Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-06-12, 21:23
Το avatar του χρήστη beck m power
beck m power Ο χρήστης beck m power δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-04-2012
Μηνύματα: 71
beck m power is on a distinguished road
Σπάσιμο σε παρπρίζ ε36

Παιδιά καλησπέρα

Την Κυριακή που μας πέρασε!! τι με έπιασε να κάνω ορεινή βόλτα με 40 βαθμούς!!! εξωτερική θερμοκρασία!! και να τα αποτελέσματα έφυγε πέτρα από τον μπρόστα!! και με βάρεσε εγκεφαλικό!!! με το αποτέλεσμα!!!

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω, είναι αν κάποιος από εσάς έχει κάνει επισκεύη στο παρμπρίζ του και με τι αποτελέσματα? (δεν θέλω να προβώ σε αλλάγη παρμπρίζ) κάποιο καλό μαγαζί να προτείνετε?
Ευχαριστώ!!!!
__________________
S50 B32
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-06-12, 22:03
Το avatar του χρήστη maintenance
maintenance Ο χρήστης maintenance δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2009
Μηνύματα: 97
maintenance is on a distinguished road
caraglass και ερχεται στον χωρο σου αν επιθυμεις, και για επισκευη.
Αν ειναι όμως στο άμεσο οπτικό σου πεδίο, νοιζω ότι δεν θα στο επισκευασουν.

Και γιατι να μην κανεις αντικατασταση εαν εχεις θραυση κρυσταλλων στο συμβολαιο?
__________________
δίχρονες μυρωδιές...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-06-12, 22:18
Το avatar του χρήστη beck m power
beck m power Ο χρήστης beck m power δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-04-2012
Μηνύματα: 71
beck m power is on a distinguished road
Απλά δεν έχω καμία όρεξη να μπαίνω στην διαδικασία του ξηλώματος!!!
βέβαια αν δεν φτιάχνεται εκεί θα καταλήξω!!! (δυστυχώς)
__________________
S50 B32
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-06-12, 22:21
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
εχεις θραυση κρυσταλλων?αμα εχεις θραυση κρυσταλλων πας εκει που συνεργαζεται η ασφαλεια σου και στο φτιαχνουν δωρεαν αμα διορθωνεται η' σου βαζουν καινουργιο αμα δε φτιαχνεται.
Αμα δεν εχεις θραυση εχω γνωστο παρπριζα στο κεντρο να το δει και να σου πει...
Απλα ξερω οτι σε περιπτωση επιδιορθωσης δεν κανει να μεινει καιρο.εγω εκανα επιδιορθωση σε γνωστη εταιρια μεσω ασφαλειας σε χτυπημα μικρο απο πετραδακι μετα απο ποσα χρονια και απλα φαντασου ελατωθηκε το σημαδι επειδη το ειχα αφησει τοσα χρονια.
Αμα το μεγεθος του χτυπηματος δεν ξεπερνα σε μεγεθος το κερμα των 2ευρω φτιαχνεται και δεν φαινεται τιποτα με εγγυηση εφ'ορου ζωης.
Αμα ειναι μεγαλυτερο σε μεγεθος απο κερμα των 2ευρω το χτυπημα μαλλον (εξαρταται ποσο μεγαλυτερο) πας για αλλαγη ολοκληρου.αυτα.
Αμα θες παρπριζα πες μου.bmwδακιας με e36 ειναι και πολυ καλο παιδι και καλος στην δουλεια του.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-06-12, 23:06
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Απ οτι βλεπω μαλλον δε φτιαχνεται ή μπορει να σου πουν οτι φτιαχνεται προσωρινα αλλα επειδη εχει κανει ηδη 'αραχνη', οι μικρες ρωγμες γυρω απ το χτυπημα. Αυτες κανουν ολη τη ζημια, αν ηταν σκετο χτυπημα σα μικρος κρατηρας, τρυπουλα που λειπει γυαλι χωρις τις ρωγμες ομως θα σου λεγα οτι φτιαχνεται με σιγουρια με καποιες ειδικες ρητινες που βαζουν και το γεμιζουν εκει και δε φαινεται τιποτα μετα καθως ειναι διαφανες και γινεται και γρανιτης. Αλλα αυτες οι ρωγμες δε σταματανε δυστυχως, κι ειδικα με εναλλαγες θερμοκρασιων αρα συστολες διαστολες του γυαλιου αυτες ανοιγουν... Μου χε τυχει κι εμενα παρομοιο και μαλιστα αναποδα θερμοκρασιακα που πιστευω οτι ειναι ακομα χειροτερο. Με -12.5 σε Γερμανικη autobahn και με αρκετα χιλιομετρα εφαγα κι εγω πετραδακι απ τον μπροστινο που πηγαινε με τα αρκετα χιλιομετρα τα δικα μου συν αρκετα ακομα! Πληγωθηκε το γυαλι κι ανοιξε σαν αραχνη το χτυπημα σχεδον αμεσα. Μεχρι να το παω να μου το αλλαξουν μετα απο λιγες μερες ειχε απλωθει σχεδον στο 1/3 του παρμπριζ κι αυτο λογω των θερμοκρασιακων διαφορων καθως εκανε ψωφοκρυο εξω, κι οποτε οδηγουσα εβαζα καλοριφερ, ζεσταινε απο μεσα κι ανοιγαν οι ρωγμες.

