Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-08-08, 13:34
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Φίλε Geobas μια αύξηση περίπου 750 Ευρώ πήρε στο τέλος Ιουνίου.
Εμένα εκτός από τα αξεσουάρ exclusive (Μπεζ Δέρμα κτλ) έχει γκρι μεταλλικό χρώμα space gray, Οροφή, ηλεκτρικό κουρτινάκι, χρώμια στα grill των νεφρών, ζάντες σχέδιο 185 και συναγερμό.
Ήθελα σπορ καθίσματα αλλά τα λεφτά για τα καθίσματα πήγαν στην αύξηση της βασικής τιμής κλαψ κλαψ

Οι υποκειμενικοί λόγοι μου είναι: 1) Είμαι κολλημένος με τις μπέμπες 2) Με τρέλανε ο σχεδιασμός της Ε92 τη πρώτη φορά που είδα μια. ΠΟΤΕ δεν είχα φάει τόσο μεγάλο κόλλημα που να οφείλετε σε σχεδιασμό από αμάξι με γήινη τιμή.

Τα παραπάνω με έκαναν να πάω απο σεντάν σε κουπέ (αν και θα κρατήσω την Ε46 μου) παρόλο που έχω οικογένεια με 2 παιδιά.

Στερημένος απο BMW δεν είμαι είναι η αλήθεια γιατί στην ευρύτερη οικογένεια μου είχαμε απο Ε30, Ε36, Ε46, Ε28, Ε39 μέχρι Χ3 και Ε90. Η φωτογραφία δείχνει τα αμάξια μας το 2005, ναι, δεν είναι απο συνάντηση του bmw-motorsport.gr !!!
Όμως αυτό που έπαθα όταν είδα Ε92 πρώτη φορά είναι που με κυνηγάει ακόμα...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC07031.jpg (290,1 KB, 63 εμφανίσεις)
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-08-08, 16:35
JuNiOr_ Ο χρήστης JuNiOr_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-02-2006
Μηνύματα: 303
JuNiOr_ is on a distinguished road
lol κορυφαια φωτο..του στυλ"βρειτε και κερδιστε ποσα 36αρια υπαρχουν μες στη φωτο"
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-08-08, 17:21
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
XAXAXA Σωστός! Αφού έθεσες ερώτηση είναι 2 τα 36άρια. Το τρίτο και το πέμπτο αμάξι μετρώντας απο τη μεριά της 5άρας.
Το μπορντό έφυγε και στη θέση του αγοράστηκε 316 Ε90 και Χ3 2.0
Το άλλο έφυγε για την Ε92 που ακόμα δεν έχει έρθει...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-08-08, 20:11
Το avatar του χρήστη geobas
geobas Ο χρήστης geobas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-08-2008
Μηνύματα: 125
geobas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Geobas μια αύξηση περίπου 750 Ευρώ πήρε στο τέλος Ιουνίου.
Εμένα εκτός από τα αξεσουάρ exclusive (Μπεζ Δέρμα κτλ) έχει γκρι μεταλλικό χρώμα space gray, Οροφή, ηλεκτρικό κουρτινάκι, χρώμια στα grill των νεφρών, ζάντες σχέδιο 185 και συναγερμό.
Ήθελα σπορ καθίσματα αλλά τα λεφτά για τα καθίσματα πήγαν στην αύξηση της βασικής τιμής κλαψ κλαψ

Οι υποκειμενικοί λόγοι μου είναι: 1) Είμαι κολλημένος με τις μπέμπες 2) Με τρέλανε ο σχεδιασμός της Ε92 τη πρώτη φορά που είδα μια. ΠΟΤΕ δεν είχα φάει τόσο μεγάλο κόλλημα που να οφείλετε σε σχεδιασμό από αμάξι με γήινη τιμή.

Τα παραπάνω με έκαναν να πάω απο σεντάν σε κουπέ (αν και θα κρατήσω την Ε46 μου) παρόλο που έχω οικογένεια με 2 παιδιά.

