Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-05-12, 12:42
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ελατηριο υποβοηθησης συμπλεκτη e36

για βοηθατε οι γνωστες.
Μου ειπε ενας πρεζακιας με e36 χαχαχαχαχαχα (παθιασμενος ηθελα να πω) οτι στα εξακυλινδρα e36 που εχουν σκληρο συμπλεκτη απο μαμα βαζεις πισω απο το πενταλ του συμπλεκτη ενα ελατηριο και το πενταλ γινεται πιο μαλακο.
Ξερει κανεις κατι γιατι παρτ ναμπερ δεν βρισκουμε!
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-05-12, 16:27
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
για βοηθατε οι γνωστες.
Μου ειπε ενας πρεζακιας με e36 χαχαχαχαχαχα (παθιασμενος ηθελα να πω) οτι στα εξακυλινδρα e36 που εχουν σκληρο συμπλεκτη απο μαμα βαζεις πισω απο το πενταλ του συμπλεκτη ενα ελατηριο και το πενταλ γινεται πιο μαλακο.
Ξερει κανεις κατι γιατι παρτ ναμπερ δεν βρισκουμε!
Εγώ λέω να κρεμάσεις ένα βαρίδιο στο πίσω μέρος...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-05-12, 16:30
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
εγω λεω να αρχισει γυμναστηριο...και να γυμνασει κανα ποδι
βρε Λεο...τι ναρκωτικα παιρνει ο δικος σου και βλεπει ελατηρια???
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-05-12, 17:56
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
Λεοοοοοο ιεχς ξεφυγει !
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-05-12, 20:16
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
χαχαχαχα σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες και κατατοπιστικοτατες απαντησεις.χαχαχαχα
λοιπον τελικα δεν αποτελειται μονο απο ελατηριο μου ειπανε αλλα εχει και αλλα κοκοψινια.
οταν το παρω θα ενημερωσω....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-05-12, 09:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχαχα σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες και κατατοπιστικοτατες απαντησεις.χαχαχαχα
λοιπον τελικα δεν αποτελειται μονο απο ελατηριο μου ειπανε αλλα εχει και αλλα κοκοψινια.
οταν το παρω θα ενημερωσω....
Μη τυχόν και αλλάξεις master και slave cylinders, απο τώρα στο λέω..
Απο το ελατήριο μέσα στο δίσκο είναι το βάρος του συμπλέκτη..
Π.Χ. η sachs βγάζει "ελαφρύ" πετάλ, ενώ η luc πιο "βαρύ"
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-05-12, 10:50
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
το κιτ ειναι της bmw γνησιο.το φορανε ολα τα εξακυλιδρα απλα εμενα οταν μου κανανε την μετατροπη δεν μου το βαλανε με αποτελεσμα ο συμπλεκτης να γινει μπετον.
οταν παραλαβω θα σου πω.προς το παρον δεν εχω ιδεα....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-05-12, 11:20
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
το κιτ ειναι της bmw γνησιο.το φορανε ολα τα εξακυλιδρα απλα εμενα οταν μου κανανε την μετατροπη δεν μου το βαλανε με αποτελεσμα ο συμπλεκτης να γινει μπετον.
οταν παραλαβω θα σου πω.προς το παρον δεν εχω ιδεα....
Ε, τότε πρέπει να αλλάξεις master και slave cylinders....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-05-12, 19:58
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
οχι βρε καμια σχεση.
απλα τα εξακυλιδρα εχουν απο την μανα τους καποια εξαρτηματα τα οποια τα 4κυλιδρα δεν τα εχουν καθολου.
αυτα τα εξαρτηματα βρισκονται πισω απο το πενταλ του συμπλεκτη στο εξακυλινδρο ενω το 4κυλινδρο οπως ειπα δεν τα εχει καθολου.
οταν κανουνε μετατροπες απο 4κυλιδρο σε 6 κυλιδρο δεν τα βαζουν με αποτελεσμα ενω η ανλτια συμπλεκτη ειναι ιδια σε ολα τα ε36 εκτος μ3 (20,64mm-μονο στο μ3 ειναι μεγαλυτερη) το πενταλ του συμπλεκτη γινετε πιο σκληρο διοτι το δισκοπλατο του εξακυλινδρου ειναι βαρυτερο.
εμενα πριν κανω την μετρατοπη ο συμπλεκτης ηταν νορμαλ.μετα την μετατροπη εγινε μπετο οπως ειπα και αυτο γιατι λειπουν αυτα τα εξαρτηματα οπως ειπα.
παρατηρηστε οτι ενω τα πενταλ του 316 και 328 ειναι ιδια στις φωτο ποσα εξαρτηματα εχει το 328 και ποσα το 316(σχεδον τα μισα).
εδω το πενταλ μου οπως ειναι τωρα απο 316 μαμα(παρατηρηστε ποσους λιγους κωδικους εχει):http://realoem.com/bmw/showparts.do?...54&hg=35&fg=05
εδω το πενταλ του 328(παρατηρηστε οτι εχει 6-7 κωδικους παραπανω και ειναι αυτοι που χρειαζομαι):http://realoem.com/bmw/showparts.do?...54&hg=35&fg=05

ε αυτα που λειπουν απο το πενταλ του 316 και βρισκονται μονο στο 320-328 ειναι αυτα που χρειαζομαι για να γινει πιο μαλακο το πενταλ μου!(ειναι γυρω στα 7 ανταλλακτικα και κοστιζουν γυρω στα 15ε γιατι ειναι ολα κοκοψινια).
καλο ε?χεχε
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-05-12, 20:03
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
εννοειται οτι αυτα χρειαζονται μονο σε περιπτωση μετατροπης! (απο 4κυλινδρο σε 6κυλινδρο).μην καταλαβουν καποιοι λαθος.....(στα 4κυλινρα δεν χρειαζονται διοτι εχουν ελαφρυτερο δισκοπλατο και γιαυτο δεν υπαρχουν,ενω τα εξακυλιδρα τα γνησια τα εχουν απο την μαμα bmw.).
ευχαριστω!(τον ανθρωπο που με μαθαινει περισσοτερο το ε36 απο την πρωτη μεχρι την τελευταια βιδα).
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.