορά να πιούμε κανα καφεδάκι....Έτσι?????
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-12-12, 00:02
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Την επόμενη φορά να πιούμε κανα καφεδάκι....Έτσι?????
θα αργησω τωρα να ξανα ανεβω επανω...αλλα την επομενη θα το θυμηθω...ωραια μερη εχετε...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.