Στερημένος απο BMW δεν είμαι είναι η αλήθεια γιατί στην ευρύτερη οικογένεια μου είχαμε απο Ε30, Ε36, Ε46, Ε28, Ε39 μέχρι Χ3 και Ε90. Η φωτογραφία δείχνει τα αμάξια μας το 2005, ναι, δεν είναι απο συνάντηση του bmw-motorsport.gr !!!
Όμως αυτό που έπαθα όταν είδα Ε92 πρώτη φορά είναι που με κυνηγάει ακόμα...
Κάποιες φορές πιθανόν εκείνο το κλισέ "υποκειμενικοί λόγοι επιλογής αυτοκινήτου" μπορεί να το συνοψίσει κανείς σε μιά λέξη . ΕΠΑΘΑ .
Είχα ακούσει γιά την Ε92 , είχα δει φωτογραφίες , δεν είχα πολυεντυπωσιασθεί , άλλωστε ήμουν ικανοποιημένος για 3 χρόνια με την 316ci exclusive (silver με μαύρα δερμάτινα
καθίσματα και άλλα καλούδια , λίγο αδυνατούλα !! αλλά κουκλίτσα ) .
Πάω στο Σπανό γιά λάδια , λέω ας δώ το φίλο μου αρχιπωλητή στην έκθεση . Μπαίνω στην έκθεση και προχωράω πρός το γραφείο του, και ξαφνικά ΜΕΝΩ .
Ο Μιχάλης φωνάζει <καλώς τον Γιώργο , τι έγινες σε χάσαμε >.
Εγώ έχω ΜΕΙΝΕ , έχει κρεμάσει και η γλώσσα μου , έχουν γουρλώσει τα μάτια μου , και δεν χορταίνω αυτό που βλέπω .
Χρώμα μεταλλικό sparkling Graphite , σαλόνι μπεζ/ασπρο . Την φέρνω βόλτα από 1 o'clock ΠΑΘΑΙΝΩ , στο πλάϊ ΟΝΕΙΡΟ , από 5 o'clock ρε τι deriere είναι αυτό .
Ρίχνω μιά ματιά μέσα , λιτή , εργονομική χλιδή , ακατάλληλη γιά νεοΕλληνες και αραπάδες του Περσικού κόλπου . Αποφασίζω ότι έγινα ρεζίλι των σκυλιών και πάω στον Μιχάλη .
- Γειά σου Μιχάλη , πόσο το εργαλείο ?
Παραγγέλνει καφέ ο Μιχάλης , τόσο το εργαλείο , τόσο οι έξτρα απαιτήσεις μου , τόσο θα πάρει την ασημένια , βρίσκουμε τα νούμερα , συμφωνούμε .
Εχω όμως κι' ένα έτερον ήμισυ . Δεν γίνεται να το αγνοήσουμε . Είναι Δευτέρα μεσημέρι . Λέω του Μιχάλη θα έρθουμε το απόγευμα . Μπαίνει στο κόλπο .
Πάω σπίτι , κανονίζω να βγούμε γιά καφέ το απόγευμα , στην επιστροφή πάω από Συγγρού λέω στη συμβία .
- Πάμε από τον Σπανό να δούμε την καινούρια μπέμπα .
- Πάλι θες να αλλάξεις αυτοκίνητο , μιά χαρά είναι αυτό που έχουμε .
Anyway , πάμε μπαίνουμε στην έκθεση , προχωράμε πρός το Μιχάλη και ξαφνικά ακούω :
- Ουάουουουου . Αυτό είναι αυτοκίνητο .
Είναι η γυναίκα μου βέβαια η οποία σημειωτέον δεν ενθουσιάζεται με τίποτα . Και διαμαντένιο κολιέ να της πάρεις θα σου πει ένα απλό "ωραίο είναι"
Την Παρασκευή το πήρα . Και να πω την αμαρτία μου . Ακόμα δεν έχω χορτάσει να την βλέπω . Και το ωραιότερο ? Η γυναίκα μου σε γενόμενη συζήτηση λέει με καμάρι πως ήταν
δική της επιλογή . Ρε τι τραβάμε εμείς οι παντρεμένοι .
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-08-08, 23:03
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Και γω σε έκθεση την είχα δεί πρώτη φορά και έμεινα.
Πάντως είσαι τυχερός με τη γυναίκα σου γιατί η δικιά μου ακόμα το μόνο που γουστάρει είναι το ίμπιζα της γιατί το κάνουν χάλια τα παιδιά και δεν τρέχει τίποτα !
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-08-08, 08:09
Το avatar του χρήστη sotiris 328i
sotiris 328i Ο χρήστης sotiris 328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2006
Μηνύματα: 1.424
sotiris 328i is on a distinguished road
Καλως ηρθες φιλε!
Καλοταξιδο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-08-08, 17:06
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Καλοταξιδι φιλε μου.Οντως ειναι ενα ξεχωριστο και παλι κομματι της BMW,να το χαιρεσε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-08-08, 17:23
Το avatar του χρήστη geobas
geobas Ο χρήστης geobas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-08-2008
Μηνύματα: 125
geobas is on a distinguished road
Ευχαριστώ όλους παιδιά . Δυστυχώς θα την αποχωριστώ γιά μερικές μέρες . Πάω Σαντορίνη πουρνό πουρνό . Και συχαίνομαι τους αποχωρισμούς
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-08-08, 10:25
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Και ένα καλό νέο...
Πρόσφατα γνωστός μου ιδιοκτήτης Cayenne 3.2 (3.2 δεν είναι η βασική έκδοση πριν το facelift?) αγόρασε μεταχειρισμένη ενός μήνα 320 Ε92 για τη γυναίκα του (μην ακούω σχόλια).
Είναι λοιπόν παραπάνω απο ενθουσιασμένος και θεωρεί ότι είναι καλύτερο αμάξι σε επιδόσεις και οδική συμπεριφορά. Το μόνο του πρόβλημα είναι ότι έχει συνηθίσει αυτόματο κιβώτιο και μπερδεύετε λίγο με το χειροκίνητο της 320.
Το παράξενο είναι ότι κατά τη γνώμη του η 320 είναι γρηγορότερη και στις ανηφορικές φουρκέτες πριν το σπίτι του παρότι αποδίδει μέγιστη ισχή και ροπή αρκετά ψηλά!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-08-08, 10:44
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Καλως ηρθες φιλε και καλοριζικο το εργαλειο σου!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.