Αλλα μην αγχωνεσαι, να φανταστω ειναι η 1η φορα που σου συμβαινει?.. Δε πειραζει, παρθενια που λεμε. Προσεξε να δεις τωρα τι παιζει με ασφαλειες και εταιριες που ειδικευονται μονο στα τζαμια.
Για να τ αλλαξεις πρεπει να εχεις καλυψη θραυσης κρυσταλλων ξεκιναμε απο εκει. Εαν εχεις, λογικα θα εχεις, θα πρεπει να αποφασισεις τι παρ μπριζ θες να βαλεις...
Τι σημαινει αυτο. Οι εταιριες για τζαμια αυτοκινητων οπως η carglass ΔΕΝ βαζουν γνησια μαμα τζαμια της εταιριας με τη σταμπα αυτης. Αυτο δε σημαινει οτι ειναι τζαμια...τζαμπο, κινεζιες... Απλα αυτοι βαζουν τα τζαμια που παιρνουν απ την εταιρια γυαλιου που προμηθευει την εκαστοτε αυτοκινητοβιομηχανια. Δηλαδη, εκει θα σου βαλουν παρ μπριζ ολοιδιο με αυτο που εχεις απ την ιδια εταιρια, πχ Saint Gobain, Pilkington κλπ, με ολες τις προδιαγραφες, αποχρωση κλπ αλλα δε θα χει πανω τη σταμπα της BMW.

Τωρα αν εσυ εχεις λοξα (οπως κι εγω!) και θες καραμαμα BMW και να το γραφει ψαξου με αντιπροσωπειες η καποιο μεγαλο εξειδικευμενο η καποιο συνοικιακο τζαμαδικο που θα πρεπει ομως να συνεργαζεται με την ασφαλιστικη σου για να κανεις τη δουλεια χωρις να πληρωσεις εσυ τιποτα. Αλλιως παμε στην αλλη περιπτωση, πας σε αντιπροσωπεια παραδειγμα, σου βαζουν το παρ μπριζ γνησιοτατο με σταμπες κλπ, τους τα σκας κανονικα αλλα θα πρεπει να εχεις συννενοηθει με την ασφαλεια σου καπως να πληρωθεις αυτα τα λεφτα.

Απ οτι βλεπω εχει και γκρι λωριδα στο πανω μερος οποτε δεν ειναι απ τα απλα παρ μπριζ αλλα απ τα καλα θεωρω εγω και μαλιστα μετανιωσα που δεν παρηγγειλα με ενα τετοιο και την 1 μου. Τελος παντων ας μη φευγουμε απ το θεμα.

Πρωτα αποφασισε τι θες να κανεις, ρωτα αν επισκευαζεται, αν οχι και θελει αλλαγη, αναλογως τι θες να βαλεις εσυ, με σταμπα bmw η οχι εμεις μπορουμε να σου προτεινουμε μαγαζια για τετοιες δουλειες. Και δεν ειναι τιποτα και να αλλαχτει δε προκειτε να παρεις χαμπαρι κατι οτι αλλαχτηκε.
Τελος εαν εισαι ΤΟΣΟ ψειρας, με το παρ μπριζ να τους πεις να σου βαλουν και το αυτοκολλητακι που εχει επανω και φαινεται και στη φωτο για τον αεροσακο που ειναι προειδοποιητικο! Εγω τη 2η φορα που το αλλαξα γιατι ενας κοπανος Πακιστανος σε πλυντηριο αφησε τον υαολκαθαριστηρα απο ψηλα και το διελυσε το παρ μπριζ, μετα την αλλαγη δεν εβαλα το αυτοκολλητο το ξεχασα να το αγορασω κι ακομα ετσι το χω, ισως καποια στιγμη στο μελλον. Την 1η φορα στη Γερμανια ομως, οι Γερμανοι τυπικοτατοι οπως παντα το νεο παρ μπριζ ειχε και το αυτοκολλητο για τον αεροσακο...

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι για οτι αλλο θες ρωτα μας, ευχαριστως να βοηθησουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-06-12, 23:40
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ο γνωστος μου που λεω σου βαζει γνησιο καινουργιο μαμα bmw μ3 με την πρασινη φασα η' οποιο αλλο θελεις τελως παντων γνησιο,φευγεις χωρις να δωσεις μια και μετα τα βρισκει αυτος με την ασφαλεια σου χωρις να ασχοληθεις καθολου εσυ....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-06-12, 09:39
Το avatar του χρήστη beck m power
beck m power Ο χρήστης beck m power δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-04-2012
Μηνύματα: 71
beck m power is on a distinguished road
Μάλλον σε original bmw θα καταλήξω αν δεν μου το φτιάξουν τοπικά!

Leo αν δεν βγάλω άκρη με τον φανοποιό μου, θα σου στείλω p.m. για τα στοιχεία του δικού σου.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ.
__________________
S50 B32
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-06-12, 13:50
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Ψάξε τι θα γίνει με τα φράγκα.. Μου σπάσανε πλαινό τζάμι στο άλλο αμάξι και έπρεπε να πάω σε συγκεκριμένο τζαμάδικο για να αλλαχτεί τσάμπα.. Οπουδήποτε αλλού θα τα έβαζα από την τσέπη μου και μετά από κανά μήνα θα τα έπαιρνα στο χέρι..
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-06-12, 14:00
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Και πιθανόν όχι όλο το ποσό...
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-06-12, 14:59
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Αν ΔΕΝ πας σε συνεργείο που συνεργάζεται η ασφαλιστική σου έχεις 50 ευρώ χρέωση. Δηλαδή αν το παρ μπριζ έχει 400 ευρώ η ασφαλιστική θα σου αποζημιώσει τα 350 ευρώ.
Γνώμη μου βάλε το μαμά σε αντιπροσωπία να είσαι οκ , τις επισκευές δεν τις εμπιστεύομαι στα κρύσταλλα για ευνόητους λόγους.... όλα αυτα με την προϋποθεση οτι έχεις θραύση κρυστάλλων!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.